Skocz do zawartości

Street Fighter IV


Action

Rekomendowane odpowiedzi

w razie co byłem pierwszy :)

 

offtop:do posta poniżej :) nick powstał na fali fascynacji tekkenem,nie myślałem,że na dłużej zostane na teraz jest to moje zrodlo nr.1 w wymienianiu i sprzedawaniu gier(głównie dzięki niemu mialem juz te 90 gier na x'a ;) ).No i plusów mam też sporo(patrz sygnatura)

 

krilluch:polecialy 2 PM w sprawie sticka.

Edytowane przez Master JIN
Odnośnik do komentarza

Co do Sakury to grałem z taka jedną która naprawdę kosiła i nie próbowałem nawet bawić się w projectile od drugiej rundy bo dostawałem kary za 1/4 paska :). Ograsz to postać i zaskoczysz każdego bo to nie bedzię kolejny shoto klon tylko coś bardziej finezyjnego i rzadko spotykanego, szczerze zachęcam (ja już się nie przestawie :D )

Edytowane przez Crono
Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich!

 

Powiem szczerze że przyglądam się temu forum od momentu premiery SF4, samemu będąc fanem bijatyk(SC/Tekken), próbując jednocześnie coś tam pogrywać w Streeta, pożyczonego aktualnie od kolegi. Widzę też że starzy wyjadacze nie zostawiają suchej nitki na noobach(którym niewątpliwie jestem :)), jednak mimo wszystko odważę się wtrącić swoje trzy grosze.

 

W serią tą nie miałem nigdy wcześniej przyjemności, wierzyłem jednak że umiejętności nabyte podczas grania w inne bijatyki pozwolą mi pograć w SF w miarę bezstresowo...grubo się jednak pomyliłem. Panowie, uwierzcie mi, mimo że we wspomniane mordoklepki osiągnąłem zadowalający poziom pozwalający mi grać z pierwszą ligą polską w miarę wyrównane walki, to w przypadku SF czuję się jakbym dopiero wyszedł z kołyski jeśli chodzi o manual...Powiedzcie szczerze - w tą grę nie da się grać poważnie bez sticka, nie?

Posiedziałem trochę w treningu, po czym przeszedłem do Challenge. Normal bez problemów, za to Hard to rzeczywiście HARD! Zamarzyło mi się pograć C.Viper i tu kolejne pytanie - jakbyście określili tą postać jeśli chodzi o umiejętności potrzebne to skutecznego jej prowadzenia? Zaciąłem się na trzecim Hardzie i za ch** nie mogę tego przejść - testował ktoś ten character? Klnę jak szewc kiedy próbuje posadzić ultra po high jump'ie, nie wiem jak to ma wyglądać, wydaje mi się że trzeba zcancelować animację jumpa w w Burst Time, ale, na Boga tam trzeba wstukać dwa QCFy! Tym bardziej wydaje się to niemożliwe bo w tej grze nie ma możliwości buforowania kierunków, czy się mylę? Serio, posiwiałem...

 

Wiem, że to nie te hardowe akcje decydują czy jesteś w tego typu grach skuteczny, ale jeśli przez trzy dni nie mogę wsadzić tych "kompozycji" :) to mnie szlag trafia! Czy wy, weterani, sadzicie te najmocniejsze akcje normalnie w walkach?! Jeśli tak, to chylę czoła przed skillem. Nie grałem jeszcze w bijatykę, w której tak bardzo liczył by się manual i timing, czas chyba pograć w startegie, bo w SF chyba sobie nie pokozaczę! :D Stick to obowiązek - łączę się w bólu ze wszystkimi pad userami grającymi w tą grę...Poza tym gra jest naprawdę spoko i naprawdę z chęcią bym w to pograł, ale samymi c.mk > qcb+mp(dobrze to zapisałem?) daleko nie zajadę. Nawet jeśli da się tam Supera wsadzić na gwarancie...

 

Dobra, pożaliłem się i od razu lepiej! :) Jak ktoś znajdzie chwilę żeby to jakoś skomentować bez szyderstwa, byłbym wdzięczny - pamiętajcie że każdy kiedyś zaczynał od zera!

 

Pozdrawiam wszystkich skillowców!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn
W serią tą nie miałem nigdy wcześniej przyjemności, wierzyłem jednak że umiejętności nabyte podczas grania w inne bijatyki pozwolą mi pograć w SF w miarę bezstresowo...grubo się jednak pomyliłem. Panowie, uwierzcie mi, mimo że we wspomniane mordoklepki osiągnąłem zadowalający poziom pozwalający mi grać z pierwszą ligą polską w miarę wyrównane walki, to w przypadku SF czuję się jakbym dopiero wyszedł z kołyski jeśli chodzi o manual...Powiedzcie szczerze - w tą grę nie da się grać poważnie bez sticka, nie?

Poważnie czyli jak? Turniejowo na światowym poziomie pewnie i się nie da. Na padzie od Xa wogóle się nie da poważnie.

Ty na szczęście masz grę na PS3. Ukyo gra na PS3 i na padzie z tego co wiem daje radę.

 

Posiedziałem trochę w treningu, po czym przeszedłem do Challenge. Normal bez problemów, za to Hard to rzeczywiście HARD! Zamarzyło mi się pograć C.Viper i tu kolejne pytanie - jakbyście określili tą postać jeśli chodzi o umiejętności potrzebne to skutecznego jej prowadzenia? Zaciąłem się na trzecim Hardzie i za ch** nie mogę tego przejść - testował ktoś ten character? Klnę jak szewc kiedy próbuje posadzić ultra po high jump'ie, nie wiem jak to ma wyglądać, wydaje mi się że trzeba zcancelować animację jumpa w w Burst Time, ale, na Boga tam trzeba wstukać dwa QCFy! Tym bardziej wydaje się to niemożliwe bo w tej grze nie ma możliwości buforowania kierunków, czy się mylę? Serio, posiwiałem...

Niewiem nic o trialach C.Viper. Napewno ta postać na poczatek jest za trudna dla początkującego w 2D. Np. ma mało HP o czym pisałem wcześniej. Pozatym jest dośc skillowa. Nie odradzam ci jej jak ci dobrze idzie to graj.

 

Wiem, że to nie te hardowe akcje decydują czy jesteś w tego typu grach skuteczny, ale jeśli przez trzy dni nie mogę wsadzić tych "kompozycji" :) to mnie szlag trafia! Czy wy, weterani, sadzicie te najmocniejsze akcje normalnie w walkach?! Jeśli tak, to chylę czoła przed skillem. Nie grałem jeszcze w bijatykę, w której tak bardzo liczył by się manual i timing, czas chyba pograć w startegie, bo w SF chyba sobie nie pokozaczę! :D Stick to obowiązek - łączę się w bólu ze wszystkimi pad userami grającymi w tą grę...Poza tym gra jest naprawdę spoko i naprawdę z chęcią bym w to pograł, ale samymi c.mk > qcb+mp(dobrze to zapisałem?) daleko nie zajadę. Nawet jeśli da się tam Supera wsadzić na gwarancie...

Dobra, pożaliłem się i od razu lepiej! :) Jak ktoś znajdzie chwilę żeby to jakoś skomentować bez szyderstwa, byłbym wdzięczny - pamiętajcie że każdy kiedyś zaczynał od zera!

Pozdrawiam wszystkich skillowców!

 

Niewidziałem żeby ktoś sadził akcje z Hard triala nawet na filmikach japończyków. Wiadomo czasami jakiś azjata czymś zabłyśnie. Ale jak jest okazja do ukarania kogoś to korzystamy z czegoś prostego co wyjdzie nam na 100% każda postac ma takie oklepane comba. Co komu po akcjach z Hard triala które wychodzą nie za każdym razem. Żalisz się na ten pad a masz PS3, więc się nie żal tylko się ciesz, że nie masz xboxa.

Co do tego czy potrzebny stick żeby grać na poziomie to temat nie od tego. Jeżeli lubisz bijatyki 2D, masz kasę, czekasz na Kofa i blazblue, zamierzasz grać w SF dłużej - kup sticka. Tylko się nie zdziw jak będzie ci na nim (pipi) szło, przynajmniej na początku jeżeli wcześniej nie grałeś.

 

edit: chociaż akurat SF IV to dobry tytuł żeby zacząć grać na sticku bo ma uproszczony wh.uj imputy(niewiem jak oni to zrobili, wiem za to po co;))

ale moze się też potem okazać że w inną grę nie jest już tak łatwo zrobić dół przód (np. KOF i BB pewnie będą jeszcze trudniejsze i imputy normalne a nie dla retardów)

W SF IV vega ma ultra uproszczony wystarczy zrobić - przytrzymać db,d,df,db,ub + 3xK, mimo że command lista pokazuje inaczej lol (to samo guile)

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza
blablabla

Wiele osób, które dotąd nie miały styczności z 2d ma problemy z wykręcaniem kombinacji więc się nie przejmuj.

 

Co do combosów, tak, wsadza się je w normalnych walkach ale jeśli masz głowę na karku, jako-takie pojęcie o swojej postaci i pomysły na mixupy to wystarczy ci zwykłe c.mk x qcf+P.

 

Co do tej akcji CViper to jutro sprawdzę.

Odnośnik do komentarza

Tokis witamy w świecie 2d widać ze stara wioska z SC i Teczki nie działą jak należy ale oki moze od początku. Powiadasz Viper hmm generalnie to jakbym miał Ci pomóc to powiedziałbym od razu bez zastanowienia "zostaw ją w spokoju jak zaczynasz przygodę ze SF4" ale jako ze cenię ludzi którzy nie idą na łatwiznę szukając prostych metod na wygrywanie (Hi Kaktus) to może postaram się trochę pomóc. Generalnie Viperka to jeden wielki chaos i jakby nie patrzeć nie wiadomo od czego zacząć. Dość dobra szybkość, niezłe anti airy i linki no i słaba jest słaby defence i opóźnienia po ciosach to jej bolączka. Generalnie wpierw obczaj całego jej triala aby zalukać podstawy:

 

 

Ze zwykłych ciosów dobry jest łokieć ( przód + MP) to jeden z jej lepszych motywów można zastosować w początkach combosów bo jest bardzo szybkie i ma duży dystans ale nie szarżuj bo nie jest bezpieczny na bloku. Dobry jest podwójny kopniak (przód + HK) na przykład na kucających którzy lubią podcinać. Dalej mamy (tył+HK) dobre na skaczących ale ja radzę używać prąd z HP na skoczków jest lepsze i możesz zrobić to podwójnie jako gwarant (musisz być szybki). Dobre jump cancele takie jak miała chociażby Chun w 3S np. po wpakowaniu na kucaka MP ładujesz szybko high jump na przeciwnika a potem szybko płonące nogi i jest spoko. Cancele możesz wykonywać :

 

Stojąc i kucając WP

stojąc (blisko) i kucając (blisko i daleko) MP

stojąc (blisko) i kucając (blisko) FP

stojąc (blisko i daleko) i kucając (blisko i daleko) WK

stojąc (blisko) i kucając (każda odległość) MK

 

Tego można wymyślać multum aha czy wspomniałem jeszcze o tym że można ładować po high jump cancelu ultra combo. Tutaj taki paradoks jest bo generalnie nie można linkować u Viper ultrasów po zwykłych ciosach ale po jump cancelach jest to możliwe ale dość trudne. Oto przykład :

 

d, d/f, MK, f, f/u, d, d/f, f + PPP

 

Przykład z kucającym MK ma potencjał czy czegoś wam to nie przypomina tak tak chodzi o hit-confirmation.

 

Skup się także na Seismo (ten wybuch z ziemi) są po nim dość dobre gwaranty.

 

Dobre i łatwe combosy:

 

cr.MK xx qcb+MP

cr.MK xx qcb+MP xx 2xqf+P

cr.MP xx qcb+MP

cr.MP xx qcb+MP xx 2xqcf+P

cr.FP xx qcb+MP

cr.FP xx qcb+MP xx 2xqcf+P

 

Ale prawda jest taka że po 1 kup sobie sticka po 2 to nie postać dla Ciebie a po 3 graj Sagatem!!!

 

Dobra Amer prosiłeś o jakieś linki do Fei-Longa trochę znalazłem ale generalnie to ciężko znaleźć coś dobrego:

 

vs Sagat

http://www.youtube.com/watch?v=lqra-...eature=related to jest warte obejżenia widać że Fei ma potężnego focusa

vs Dictator

http://www.youtube.com/watch?v=pAY0ofexGKQ vs Gouki

vs Abel

Fei loop IHMO jak to działa to zaczynam nim grać Edytowane przez Hamtaro
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn
vs Sagat

http://www.youtube.com/watch?v=lqra-...eature=related to jest warte obejżenia widać że Fei ma potężnego focusa

vs Dictator

http://www.youtube.com/watch?v=pAY0ofexGKQ vs Gouki

vs Abel

Fei loop IHMO jak to działa to zaczynam nim grać

 

Tę walkę vs. Abel polecam zobaczyć, obaj gracze potrafia grać. Co do ostatniego combo to w komentarzach na you tube pisze że działa tylko na Setha i Abla(??)

Grajcie Vegą a nie Sagatem, jest fajną postacia i ludzie nie przepadają za nim. Ma fajny taunt 2, którym woła innego gracza jak psa.(dzięki Ukyo za info o tym tauncie, na załączonym obrazku widać, że działa tak jak powinien ;))

7310streetfighterIV.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość el becetol
Sa niby jakies ZIELONE pady, ktore ponoc sa sporo lepsze.

 

Ja mam zielonego pada i jest taki sam jak bialy. Dobrze że sf kupiłem na ps3 bo bym sie pochlastał z tym nieporęcznym klocem do xboxa.

Odnośnik do komentarza

E tam trochę przesadzacie, to tylko SF i do tego na nie japońskim poziomie, naprawdę stick nie jest żadną koniecznością. Jeżeli ktoś ma manuala to i na padzie (dobrym padzie) będzie wszystko robił, jak go nie ma to stick tak naprawdę w niewielkim procencie pomoże.

 

Tokis, nie wiem czemu ale po LP zawsze przy 2x qcf 3xP wychodzi zwykły super. Ale wyczytałem że po wpisaniu dodatkowego u/f robi nam już ultre. I faktycznie dzięki temu dość łatwo to wchodzi. Więc spróbuj z d, d/f, f, u/f, qcf 3xP. Mnie to wyszło za pierwszym razem więc nie może to być aż tak trudne. Aha no i przy tego typu rzeczach korzystaj z możliwości buforowania, np. pierwsze qcf możesz już zaczynać kręcić przed wpisaniem, w naszym przypadku, LP.

 

 

No, ja już od dwóch dni gram. Na razie, i pewnie tylko, Akumcią. Nie powiem, jest fajnie:>.

Edytowane przez CheeseOfTheDay
Odnośnik do komentarza

Tokis - obejrzyj ta gre:

http://www.youtube.com/watch?v=7SAxaYO-74o

 

piekna gra Viperką, normalnie jak to obejrzalem to sie mega podjaralem generalnie, zaraz mi sie gunzonline przypomnial. takie granie to juz mega satysfakcja, cos pieknego. Zobacz filmik:).

 

Hamtaro - dzieki za w/w infa, sam skorzystam! viperka z checia pogram, widzac w w/w filmiku , jak widowiskowo mozna grac, wizualnie ma cos z k-style z gunza.

Edytowane przez solo/ng
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Najlepsza walka SF IV jaką widziałem. Polecam akcje w minucie 4:24. Ogólnie cała walka to za(pipi)iste napięcie, i ostre przedzieranie się o byle skrawek paska HP.

 

Ten Kaqn gra na xbox live. I podobno jest legendarnym graczem Guilty Geara.

Miałem gdzieś filmik jak rozjeżdża Daigo w SF IV dyktatoram. Dosłownie rozjeżdża nawet perfecta ma. Jak znajdę to wrzucę.

Jego main to teraz C.Viper więc jak kogoś interesuje C.Viper na najwyższym możliwym poziomie niech wpisze w Youtube street fighter IV kaqn

 

 

edit: ta walka co daigo został zbity przez dyktatora to

, a nie kaqn, ale warto obejrzeć. Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...