January 14, 200817 yr Na dniach chcialbym kupic jakis router. Bedzie do niego podlaczony komputer stacjonarny, laptop i moze jakas konsola (chwilowo DS Lite). Na co powinienem zwrocic uwage kupujac router? Jakby co, mam neta chello. Co sadzicie o routerze D-Link DI-524 ?
January 14, 200817 yr Może to odosobniony przypadek, albo po prostu źle trafiłem ale nie wspominam dobrze routera marki d-link (to dziadostwo się ciągle wieszało) .
April 7, 200817 yr nie chce zakładąc nowego tematu, a sprawa dotyczy tego samego więc mam nadzieje ,że Di sie nie obrazi. Mam łacze 1mb z neostrady, chciałbym podzielić łacze niezależnie na 2 komputery. Jakoś nie ufam Wi Fi i wolałbym podłaczyć te komputery kablem. W ten sposob, zeby komputery mogły działac niezaleznie od siebie ,by po właczeniu jednego z nich komputer korzystał z maksymalnej predkosci łacza, a gdy właczy sie drugi to żeby oba miały po 512. mam jeden modem seagema 800.
April 12, 200817 yr dobra Panowie, dzieki za wpisy a teraz mam inne pytanie. Na jakiej zasadzie działa to Wi-Fi? Jest lepsze niż połączenie kablowe? sprawa jest taka, ze dwa komputery na ktore chce dac internet są na osobnych piętrach oraz dzielą je dość grube mury. Nie znam sie na tym zupełnie dlatego pytam czy to całe podłaczenie radiowe działa niezawodnie bez przerywania, zwiech i innych neoczekiwanych problemow? Sprawa druga. Mam dwa gniazda telefoniczne na ten sam numer telefoniczny. W pokoju u gory i w pokoju na dole. Łacze kompa przez modem z linią telefniczną i internet działa. Teraz chce podłaczyć w identyczny sposob kmputer na drugim piętrze. Oczywiscie przez drugi identyczny modem co na dole. Działa mi czy nie działa? edytka, sprawa druga rozwiazana. Nie mogą działać zostaje sprawa 1 Edited April 12, 200817 yr by Stachu
April 12, 200817 yr Jesli myslisz o taki zwyklem wi-fi t bedzie klopot. Dobre to jest jak chcesz sie pobujac z laptopem po mieszkaniu i zrezygnowac z kabli, ale miedzy pietrami to raczej nie pojdzie.
April 12, 200817 yr Author Ja mysle, ze jednak pojdzie, bo pare razy laczylem sie przez wi-fi, z routerem sasiada mieszkajacego pietro wyzej. Nie wiem, czy nie wystepuja problemy z przerywaniem, bo laczylem sie tylko na pare minut. Trzebaby sprobowac, bo jesli rzeczywiscie sa grube mury, to moze byc problem.
April 12, 200817 yr no, taka poniemiecka zabudowa jeszcze, mury na poł metra. Postanowione już, że połacze to kablem, a ewentualnie laptopa podłacze na wifi. Dzieki za pomoc Panowie
May 7, 200817 yr a czy warto kupować np taki; http://allegro.pl/item352895371_router_tp_..._roku_2008.html ? 2ch moich znajomych ma i jak narazie nie mają z nimi rzadnych kłopotów..
May 21, 200817 yr Co sądzicie o tym? http://www.allegro.pl/item361469488_linksy..._kablowki_.html Kuzyn ma taki sam, chwali sobie i mówi, że instalacja dość prosta. No i ma Wi-Fi.
May 21, 200817 yr Ten jest "cieta" werjsaa. Niewiele drozej kosztuje to samo ale GL. Co to daje? Mozliwosc instalacji Tomato jesli ktos ma ochote na lepsze zarzadzanie itd. Tutaj wiecej http://forum.purepc.pl/temat/Sprzet-Siecio...r-Kupic/247591/
May 22, 200817 yr Nie zależy mi na zarządzaniu, niezbędne jest WiFi, a zazwyczaj będę używał tylko jedno urządzenie, nie kilka naraz.
August 21, 200817 yr Szukam routera z wifi. Jak na razie znalazłem sobie coś takiego -> http://www.ceneo.pl/;009r81988-v0;01561607...productOpinions albo to -> http://www.ceneo.pl/653791s Cena do tych 150zl, dobry będzie to wybór jeśli wezmę któregoś z nich? Router będzie do PC i konsoli stacjonarnej + czasami laptopa/PSP No i od razu drugie pytanie. Karta wifi do kompa, co brać? Na razie znalazłem takie coś - > http://www.ceneo.pl/237364 Edited August 21, 200817 yr by the_m
August 21, 200817 yr ja mam taki: Netgear DG834G PC stac. po lanie, laptop, W960i i PSP po WiFi . Zero problemów. Neostrada.
August 21, 200817 yr a ja mam taki: Linksys WAG200G 2 PC po lanie, laptop i psp na wifi. wszystko dziala, nic sie nie blokuje/wiesza. poprostu mozna zapomniec o routerze, a instalacja jest prosta i intuicyjna.
September 9, 200817 yr Produkty asmaxa są dość ciekawe w kategorii kompromis cena -> jakość, sam posiadałem router z modemem adsl co prawda spalił się po dwóch latach, ale to był stary model, w tych nowych poprawili już chłodzenie, ale d-linki też mają ostre problemy z grzaniem się.
October 1, 200817 yr mam pytanie (może i nie ten temat ale nie bede tworzył nowego tylko dla tego pytania), gdzie znajdę adres MAC mojego PC? Potrzebuje do routera
October 1, 200817 yr Potrzebuje router wifi który mi połączy kompa(kablem), xboxa 360(kablem) i 2 laptopy przez wifi, ofc. wszystko nie bedzie chodziło naraz ale coś co da sobie rade z tym bezproblemowo.
October 1, 200817 yr Potrzebuje router wifi który mi połączy kompa(kablem), xboxa 360(kablem) i 2 laptopy przez wifi, ofc. wszystko nie bedzie chodziło naraz ale coś co da sobie rade z tym bezproblemowo.no to moj z poczatku tej strony lub ten od stony z konca poprzedniej strony ;] jak masz internet od lokalnego dostawcy to podobne modele tez beda dobre [tansze jakies 50zl]
October 22, 200817 yr Produkty asmaxa są dość ciekawe w kategorii kompromis cena -> jakość, sam posiadałem router z modemem adsl co prawda spalił się po dwóch latach, ale to był stary model, w tych nowych poprawili już chłodzenie, ale d-linki też mają ostre problemy z grzaniem się. Miałem Asmaxa, faktycznie po ok 2 latach odmówil współpracy więc kupiłem d-linka:) Mam pytanko, czy jeśli nie używacie routerów to go wyłączacie z sieci? Ja mojego wyłączam np na noc, albo na dłuższe przerwy bo faktycznie generuje ciepło - router i zasilacz.
October 22, 200817 yr Nigdy nie wyłączam routera. Mam netgear'a który się nie grzeje więc nie widzę powodu dla którego miałbym to robić. [nie wyłączałem go na dłużej niż kilka minut od kilku już miesięcy]
November 21, 200816 yr Planuję zakupić router, do podłączenia jest jeden pc, przez rj45 i może ps2, czy Netgar DG834G v3 się nada? Nie tylko pod kątem www, ale gier sieciowych, CS, Live for Speed. Cena wydaje się być atrakcyjna, dla porównania w agito.pl 204 zł. Brać? Teraz zauważyłem, że Stona takowy posiada i po przeczytaniu jego postu jestem jeszcze bardziej przekonany do zakupu, Edited November 21, 200816 yr by msk
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.