Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

roznica kolosalna. najwieksza zonk jest przy podnoszeniu klapy - budzeniu. nie wiem ile to trwa, 1/10 sekundy chyba. chrome od zera po wlaczeniu kompa odpala sie w sekunde.

 

jesli chodzi o dysk to skopiowalem ze starego troche zdjec, komiksow i ksiazek w pdfach + kilka filmow. zainstalowalem najczesciej uzywane programy i zostalo mi 100 gb jeszcze.

 

wiadomo, odpada trzymanie na nim kilkudziesieciu gb muzy i dwoch pelnych seriali i kilku filmow w hd, ale cos za cos.

 

co do ramu to nie wiem, na chwile obecna jest ok, ostatnio mialem 2, wiec i tak jest duzo lepiej. pobawie sie w fotoszopie troche to dam znac.

Odnośnik do komentarza

no takie tam gadanie, gdybym poczekal rok to bym kupil jeszcze taniej. trudno.

 

z kazdym dniem opinia coraz lepsza. do tej pory nie moge uwierzyc w to ile ten komp wazy, jak jest wykonany, jak szybko dziala itd.

 

no i ta bateria. internetuje, jutubuje, w tle chodzi torrent, potem godzinka z cywilizacja 5 i jeszcze film w 1080p obejrzalem. a bateria pokazywala potem jeszcze 3 godziny. kosmos.

 

jak cos to wal konkretne pytania :P

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Chcę kupić takiego Aira

http://allegro.pl/nowy-model-mb-air-1-3ghz-13-3-4gb-256gb-md761-24h-i3571763821.html

 

jako mój podstawowy komputer. Podepnę go i tak pod większy wyświetlacz, więc nie przeszkadza mi 13 calowy ekran. Jego przenaczeniem, poza pisaniem postów na forumku i oglądaniem filmów w HD, ma być praca w środowisku Java. Nic poważnego, bardziej nauka obsługi frameworków typu GWT etc. Także pytanie do osób które, wykorzystują Aira do pracy - nada się?

 

No i drugie pytanie, czy to jest ten model z Haswellem?

Odnośnik do komentarza

Ja i tak ciągle będę optował tylko i wyłącznie przy 8GB RAMu. Kupujecie komputer na przynajmniej 3 lata, dajecie za niego ponad 4, albo 5 tysi. Dołóżcie te 300 złotych a wydajność wystarczy na dłużej. Juz Mavericks w październiku będzie na pewno bardziej pamięciożerny niż Mountain Lion jest obecnie, a nie wiadomo jaki system Apple wypuści za rok. 4GB RAMu to minimum na dzisiaj, ale jeśli używacie Aira jako swój podstawowy komputer do pracy, programowania i obróbki zdjęć to tym bardziej 300 złotych nie jest kosmiczną kwotą, żeby przedłużyć cykl życia komputera. Przecież 4GB to dzisiaj gó.wno i przy otwartych kilku aplikacjach i kartach w Safari z jakąs muzyką w tle zacznie się krztusić, nawet pomimo dysku SSD. O zewnętrznym monitorze, albo Airplay nie wspomnę. 

 

ShtaS, tak to najnowszy model, bardzo dobra cena za niego, ale obstawiam, że klawiatura będzie miała nadrukowane japońskie symbole, bo chyba wszystkie Maci maja. Gość pisze, że klawiatura QWERTY i będzie działała z polskimi układami, bo będzie, bo Mac OS może przestawić klawiaturę pod kraj, ale może ona wyglądac brzydko. O tak:

macbookkanajapan_1200.jpg

Odnośnik do komentarza

Jak nie przeszkadza? Zobacz jak obrzydliwie wygląda ten Return. Czy klawisz może być jeszcze większy? Poza tym CapsLock zamieniony z controlem i przez to mała spacja. Ale siła przyzwyczajeń, w każdej normalnej klawiaturze wiesz, gdzie jest @, /, albo " a tam musisz tego szukać i rozkminiać jak go napisać, gdy są 4 znaczki na jednym przycisku. Usiądziesz potem do standardowej klawiatury i się zgubisz. Jak kto woli, ja jestem estetą i dopłaciłem do komputera więcej, musząc kupić w AOS, zamiast w innym sklepie taniej, bo chciałem amerykański układ klawiatury z płaskim returnem i tyldą w ludzkim miejscu, to nie każdy musi mieć tak wykwintny gust jak ja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...