Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonanie maców jest rewelacyjne. Sam nigdy nie chciałem mieć laptopa, ale MacBook to jest inna kategoria sprzętu.

Nawet klawiatura jest zupełnie inna. W żadnym laptopie nie ma tego typu klawiatury.

 

Bardzo dużo smaczków, za które można pokochać Maci. Nawet magnetyczna wtyczka od zasilacza którą się tylko "przykleja" do sprzętu cieszy.

 

Mnie trochę boli utrudniona instalacja Linuksa. Niby się da, ale ja poległem.

Windowsa łatwiej zainstalować, ale po co?

 

 

A co do instalacji softu. Przeważnie cały program jest w formie jednego pliku/ikonki. Ściągasz i wrzucasz taką ikonkę gdziekolwiek. Najlepiej do aplikacji.

Łatwiejszą instalację programów ma tylko Linux.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Stalo sie, Macbook Air zaprezentowany.

 

http://www.apple.com/macbookair/

 

Intel Core 2 Duo 1.6 GHz, lub 1.8 Ghz (specjalne mniejsze wersje)

2 GB RAM

13,3"

80 GB, lub 64 GB SSD (!)

iSight

1 USB 2.0 port, Micro-DVI, Audio Out

802.11n + Bluetooth 2.1/EDR

Bateria wedlug zapowiedzi 5 pelnych godzin.

CENA: 1799 USD

 

 

 

Zapowiada sie niezwykle interesujaco, jednak przypuszczam, ze cena w polskich ispotach bedzie zaporowa. Sam design - wiadomo apple. Jedynie ta czarna klawiatura, ja osobiscie preferowal bym biala, lecz to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza

xD

jeśli to odnosiło się do pisowni mojego posta to przepraszam, nie pisałem w pełni zmysłów ,że tak to ujmę ;p

 

 

Tak wracając do konferencji - bardzo fajnie wygląda sprawa z Apple TV2 imo. Cena obniżona do 229$ to też miła niespodzianka;) Skusiłbym się na to. Ktoś wie jak jest z obsługą tego w Polsce, niby sprzedają oficjalnie w iSpotach więc...?

 

Bardzo boli mnie brak iTunes Polskich dalej :| Szczególnie gdy patrzyłem na te ,imo, naprawdę atrakcyjne oferty filmów do wypożycznie. Na szczęście są też dostępne w Apple TV2 więc może coś z tego będzie. No ale to zależy od

Ktoś wie jak jest z obsługą tego w Polsce, niby sprzedają oficjalnie w iSpotach więc...?
Odnośnik do komentarza
2 - system, ja już nie mogę pracować normalnie na mojeje Windzie

3 - nie musisz robic formatu co pół roku

4 - nie kupujesz ich do grania co równa się pierszemu punktowi

5 - są szybkie

6- "it just works"

 

8 - łatwość w używaniu

 

i jeeszcze;]

 

 

To akurat zapewnia pc z linuxem/bsd na pokladzie. Nie zamierzam negowac produktow apple, jednak grubo ponad 4tys zl za subnotebooka to przesada.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

A ja właśnie zamieniłem swojego PowerBooka 12' na PowerBook 17'

 

 

Muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony. Przedewszystkim ekran. 12' to było niestety za mało w moim przypadku.

 

Z ręką na sercu mogę go polecić ludziom którzy nie muszą, bądź z jakiś powodów nie chcą kupować Intelmaców.

 

 

 

Ale do rzeczy; Stoi na nim Leopard. Cóż, wiele starych macowców na innych forach pluło na Mac OS 10.5 ale muszę przyznać że zostawia Tygryska w tyle. Jest szybszy, bardziej funkcjonalny i o dziwo ładniejszy.

Nowe patenty (np. Spaces) są świetnie, i z pewnością będą bardzo przydatne.

 

 

Air jest dla mnie nieporozumieniem. Poza touchpadem nie ma w nim NIC co by mnie zachwyciło. I nie widzę nic fajnego w rozmiarze.

 

NB: Polecam wam jako klient P2P Transmission! Zostawia Azerusa daleko w tyle! Będę go musiał swojej lepszej połówce też zainstalować!

Co jest takiego fajnego w tych Macach? Niby sprzęt wam się podoba, ale żadnych konkretów nie podaliście.

 

Na moje oko to tylko fajnie wygląda, bo stanowczo za drogie to jest.

 

 

-Brak jakkichkolwiek wirusów

-System

-Stabilność

-Absolutnie nie starzejący się sprzęt. 8 letni maczek działa Ci dziś identycznie jak najnowsze MacBooki

-Hardware

-Pomysłowość Jobs'a i spółki

-Desiiiiiiign

-Pełna kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami zewnętrznymi, ipodami

-Brak sterowników

-Banaloność obsługi

-Max. user freindly

-To coś :P

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
Jeźeli chcesz czegoś ultra mobilnego to zastanów się nad Powerbookiem 1.5 GHZ 12' - Jest baaaardzo mobilny - Mi ta mobilność przeszkdzała.

W jakim sensie "bardzo mobilny"? Macbook Air podoba mi się z dizajnu i możliwości touchpad'a. Sam mam aktualnie laptopa HP i touchpad w nim zastosowany wkurzał mnie do tego stopnia, że podłączyłem myszkę. Ten z Air'a wydaję mi się wygodnym rozwiązaniem i nowością na tym polu w laptopach.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

A nie,to już nic. Myślałem że jesteś fotografem i potrzebujesz komputerka mobilnego. Jeżeli tak to poczekaj do czerwca, będzie update zwykłych MacBooków, tzn. parametrów oraz dorzucą im właśnie touchpada. Ewentualnie uzbieraj na MBP.

 

Air jest komputerem przewidzianym do pracy na baterii. Jeżeli jej nie potrzebujesz to się w to nie pakuj.

Odnośnik do komentarza
A nie,to już nic. Myślałem że jesteś fotografem i potrzebujesz komputerka mobilnego. Jeżeli tak to poczekaj do czerwca, będzie update zwykłych MacBooków, tzn. parametrów oraz dorzucą im właśnie touchpada. Ewentualnie uzbieraj na MBP.

 

Air jest komputerem przewidzianym do pracy na baterii. Jeżeli jej nie potrzebujesz to się w to nie pakuj.

Nie jestem fotografem, chociaż interesuje się fotografią więc dużo się nie pomyliłeś :P Myślałem kiedyś nad Macbookiem Pro, ale jego cena jest trochę "przytłaczająca".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.