Skocz do zawartości

Monitor 22" HD do PeCeta i konsoli,


PawciosS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zakupić nowy monitor 22" HD który posłuży mi zarówno do PC jak i konsoli, którą zamierzam zdobyć w okolicach czerwca;] Mój pokoik jest dosyć mały, i interesują mnie tylko 22". Tzn 24" też by się chyba zmieścił, ale niestety nie będę miał na monitor 2000 zł:( Znalazłem na allegro 2 takie modele:

 

http://allegro.pl/item289529171_super_gate...hdtv_pivot.html

 

http://allegro.pl/item288037038_piekny_now...p_fv_gw36m.html

 

Który z tych monitorów bardziej się opłaca kupić, i czy w pełni nadają się one zarówno do PC jak i konsoli? A może w podobnej cenie da się znaleźć coś lepszego? ;]

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to fajno jak nie rozciaga. Ja sie czaje na monitor 24 cale i najprawdopodobniej wezme ten- http://www.benq.pl/products/LCD/?product=912. Ma DVI, HDMI, jest bez zbednych bajerow typu hub usb i jest tani. Bo mniej wiecej 1400-1500zl. Troche ma mala jasnosc, ale jak dla mnie to wystarcza. Moze jednak z jakichs powodow nie polecacie tego monitora? Mam jeszcze okazje wziac Gatewaya 24 cale z matryca S-PVA ale w sumie troche sie go boje :( jak uwazacie? Co lepiej brac? Benq by byl nowy, gateway troche uzywany.

Odnośnik do komentarza
ja ze swojej strony polecam kupno monitora panoramicznego,

nie będzie tych wkurzających pasków nad i pod ekranem. estetyczniej i przyjemniej :}

Rozmawiałem z pewną osobą, która ma PS3 i która miała ten monitor Samsung SyncMaster 226BW. I mówi że żadnych pasków ani rozciągnięć nie było;]

Wy chyba nie rozumiecie, że monitory panoramiczne nie są w formacie 16:9, a 16:10. I jeśli konsola wysyła sygnał odpowiedni do formatu 16:9 (np. 1280x720 czyli 720p), to monitor panoramiczny może:

-Rozciągnąć obraz i tak robi większość tańszych monitorów. Należy pamiętać, że rozciągnięcie nie jest duże i można zauważyć je w zasadzie jedynie w przypadku większych okrągłych obiektów, logo firm (EA), itp.

- Dodać paski na dole i na górze ekranu. Nie są to pasy znane z filmu DVD w formacie kinowym odtwarzanego na TV 4:3, a cienkie paski w granicach centymetra, pozwalające na zachowanie idealnych proporcji obrazu, a w przypadku monitorów 1920x1200 na wyświetlanie 1080p piksel w piksel. Jest to najlepsze rozwiązanie.

-Poobcinać obraz, by wyświetlić go na pełnym ekranie, bez pasów.

Odnośnik do komentarza

Monitor jest z gatunku rozciągających obraz.

Nie wiem jaką chcesz konsolę, osobiście używałem do X360 najpierw kabla VGA (działały najlepiej 1280x720 i 1280x768), teraz HDMI przez DVI (1280x720 wyłazi poza ekran; rozdzielczość 1920x1080 działała i monitor ją akceptował, oczywiście nie wyświetlał prawdziwego 1080p, ale potem coś się zwaliło i pojawiły się zakłócenia, które mogą być winą kabla lub przejściówki; teraz używam jakiejś dziwacznej 1280x1024 w wersji panoramicznej, nie wiem o co w niej chodzi, ale obraz wygląda bardzo dobrze i definitywnie jest to 16:9, a nie 4:3).

Do PS3 wiem, że ludzie używają takich monitorów jak mój i niektórym działa 720p, inni nie mają problemów z 1080p, być może kwestia sterowników monitora.

Ogólnie obraz rozciągnięty, ale jeśli chodzi o ogólną jakość to wygląda to naprawdę dobrze. W tym roku zamierzam jednak kupić jakiś HDTV do konsoli 26', albo 32'.

Odnośnik do komentarza

PawciosS to ze Gateway ma napisane ze jest HD Ready to znaczy tylko tyle, ze moze obsluzyc rozdzialke HD Ready czyli 720p. Tak naprawde monitory 22 calowe do 1000zl to kazdy moze obsluzyc tak rozdzialke bez problemu. Gateway ma po prostu napisane, ze ma HD Ready- ot taki chłyt marketingowy :( Jezeli chodzi o roznice w rozdzialkach to masz racje, po prostu na takiej nieduzej przekatnej nie widac duzych roznic. Nawet miedzy 720p a 1080p. Mam przed soba test LCD-kow w PC Worldzie i polecaja tam LG Flatron L227WT. Pewnie bedzie troche drozszy niz 1000zl ale na pewno bedzie dobrym monitorem.

Odnośnik do komentarza

sam mam monitor 2185w i musze przyznac ze za taka kase nie kupisz lepszego monitora, tymbardziej ze jest na matrycy pva - ktora jest o niebo lepsza od tn. pod monitor mam podlaczonego x0 jak i pc. x0 chodzi na componencie w 1080i badzo ladnie, obraz jest ostry jak brzytwa. Podlaczylem konsole kablem vga i dalo rade ustawic najwieksza rozdzielczosc czyli 19xx x 16xx. Jezeli chodzi o skalowanie to nie ma czegos takiego, po prostu monitor dodaje czarne pasy na gorze i na dole - mamy ladne 16:9 z 16:10. W polsce gateway jako firma sie nie przyjela jest uwazana za podrzedna, jednak w stanach jest to bardzo, bardzo popularna i ceniona firma. Monitor wygral nagrode najlepsze produktu ktoregos tam roku, wiem ze za granica jest drozszy niz w Polsce kosztuje okolo 600usd

Edytowane przez superment
Odnośnik do komentarza

Jeśli jest tak jak pisze superment to taki monitor jak jego byłby pewnie bardzo dobry, przynajmniej obraz nie byłby zdeformowany. Najlepiej jakby radził też sobie z podłączeniem przez HDMI, choć oczywiście jeśli coś byłoby nie tak zostaje component.

Poczytaj jeszcze inne opinie itp., ale na oko i po tym co pisze superment Getaway 2185W wydaje się być niezły, jeśli potrzebujesz wyświetlacza do komputera i konsoli równocześnie.

Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie sie stalem posiadaczem Iiyamy B2403WS. Na pierwsze wrazenia za wczesnie narazie :( Szkoda tylko ze trafilem egzemplarz z pixelem bo bede musial jutro jechac i wymienic (dobrze, ze iiyama daje gwarancje na pixele-nawet na jeden). Tak czy siak przydalyby sie jakies dobre gotowe ustawienia monitora bo bawie sie i bawie i jakos ciagle mi cos nie pasuje :D

Odnośnik do komentarza

no jezeli chodzi o gateway i bad pixele to niestety gwarancja zaczyna sie od 3badow w zwyz... ale gdzies czytalem ze mozna wykupic dodatkowa gware na 1bp.

 

co do tego monitora to moge jeszcze dostac ze ma wbudowany bardzo fajny procesor przetwarzania obrazu dcdi dzieki temu filmy divx sa jakby ostrzejsze przyblizajac do jakosci dvd (sprawdzone - dziala), jedyne czego brakuje mi w tym monitorze to wyjscie hdmi, ale ogolnie naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza
Jezeli chodzi o skalowanie to nie ma czegos takiego, po prostu monitor dodaje czarne pasy na gorze i na dole - mamy ladne 16:9 z 16:10.

Jestes pewny na 100%? Tzn wlaczasz gre na X360 i masz czarne pasy? Sam widzialem kilka monitorow 16:10 razem z X360 i wszystkie rozszerzaly obraz dlatego moglbys to potwierdzic?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...