Skocz do zawartości

Rock Band


mord00k

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszukiwarka nie pokazuje mi żadnych tematów co mnie trochę zdziwiło. Więc zakładam temat i zapraszam do dyskusji.

 

Moim zdaniem pomysł na grę jest wspaniały. Ulepszony Guitar Hero z za(pipi)istym multi;] = dla mnie hit. Za około 3 tygodnie powinienem mieć więc będę mógł powiedzieć więcej :(

 

 

btw będzie ktoś chętny wstępnie na gitarę/mikrofon? Wtedy wystarczy (dostępną już na A grę i można grać c'nie.

 

 

No to jeszcze raz zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza

i tu własnie mocno martwi mnie jakość wykonania tych instrumentów. Gra jest/będzie genialna - to już wiemy, ale pojawiło się też sporo głosów jakoby część "techniczna" zestawu nie została do końca dopracowana (chyba nawet w dziale X360 wspominano coś o tym). Obym się mylił...

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

powiem tak: po 2 tygodniach zabawy z GH3 skasowałem już 1 szt wiosła (czerwony klawisz działa sobie jak mu się podoba) choć wymiatała na nim głównie żona i - zaręczam - obchodziła się ze sprzętem bardzo delikatnie. Zakupiłem 2-gi zestaw i jestem happy, co nie zmienia faktu iż doniesien o wadliwych/szybko padających gitarkach było już całkiem sporo.

 

i oby syt. nie powtórzyła się w przypadku RB, tyle.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

A co do perkusji to powiem tyle, ile słyszałem od znajomego.

 

Co do stukania pałeczek o powierzchnię danego "bębna", czy "werbla", to faktycznie stukają niemiłosiernie. Wystarczy użyć "puszorków" do słuchawek (pchełek do uszu), a dźwięk zmieni się na nieco bardziej basowy (zależy jakiej grubości są "puszorki").

 

Perkusja jest wykonana z dobrej jakości materiałów, ale jeżeli ktoś ma "ciężką" rękę, to może je z czasem zniszczyć (połamać itd.). Szczerze polecam pokryć perkusję jakimś cieniutkim płótnem, aby zmniejszyć obciążenie materiału.

 

Stojaki są dosyć solidne. Mówiąc "dosyć", mam na myśli to ze nieco się gibią. Nie przewracają się, jednakże jeżeli ktoś preferuje niskie trzymanie pałeczek nad perkusją może być to dla niego nieco uciążliwe.

 

Polecam zakupienie basowych pałeczek w sklepie muzycznym (nie wiem jak fachowo się je nazywa). Nie musicie męczyć się z "plastikowym" odgłosem wydawanym przez waszą perkusję"

 

Na potwierdzenie moich słów podaję link do filmu na YouTube'ie:

 

(jakby co nie jest to film wykonany przez mojego znajomego)

Edytowane przez ziolo69
Odnośnik do komentarza
To w dziale X360 to mojego autorstwa. Gdzieś na necie przeczytalem ,że instrumenty , cytuję, "dorównują jakością wykonania X360" co pochwałą nie jest:P

 

mnie strasznie rozczarowala gitara - struna nie ma klikniecia.

prawie kupilem wersje bez instrumentow - ale ze gitara od GH3 nie jest kompatybilna z RB, a pudlo z calym zestawem wazy z 15 kg - to dalem sobie siana, bo na padzie w takie gry grac nie zamierzam...

Odnośnik do komentarza

Ja sie naczytałem o psujących gitarach, strummy przestawał działać naciskając go w dół, albo zaczynał robić podwójne uderzenia, zacinających się frets'ach i to wszystko już po kilku godzinach grania.

Przy perkusji łamały się stopki.

 

Podobno jest to tylko mankament pierwszych serii i z badań graczy wynika, że obejmował tylko pewien obszar w USA, nie wiadomo jak teraz, trzeba znowu poczytać :(

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiałem się w tym tygodniu nad zakupem Rock Band na PS3 na allegro, cena była kup teraz jakieś 850 zł, w końcu nie kupiłem bo wlałem poczekać na europejską wersję, z którą nie byłoby problemu w razie konieczności skorzystania z gwarancji.

Teraz właśnie siedzę na necie i szukałem daty, kiedy ma wyjść u nas Rock Band. W końcu trafiłem na stronę z informację, że EA potwierdziło europejski release date na I kwartał ich roku fiskalnego - czyli kwiecień - czerwiec 2008 wg tej informacji

Jednak to co mnie naprawdę wbiło w ziemię to plotka, która znalazła się na tej samej stronie informująca, że wersja na PS3 ma wyjść we wrześniu - link

Nie będę ukrywał, że ze względu na strach przed ROD chciałem nabyć wersję na PS3, żeby sobie potem nie pluć w brodę że "instrumenty" leżą, a konsola w serwisie. A tu taki zonk. Myślę, że nie dam rady tyle czekać i sprowadzę sobie wersję z USA. Chciałbym się więc spytać kogoś głębiej w temacie, czy faktycznie każda wersja na PS3, w odróżnienia od Xbox'owej jest Region Free i można ją sobie spokojnie kupować z USA, bez konieczności sprawdzania czy jest region free. I druga sprawa, czy będzie problem ze ściąganiem dodatków do RockBand z PSStore?

Edytowane przez brashh
Odnośnik do komentarza

A ja mam takie dziwne Noobowskie pytanko:

 

czy jest mikroszansa, ze cos takiego:

 

http://www.ultima.pl/Bezprzewodowy_Guitar_...ntroller/i4653/ -jest to oficjalny kontroller red octane

 

w polaczeniu z czyms takim:

 

http://allegro.pl/item315271375_przejsciow...cka_od_ps2.html

 

zadziala z Rock Bandem????

 

Mam obie te rzeczy a przymierzam sie do kupna rock banda...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Znamy europejską cenę i datę premiery Rock Band :slinotok:

Podano już ceny gry i instrumentów na rynku europejskim. O dziwo okazuje się, że sama gra (pudełko z płytą DVD) i zestaw instrumentów będą sprzedawane oddzielnie. Cena pierwszego ustalona została na 69,99 Euro (240 PLN), a pudła z gitarą, perkusją i mikrofonem, 169 Euro (590PLN). Ponadto za dodatkową gitarę bezprzewodową zapłacimy 79,99 Euro (280 PLN), a perkusję 89,99 Euro (310 PLN). Jak zatem widać Europejczykom przyjdzie zapłacić DUŻO więcej niż amerykańskim graczom. My damy równowartość 830 PLN a mieszkańcy Ameryki Północnej mają to samo za tylko 370 PLN. :blackeye:

Gra zostanie wydana w Europie na Xboxa 360 23 maja tego roku. Jest to dla konsoli Microsoftu czasowy tytuł ekskluzywny, bo wersje na PS2, PS3 i Nintendo Wii ukażą się nieco później latem. Dokładnych dat jeszcze nie podano. Co się tyczy Polski, to w chwili obecnej EA Polska nie jest w stanie określić terminu debiutu gry. Czekamy na bardziej szczegółowe dane. :censored2:

 

 

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=40367

 

no i są reakcje

http://kotaku.com/377168/europe-totally-fu...ck-band-pricing

 

zapraszam do rejestrowania się na oficjalnym forum i podpisania pod petycją

Heres the official off-site Petition against EU Pricing

http://www.rockband.com/forums/showthread.php?t=42108

lub tu

http://www.petitiononline.com/r0ckband/petition.html

 

a to wszystko z powodu VAT i kilku dodatków i paru różnic (pewnie w cenach paliwa)

Rock Band dev: "We're not trying to screw people".

http://www.videogamer.com/news/08-04-2008-7981.html

 

no i reakcje

http://www.eurogamer.net/article_discussio...ticle_id=131029

Edytowane przez ziemia1
Odnośnik do komentarza

Widać, że EA bardzo "dba" o swoich potencjalnych europejskich klientów. :lol:

Płacąc ponad dwa razy więcej od Ameryki Północenj dostaliśmy "ekskluzywny" pół roczny termin oczekiwania na RB, dodatkowe utwory, które można policzyć na palcach jednej ręki :P (IMO mogli bardziej się wysilić przy ich doborze) i darmowe odchudzenie naszych porfeli.

Osobiście jestem podwrażeniem, widać ze EA starannie pielęgnuje swój wizerunek :(

 

PS. Taki news o RB mógł się pojawić na 1 kwietnia :lol:

Odnośnik do komentarza
A wiadomo ile wyniesie cło na RB z USA? A poza tym, skoro jest już SCEP to może do nich napisać, albo do SCEE - jak sony pokiwa palcem to może EA zrozumie, że takie zagrywki nie służą nikomu.

:rotfl: dobre, naprawdę niezłe... :blink: to Ci się udało... Sony pokiwa, a EA się zlęknie... :rotfl:

 

A ja zamaiwam z USA, nie mam zamiaru czekać do "lata" na europejską premierę dla PS3. Nawet jak mi to oclą to wyjdzie pewnie taniej niż w sklepie.

Hmm... na pewno ? 150$ zestaw, jakieś 100$ wysyłka i jakieś 50$ cło... Niewiele taniej może i jest - a ile zachodu i niepewności...

Odnośnik do komentarza
A ja zamaiwam z USA, nie mam zamiaru czekać do "lata" na europejską premierę dla PS3. Nawet jak mi to oclą to wyjdzie pewnie taniej niż w sklepie.

Hmm... na pewno ? 150$ zestaw, jakieś 100$ wysyłka i jakieś 50$ cło... Niewiele taniej może i jest - a ile zachodu i niepewności...

 

Spoko, spoko, już mam pewien pomysł w głowie, jak wyjdzie to się z wami podzielę, choć niczego odkrywczego nie wymyśliłem, ale nie chce zapeszyć :P

 

Hmm... na pewno ? 150$ zestaw, jakieś 100$ wysyłka i jakieś 50$ cło... Niewiele taniej może i jest - a ile zachodu i niepewności...

Widziałem raz na eBayu zestaw Rock Band za ok. 150$ + 40ZŁ przesyłka, więc czasem może wyjść tanio :blink:

Tak w ogóle, to od jakiej ceny przedmiotu płaci się cło?

 

Cło naliczają już gdy wartość towaru + wysyłka jest większa niż 40$, nie można zapomnieć też o Vat, który także jest naliczany. Jak masz szczęście to celnicy puszczą towar jak nie to musisz bulić.

Odnośnik do komentarza

Tak, tylko, że szczęscie może dotyczyć koperty z CD/grą, a nie kartonu wielkości połowy telewizora... Ostatnio każda przesyłka, kóra przekroczyła mi 40$ trafiła na cło - a były to zwykłe koperty z PlayAsia. Nie licz na cud i lenistwo celników.

 

Widziałem raz na eBayu zestaw Rock Band za ok. 150$ + 40ZŁ przesyłka, więc czasem może wyjść tanio :)

Nie żartuj proszę... za 40 zł to możesz sobie sprowadzić z USA parę filmów DVD, a nie karton Rock Band - te koszty pewnie dotyczyły wysyłki w USA. Jeszcze nie widziałem przesyłki RB do PL poniżej 100$...

Edytowane przez Butcher
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...