Skocz do zawartości

Rock Band


mord00k

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tylko, że szczęscie może dotyczyć koperty z CD/grą, a nie kartonu wielkości połowy telewizora... Ostatnio każda przesyłka, kóra przekroczyła mi 40$ trafiła na cło - a były to zwykłe koperty z PlayAsia. Nie licz na cud i lenistwo celników.

 

Widziałem raz na eBayu zestaw Rock Band za ok. 150$ + 40ZŁ przesyłka, więc czasem może wyjść tanio :)

Nie żartuj proszę... za 40 zł to możesz sobie sprowadzić z USA parę filmów DVD, a nie karton Rock Band - te koszty pewnie dotyczyły wysyłki w USA. Jeszcze nie widziałem przesyłki RB do PL poniżej 100$...

jakie $100 za wysylke... ile rzeczy wysylales z USA butcher?

Odnośnik do komentarza

Zdarzą się, że ktoś omyłkowo da niższą przesyłkę lub ma za dużo kasy :P

 

Zamawiałem grę na PS3 (wysyłka z USA) na allegro, cena 150ZŁ (czyli powyżej 40$, prawie dwukrotnie) i jednak nie naliczyli cła. To jednak zależy od samych chęci celników. Choć pudło wielkości telewizora na pewno bardziej przyciągnie ich uwagę :)

Odnośnik do komentarza

Pojawiła się informacja, że premiera Rock Banda w wersjach na PS3, PS2 i Wii odbędzie się dopiero 29 sierpnia. 23 Maja będzie można kupić tylko wersje na xboxa. Adres do wiadomości: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=40500

 

To już jest skandal :P. Zastanawiam się czy EA spodziewa się jakichkolwiek zysków ze sprzedaży Rock Band w EU, półroczne opóźnienie i dwukrotnie większa cena względem USA, są chyba wystarczająca aby odpuścić sobie ten tytuł.

Sam planowałem kupić na 3 osoby zestaw, ale skoro okazuję się, że koszty przesyłki prawie wyrównują europejską cenę gry, muszę zrezygnować ze swoich planów...

Odnośnik do komentarza
Pojawiła się informacja, że premiera Rock Banda w wersjach na PS3, PS2 i Wii odbędzie się dopiero 29 sierpnia. 23 Maja będzie można kupić tylko wersje na xboxa. Adres do wiadomości: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=40500

 

To już jest skandal :P. Zastanawiam się czy EA spodziewa się jakichkolwiek zysków ze sprzedaży Rock Band w EU, półroczne opóźnienie i dwukrotnie większa cena względem USA, są chyba wystarczająca aby odpuścić sobie ten tytuł.

Sam planowałem kupić na 3 osoby zestaw, ale skoro okazuję się, że koszty przesyłki prawie wyrównują europejską cenę gry, muszę zrezygnować ze swoich planów...

 

Najprawdopodobniej, może jestem niemądry, dalej mają problemy z dostawami w stanach. W związku z tym rzucili cenę która skutecznie odrzuci graczy od chęci zakupu w dniu premiery w europie, jednocześnie nikt nie będzie mógł zarzucić braku gry u nas. Dwie pieczenie przy jednym ogniu, a może i cztery bo EA nie zajęła stanowiska w sprawie prostestu ze strony graczy na temat cen. Na wszystkie zarzuty odpowiada Harmonix (który gry nie wydaje tylko produkuje), czasowa ekskluzywność na x360 przesuwa też złość posiadaczy innych systemów na MS, a EA zachowuje czyste konto.

Ile to można wymyśleć w kwietniowy wieczór po 2 piwach :) ale przynajmniej gramatycznie poprawnie jak mniemam.

Odnośnik do komentarza

29 sierpnia - łoł, się chłopaki wysilili, tym który chodzą do liceum i niżej zostają wtedy dwa dni beztroskiego pykania :P Tego właśnie się spodziewałem gdy zobaczyłem tekst "later this summer". Od dzisiaj namawiam wszystkich do nie kupowania gier od EA tylko przerabiania konsoli i grania w wydawane przez nich gry na piratach - taki exclusive dla tej firmy :)

Edytowane przez brashh
Odnośnik do komentarza
jakie $100 za wysylke... ile rzeczy wysylales z USA butcher?

Chłopie, nie siej już zamętu tylko dlatego że siedzisz w USA i wszystko wydaje Ci się proste i tanie. Nie muszę nic wysyłać z USA - wystarczy że od ponad 10 lat kupuję rzeczy ma całym świecie, korzystałem ze światowego eBaya zanim ktokolwiek zamarzył o polskim i mam jako takie pojęcie o cenach i stosowanych praktykach. Ja WIEM, że koszty przesyłki RB z USA mogą być niższe niż 100$ - ale NIE SĄ i to normalne praktyki, że każdy zawyża ceny shippingu, dolicza sobie koszt opakowania, czasu, zużytej gumy do żucia i butów w drodze na pocztę:

przykład 1 - wysyłka 105$

przykład 2 - wysyłka 118$

przykład 3 - wysyłka 124$

przykład 4 - wysyłka 107$

Pierwsze z brzegu przykłady, znalezione wśród pierwszych 30 aukcji - z 968 dostępnych na eBay US, 16.04.08. o godz. 9.20 czasu GMT+1.

Mam szukac dalej?

Odnośnik do komentarza
jakie $100 za wysylke... ile rzeczy wysylales z USA butcher?

Chłopie, nie siej już zamętu tylko dlatego że siedzisz w USA i wszystko wydaje Ci się proste i tanie. Nie muszę nic wysyłać z USA - wystarczy że od ponad 10 lat kupuję rzeczy ma całym świecie, korzystałem ze światowego eBaya zanim ktokolwiek zamarzył o polskim i mam jako takie pojęcie o cenach i stosowanych praktykach. Ja WIEM, że koszty przesyłki RB z USA mogą być niższe niż 100$ - ale NIE SĄ i to normalne praktyki, że każdy zawyża ceny shippingu, dolicza sobie koszt opakowania, czasu, zużytej gumy do żucia i butów w drodze na pocztę:

przykład 1 - wysyłka 105$

przykład 2 - wysyłka 118$

przykład 3 - wysyłka 124$

przykład 4 - wysyłka 107$

Pierwsze z brzegu przykłady, znalezione wśród pierwszych 30 aukcji - z 968 dostępnych na eBay US, 16.04.08. o godz. 9.20 czasu GMT+1.

Mam szukac dalej?

 

ebay nie jest jedynym zrodlem.

ile ten caly rock band wazy?

http://ircalc.usps.gov/default.aspx?Mode=I...e&CID=10357

http://www.polamerusa.com/oblicz%20koszt%20paczki.aspx

Odnośnik do komentarza
ebay nie jest jedynym zrodlem.

ile ten caly rock band wazy?

A Ty dalej swoje ? :D

W tym sęk, że dla 95% Polaków eBay JEST jedynym źródłem - zwłaszcza, że Sony oficjalnie ściga wszelakie importy (właśnie się wzięli za sprzedaż importowanych DualShocków w EU) i po aferach z PSP oraz śmierci Lik-Sang wszyscy dmuchają na zimne w tej kwestii. A ilu z nas ma rodziny/znajomych w USA, które zajmą się tematem w 100% ?

Nie każ więc - siedząc za Wielką Kałużą i mając wypaczone spojrzenie na szary, polski świat - szukać biednym Polaczkom tajemniczych sklepików, które wyślą Rock Band do Polski 20$ taniej. Szkoda zachodu - to żadna oszczędność, a eBay pełen jest ofert z wysyłką do PL. A że koszty są takie a nie inne i oczywiście zawyżone, to nic na to nie poradzimy...

EOT ode mnie, bo się nam robi OT...

Edytowane przez Butcher
Odnośnik do komentarza
A wiadomo ile wyniesie cło na RB z USA? A poza tym, skoro jest już SCEP to może do nich napisać, albo do SCEE - jak sony pokiwa palcem to może EA zrozumie, że takie zagrywki nie służą nikomu.

:rotfl: dobre, naprawdę niezłe... :D to Ci się udało... Sony pokiwa, a EA się zlęknie... :rotfl:

Nie ma się co nabijać :catfight: :P, kiedy się nie ma zresztą absolutnej pewności (jest mało prawdopodobne, że EA zareaguje, ale nie jest to niemożliwe). Fakt, sam bym się zdziwił, ale ... inaczej EA może spojrzeć na sprawę, kiedy zgłosi to Sony, a inaczej, kiedy zgłoszą to potencjalni kupcy (wczoraj petycja odnośnie tej sprawy miała 40 wpisów - odnoszę się tylko do tych danych). Krok po kroku i może sytuacja zacznie się poprawiać (mówię tutaj globalnie o różnicach cenowych za oceanem a na Starym Kontynencie). Bądźmy optymistami.

Odnośnik do komentarza
Tak, tylko, że szczęscie może dotyczyć koperty z CD/grą, a nie kartonu wielkości połowy telewizora...

 

E tam. Zamawiam w cholerę z USA. Ostatnio brałem karton 5 par butów. Paka większa niż pół 32' mojego ,a przeszło bez cła. Gift z wpisaną wartością 30$.

 

Cło w praktyce wynosi ok. 30% wartości gdyby co. (VAT kochany)

Odnośnik do komentarza
Tak, tylko, że szczęscie może dotyczyć koperty z CD/grą, a nie kartonu wielkości połowy telewizora...

E tam. Zamawiam w cholerę z USA. Ostatnio brałem karton 5 par butów. Paka większa niż pół 32' mojego ,a przeszło bez cła. Gift z wpisaną wartością 30$.

Cło w praktyce wynosi ok. 30% wartości gdyby co. (VAT kochany)

Dlatego napisałem że nie ma co liczyć na "szczęście" - co innego jak się dogadasz ze sprzedawcą. Jak Ci zaznaczy GIFT, wartość do 40$ i nie włoży faktury do środka, to celnicy mogą Ci skoczyć, nawet jak otworzą paczkę i znajdą 5 par nowiutkich Nike :) Zanim Aliensgroup zarządziło na Allegro, sprowadzałem przed laty figurki z USA - odbierałem mega-karton z poczty raz w tygodniu i nigdy nic nie zapłaciłem...

Odnośnik do komentarza

Wy tu sobie gadu gadu o kosztach przesyłki, a do mnie jutro to wielkie pudło zjedzie do domu. Mam nadzieje, że nie będzie kłopotu z zakupem dodatkowych kawałków z poziomu amerykańskiego ps store. A może gra ma wbudowany sklepik? Butcher - Wy tam testowaliście zestawik - nie sprawdzaliście tego czasem? No i ciekawe czy te same zakupione piosenki będą widoczne na europejskim koncie.

 

Aktualizacja :-)

 

No więc jestem po pierwszych testach. Da się korzystać ze sklepu przełączając się na założone wcześniej amerykańskie konto. Jest jeden problem - część piosenek i pakietów ma zaznaczony status, że zostały już zakupione kiedy tak się nie stało - klikając otrzymamy komunikat, że należy ponownie je pobrać z poziomu ps store - bardzo dziwne.

Edytowane przez Cisek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Łaaaaa, dzisiaj przyszedł do mnie Rock Band. Specjalnie zamawiałem używke żeby nie płacić cła i mimo, że została wysłana jako gift z wartością 40 to celnicy nie odmówili sobie przyjemności zatrzymania na prawie cały miesiąc i dorzucenia czegoś od siebie, chociaż tego się spodziewałem bo sama wysyłka kosztowała z 70 dolarów, więc paczka miała mimo wszystko wartość 110 dolarów.

Ale przechodząc do samej gry na perce, bo tylko to testowałem, to masakra miodności, poweeer i szatański ogień z d upyyyy, ale wyobrażam sobie, że tylko dla tych, którzy lubią taką wczówkę. Nie wiem czy to mój niedorozwój ruchowy, ale opanowanie gry to istny hardkor na początku. Na razie skończyłem poziom easy, ale już końcowe tracki sprawiały niezłe problemy i żeby je wykonać na przyzwoitym poziome trzeba mieć naprawdę niezłe wyczucie rytmu. Najlepszy jest chaos jaki nagle wprowadza konieczność uderzania stopą na zmianę z pałkami. Jedyny minus, o którym już ktoś chyba wspominał to hałas jaki generuje walenie pałeczkami, dlatego konieczny był ich "tuning" przy pomocy gąbeczek ;) Perka jest fajnie skonstruowana i wyposażona w specjalne "amortyzatory", więc walenie z dużą siłą nie powinno jej uszkodzić.

Podsumowując, mega fajna zabawka, która warta jest zakupu, ale nie wiem czy za 1000 zł. Ja za swój zestaw dałem nieco ponad 500 zł, ale srałem przy tym po gaciach gdy od 9 maja, kiedy to paczka wylądowała w Polsce wg USPS, do dzisiaj nie wiedziałem co się z nią dzieje. Na perkusji gra się dość trudno i już ciężko mi sobie wyobrazić jak odjechana będzie nowa zabawka od guitar hero, która ma dodatkowe "talerze", ale pewnie ją kupie, nawet jakbym miał się zadłużyć u osiedlowego alfonsa, bo zabawa na 100% będzie przednia ;)

Odnośnik do komentarza

Kupilem wczoraj bundla na lunchu w pracy... po pracy wizyta u dentysty i wkorwianie sie ile czasu mozna brac wycisk pod koronke... w szczegolnosci, ze na tylnim siedzieniu lezy nieodpakowane pudlo. Po wizycie szybki dinner ze znajoma i atakujemy chate kumpla. Pudlo praktycznie drzemy na strzepy by dostac sie do zawartosci. Ustawiamy wszystko i rozpoczynamy koncert rockowy. Ja siadam na perkusji, kolezanka chwyta mic'a, kumpel gitare... reszta czeka na swoja kolej. Z poczatkowo dostepnych kawalkow podoba mi sie tylko Nirvana, Ramones i Garbage... ale spoko odblokuje sie. Wszyscy jestesmy meganooby, ktorzy grali moze w GH3 raz czy dwa razy w zyciu. Przelaczamy sie wiec miedzy easy, a medium czujac sie czasem jak bogowie... lol. Anyway... Caly bundle jest kablowany, co bylo dla mnie malym rozczarowaniem, ale wyglada naprawde solidnie. Mikrofon jak mikrofon. Gitara IMO o wiele przyjemniejsza z wygladu jak i z obslugi od tej dodawanej do GH3. Perkusja naprawde dobra robota, chociaz mam wrazenie, ze nie byloby wiekszego problemu z rozwaleniem jej.

Anyway... jako meganewb wybor perkusji byl naprawde nie najlepsza decyzja biorac pod uwage, ze na niej gra sie najciezej. Ogolnie IMO pod katem trudnosci obslugi...

Drums

Mikrofon

Gitara

Bass

 

Najlepsza jazda zaczela sie jak dolaczyl kumpel ze swoja gitara i stworzylismy pelny czteroosobowy zespol. Zabawa przednia na maksa... caly czas musialem ratowac nasza wokalistke. Kumpela na drumsach (jedyna ktora grala w to wczesniej) wymiatala tak, ze nam oczy z orbit wychodzily. Ja zadowolilem sie medium na bassie i bylo klawo... 6h grania wybija polnoc i czas sie zbierac do domu co by do roboty wstac.

Do gry powinni dodawac z 3 zgrzewki piwa by wzmocnic doznania plynace z rozgrywki. Ale to pewnie w weekend sami nadrobimy. Idealna gra na party, super zabawe itd...

 

Nie jestem wielkim fanem playlisty, ale jest pare dobrych kawalkow...

 

za calosc zaplacilem $184 i uwazam ze bylo warto.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Mam okazje ( chyba mozna tak to nazwac ; p ) kupic rock banda + perkusje za 500zl . Oplaca sie cenowo ? Oplaca sie w ogole teraz kupowac czy lepiej poczekac na RB2 i na nowa perke notabene lepsza ? A , bylbym zapomnial , czy na psstore sa do kupienia tez dodatkowe piosenki czy je sie kupuje z poziomu gry ?

gry kupujesz z ps store

ja kupuje z us

na pl nie widzialem a na innych europejskich nie mam konta

 

za rock band special edition zaplacilem 620zl

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...