Skocz do zawartości

PS3 Quiz


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

nadeszła chwila prawdy...

 

Na obrazku jest dupa. Dupa jaka jest, każdy widzi... Dupa, dupa, dupa... No to może Catherine? Tam wielka dupa z zębami goni bohatera!

Nie... to by było za proste! Idę dalej.

Z dupy wypada kupa. Hmmm. Kupa, co by z kupą zrobić? Duke wiedział, rzucał klockiem!

Nie... to by było za proste! Idę dalej.

Kupa na ogół wpada do kibla. Było kilka gier, w których były kible i nawet można nimi było zrobić krzywdę!

Nie... to by było za proste! Idę dalej.

Po kiblu jest ściek. No, to już coś... Syf, podziemia, może jakiś dungeon crawler? Może Żółwie ninja? One mieszkały w ściekach.

Nieeee... to by było za proste!!! Idę dalej.

Kupa z dupy, przez kubeł wpadła do ścieków i... spadła na głowę szczura! Tak, to jest to! Szczur i ścieki, było gdzieś... tylko gdzie? Ehm... Dark Souls - no przecież! W kanałach walczyłem ze szczurami! Ale mam kłiza! - zakrzyknął by Waldemar, syn Ferdynanda, ale stwierdził, że...

Nie... to by było za proste! Idę dalej.

Szczur w kanale, co z nim zrobić? Nożem go może?! Tak! Nożem! W Battlefield 3 była taka scena: gość nabił szczura na nóż. Prawie mam quiz gotowy, ale to zbyt oczywiste. Trzeba jakoś utrudnić.... wiem! Mam pomysł! Bart ma dwie ręce, dwie nogi, dwoje oczu i uszu, dziurek w nosie dwie i dwa pośladki. Ha! Jajek pewnie też ma 2! No to oczywiste, na pewno się domyślą! Więc niech odpowiedzią będzie...

 

Battlefield 2

 

(Hmmm... może za łatwe było jednak? Bart to taki badass, więc może chociaż jeszcze Bad Company 2 dodam?)

 

No i za jakiś czas takie quizy będziemy rozwiązywać... Ja jednak sugerowalbym wprowadzenie regulaminu, który kazalby kojarzyć obiekt z obrazka z odpowiedzią, a nie obrazek ze skojarzeniem, skojarzenie z drugim skojarzeniem, a to np. z dildo i dopiero po tym stwierdzać że chodzi o Saints Raw 3, bo tam wibratorow więcej niż pukawek...

 

Podziękował za atencje, tym którzy dotrwali do końca życzę sensownych pomysłów, a sobie quizow do przemyślenia "co to może być" zamiast "czego jeszcze inni nie podawali".

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 7,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hehe, a ja myślałem, że z tym moim Resistance pojechałem po bandzie. Też uważam, że powinniśmy wprowadzić obowiązek wyjaśnienia dlaczego wybraliśmy dany tytuł. Bo tak to faktycznie wygląda na loterię.

 

A co do quizu Pepe. Wysilę się i strzelę: The Sipsons Game. Dlaczego? Bo głos Barta w grze i w filmie podkłada ta sama kobieta <bling bling> ;)

 

Nagrodę Uznaniową im. Tri dostają Cycu za SR3 i Wolf za Portala. Uśmiałem się ;)

Odnośnik do komentarza

Raju ma racje, od jakiegos czasu obserwuje temat i czasem sie wypowiadam i to co sie ostatnio dzieje to jest masakra jakas, zdjecie lopaty (odp GoW GoS) bylo punktem kulminacyjnym, od tamtego momentu ciagle sie daje takie zagadki ze nie ma szans odgadnac po prostu z wyniku wiedzy tylko przez strzelanie ew miliard podpowiedzi autora zagadki... ogarnijcie sie jakos :ph34r:

Odnośnik do komentarza

zdjecie lopaty (odp GoW GoS) bylo punktem kulminacyjnym, od tamtego momentu ciagle sie daje takie zagadki ze nie ma szans odgadnac po prostu z wyniku wiedzy tylko przez strzelanie ew miliard podpowiedzi autora zagadki... ogarnijcie sie jakos :ph34r:

Sensowne, interesujące quizy, które wiążą się z wiedzą dotyczącą konkretnej gry są ok.

[...], sztuką będzie stworzenie quizu opartego na podpowiedzi obrazkowej / dźwiękowej / filmowej gdzie będzie liczyła się rzeczywista wiedza z gry, historii świata, bohaterów czy cech charakterystycznych oraz osobisty wkład autora a nie głupi ciąg skojarzeń, który może dawać miliony odpowiedzi.

Sam sobie przeczysz Rayos. Z tą łopatą wiąże się właśnie wiedza o grze. Jeśli źle mówię to mi powiedz dlaczego. Zobaczyłem twój gamercard i zakładam, że nie grałeś w GoW:GoS, dlaczego więc uważasz, że odpowiedź nie wiąże się z wiedzą o grze? :) Jeśli grałeś to też mi to wytłumacz :blum2:

Odnośnik do komentarza

oczywiscie ze gralem, przeszedlem nawet na v.hardzie (jak kazdego GoW'a, sam sie uwazam za fana ;) ) a w gamercardzie nie mam bo nie gralem na ps3 w collection v.2 tylko na psp :) a tlumacze tak: lopata. zwykla, normalna, zelazna, zapewne zagraniczna lopata. tzw sztychowka. Jeden przedmiot mogacy sie kojarzyc z miliardem gier w ktorej wystepowala lopata i niekoniecznie nakierowywala od razu na GoS ;) nie mowie ze musi od razu byc odpowiedz jasna, jednak, w tym wypadku bez strzelania nie bylo szans odgadnac gry, bo bylo zbyt wiele mozliwych odpowiedzi po prostu... nie mowie ze zagadka byla zla, tylko trochu niedopracowana ;P tak czy inaczej, Twojego sie juz nie czepiam, ale wiekszosc ostatnich zagadek wiadomo jakie sa

Odnośnik do komentarza

ej, jeśli za mało wyraźnie sie wyraziłem, to daje sprostowanie:

 

to nie był quiz na poważnie, a jedynie dla pokazania, ze zabawa wymknęła sie spod kontroli. nie po to się spluwam nad bezsensem niektórych quizow, żeby sie teraz do tego trendu przyłączyć. więc wypraszam sobie zarzuty hipokryzji ;) od razu napisałem, ze jest to nie do odgadniecia i odpowiedź podam sam.

 

quiz z łopatą był jednym z "glupszych", ale do ogarniecia. mógłbym np. teraz dac lampę stojąca na statywie i podpieta pod akumulator, a Wy szukajcie odpowiedzi Darkness II, bo takowe tam wystąpiły. Square np. ostatnio dał quiz "jailbreak" i to było to! Przemyślane, trzeba skojarzyć pewne fakty, mi pomogło, ze napisał, ze to ultra hard, a to była wskazówka, ze nie chodzi o grę ;) Problemem są właśnie takie quizy jak ja dziś zapuscilem, bo dupe można było skojarzyć z każda grą... dajcie tytuł gry, a ja dwoma skojarzeniami dojde do niej "od dupy". to nie ma sensu, zgadywanka i strzelanie - metoda na ślepego gwalciciela: chybił trafił!

Dziś przykład: dupa i portal - to można wywnioskować. To ma sens, coś tu sie ze sobą pokrywa. Ale niektóre z pomysłów to tak naprawdę abstrakcja jak na obrazach Salvadora. Przez to odechcewa się bawić.

 

Gdyby to ode mnie zależało, zresetowalbym temat i narzucił jasne zasady.

(Niemniej cieszę się, ze wywołałem dyskusję)

 

i jeszcze jedno odnośnie quizow na hard:

padł przeciw nim zarzut, ale uważam, ze bezpodstawny. co innego nie potrafic kreatywnie myśleć i rozważać różnych opcji, a co innego za takie myślenie uznać ciąg skojarzeń jak w tym moim quizie: od dupy barta do b.bc2! zobaczcie znów przykład jailbreak'a: jest więzienie na obrazku. można szukać gry z więzieniem w roli głównej i od tego zacząłem, stąd na szybko padło prison break. SQ powiedział ze nie, wiec szukałem kolejnego więzienia i nawet je znalazłem. ale potem dostałem w szczene tekstem, ze to ultra hard i przypomniało mi sie, ze on tak samo mówił, jak w quizie dał filmy reklamowe "Michael", więc pomyślałem ze to nie grą i od razu do głowy przyszedł "jailbreak". Skojarzenie bardzo jasne, bezpośrednie. łatwiej byłoby gdyby dał kadr z prison break, ale nie o to chodziło. Można zrobić dobry hard, ale też nie popadać w skrajności jak choćby z tym dziś: jaki to motyl? A co ja jestem Niesiołowski, który ma doktorat z motylkow?

Sam staram sie szukać czegoś więcej niż obrazków rzeczy z gier, żeby z nimi kojarzyć tytuł, bo to easy. CoD = Kod(!) da Vinci to taki przykład, żeby sie bawić konwencja, ale nie przeginac (quiz był pomyślany na dwa obrazki, drugi miał sugerować te zabawy fonetyczne).

W każdym razie ja jak widzę takie ogólne albo z zapowiedzią głębokich skojarzeń to odpuszczam.

 

(Przepraszam, ze 2 posty jeden po drugim, ale po aktualizacji forum, na telefonie mam tylko możliwość korzystania z jego mobilnej wersji, a tu brak opcji edytuj. Jutro scale jak będę przy pc).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...