Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie w takich rankingach powinni jednak być wymienieni najlepsi zawodnicy sezonu. Aczkolwiek rozumiem, że się podkreśla postęp Amar'e, żeby był jakiś ruch z tygodnia na tydzień. Sądzę, że po dzisiejszym meczu nie będzie już przed LeBronem, Rose'em i paru innymi, bo ani lepiej nie gra, ani wyniki nie tak dobre, więc niby czemu? Oglądając dzisiejszy mecz z Heat odniosłem nie pierwszy raz wrażenie, że Amar'e nawet nie jest najlepszym zawodnikiem Knicks, tylko Landry Fields.

 

LBJ zaliczył 32/11/10 i generalnie jeden z lepszych meczów sezonu, jak to zwykle bywa w hali Madison Square Garden. To 30. triple-double w karierze LeBrona - zawodnik wskoczył na 7. pozycję na liście wszech czasów. Można zakładać, że w ciągu swojej kariery wejdzie do Top 5, a kto wie, może i dogoni będącego na podium Jasona Kidda (Kidd po siedmiu sezonach gry miał 30 t-d, LeBron miał ich 28). Magic Johnson i Oscar Robertson wydają się nie do doścignięcia przy obecnym typie gry w NBA.

Odnośnik do komentarza

Ehhhhh w koncu udalo im sie pozbyc kontraktu Lewisa ( ponoc 2 najlepiej zarabiajacy koszykasz w NBA ) to wymienili go na kontrakt Arenasa @_@ no nic zobaczymy co z tego bedzie bo Agent 0 gra calkiem niezle w Wiz moze skonczyl sie bawic w gangsterke i zajmuje sie znowu koszykowka ! J.Rich to moim zdaniem bardzo dobra wymiana bedzie pasowal do taktyki Magic swietnie rzuca za 3 i jest bardzo dynamiczny Nie rozumiem tez powrotu Hedo juz raz sie go pozbyli ...

Odnośnik do komentarza

Obaj panowie to ogromne kontrakty i gracze, którzy stracili nieco formę, mając tylko okazjonalne przebłyski swojej świetności. Mimo wszystko wydaje mi się, że 28-letni Arenas może bardziej zyskać na przejściu do innego klubu. Natomiast Lewis utracił fizycznie i chyba All-Starem już nigdy nie będzie, ale ma w sobie ze dwa lata solidnej gry. Mimo wszystko, jeśli Lewis pójdzie na trójkę, może nieco wzmonić Wizards, bo Arenas sprawdzał się bardziej jak zmiennik kontuzjowanego Johna Walla. Piątka Wall-Hinrich-Rashard-Blatche-McGee może nie zniszczy systemu, ale też nie wygląda to na najgorszy zespół ligi, jakim do tej pory byli Wizards.

 

W Polsce każdego interesuje Gortat. No cóż, daje mu to szansę na bycie podstawowym centrem i kluczowym zawodnikiem swojej drużyny. Robin Lopez ma wielki potencjał, ale od dzisiaj polscy kibice będą mu życzyć, żeby nigdy go nie realizował. Amerykańskie media widzą Gortata bardziej jako uzupełnienie składu, ale może te 20-25 minut średnio będzie grał. Jak to wyjdzie dla Suns i Magic, nikt nie wie. Teoretycznie szybki Gortat to świetne uzupełnienie dla Nasha. Tylko że zanim się zgrają, Kanadyjczyk będzie już się powoli zbierał na emeryturę. W każdym razie chyba dostaniemy okazję przekonać się, czy Gortat faktycznie jest tak wielkim drewnem w ofensywie, czy - jak sam twierdzi - po prostu system gry i mało minut nie pozwalały mu rozwinąć skrzydeł.

Odnośnik do komentarza

Hedo odszedł z Magic tylko dlatego, że połasił się na kasę w Toronto, jak to się skończyło wszyscy widzieli. Ciężko powiedzieć jak będą grać Magic, bo mają teraz 3 graczy do piątki, którzy potrzebują piłki, żeby grać swoje - Nelson, Hedo i Arenas. Dziwi mnie, że szukali dobrego obrońcy na obwód, a żaden z pozyskanych graczy taki nie jest. Ciekawe jak to się ułoży.

Odnośnik do komentarza

Wydaje sie ze po prostu bedzie wiekszy nacisk na "Atak" i Ciekawsza lawka ogolnie mamy Q.Ritcha i J.Ritcha Arenasa Nelsona i Williamsa Hedo i Bassa Howarda JJ'a Andersona czyli ogolnie 2 calkiem przyzwoicie wygladajace piatki dobrze rzucajace za 3 z kilkoma zadaniowcami i mozliwoscia ciekawych rotacjii skladu w Obronie i tak niewiele sie zmieni Bass zbiera dobrze a w Ataku jest lepszy niz Gortat. Bass nie bedzie na pewno ustawial zaslon tak jak Marcin ale one akurat byly tylko przydatne gdy na boisku byl Williams i JJ bo Nelson z Carterem i tak rzucaja z reka na twarzy i nie boja sie kontaktu ... Ogolnie dzieki tej wymianie wydaje sie ze Orlando tylko zyskalo bo w Obronie stracili tylko moze z 2/3 zbiorki na mecz a w Ataku zyskali o wiele wiecej ( szkoda Cartera bo go strasznie lubie ) ale J.Rich i Arenas maja o wiele wiekszy potencjal niz Lewis

Odnośnik do komentarza

Ja mam NBA Pass-a

 

Bertg nie mow mi ze Lewis byl w stanie upilnowac kogokolwiek z ww zawodnikow xDD Na dodatek gral w kratke raz 6 pts raz 20 ... do tego bral za to jak za woly wiec ogolnie dobrze sie stalo niech (pipi) :F Arenas sie moze przydac bo potrafi podawac co bylo widac po swietnym zgraniu z BigManem Wiz moze z Howardem bedzie lepiej ogolnie tak jak mowie Defensywnie wiele nie stracili a Ataku moga za to sporo zyskac I w koncu jest szansa na to ze Magic nie beda przegrywac meczy przez beznadziejna lawke rezerwowych

Odnośnik do komentarza

Nie chcieli mu dać, Toronto dało więcej. Nie dziwne, bo nie jest wart takich pięniędzy, zobaczymy jak będzie grał zespół z Orlando, bo transfery dosyc chaotyczne byly mimo wszystko.

A Lakers mimo najlatwiejszego kalendarza przegrali juz 8 mecz w tym sezonie, tym razem z oslabionymi Bucks. Dodatkowo Kobe wylecial za 2 techniczne :potter:

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

witam. widzę, że jest tu kilku prawdziwych fanów a nie tylko casuali, więc będe wtrącał co jakiś czas swoje 3 grosze.

co do Orlando, to nie macie wrażenia, że te trasnfery to objaw paniki? po prostu zmiana dla zmiany bez jakiegoś większego planu? po tym co zrobił James nikt nie chce popełnić błędu jaki zrobili Cavaliers. co prawda Howard to inny typ człowieka i raczej nie odwali takiej szopki na espn ale na pewno ma równie wielkie ambicje sportowe i bez gwarancji gry w mocnej drużynie nowego kontraktu nie podpisze. prędzej spodziewałbym się, że pozwoli na obniżenie zarobków żeby potem móc zwerbować np. Chrisa Paula. ale to wymagało by przemeblowania składu. zbyt dużo jest tu graczy dominujących posiadanie piłki.

o jeszcze słowo o "nowych" zawodnikach. Hedo jest wręcz stworzony do gry w Orlando, to jego dwójkowe akcje z D-12 doprowadziły Magic do finałów i liczę, że zagra lepiej niż przez poprzednie 1,5 sezonu. J-Rich też nie powinien mieć problemu z adaptacją ale Arenas pasuje mi tu jak pięść do nosa. o ile ma jeszcze w sobie potencjał ofensywny to obrońcą jest fatalnym. obawiam się, że van Gundy długo z nim nie wytrzyma.

a MJ właśnie zwolnił Larry'ego Browna i zatrudnił Paula Silasa. z takim składem to jednak nie mają na co liczyć. z pustego i Salomon nie naleje.

Odnośnik do komentarza

Zatrudnienie Arenasa to pomyłka, jeszcze jakby miał jakiś kontrakt znośny, to by można potraktować jako zejście z kontraktu Lewisa, a tak mają kolejnego rzucającego rozgrywającego po Nelsonie. Richardson na pewno da sobie radę, on akurat bez pilki po sezonach w Suns grac potrafi znakomicie, tylko musza chciec mu podawac. Dla mnie Stan musi zmienic calkowicie styl gry Orlando - inside-out non stop juz nie dziala, dlatego, ze podwajania Howarda juz nikt nie robi, bo wie, ze wystarczy go sfaulowac pod koszem, bo wolne i tak rzuca 52%. Ostatnio nawet hack-a-Howard się pojawiało i wtedy sfustrowany D12 rzucał coś kolo 40%. Kazdy z contenderow na wschodzie ma przynajmniej 3 czy nawet 4 wysokich do faulowania Howarda

Odnośnik do komentarza

Dokładnie z Dallas Bass grał centra przez parę minut, bo Malik Allen jest kontuzjowany ( o ile mozna go centrem nazwac :D ). Matchupy z czołówką mieli i tak dość słabe ( Bass/Lewis na czworce, Pietrus/Richardson/Carter/Reddick na trojce/dwojce ) w defensywnie, teraz sa jeszcze gorze, bo nie ma szans, zeby ktokolwiek teraz w Orlando obronił Jamesa, Wade'a, KG w postupie czy w pick/rollu, Pierce'a na "left elbow" czy gonił Allena po zasłonach. Chyba muszą zrezygnować z solidnej defensywy na rzecz szybszego grania w ataku i zdobywania minimum 100/mecz.

Odnośnik do komentarza

Tak jak myślałem, transfery spowodowane były konfliktem w Magic. Howard skrytykował Cartera i Lewisa, a skoro szybko się ich pozbyto, to mogło być gorąco. PHX chcieli pozbyć się Turkoglu, nadarzyła się okazja, więc z niej skorzystali. Moim zdaniem Gortat nie był jedynie "przyklejką" do transferu. Suns go chcieli, Orlando mieli do wyboru - niezadowolony Howard vs Gortat. Bądź co bądź, niska cena. Podobnie mogła wyglądać sprawa z Pietrusem, oczywiście jeżeli nie był stroną w konflikcie.

Odnośnik do komentarza

Ja korzystam z Probasket.pl nie najgorsza stronka aktualizowana kilka razy dziennie, kiedyś był jeszcze e-basket ale z niego dawno nie korzystałem. Natomiast ja mam teraz trochę inne pytanie. Chcąc się zarejestrować na stronie nba.com i podając swoje dane zawsze mi pokazuje, że wpisuje zły kod pocztowy. Czy to oznacza, że na Polskę nie można się rejestrować i trzeba podawać zmyślone dane? Za pomoc jak to przejść dam plusika:thumbsup: A zależy mi bo podobno dzisiaj jest darmowy nba league pass.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...