Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

Utah wskoczyła zpowrotem na 8, Dallas ma już raczej niewielkie szanse na awans. Tracą do Lakersów 2 mecze, musieliby wygrać chyba wszystkie mecze i liczyć na porażki Utah i LA żeby im się udało. Zostało im 5 meczów z Suns, Nuggets, Grizzlies i Hornets 2x. Będzie im naprawdę ciężko.

 

playoffs time 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xlzuVHesPNs

Edytowane przez cwieri
Odnośnik do komentarza

Mavs nie maja praktycznie szans, naprawde musieliby wszystko wygrac i liczyc na bardzo slaba postawe obu ekip: Lakers i Jazz. Wydaje mi sie, ze Kobe i sa slabsi jako zespol od Utah, ale to nie wyklucza, ze nie beda na tym 8 miejscu. Frustracja wczoraj byla niezla

 

Melo i Knicks natomiast ograli OKC. Zespol z Nowego Jorku juz dawno przed faza playoff nie byl w takiej formie! Jesli tylko zdrowie nie zawiedzie graczy Knickerbokers to beda w stanie walczyc z kazdym.

 

Na zachodzie najbardziej w ostatnim czasie imponuja mi koszykarze Nuggets. Jesli utrzymaja tak wysoka dyspozycje to tez moga wiele namieszac. Zapowiada sie za okolo 2 tygodnie prawdziwa walka i pewnym nie mozna byc niczego, bo stawka jest niezwykle wyrownana.

Odnośnik do komentarza

Lakersi są magiczni. Dać sobie rzucić 67pkt w pierwszej połowie, to naprawdę wyczyn. Ofensywnie, to w tej chwili naprawdę dobra drużyna, ale defensywnie poza zdarzającymi się przebłyskami, to dno NBA. 

Jak dziś tego nie wygrają, to nie mają szans na PO, bo na pewno nie wygrają ze Spurs, a zostały im 3 mecze. Jedna wielka niewiadoma, tym sa LA w tym sezonie. 

 

Kobi rzucił 28 w pierwszej połowie. Lillard 25. Będzie niezły bój o trigger mana tego meczu, ale czy zwycięzca zagwarantuje wygraną swojego zespołu. Raczej nie. 

 

 

Masakra.

 

Lakersi w 4 kwarcie zrobili owning. Paul Gassol oficjalnie wraca do swojego poziomu kiedy robił MVP. 

 

Kobe zmiażdzył temat. 47pkt, 8 zbiórek, 5 asyst, 4 bloki i 3 przechwyty. Oggozo jakiś komentarz na temat gry 34-letniego Bryanta? :D

Edytowane przez mashter
Odnośnik do komentarza

Coraz wiecej wskazuje, ze pozycja nr 8 bedzie dla Lakers. Po tym, co widzialem w ostatnich meczach w wykonaniu Jazz i Lakers, uwazam, ze jednak Kobe z ekipa wejda do playoffs. Zastanawia mnie, czy Spurs i OKC beda na maxa tracic sily w walce o pierwsze miejsce, aby trafic wlasnie na Lakers. Uwazam, ze gorzej bedzie zagrac z LAL w pierwszej rundzie niz z innym rywalem, co nie oznacza, ze Jeziorowcy nie poplyna na przykadl po sweepie :) Mimo wszystko jako kibic Spurs wolalbym, aby nie trafil na Lakersow juz na dzien dobry.

Odnośnik do komentarza

Oggozo jakiś komentarz na temat gry 34-letniego Bryanta? :D

to może ja? Bryant po raz kolejny udowodnił, że jest samolubnym ch*jem i nie dał kolegom się wykazać w ataku. tym razem jednak szczęście mu sprzyjało i Lakersi wygrali. :blum2:

tak w ogóle to Portland przegrało ostatnio chyba wszystkie mecze z trójką, z którą walczyli o play-off.

Dallas oficjalnie już za burtą, pierwszy raz od 13 lat... szkoda mi Dirka.

 

co dalej?

Utah- Min, @MIN, @MEM. 2x must win, a MEM pewnie zagrają rezerwami w ostatnim meczu.

LAL- GS, SA, HOU.  Warriors i Rockets będą walczyć jak lwy żeby uciec przed SA/OKC w 1 rundzie a Pop może zagrać rezerwami żeby ewentualnie uniknąć w niej Lakersów (nie wyczujesz gościa).

Jazz mają tie-break i łatwiejszy terminarz ale są jeden mecz w plecy, LA mają swój los we własnych rękach. (choć tak naprawdę dobrze wiemy, że to będą ręce Kobiego i gwizdki sędziów :empathy2: )

Odnośnik do komentarza

No teraz Lakers juz musza skoro Kobe jest na reklamowce fazy playoffs :) W pierwszej rundzie bedzie wiec starcie Jeziorowcow z OKC :) Nie wierze, aby Spurs teraz dawali z siebie wszystko... oszczedzaja sily... a lepiej bedzie, aby zagrali z inna ekipa niz Lakers :) Bedzie ciekawie.

 

Po dgorywce seria Knicks zostala przerwana przez Bulls... na wschodzie rowniez bedzie wesolo od poczatku, a playoffs tuz tuz...

Odnośnik do komentarza

Naprawdę nieprawdopodobny mecz w Los Angeles. GSW prowadzili przez cały mecz, by w końcówce przegrać 2pkt. Kobi z kontuzją stopy wje'bał pod koniec 4 kwarty dwie masakryczne trójki, chwilę później wrzucił 2 osobiste po ostatniej akcji i niestety musiał opuścić parkiet (ledwie trzymając się na nogach). Ogólnie szacun dla typa, bo takie rzeczy rzadko się widzi gdziekolwiek.

 

Gasol kontunuuje świetną grę, którą tym razem przypieczętował triple double. 

 

No to teraz wystarczy wygrać z San Antonio i LAL w PO. (wystarczy wygrać z SAS - dobre żarty :) ). 

Edytowane przez mashter
Odnośnik do komentarza

A niby czemu ma kończyć ? Nogi mu przecież nie urwało.

 

Nie wiem czy grałeś kiedyś w bakset i wiesz jak ważny jest achilles oraz jaka to masakra zerwać go (nawet w początkowym etapie kariery), a Kobe niestety prawdopodobnie go zerwał, dodając jego wiek i wyeksploatowanie to trzeba się modlić, żeby jeszcze kiedyś zobaczyć jak dominował.

Odnośnik do komentarza

 

A niby czemu ma kończyć ? Nogi mu przecież nie urwało.

 

Nie wiem czy grałeś kiedyś w bakset i wiesz jak ważny jest achilles oraz jaka to masakra zerwać go (nawet w początkowym etapie kariery), a Kobe niestety prawdopodobnie go zerwał, dodając jego wiek i wyeksploatowanie to trzeba się modlić, żeby jeszcze kiedyś zobaczyć jak dominował.

 

Tak się składa, że gram w basket, praktycznie na każdym szczeblu próbowałem swoich sił. 2 razy miałem kontuzję Achillesa. Nigdy na szczęście nie zerwałem, ale miałem poważnie naciągnięty. Zerwanie Achillesa to tragiczna kontuzja, ale przy cudach techniki rehabilitacyjnej, jaką stosuje sięw NBA, Kobe spokojnie wróci do grania.

 

A to, że jest mocno wyeksploatowany to swoją drogą, bo w tym sezonie było go po prostu wszędzie pełno na boisku.

Odnośnik do komentarza

Więc dlatego napisałem, że nie wiem czy grałeś :)

 

 

No ja tam z Kobasem jakoś nigdy nie przepadałem ale co znamienne, czym był starszy to co raz bardzie wzbudzał mój szacunek  i sympatie (nie wiem czy to ze względu na to, że z KG i Duncanem jest jednym z ostatnich "reliktów" NBA lat 90) ?  W tym sezonie np mimo, że gra LAL jest straszna, a szczególnie obrona i nie zasługują na PO  to po prostu należało się to Bryantowi, teraz to już chyba Utah wolę...

Odnośnik do komentarza

Kobe mówi, że chce wrócić na początek następnego sezonu, choć regularnie bardziej realną ambicją byłaby jego druga połowa. Zobaczymy. Dzisiaj mecz ze Spurs, czyli najlepsza okazja do wyrzucenia Lakers z playoffów, zwłaszcza, że nadal prawdopodobnie nie zagra Nash - brak obu dystrybutorów wydaje mi się dla Lakers znacznie boleśniejszy, niż jednego. Sezon kończą w środę w Houston. Jazz oczywiście muszą wygrać oba mecze, jutro i w środę z Wolves oraz Memphis. Nie zostaje nic tylko oglądać.

 

 

Poznaliśmy wreszcie pierwszą pewną parę playoffów, Miami zagra z Milwaukee. Boston powinien sprawić nieco problemu Knicks, ciekaw jeszcze jestem, gdzie skończą Bulls, którzy pokazali ostatnio, że mogą zaskoczyć każdego - a w playoffach gra zwalnia i zazwyczaj ekipy z lepszą defensywą radzą sobie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...