Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

Jakby sezon Lakers jeszcze nie był wystarczająco dziwny i dołujący

 

http://www.youtube.com/watch?v=2-I9GjRNs0A

 

 

Natomiast na 2:32 przed końcem sędziowie odgwizdali szósty faul Roberta Sacre’a i… Lakers mieli grać czwórką?"

Żadna drużyna nie może zostać zredukowana do mniej niż pięciu zawodników. Jeśli zawodnik będący na parkiecie otrzyma szósty faul, a wszyscy zmiennicy są już zdyskwalifikowani, zawodnik ten powinien pozostać w grze i powinien otrzymać przewinienie. Na jego drużynę powinien zostać nałożony również faul techniczny. Wszystkie kolejne faule osobiste, łącznie z ofensywnymi, powinny być traktowane podobnie.

 

Żeby było ciekawiej Lakers wygrali ten mecz, jak teraz nie wywala Browna to juz nigdy chyba tego Cavs nie zrobią :D Do tego ustanowili rekord trójek w historii klubu (18), a triple double zaliczył... Steve Blake :potter: Cleveland - where amazing happens

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

Po transferze Denga Cavs wychodzą zdecydowanie na największą porażkę sezonu. Zebrali naprawdę sporo, a... nadal grają gorzej niż Bulls. Mniejsza już z tym, że być może gorzej od w ogóle wszystkich.

 

Knicks mają trudny terminarz i wydaje mi się, że też nie wejdą do plaoyffów, ale przynajmniej ich rookie, Tim Hardaway, zaskakuje pozytywnie. Po ostatniej serii Knicks nie mogę już nijak bronić Chandlera... tak jak nie może bronić Chandler - jego spadek dyspozycji przyczynił się najbardziej do słabej obrony i, z tego powodu, słabych wyników. Jeszcze lepiej będzie, jeśli Melo odejdzie, bo wtedy atak może być także beznadziejny.

 

 

 

Heat-Clippers - niby świetny mecz i hicior, ale jakoś tak łatwo uznać, że z Chrisem Paulem Clippers by to spoko wygrali. Szeroko mówi się o tym, jak wiele dobrego pokazuje bez CP3 Blake Griffin i to na pewno prawda, ciekawe, jak to będzie wyglądać po powrocie dyrygenta.

Odnośnik do komentarza

Jeśli jesteś wolnym agentem i supergwiazdą generującą więcej zysków marketingowych niż ci płacą, łatwo się znajdą chętni, choćby na sign-and-trade. Myślę, że on o tym teraz jeszcze nie myśli, kogo wybrać (jeśli już to o tym, jak zapewnić sobie jak najwięcej opcji do wyboru). Ale z zewnątrz patrząc - na kierunek, w którym idą Knicks - można spokojnie założyć, że nikt w miarę normalny nie będzie chciał tam zostać.

 

Na ten moment mówi się o Chicago. Lakers chcą, ale nie mają nic do zaoferowania. Bulls - sporo. Defensywę, która nawet z Derrickiem Rose'em grającym ponad 40 minut była najlepszą w lidze (po wzlocie Indiany jest drugą najlepszą) i zespół, który tak naprawdę jest podobnie kaleki jak Knicks - płacą maksa kolesiowi, który nic nie daje i już raczej nie da; prawie maksa znienawidzonemu Boozerowi - ale mimo niższych oczekiwań i tak gra dużo lepiej, będąc faworytem do plaoyffów i w zasięgu trzeciego miejsca w konferencji. Boozer spada dopiero latem 2015, ale Bulls mają możliwość amnestii, po której byliby już blisko możliwości zatrudnienia Melo.

 

To jednak tylko jeden przykład. W przypadku wymiany na zasadzie "bierzcie, póki cokolwiek możecie za niego dostać" (Melo nie kończy się teraz kontrakt, ma jeszcze rok opcji według swojego wyboru) jest wiele możliwości, ale trudno na razie powiedzieć, kto będzie w jakiej sytuacji latem.

 

 

On teraz raczej myśli głównie o tym, żeby wygrywać mecze. Ale jeśli nie ukrywa swojego niezadowolenia, wściekłości z przegrywania, no to naprawdę nie jest to szalona spekulacja, że po 82 meczach, oglądając playoffy w TV, zacznie myśleć o odejściu i to intensywnie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 

Poznaliśmy uczestników Konkursu Wsadów: 
Paul George
John Wall
Damian Lillard
Terrence Ross
Harrison Barnes
Ben McLemore

 

Wall i Lillard? nie spodziewałem się. w sumie to same kurduple. niby jest 3 all-starów ale oprócz George'a żaden jakoś się nie kojarzy ze wsadami. szkoda, że KD się nie skusił (bo o LeBronie przy tej okazji to już chyba wszyscy zapomnieli). no i dałbym jeszcze Geralda Greena.

Odnośnik do komentarza

Skład moim zdaniem mega, 3 all starów, Ross to jakby nie było obrońca tytułu sprzed roku,  Lillard i Wall też potrafią konkretnie przypakować, natomiast Pan Silver aka nowy komisarz na dzień dobry odebrał jakąkolwiek radość z oglądana SDC robiąc z tego konkurs drużynowy wschód-zachód,

 

tumblr_mctinflSst1qhy6fn.jpg

 

Adam Silver widzę w ogóle zaczyna od radykalnych zmian, chociaz ta mi się podoba, każdy będzie mógł mieć money balle gdzie mu się najlepiej rzuca

 

"Nowe reguły: uczestniczy będą mieli jeden cały rząd „money balls”, który będą mogli ustawić sobie w jednym z pięciu miejsc."

 

Lillard (140/346 – 40.5%)

Kyrie Irving (81/229 – 35.4%), obrońca tytułu z Cleveland Cavaliers
Stephen Curry (154/383 – 40.2%) z Golden State Warriors
Kevin Love (107/285 – 37.5%) z Minnesoty Timberwolves
Joe Johnson (86/221 – 38.9%) z Brooklyn Nets
Arron Afflalo (90/211 – 42.7%) z Orlando Magic
Bradley Beal (75/184 – 40.8%) z Washington Wizards
Marco Belinelli (74/167 – 44.3%) z San Antonio Spurs

 

Skill challenge:

- Damian Lillard, obrońca tytułu

- Trey Burke z Utah Jazz
- Michael Carter-Williams z Philadelphii 76ers
- Victor Oladipo z Orlando Magic
- DeMar DeRozan z Toronto Raptors
- Giannis Antetokounmpo z Milwaukee Bucks
- Goran Dragić z Phoenix Suns
- Reggie Jackson z Oklahomy City Thunder

Nowe reguły: ten konkurs został zamieniony w sztafetę. Rywalizować będą ze sobą konferencje.

Mam nadzieję, że w każdej konkurencji poza wygraną konferencją mimo wszystko będzie indywidualny zwycięzca, no bo jaki jest sens mówić później "jeden z 3 zwycięzców konkursu wsadów 2014"?

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

 

 

Poznaliśmy uczestników Konkursu Wsadów: 
Paul George
John Wall
Damian Lillard
Terrence Ross
Harrison Barnes
Ben McLemore

 

Wall i Lillard? nie spodziewałem się. w sumie to same kurduple. niby jest 3 all-starów ale oprócz George'a żaden jakoś się nie kojarzy ze wsadami. szkoda, że KD się nie skusił (bo o LeBronie przy tej okazji to już chyba wszyscy zapomnieli). no i dałbym jeszcze Geralda Greena.

 

 

Wall wali masakryczne paki ma przesadzonego skika. Natomiast Lilard w meczach mało ciśnie ale czasami ładnie do.(pipi)ie. Na pewno na treningach trochę sadzi bo inaczej by się nie zgodził. Jednak trochę osób to ogląda...

Odnośnik do komentarza

Sporo się działo w NBA w nocy, Harris pokonał Thunder nietypowym mimo wszystko buzzerem w kontrze

http://www.youtube.com/watch?v=dlwKlAq7zxQ

 

Jak można było się spodziewać Wizards już nacieszyli się byciem ponad .500 i przegrali u siebie z tymi Cavs (do tego grającymi bez Denga i z przeziębionym Irvingiem) - pierwsza piątka jak zwykle zagrała swoje (dobry mecz Gortata w ataku, 9/12 z gry), ale przegrali słabiutką jak zawsze ławką.

 

W meczu Raptors-Clippers oddano 94 rzuty wolne, to musiał być dłuuuugi mecz (Hack-a-Deandre included).

Odnośnik do komentarza

Wow. To niesamowite, że mieli tyle jaj/głupoty, że wciągnęli aż trzeciego kolesia w to, kiedy została jakaś 0,1 sekundy do końca. Jakie jest prawdopodobieństwo? Większość by rzucała gdzieś po drodze. Tak szalonego game winnera dawno nie widziałem.

 

 

W nowym Shaqtin a Fool jest kilka akcji Minessoty, ale nie ma mojej ulubionej z tego tygodnia. Buzzer-beater i jednocześnie aley-oop za trzy punkty! Szkoda, że dla rywala, ale zawsze:

 

 

837387789.gif

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Pojedynek strzelców bez niespodzianki - Durant 41 pkt., Melo 15. Knicks mają bilans 20-31 i myślę, że wobec bodajże dwóch tygodni do końca transferów zaczynają się powoli w zarządzie dyskusje typu "hmm, też odnosicie wrażenie, że nie wejdziemy do playoffów?". Myślę jednak, że i tak nie będą mieć chęci wymieniać Melo - nikt im raczej nic specjalnego na ten moment nie może zaoferować, nie wśród ekip, w których by został. Dlatego stawiam na jego odejście latem na wolnej agencji.

 

Może przesadzam, Knicks tak naprawdę równie dobrze mogą wyprzedzić Bobcats i Detroit. Czemu nie. Ósme miejsce w zasięgu. Tymczasem po dzisiejszym zwycięstwie Bulls są o jeden mecz od trzeciego miejsca w konfie. Niewiarygodne.

Odnośnik do komentarza

Ja stawiam na jakiś desperacki transfer Knicks i oddanie Chandlera czy 3 zawodników za jednego ;) Knicksom poza walką o PO nic innego nie zostaje, bo i tak oddali wszystkie picki do 2032 roku.

 

@23Kowal good game w tym tygodniu :D Jakbym w sb nie zapomniał wystawić Dragicia i Gasola bym jeszcze z 1-2 wiecej punktów ugrał :(

Odnośnik do komentarza

Twitter wczoraj szalał, Anthony Bennett grał dobry mecz! Nadal jest najgorszym pierwszoroczniakiem, ale ma już dodatnie PER (jest nawet jeden grający regularnie zawodnik o niższym - Brandon Rush z Utah). Dalej rozwijając się w takim tempie, kto wie, może kiedyś będzie średnim graczem.

 

 

Mecz Thunder-Portland to kolejny przykład, jak niesamowite rzuty spokojnie zmieści Durant. Thunder bez Westbrooka pozostają najlepiej wyglądającą ekipą ligi, chociaż w ostatnim okresie coraz lepiej radzą sobie Rockets, zdecydowanie stając się drużyną Howarda. Gwiazdorzący rok temu James Harden w zasadzie tak naprawdę w tym sezonie nie gra nic specjalnego - myślę, że jest potrzebny, ale nie jest aż tak wydajny w tym, co robi, a jego umiejętność współpracy z kolegami w ofensywie jest niewielka. Taki Carmelo przynajmniej zbiera, aczkolwiek Harden na pewno skuteczniej zdobywa punkty, choćby dzięki talentowi do sępienia wolnych.

 

 

Świetna też druga połowa Miami w Suns, zaczęli bardzo słabo, ale dali radę wygrać. Jednak nadal wyglądają za słabo w obronie, żeby uznawać ich za faworytów.

 

 

Ciekaw jestem, jak wypadnie Thunder po powrocie Westbrooka. Właśnie dostaliśmy powrót Chrisa Paula w Clippers i faktycznie tylko dodał do tego, co zespół wymyślił bez niego. Clips zdemolowali Philadelphię, rzucając 46 pkt. w pierwszej kwarcie. Dzisiaj grają z Portland, którzy też słabują w obronie - ale zobaczymy dwie chyba najlepsze ofensywy w lidze. Powinno być ciekawie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...