Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byl fajny fragment w meczu z Thunder i Jeff Van Gundy słusznie zauważył, że Hibbert nie skacze po zbiórki, tylko skupia się na zastawieniu, a Ibaka mu przelatuje nad głową i zbiera sprzed nosa. Dziś znowu gra beznadziejnie (0 pkt 2 zb w 1 polowie) i tylko ławka trzyma Pacers w meczu póki co.

Odnośnik do komentarza

Tak że Suns przegrali te dwa mecze i są na skraju destrukcji. Aż do... jutra, gdy grają z Grizzlies. Na koniec Grizzlies grają z Dallas, co w ogóle jest naprawdę dziwne.

 

 

Ale Memphis już mają tie-breaka (na razie 3-0 w meczach z Suns), więc szanse Phoenix są niewielkie na ten moment. Szkoda, że ekipa wygrywająca prawie 60% może nie wejść do playoffów. No i, tak, byliby pewnie trzeci, grając na Wschodzie.

 

Jeff Hornacek mimo wszystko ma rzadką szansę na nagrodę trenera roku, gdy nie dostał się do playoffów. Ostatni był chyba Doc Rivers w swoim pierwszym sezonie w Orlando. Jeśli Suns odpadną, może to przesądzić, że nagrodę tę dostanie trzeci raz Greg Popovich, wyrównując osiągnięcie Dona Nelsona. Ale jak widać na przykładzie Nelsona (najwięcej wygranych meczów w historii ligi, ale zero mistrzostw, a nawet finałów), ta nagroda ma swój własny specyficzny klucz. Pop swoją drogą jest jednym z dwóch przypadków przez ostatnie 40 lat, że Trener Roku zdobył pierścień, w roku 2003.

 

 

 

No i to w sumie tyle. Grizzlies vs Suns, mniej znaczące nagrody (można też trochę pogadać o dalszych miejscach MVP: dwa pierwsze miejsca oczywiste, ale na miejscach 3-5 widziałem wpisywanych tak różnych graczy, że często nie mogę uwierzyć). I koniec sezonu. Za tydzień weekend już z playoffami.

Odnośnik do komentarza

typujemy 1-szą runde. za trafiony wynik 3pkt, za wytypowanie tylko zwycięzcy 1pkt. piszemy do mmencu rozpoczęcia pierwszego spotkania play-ff. kto się bawi?

na razie chyba nie ma co wyskakiwać bo dzisiaj się np.okazało że Bogut złamał żebro i nie pogra w tym roku.w p-o.

wiem co myślicie. kontuzja graca GSW tuż przed play-offs, i to w dodatku Bogut. co za niespodzianka...

Edytowane przez 23kowal
Odnośnik do komentarza

No ja też wchodzę, z tym, że właśnie pary jeszcze niewiadome.

 

Czuję coś w kościach, że Memphis może powalczyć. Ostatnio widziałem kilka meczy Suns, grali piękny atak albo wygrywali albo głupio przegrywali (po stracie dużej przewagi) i to praktycznie z każdym rywalem (łącznie z OKC czu SAS), jednak dziś w meczu z niedźwiadkami, mimo kilku zrywów byli jacyś tacy hmm bezradni. Obecnie Miśki mają nr 1 obronę na zachodzie i mogę nią  namącić w PO, zapewne ani SAS, ani OKC nie palą się aby z nimi grać w R1.

 

Z drugiej strony szkoda mi Suns grali fajny, energiczny basket, do tego niezły bilans no ale cóż, Playoff Baby!!!

Odnośnik do komentarza

Każdemu żal Suns. No ale oglądaliśmy ostatnie mecze i cóż, przegrali je wszystkie. Odpadli.

 

 

Memphis, wspaniały comeback. Sam ich kompletnie skreślałem po kontuzji Gasola. Gasol wrócił dość wcześnie i od tego czasu Grizzlies grają najlepszą obronę na Zachodzie i są jedną z czołowych ekip. To oczywiste, że na ten moment wydają się silniejszą ekipą, niż Dallas, i może nawet z największymi szansami na awans spośród wszystkich nierozstawionych ekip (przynajmniej na Zachodzie - stawiam kasę, że Nets wygrają Wschód).

 

John Hollinger - długo analityk dla ESPN, a obecnie dla Grizzlies - napisał na Twitterze: "jakiś koleś z ESPN napisał algorytm, według którego w połowie grudnia mieliśmy 0,2% szans na playoffy. Nie chciałbym nim być...". Po słabym starcie, końcówka sezonu Grizzlies to bilans 34-13 - czyli wygrane 72%. W całym sezonie tylko Spurs mają tyle... czy to znaczy, że możemy zobaczyć "przedwczesny finał" w pierwszej rundzie?

 

 

 

Znamy na ten moment tylko dwie pary.

 

Indiana-Atlanta - w obecnej formie Pacers wszystko jest możliwe. Licząc bilans po All-Star, Pacers zajmują 17. miejsce w lidze. Tylko jedna ekipa playoffowa jest w tej klasyfikacji niżej... Hawks.

 

Rockets-Blazers - Zachód i od razu ciekawiej. Rockets mieli trochę problemów, ale po powrocie Dwighta Howarda znowu wyglądają piekelnie mocno. Tak naprawdę i Dwight, i Harden są moim zdaniem kandydatami na 3. miejsce w głosowaniu MVP (nie zajmą takiego, ale zasługiwaliby nie mniej, niż inni kandydaci). Wrócił też w ostatnim meczu Patrick Beverley. Blazers to dobra ekipa, ale tak naprawdę nadal wiele zależy od ich trójek, jeśli mają wskoczyć na wyższy poziom. Ich wygrana byłaby dla mnie sporą niespodzianką.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Nets śmierdziele "tankują" aby mieć 6 miejsce na wschodzie i uniknąć Bulls w 1 rundzie. Wczoraj w nocy przegrali z NYK, które było bez Melo, a dziś zapewne będzie podobnie w meczu z Clevland.

Wizz mogli by przegrać ostatni mecz z Bostonem ale wtedy może ich wyprzedzić jeszcze Charlotte, więc pewno wygrają i...

 

i tak więc na 90% w pierwszej rundzie będzie seria Chicago-Was, a mam nadzieję, że Nets zapłacą za to z nawiązką :)

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Nets śmierdziele "tankują" aby mieć 6 miejsce na wschodzie i uniknąć Bulls w 1 rundzie. Wczoraj w nocy przegrali z NYK, które było bez Melo, a dziś zapewne będzie podobnie w meczu z Clevland.

Wizz mogli by przegrać ostatni mecz z Bostonem ale wtedy może ich wyprzedzić jeszcze Charlotte, więc pewno wygrają i...

 

i tak więc na 90% w pierwszej rundzie będzie seria Chicago-Was, a mam nadzieję, że Nets zapłacą za to z nawiązką :)

No wiedziałem, że tak będzie, nets psiaki afuu.

 

Dobra moje typowanko:

 

Wschód:

Indiana-Atlanta 4-1 Indiana

Miami-Charlotte 4-2 Miami

Toronto-BKN 3-4 BKN (ale sercem za Toronto)

Chicago-Washington 4-3 washington (serce nie mózg :) )

 

Zachód:

SAS-Dallas 4-1 SAS

OKC-Memphis 4-2 OKC

LAC-GSW 4-1 LAC (z Bogutem byłoby lepiej)

Houston-Portland 4-3 Houston

Odnośnik do komentarza

Jak starczy czasu to jeszcze napiszę dłuże, ale w skrócie to pozostałe 6 par widzę tak:

 

 

Heat-Bobcats: mistrzowie od zbyt dawna grają słabo, żeby nie sądzić, że się pomęczą, chociaż w sezonie było 4-0. 61 pkt. LeBrona się nie powtórzy - Clifford to wystarczająco dobry trener, by nie powtórzyć błędu. Ciekawsze, co zrobi Miami, by zatrzymać Jeffersona. Jeśli to zrobią - wygrają każdy mecz po jakieś 95-80. Jeśli nie.. 4-2.

 

Raptors-Nets: Brooklyn wydaje się być w lepszej formie, a Plumlee (zawsze zapominam który... ten z Nets) to chyba najlepszy debiutant roku (podobnie jak Dieng, za późno wszedł do gry, by porównywać z MCW i Oladipo). Wyrównana para - typy są po równo na obie strony. Stawiam na Nets że wygrają Wschód, bo mają dobry matchup z Miami i kurs (13), ale nie zdziwię się, jeśli jednak odpadną tutaj.

 

Bulls-Wizards: to moment, by Wizards pokazali jaja. Bulls na pewno pokażą. Playoffy to czas dla Noah i Thibodeau, drużyny z wolnym tempem i dobrą obroną statystycznie najwięcej zyskują w playoffach. Nie wiem, czy Bulls wygrają 4-0, czy może jednym punktem w siódmym meczu, ale będę w szoku, jeśli odpadną.

 

 

Spurs-Mavs: wygląda jak sweep. Fajnie będzie wreszcie zobaczyć Spurs na 100%, w sezonie cały czas się oszczędzali. A i tak miażdżyli... a może właśnie dzięki temu.

 

Thunder-Grizzlies: w sumie nie wiem, czy nie stawiać na Grizzlies. Pamiętamy zeszły rok. Westbrook wrócił, Durant rzuca jak nikt nigdy w historii, ale Grizzlies też swoje atuty poprawili, więc może to wyglądać podobnie. Grizzlies na ten moment to lepsza ekipa niż 7 miejsce, może być różnie.

 

Clippers-Warriors: pytam tak samo co roku: czy Chris Paul przestanie być loserem? Z roku na rok coraz silniejszy ma skład i wydaje się, że to powinien być ten moment... Curry, Griffin, Paul - jedni z najlepszych graczy ligi, będzie efektownie. Prędzej czy później chyba jednak wyjdzie na jaw, że Clippers mają ofensywnie więcej opcji i znajdą metodę, by karcić obronę GSW. To jeszcze nie ten moment, żeby Clips się spocili.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...