Skocz do zawartości

Starcraft


Dreamcaster

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dotad nikt nie zalozyl tematu o Starcraft w dziale PC, wiec mozna sie tutaj wypowiadac nt gry. Pewnie kazda osoba ktora zaglada do tego dzialu miala stycznosc z SC, perełka wśród rts'ów. Pomimu swojego wieku, masterpiece Blizzarda nadal potrafi przykuc graczy na dlugie godziny.

Wczoraj znalazlem w sieci zripowaną instalke z muzyki i filmików, Starcraft + Brood War 1.15.2 NO-CD, nastawiona ma multiplayer, chociaz kampania w singlu tez sie znajduje. Nieoficjalnych serwerow jest od groma, wiec mozna śmiało pocinać bez orginalnego cdkeya. Jakby ktos chcial pograc to walcie na gg,albo pm (uprzedzam ze poziom mojej gry nie jest za wysoki :nonie: )

 

btw: O co kaman z tym "micro" i "macro", jak czasami przegladam gre koreanczykow z angielskim komentarzem to czesto slysze "very good macro/micro"

 

 

Starcraft 1.15.2 (124 MB) - mirrory: filefactory--megaupload

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 14
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Jedna z kilku gier PC, które mi się podobają. Przeszedłem ją kilka razy, naprawdę miło sobie czasem poklikać. Świetny klimat, wygląd, dźwięk - ogółem produkcja bilska doskonałości, dopracowana pod każdym względem. Ze świetną historią, trzema odmiennymi kampaniami oraz przyjemnym gameplay'em. Gra kosztuje dziś kilka złociszy i ściągać z sieci pociętą wersję to barbarzyństwo.

 

Po sieci w SC nie gram, bo nigdy nie gram po sieci.

Odnośnik do komentarza
Gra kosztuje dziś kilka złociszy i ściągać z sieci pociętą wersję to barbarzyństwo.

Chyba ciezko dostac pierwsze wydanie SC+BW nówke, bo Best Seller Series mnie nie interesuje. Tak w ogole to mam orginalny CD-Key wiec moge grac sobie na battle.net :lol: (nie kradziony, kumpel mi udostepnil jeden z dwóch swoich CDKijów)

Po sieci w SC nie gram, bo nigdy nie gram po sieci.

Nie wiesz co tracisz :(

Odnośnik do komentarza

Ściągnij sobie plik "rejestr.zip" z tej stronki, bedziesz mogl grac na nieoficjalnych serwerach plus na battlenecie. Plik jest czysty bez zadnych wirusów. Tez tylko gram w top vs bottom 3V3 na Big Game Hunters, zadnych innych map nie toleruje w szczegolnosci "Fastest Possible" ...

 

Bleh. Starcraft bez muzy i dźwięków jednostek to kalectwo. wink.gif

Dzwieki jednostek zostaly, tylko muzaka i filmiki zostala wywalone, ja tam gram w wlaczonym Winampem, ta Starcraftowa muza mi sie dawno znudzila ;)

 

Edytowane przez Samuel666
Odnośnik do komentarza
Ściągnij sobie plik "rejestr.zip" z tej stronki, bedziesz mogl grac na nieoficjalnych serwerach plus na battlenecie. Plik jest czysty bez zadnych wirusów. Tez tylko gram w top vs bottom 3V3 na Big Game Hunters, zadnych innych map nie toleruje w szczegolnosci "Fastest Possible" ...

 

Bleh. Starcraft bez muzy i dźwięków jednostek to kalectwo. wink.gif

Dzwieki jednostek zostaly, tylko muzaka i filmiki zostala wywalone, ja tam gram w wlaczonym Winampem, ta Starcraftowa muza mi sie dawno znudzila ;)

Fastest Possible... nie sa sprawiedliwe...

Sprobuj sobie Zero Clutter 3v3...

 

najlepsze UMS w jakie gralem, to Maze Defense, Matrix, X-men, Diablo II, Normandy.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 6 miesięcy później...
  • 7 miesięcy później...
Jak dotad nikt nie zalozyl tematu o Starcraft w dziale PC, wiec mozna sie tutaj wypowiadac nt gry. Pewnie kazda osoba ktora zaglada do tego dzialu miala stycznosc z SC, perełka wśród rts'ów. Pomimu swojego wieku, masterpiece Blizzarda nadal potrafi przykuc graczy na dlugie godziny.

Wczoraj znalazlem w sieci zripowaną instalke z muzyki i filmików, Starcraft + Brood War 1.15.2 NO-CD, nastawiona ma multiplayer, chociaz kampania w singlu tez sie znajduje. Nieoficjalnych serwerow jest od groma, wiec mozna śmiało pocinać bez orginalnego cdkeya. Jakby ktos chcial pograc to walcie na gg,albo pm (uprzedzam ze poziom mojej gry nie jest za wysoki :nonie: )

 

btw: O co kaman z tym "micro" i "macro", jak czasami przegladam gre koreanczykow z angielskim komentarzem to czesto slysze "very good macro/micro"

 

 

Starcraft 1.15.2 (124 MB) - mirrory: filefactory--megaupload

 

Samuel - macro/micro to nic innego jak skuteczne zarządzanie pojedynczymi jednostkami. Tyczy się zarówno build-a (rozwój bazy) jak i taktyk podczas walki.

Makro to akurat będzie zarządzanie ale całymi oddziałami. Analogicznie, tak jak pisałeś, micro (microwanie po polsku) to sterowanie pojedynczymi jednostkami - akurat w tej kwestii system SC jest absolutnie nie-user-friendly (nie to co warcraft 3) więc gracz musi go nadrabiać nadludzkim skillem.

 

Bleh. Starcraft bez muzy i dźwięków jednostek to kalectwo. ;)

 

Ja sobie jakiś czas temu dałem spokój ze Starem i Warem ale na SC2 czekam z utęsknieniem... szkoda tylko że na moim sprzęcie nie pójdzie a ja gardzę ideą kupowania kompa pod gry. Patowa sytuacja. :mellow:

 

Micro and Macro specify two techniques you must master in order to be successful when playing Starcraft. As the name indicates, Micro refers to more local, specialized events, while Macro concerns the overall flow of the game and the economical side. It is important for every Starcraft player to have a balance of these two.

Micro

The ability to control your units individually, in order to make up for pathing or otherwise imperfect AI. For example, controlling only two Marines to kill a Lurker, or being able to kill multiple Scourge with Mutalisks is considered "Micro". The general theory of micro is to keep as many units alive as possible. For example it is better to have 4 half dead Dragoons after a battle, rather than to have only two full health and two dead ones.

Macro

Macro is your ability to produce units, and keep all of your production buildings busy. Generally, the player with the better macro will have the larger army. The other element of macro is your ability to expand at the appropriate times to keep your production of units flowing. A good macro player is able to keep increasing their production capability while having the resources to support it.

 

To tyle na temat micro i macro. Na tej stronie ( http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Main_Page ) możecie się dowiedzieć sporo rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.