Skocz do zawartości

Tworzenie muzy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie da sie takie cos zrobic roznymi sposobami bo wszystko zalezy od skilla i zaznajomienia sie z softem. Syntezą można próbować w Absynthcie od NA bo w nim można zrobić mnogość po(pipi)ych, ambientowych dźwięków. Zabawą z samplem też da rade - chociazby Samplerem wbudowanym w rozszerzoną edycję Ableton Live'a. Sam sie na tym nie znam, ale widzialem filmiki jakie cuda mozna z tym wyczyniac. Ten sampel akurat mocno przypomina ryk lwa/tygrysa wiec bardzo mozliwe, ze tak to zrobili. Najbardziej niepokojace dzwieki to te ktore kojarza sie z czyms rzeczywistym, ale 'udziwnione'. Zagraj powolny motyw na skrzypach, pusc to od tylu i obniz o pare tonów i już możesz otrzymać coś co postawi włoski na rękach.

 

http://www.youtube.com/watch?v=SbiZgANNEZQp

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Akirę, to jeśli szukasz sampli (mnóstwo gotowców używa), to patrz/pytaj tu:

http://silenthillforum.com/viewtopic.php?f=22&t=16347

 

Jeśli chodzi Ci o ten dźwięk, o którym django mówi, to rzeczywiście - brzmi jak zabawa samplem (samplami?) ryku lub warczenia jakiegoś zwierzęcia. Niewykluczone, że sam zrobił.

Odnośnik do komentarza

tez mi sie kojarzy z rykiem tygrysa/lwa, mistrzowski jest, do tego ten efekt podmuchu i przemieszczania sie niczym jakas ektoplazma. chyba najlepszy mroczny dzwiek jaki slyszalem ;)

 

django: video nie smiga :(

 

 

 Najbardziej niepokojace dzwieki to te ktore kojarza sie z czyms rzeczywistym, ale 'udziwnione'. 

 

oj tak, szczegolnie wokale sa mega porabiajace, jesli sa odpowiednio gleboko ustawione, zestretchowane itd.

 

Acco: ozesz ty! mistrzowski paczka, jakosc tych sampli urywa leb O_O musze to potem na sluchawkach ogarnac...

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Działa ktoś tu na Abletonie? Ja porzuciłem moją radosną twórczość 2 lata temu a teraz chce wrócić do mojego hobby. Tyle, że już nie do FL Studio tylko właśnie nauczyć się Abletona. Po dwóch dniach rozkminki i oglądania tutoriali jestem pozytywnie nastawiony :D Dam radę :D

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie ma sensu po kilku latach przeskakiwać z jednego DAWu na drugi. Ja kilka lat siedzę już w FL'u i znam go już jak własną kieszeń, większość sztuczek i po prostu wiem już jak osiągać zamierzone efekty. Z wbudowanego edytora audio i tak nie korzystam. Wolę istny kombajn jaki oferuje mi Sony Sound Forge.

 

Jeśli chodzi o ambientowe kawałki to ostatnio zrobiłem pierwszy krok w stronę robienia takiej muzy zainspirowanej w pełni chorymi kawałkami Yamaoki z Silent Hilla. Całość to tylko sampling i mocne zestretchowanie jak napisał Najtmer plus oczywiście dużo reverba, delaya i wszelakiej maści 'brudzących' efektów jakie są dostępne w SSF. Jak macie chwilę wolnego czasu to zapraszam do przesłuchania. Nie z wszystkiego jestem w stu procentach zadowolony- jak już wspominałem to mój pierwszy krok w stronę robienia takiej muzy więc sporo eksperymentowałem korzystając z rzeczy, z których na co dzień nie korzystam. Anyway jak ktoś chce posłuchać to daje linka:

 

https://soundcloud.com/ag0ny/state-of-broken-mind-ambient

Odnośnik do komentarza

@ django

a jaki masz  sprzęt? Mnie na innym forum straszą i7 i 16 GB RAMU, w najbliższym czasie chce wymienic stary PC na nowego laptopa z jakimś midi.


Moim zdaniem nie ma sensu po kilku latach przeskakiwać z jednego DAWu na drugi. Ja kilka lat siedzę już w FL'u i znam go już jak własną kieszeń, większość sztuczek i po prostu wiem już jak osiągać zamierzone efekty. Z wbudowanego edytora audio i tak nie korzystam. Wolę istny kombajn jaki oferuje mi Sony Sound Forge.

 

Jeśli chodzi o ambientowe kawałki to ostatnio zrobiłem pierwszy krok w stronę robienia takiej muzy zainspirowanej w pełni chorymi kawałkami Yamaoki z Silent Hilla. Całość to tylko sampling i mocne zestretchowanie jak napisał Najtmer plus oczywiście dużo reverba, delaya i wszelakiej maści 'brudzących' efektów jakie są dostępne w SSF. Jak macie chwilę wolnego czasu to zapraszam do przesłuchania. Nie z wszystkiego jestem w stu procentach zadowolony- jak już wspominałem to mój pierwszy krok w stronę robienia takiej muzy więc sporo eksperymentowałem korzystając z rzeczy, z których na co dzień nie korzystam. Anyway jak ktoś chce posłuchać to daje linka:

 

https://soundcloud.com/ag0ny/state-of-broken-mind-ambient

 

No właśnie kolego dla mnie FL jest jak stara dupa, patrzysz na nią i ci się nic nie chce.  Też go znam już  na wskroś, ale po prostu mnie irytuje to raz. A dwa coś musi w tym być, że wszyscy pro używają albo abletona albo logic.

Mnie od dwóch dni strasznie cieszy poznawanie tego gnojka :D FL na pewno nie tknę nawet kijem więcej. 2 dni AL > kilka lat FL.

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

@ django

a jaki masz  sprzęt? Mnie na innym forum straszą i7 i 16 GB RAMU, w najbliższym czasie chce wymienic stary PC na nowego laptopa z jakimś midi.

Moim zdaniem nie ma sensu po kilku latach przeskakiwać z jednego DAWu na drugi. Ja kilka lat siedzę już w FL'u i znam go już jak własną kieszeń, większość sztuczek i po prostu wiem już jak osiągać zamierzone efekty. Z wbudowanego edytora audio i tak nie korzystam. Wolę istny kombajn jaki oferuje mi Sony Sound Forge.

 

Jeśli chodzi o ambientowe kawałki to ostatnio zrobiłem pierwszy krok w stronę robienia takiej muzy zainspirowanej w pełni chorymi kawałkami Yamaoki z Silent Hilla. Całość to tylko sampling i mocne zestretchowanie jak napisał Najtmer plus oczywiście dużo reverba, delaya i wszelakiej maści 'brudzących' efektów jakie są dostępne w SSF. Jak macie chwilę wolnego czasu to zapraszam do przesłuchania. Nie z wszystkiego jestem w stu procentach zadowolony- jak już wspominałem to mój pierwszy krok w stronę robienia takiej muzy więc sporo eksperymentowałem korzystając z rzeczy, z których na co dzień nie korzystam. Anyway jak ktoś chce posłuchać to daje linka:

 

https://soundcloud.com/ag0ny/state-of-broken-mind-ambient

 

No właśnie kolego dla mnie FL jest jak stara dupa, patrzysz na nią i ci się nic nie chce.  Też go znam już  na wskroś, ale po prostu mnie irytuje to raz. A dwa coś musi w tym być, że wszyscy pro używają albo abletona albo logic.

Mnie od dwóch dni strasznie cieszy poznawanie tego gnojka :D FL na pewno nie tknę nawet kijem więcej. 2 dni AL > kilka lat FL.

 

Pfff, ta. 

Odnośnik do komentarza

Ej, za(pipi)auem remolka na konkurs więc zapraszam do odsłuchania i jakby co to kliknięcie like'a jakby się wam spodobało (boże chrystę, nigdy nie sądziłem, że będe o to prosił....). Muza whui prosta, ale takie wymagania konkursu, a tak się składa, że głos Katy B mnie rajcuje i nie mogłem nie skorzystać z okazji do zremiksowania jej utworu. Uwielbiam ją, insta orgasm i wogóle, więc jak byście pomogli chłopakowi z forumka to byłoby zaj.ebiście. Jakby co to tam są takie delikatne wokalne house'y. Zapraszam do linkacza do odsłuchu:

 

https://soundcloud.com/ag0ny/5am-kuba-aleksiun-remix

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

 

Mały remix na konkurs ode mnie na początek roku.

 

Głosowanie od jutra. Jak się wam spodoba to zachęcam do zagłosowania. Technicznie to bardzo prosty bangier więc nie koniecznie każdemu podejdzie, ale mimo wszystko jakbyście oddali głos to by było supcio.

 

Czirs.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Seksi link do nowego remixu

 

Co tu dużo gadać? Walczę w tych remix contestach i żadnego nie mogę wygrać, ale cóż, takie jest życie :P

 

Z powyższego jestem całkiem dumny. 9 minut elektroniczno-wokalnego orgazmu w takim spokojnym, klimatycznym stylu jaki najbardziej lubię ^^

 

Zapraszam do przesłuchania, a jakby się komuś spodobało to tam w opisie jest link gdzie można oddać głos (choć te i tak się nie liczą, ale zawsze lepiej mieć sto klilknięć niż jedno swoje).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...