Skocz do zawartości

Środki lokomocji


Rekomendowane odpowiedzi

Dopisuję się do wielbicieli jazdy pociągiem, musiałam je polubić, z racji tego, że codziennie dojeżdżałam na uczelnie. W pociągu się fajnie śpi.

Samolotem latam dosyć często, jak przyjeżdżam do domu, szkoda mi czasu i sił, aby tłuc się w autokarach po 35 h, kiedyś już to przerabiałam, ale niemieckie autostrady to co innego. Teraz coraz mniej lubię, szum w uszach na pewnej wysokości mnie wykańcza, mam wrażenie jak by mi miał bębenek pęknąć.

No i motorki, skuterki etc, ha nie ma to jak za małolata jazda na simsonie. Miło wspominam.

Rower, lubię choć w jakąś krótką trasę, pobujać się wkoło komina.

Samochodem podróżuję najczęściej, kiedyś uwielbiałam, a teraz zawsze jak jadę w dłuższą trasę to mnie zamula i usypiam.

No i autobusy miejskie, ale jak siedzę sobie gdzieś na końcu i nie obciera się o mnie jakaś spocona, śmierdząca baba.

Edytowane przez Kania
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wiadomka, że najlepiej samochodem jeździć.

 

Samochodem dobrze się jedzie jak nie ma "korków" na drodze. Po ostatniej przejażdżce nad morze już nie jestem takim zwolennikiem jazdy samochodem nawet jako pasażer. Upał, wdychanie spalin nie należą do przyjemności w czasie podróży.

 

 

Jeżeli mam wybierać pokonanie tej samej trasy między PKS-em a PKP [w takich samych warunkach (taki sam czas, tyle samo przesiadek)] to wybieram podróż koleją. W autobusach przy większych odległościach czuje się trochę jak więzień, bo trzeba liczyć na łaskę kierowcy żeby załatwić potrzebę fizjologiczną.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Autobus- średnio mi się podoba. Niby fajnie, gdy sę usiądzie z ludźmi z tyłu a tłumu nie ma, jednak gdy jest więcej osób to już kolorowo nie jestm. Gorąco, nie wszystko można zrobić, łazienki z reguły nie ma :P

 

Pociąg- jeden z ulubionych środków lokomocji. Można robić co się chce, nikt nie przeszkadza, nikt sie nie czepia, można się napić. Ostatnio wsiedliśmy do przedziału dla personelu (nawet nie zauważyliśmy) i nikt nam nie przeszkadzał, bo aby otworzyć drzwi, trzeba było najpierw lekko w góre e podnieśc. A że nikt nie wiedział o tym, tak więc nikt nie wszedł, chociaż kilku się szarpało.

Zdecydowanie jeden z ulubionych środków transportu. Ma swój klimat.

 

Samochód- tu też jest wiele plusów. Świetnie można się bawić podczas jazdy (mówie z perspektywy kierowcy) i zawsze ten luksus, ze mozna wszedzie podjechac. Tez pozytywny transport.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Dziś byłem na małym tripie ze znajomymi , a jechaliśmy pociągiem.

Nie wiem jak Wy ,ale ja uwielbiam ten środek transportu.

Tak,wiem, że u nas w Polsce PKP to tragedia , ale dla mnie to ma swój urok... skrzypiące wagony...powolna jazda ... postukiwania ... trzaski.Dla mnie każda jazda pociągiem to taki powrót do przeszłości... przecież dokładnie tymi samymi pociągami jeździliśmy za małolata :)

 

A jakie wy preferujecie środki lokomocji?

Samochód , rower, samolot itd. ... trochę ich jest.

 

PKP? Tam czas się zatrzymał 20 lat temu. Też lubię pociagiem się przemieszczać. Upalonym za małolata te skrzypienia i inne dźwięki miały niezły urok aż żal było z pociągu wychodzić i do szkoły iśź ;) Wolę pociągiem od szkoły jeździć bo zawsze mogę w drodze powrotnej na luzie sobie piwo wypić, a jadąc na egzamin coś jeszcze doczytać.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Pociagi uwielbiam, klimacik jest niesamowity i jakby nie patrzeć stan bezpieczeństwa się znacznie poprawił, raz ze ladne krajobrazy mozna zobaczyc dwa że spokojnie mozna rozprostowac nogi, polazic se, wypic browarka, nawet maly melanzyk przezyc.

Co ciekawe Ukraińskie koleje są znacznie lepsze od Polskich, tam na dlugie podroze dostajesz miejsce lezace plus swiezą posciel, w wagonie jest wrzątek by moc se zrobic herbatke czy zupke chinska, na dodatek ludzie są mili i dosc ufni, na dworcach mamy tabuny babuszek ktore sprzedaja ryby, owoce, piwko, pierogi, ceny sa porazajaco niskie wiec zadnego ekwipunku na droge brac nie trzeba. Same widoki na Ukrainie...wspaniale, wspanialy klimat czulem gdy przejezdzalem mostem przez Dniepr, no takiej ogromnej i szerokiej rzeki jeszcze nie widzialem. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...