Skocz do zawartości

Starsze i niedocenione


Sandking

Stare hity,   

82 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wracasz do starszych gier, które inni uwa?aj? za godne zagrania?

    • Jasne
      71
    • Nie
      2
    • Stare? Mój GeForce 9xxx by si? obrazi?
      3
    • Dalej pocinam na mojej amidze, po co mi PC ;)
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie rowniez :D.

Dawno juz slyszalem o tej grze (2003 ?) ale nigdy nie mialem okazji jej sprawdzic - zreszta niedlugo bede miec 1 TB dysk to takze i tak chyba wszelkiej masci starocie obadam XD.

 

Ja zas w koncu sprobowalem Aquanoxa 2 - W jedynke sie zagrywalem do szalenstwa, ale dwojke nie mialem przyjemnosci... Do dzisiaj.

Generalnie seria genialna ... Klimat tego podwodnego zycia zabija na miejscu (jak i jego mieszkancow :P), no i poza tym potrafi dac wyzwanie, to nie jest jakas "kazualowka" (oczywiscie bez przesady).

Jezu gdyby teraz wyszla Trojka w nowej ultra oprawie ... I wieksza niezaleznoscia dla gracza (jak w RPG ??) ...

 

Co poza tym ?

 

Battle Engine Aquila i stara dobra seria Battlezone (ten pierwszy to malo popularny shooter w ktorym sterujemy wielofunkcyjnym mechem, zas drugi to ... Dokladnie to samo tylko plus elementy rts, czy mozliwosc wysiadania z pojazdow).

 

Nie liczac tego gatunku, jeszcze starenki Outcast ;).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Knights of Honor to gra bardzo dobra, ale niestety nie bez wad. Przede wszystkim drażni AI jednostek podczas walk. Nie dość, że nie jest ono szczególnie wysokie, to jeszcze jest tak zaprogramowane, że nawet beznadziejnie prosta potyczka może trwać parę minut. Głównym tego powodem jest konieczność zabicia dowódcy wroga, który uparcie będzie uciekał po całej mapie przed naszą armią zanim da się w końcu zabić.

Chwilami też w grze zwyczajnie nie ma co robić. Nie znalazłem opcji przyspieszenia czasu, a trzeba na przykład czekać aż armia dotrze w wyznaczone miejsce, lub wybudujemy określony budynek. Warto tym samym wziąć sobie dodatkowo jakąś książkę, na takie właśnie sytuacje.

Pomijając jednak te parę baboli, także jestem skłonny grę polecić. Nie sądziłem jednak, że nadaje się ona do tego tematu, gdyż z tego co kojarzę oceny zbierała dosyć pozytywne. A tytuł ten można dostać za ~13zł w wydaniu Kolekcja Klasyki.

 

Przy okazji, polecę także bardzo starą grę o nazwie Death Rally. Jeśli się nie mylę jest to obecnie Abandonware. Gra działa ładnie pod dosboxem i świetnie nadaje się do szybkiego wyżycia się. Wciąga jak bagno.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niektórzy nie zrozumieli nazwy tematu i polecają gry nie taki stare i co najmniej docenione ;)

 

Pierwszą grą, którą mogę polecić, jest Populous 3: The Beginning. Gra od nieistniejącego już Bullfrog studios. Jest to strategia czasu rzeczywistego, w której pod opiekę dostajemy, jako jeden z bogów, czczące nas plemię. Do nas należy rozbudowa wioski poprzez uklepywanie ziemi ( !_! ), zbieranie drewna i dostawianie kolejnych budowli. Od razu mówię, że pod względem klimatu i odczuć gra jest wyjątkowa na tła innych strategii. Stanowi przy nym prawdziwe wyzwanie.

 

Druga warta polecenia gra to The Elder Scrolls III : Morrowind. Jest to w mojej opinii absolutny szczyt tj serii. Ten wyśmienity kawał gry RPG wraz z oficjalnymi dodatkami (o morzu nieoficjalnych nie wspominając) jest w stanie zapewnić miesiące zabawy. Samą podstawką bawiłem się pół roku. Problemy mogą być dwa dla świeżego gracza: FPP w grze RPG i całkowicie odmienny od wszystkich Baldurów, Neverwinterów i Icewindów klimat i środowisko gry, w jakim się ona odbywa.dla ludzi, którzy grali w późniejszego Obliviona gra może okazać się interesująco trudniejsza, ze względu na brak jakichś dziecinnych wskaźników pokazujących gdzie mamy iść. To Ty decydujesz, gdzie rzucisz pośladami !!!

Odnośnik do komentarza
Niektórzy nie zrozumieli nazwy tematu i polecają gry nie taki stare i co najmniej docenione ;)

 

Druga warta polecenia gra to The Elder Scrolls III : Morrowind. Jest to w mojej opinii absolutny szczyt tj serii. Ten wyśmienity kawał gry RPG wraz z oficjalnymi dodatkami (o morzu nieoficjalnych nie wspominając) jest w stanie zapewnić miesiące zabawy. Samą podstawką bawiłem się pół roku. Problemy mogą być dwa dla świeżego gracza: FPP w grze RPG i całkowicie odmienny od wszystkich Baldurów, Neverwinterów i Icewindów klimat i środowisko gry, w jakim się ona odbywa.dla ludzi, którzy grali w późniejszego Obliviona gra może okazać się interesująco trudniejsza, ze względu na brak jakichś dziecinnych wskaźników pokazujących gdzie mamy iść. To Ty decydujesz, gdzie rzucisz pośladami !!!

 

Rzeczywiście, niektórzy nie rozumieją tematu..

Odnośnik do komentarza
Niektórzy nie zrozumieli nazwy tematu i polecają gry nie taki stare i co najmniej docenione

Z tym jest tak ze, te gry troszke mlodsze od naprawe starozytnych sa/beda bardziej zapomniane (prosty przyklad ? - Unreal a Unreal 2) - z tego prostego wzgledu wypomina sie tu gry np z max 8 letnim stazem ;).

 

Odnośnik do komentarza

Parę lat temu ostro zagrywałem się w Knights of the Temple. Chodzony slasher, trochę łagodniejszy niż DMC, ale slasher. Z tego co pamiętam było mnóstwo mieczy, zdobywanych po kolei, którymi można było zmiatać zakonników. Dawno nie grałem, ale ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

w starociach grzebałem i znalazłem stara polska wersje gry Mayday Dzień Rozstrzygnięcia, próbowałem odpalić ale mój komputer chyba za nowoczesny już (gierka jedzie na directx5)

ale pamiętam ze milo się grało

 

http://www.mobygames.com/images/i/04/06/318406.png[/ img]

 

http://www.mobygames.com/images/i/05/07/318407.png[/ img]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...