Skocz do zawartości

Konwertowanie .mkv do .vob


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba już wiem gdzie popełniłem błąd przy konwersji. Zaznaczyłem "Output type" na file (nie zgrywam filmów na płyty tylko puszczam przez nero) a ty masz na AVCHD-USB.

 

Edit: no i ustawiłem tak jak na twoim screnie, zmieniając tylko na AVCHD-Disc. Nie było transcodingu. Dostałem za to kilka dziwnych folderów i film w formacie m2ts bez napisów. :(

Edit2: teraz zmieniłem na AVCHD-Usb i też napisów nie ma:(

Edytowane przez Tomek P.
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

AVCHD - USB lub Disc to struktury blu-ray. Napisy sa jako soft-suby. AVCHD - USB jak sama nazwa wskazuje wrzucasz na USB (folder musi byc bezposrednio w katalogu root czyli mowiac prosciej nie moze byc w podfolderach) i odtwarzasz na ps3. AVCHD - Disc nagrywasz na plyte (folder BDMV i CERTIFICATE) uzywajac system plikow UDF min 2.50. Wtedy dziala to bez problemow na konsoli i masz mozliwosc wlaczania i wylaczania napisow. Wydaje mi sie, ze jezeli puszczasz to przez nero to AVCHD nie ma w takim wypadku racji bytu. Pozostaje opcha 'File' i transcoding, ktory nalozy napisy na film. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Folder AVCHD zgrywasz na jeden nośnik tak żeby był na wierzchu - pisał Ci już o tym jedrzej. Podpinasz do konsoli i w zakładce filmy wchodzisz na pena - pojawi się folder AVCHD, podświetlasz go, naciskasz trójkąt i bierzesz "Play from the begining", odpala się film, teraz jak nie masz napisów to musisz nacisnąć trójkąt i tam wybrać Subtitles.

 

PS: Puszczasz to za pomocą streamingu??? Używanie mkv2vob po to żeby potem puszczać film przez nero mija się z celem!. Przecież masz gotowy plik, który możesz nagrać na płytę albo pena i odpalić bezpośrednio na konsoli?! To po kiego to Nero? Nie kumam ...

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Nie ma bo odpalasz przez Nero. A tłumaczę Ci, że mkv2vob nie służy do tego. Powstał specjalnie po to żeby moć bezpośrednio na konsoli odpalać filmy przerobione z .mkv. Zwyczajnie nie jest to program, który jest Ci potrzebny.

Z tego co wiem (chociaż nie interesowałem się streamingiem za bardzo) istnieją sposoby/programy, które pozwalają na streaming bezpośrednio z pliku .mkv np. Tversity albo PS3MediaCenter, więc kombinowanie nawet poprzez Transcoding (wtedy na bank będą napisy bo na stałe będą nałożone na film) nie ma tu racji bytu bo tracisz na jakości.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Nie wiedziałem o tym, że tamte dwa programy mogą odpalać filmy w formacie mkv. Próbowałem właśnie przez nero je puszczać ale niestety nie dało rady dlatego je przerabiałem. Użyłem nero bo go znam i naczytałem się o tamtych dwóch programach i nie działają one stabilnie (przynajmniej według innych użytkowników).

Edytowane przez Tomek P.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Mam problem. Skonwertowałem film mkv 720p z dźwiękiem DTS lecz przy odtwarzaniu zarówno na komputerze jak i PS3 zamiast normalnej ścieżki dźwiękowej filmu słyszę szumy.

Jeśli przerabiasz to tym programem opisanym w tym temacie to spróbuj zaznaczyć w zakładce Configurationopcje Always Transcode DTS

Odnośnik do komentarza

A ja juz tlumaczylem w tym temacie, ale widze, ze nikt nie czyta :). Nie ma znaczenia jaki bedzie plik wyjsciowy, poniewaz program w rzeczywistosci nie przerabia na dostepne formaty, a po prostu zmienia kontener, ktory po przerobce bez problemu jest odczytywany przez PS3. Niezaleznie co wybierzesz - jakosci nie stracisz (przy ustawieniach x264 (slow)). Pozdrawiam

Edytowane przez jedrzejzgierz
Odnośnik do komentarza
... .mkv np. Tversity albo PS3MediaCenter...

raczej PS3 media server

 

ten PS3 media server to lekarstwo

wlaczasz udostepniasz katalog z mkv, ladujesz napisy w srt lub jak masz txt to mozna tez tylko zmeinic im rozszezenie na srt badz jakis konwerter i masz pelni szczescia, to co kombinujesz to nei wiem po co (Tomek P.)

sam po to tylko trzymam PS3 zeby wykorzystac ja do tego zadania wlasnie w polaczeniu z PS3MS

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Wszelkie .mkv odpalam programem media player classic i napisy ktore zazwyczaj sa w tych filmach (.ass) zawsze sie ladnie pokazuja. problem w tym ze te napisy nie sa osobno w zadnym innym pliku tylko wbudowane w film.

sam program do konwersji .mkv na .vob jest swietny tylko pomimo tego ze zaznaczam wszelakie opcje do zostawienia napisow on ich jednak nie wrzuca juz w .vob.

 

w konsoli rowniez gdy wejde w subtitles to tez nie ma zadnych napisow. ktos ma jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza

Wyciąganie napisów z MKV

 

Potrzebne oprogramowanie:

MKVtoolnix

MKVextractGUI

 

Po ściągnięciu i zainstalowaniu MKVtoolnix wypakowujemy do jego katalogu zawartość archiwum ZIP z MKVextractGUI. Teraz należy się dowiedzieć, które z napisów w pliku (jeżeli mamy więcej niż jedne) są tymi, które chcemy wyciągnąć. W tym celu otwieramy MKVinfoGUI, klikamy na File --> Open i podajemy ścieżkę do pliku, z którego zamierzamy wyciągnąć napisy.

 

Szukamy wpisu Track type: subtitles, a nastepnie sprawdzamy wartość tagu Language. Kiedy już wiemy, które napisy chcemy wyciągnąć, zapamiętujemy Track number.

 

Zamykamy MKVinfoGUI i otwieramy MKVextractGUI. Program ten znajduje się w folderze, do którego rozpakowaliśmy ściągnięte wcześniej archiwum ZIP. Klikamy na przycisk Browse i ponownie wybieramy plik, z którego zamierzamy wyciągnąć napisy.

 

W centralnym polu zaznaczamy ten track, którego ID wcześniej zapamiętaliśmy. Przy Output folder zaznaczamy:

 

- MKVextractGUI Folder - jeżeli chcemy, by program zapisał napisy w katalogu, od którego go rozpakowaliśmy,

 

- Source Folder - program zapisze napisy w folderze pliku, z którego je wyciągamy,

 

- Other Path - po kliknięciu na podświetlony przycisk Browse możemy wybrać folder, w którym zapisane zostaną napisy.

 

 

Teraz pozostało już tylko kliknąć Extract.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
ale napisalem przeciez ze tych napisow nie ma jako pliku, sa one w filmie. one dzialaja na zasadzie softsubow.

Eee ... a co to za problem sciągnąć napisy? na pewno szybciej ...

 

PS: Dzięki zgierz ... może by to wbić do tutka? Ogólnie muszę zrobić jakiś update.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

wielkie dzieki zgierz, pomoglo ; )

 

teraz zostaje mi kwestia czasu wrzucania napisow .ass do .voba. samym mkv2vob bardzo dlugo to leci jednak tutaj jakas osoba pisze o programie multiAVCHD ale z tego co wiem to on potrafi tylko zlaczyc napisy .srt z plikiem video.

 

pytanie brzmi: czy aktualnie jest jakis program ktory mi sklei szybko napisy .ass z plikiem .vob? ;)

Odnośnik do komentarza

Jedyna mozliwoscia zlaczenia napisow SRT/ASS z plikiem VOB jest ich nalozenie na film co trwa oczywiscie pare godzin (zaleznie od posiadanego procesora). MultiAVCHD to program, ktory tworzy strukture blu-ray, ktora albo mozna nagrac na plyte i odtwarzac w PS3, albo wrzucic na usb/hdd i ogladac bezposrednio z tego typu nosnikow (robimy to bezposrednio na pliku MKV, ale dzieki temu mozemy wlaczac i wylaczac napisy). Jedyna wieksza roznica pomiedzy MKV2VOB a MultiAVCHD jest taka, ze jak sama nazwa wskazuje program MultiAVCHD potrafi tworzyc cale kolekcje filmow w jednej strukturze, a dodatkowo mozna dodac menu, aby latwiej tym wszystkim zarzadzac. Przydatne jest to zwlaszcza przy serialach, poniewaz jezeli tworzymy strukture AVCHD, to wtedy tylko jeden taki katalog moze znajdowac sie na DVD/HDD/USB, dlatego wymyslono multi, aby w jednym katalogu znalazlo sie wiecej plikow filmowych.

 

Co do Twojego pytania: zorientuj sie czy filmy, ktore posiadasz maja rozdzielczosc, ktora nie wymaga transkodowania (powyzej 1280x584) i nie posiadaja paru innych utrudnien (sprawdzisz to za pomoca MKVInfo) (przejrzyj ten watek), a wtedy mozesz skorzystac z AVCHD - Disc lub USB w programie MKV2VOB, a proces potrwa tyle, co przenoszenie pliku MKV.

 

Sam ostatnio dociagnalem dodatkowe 21 filmow i 15 z nich nie wymaga transkodowania. Po prostu bajka :). Zycze powodzenia i pozdrawiam.

 

PS. Cale miasto Zgierz serdecznie dziekuje za podziekowania :)... obywatel miasta o nicku jedrzejzgierz rowniez... :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ściągnąłem pare filmów .mkv lecz część z nich ma rozmiar np 7,95GB co po przeróbce w mkv2vob na AVCHD - Disc (transcodowanie x264(slow) bo rozdziałka nie ta) daje mi jakieś 8,45GB a taka wielkość na dvd-dl już się nie mieści (pokazuje mi ok 8,125GB miejsca na zapis). Zapisuje mi dane w formacie m2ts (opcja automatic).

 

Moje pytanie brzmi: Co do licha ma zrobić by po transkodowaniu lub dodaniu (bez transcodowania) napisów, rozmiar plików nie zwiększał się tak drastycznie i dało się to zmieścić na 1 dvd-dl ?? Dać inny rodzaj pliku wyjściowego (inny niż m2ts) ?? Czy wybrać inny codec do transcodowania, np Xvid ?? I czy nie odbije się to negatywnie na jakości, a jeśli tak to o ile :) ?

 

 

Odnośnik do komentarza

Niestety rozmiar zwieksza sie za kazdym razem o ok 5-7%. Ja mam na to dwa sposoby:

- jezeli plik posiada dzwiek DTS (najlepiej 1.5Mbps) kompresuje go do AC3, a wtedy po przerobieniu plik zmiesci sie na DVD DL (mozna rowniez zaznaczyc w MKV2VOB opcje 'Always Transcode DTS' i przerobic MKV na VOBa, ale wtedy napisy sa wtopione w film, a ja wole miec mozliwosc ich wlaczania/wylaczania, dlatego przy opcji AVCHD - Disc pozostaje kompresja DTS innym programem (teoretycznie MKV2VOB powinien kompresowac DTS przy konwersji na AVCHD, ale niestety cos nie dziala jak nalezy))

- dziele film na dwa i nagrywam na dwie jednowarstwowe plyty (filmy, ktore tak podzielilem mialy grubo ponad 2 godziny, wiec nie ma problemu ze zmienianiem plyt co 45 minut...)

 

Jest jeszcze trzeci sposob - BD Rebuilder. Jest to program, ktory kompresuje filmy Blu-ray. Najpierw przerabiamy MKV na AVCHD - Disc, a potem wynik (m2ts) kompresujemy ww. programem. Mi na moim "laptokowym" celeronie 1.6 wyskoczylo, ze proces potrwa 4 dni...

 

Pozdro

Edytowane przez jedrzejzgierz
Odnośnik do komentarza

Dzieki wielkie za pomoc kolego !

 

Mam jeszcze jedno pytanko zanim zapuszcze transcoding od nowa  :rolleyes:

 

1) Czy program multiAVCHD skompresuje mi dts w opcji transcodowania do avchd disc ?

2) Rozumiem, że transcodowanie do voba nie odbije się negatywnie na jakosci (np. względem avchd-disc) ?

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

Ad. 1) Mozna zaznaczyc w multiAVCHD opcje konwertowania DTS do AC3, ale korzysta ono z programu 'eac3to', ktory musisz dodatkowo zainstalowac. Nie jest to problem, jednak u mnie eac3to nie dzialal poprawnie (czytaj: nie udalo mi sie przekonwertowac nim ani jednego pliku z DTS)

Ad. 2) Jezeli nawet jest jakas roznica, to jest niezauwazalna. Jezeli spojrzec od strony teoretycznej to MKV2VOB nie jest programem kompresujacym, ani kodujacym wideo, wiec plik wynikowy powinien miec zawsze ta sama jakosc. Nie probowalem ustawic 'transcoding codec' na MPEG-2 lub XviD, ale przy opcji x264, jak i przerobce na VOBa nie zauwazylem najmniejszej roznicy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.