Skocz do zawartości

Konwertowanie .mkv do .vob


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odkopie temat, bo mam problem z dwoma plikami :( Mianowicie mam film w FHD (jeden 1920x816, drugi x800) i po przerobieniu, jak puszcze je na konsoli to obraz jest na górze ekranu zamiast na środku i nie ma napisów. Problem nie występuje przy plikach o rozdzielczości 1920x1080, 1280x720 i 1280x544. Da się to jakoś obejść ?

Odnośnik do komentarza

Przerabiam mkv2vob na AVCHD-USB. Proces dodawania napisów trwa 15 minut na tych plikach, tylko że po zakończeniu procesu ich nie ma(a chcę żeby były ;)), pozostałe które już przerabiałem, posiadają wklejone napisy. Przy rozdziałce 1280x544 obraz jest na środku i też wszystko działa, tylko przy przy rozdziałce FHD i formacie kinowym jest ten błąd.

Ustawienia mam takie:

mkv2vob.th.png

Odnośnik do komentarza

Nie bede dawal Ci tutaj linkow do innych forum, ale warto poszukac zarowno na zagranicznych jak i polskich, przyczyn tego stanu. Ja tylko powiem Ci, ze wina moze lezec po stronie nowego update'u 3.50 i na razie nie ma rozwiazania. Problemow jest duzo, ja wymienie te, ktore wystapily u mnie:

- nie pokazuje calego filmu, tylko jego powiekszona cwiartke, nie mozna tego zmienic, a wiec nie obejrzysz sobie tego filmu za cholere (napisow oczywiscie tez nie widac)

- mam pare filmow z dwema sciazkami audio, gdzie pierwsza jest niemiecka. Proba zmiany sciezki audio na angielska nie przynosi efektu

- ogladajac filmy poprzez PS3 Media server, wystepuje problem przy probie przelaczenia na inny moment w filmie (czekasz, czekasz i nie chce sie przelaczyc)

- brak video, slychac tylko dzwiek

U roznych osob wystepuje to w nieco inny sposob. Na przyklad u znajomego wszystkie przerobione filmu na AVCHD - Disc z niestandardowa rozdzielczoscia wyswietlaja sie powiekszone i rozpikselowane, a u mnie tylko ich czesc. On moze przelaczyc audio z niemieckiego na angielski w moich filmach, ja nie. U niego nie wystepuje problem z brakiem video. Ja mam wersje 80GB, on ma PS3 Slim 250GB. Moze wersja konsoli tez jest istotna, ale tego nie wiem. Wczesniej dzialaly mi wszystkie filmy.

Ogolnie szlak mnie trafia, gdyz mam przerobione i nagrane na plyty juz prawie 100 filmow i w czesci z nich zaczely wystepowac problemy. Ale OK - jezeli spojrzec na mnie przez pryzmat Sony tzn, jak na pirata i zlodzieja, to moze jest OK, ale co ma powiedziec moj znajomy, ktore wszystkie swoje wycieczki, wazniejsze wydarzenia itp. nagrywa kamera z opcja AVCHD, a pozniej magazynuje to na plytach. Nawet swoje wesele ma w takiej formie, a z tego co mi mowil z 20 plyt nagranych w taki sposob poprawnie wyswietla sie mu ok 10. Brawo Sony. Walczcie z piratami - krzywdzcie niewinnych...

pozdrawiam

sfrustrowany

Edytowane przez jedrzejzgierz
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Przy rozdziałce 1920x816 (x800) ? Ile wtedy trwa proces przerabiania, tyle ile przy rozdziałce 1280x544 ?

 

Edytka:

Sprawdziłem i jest ten sam efekt, czyli obraz na górze ekranu i brak napisów :confused:

 

Sposobem na te bolączki jest w moim przypadku program uncropMKV, który przerabia każdy film do rozdzielczości 1920x1080 (ewentualnie 1280x720) dodając czarne pasy na górze i dole obrazu, dzięki czemu ten jest wyśrodkowany. Program też potrafi wstawić do obrazu hardsuby jeśli tylko napisy wmuxowane są w plik mkv i mamy w systemie filtr directvobsub (tutaj uwaga: program wstawia z tego co zauważyłem domyślne napisy, więc warto upewnić się wcześniej czy te są w języku polskim - ewentualnie ustawić je za pomocą np. mkvmerge GUI). Całość operacji wiąże się z reencodingiem materiału ale trwa to dość krótko (u mnie na 4-rdzeniowym Quadzie 2.66 Ghz na ustawieniu 1 pass ok. 3-5 h w zależności od długości filmu). W efekcie otrzymujemy plik mkv z wbudowanymi napisami i w rozdzielczości akceptowalnej przez multiAVCHD. To samo można też wykonać w samym multiAVCHD, należy jednakże pamiętać, aby w pliku wynikowym zamiast formatu Playstation 3 wybrać MKV (AVC). W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą.

Odnośnik do komentarza

To może ja się podzielę jak oglądam filmy na PS3. Seriale które ważą 1Giga a Mkv, przerabiam jedynie w MKV2VOB na VOB. Trwa na to moim netbooku godzinę. Nie mam żadnych problemów potem z nimi.

 

Ale już filmy 1080p, z ścieżką polską. Przerabiam tak.

 

Film 1080p mkv->mkvmerge GUI(tutaj dodaję ścieżkę polską, usuwam np ścieżkę angielską) zaznaczam żeby film podzieliło mi na części po 1Giga. Trwa to z 9minut.----> Otwieram mkv2vob odznaczam wszystkie ptaszki po prawej stronie. Dajemy add file i cały proces przerabiania trwa z 15minut. Mamy film z Polskim lektorem ale niestety bez napisów.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...