Skocz do zawartości

Motory i motóry


Rekomendowane odpowiedzi

Uczyc mozna sie i na nowszym, nauka bedzie latwiejsza i przyjemniejsza bo moto bedzie sprawialo radosc, bedzie to wymarzone a nie to ktore "przewiduje ustawa" :] Sam pamietam jak kupilem Honde CB750 SF, moto zachwalane praktycznie wszedzie, uniwersalne, podobno dobre w miescie, ladnie wygladajace i inne cuda niewidy. Wpakowalem w te Sevenke z 3-4 tys zl, cala zime gnilem w nieogrzewanym garazu gdzie ogrzac wychodzilem sie na zewnatrz. Maszyna na wiosne byla gotowa w 200%, igla. Nadeszla wiosna i...zrobilem nia okolo 3 tys i sprzedalem (w kwietniu, czyli ledwo rozpoczalem sezon), wrecz cieszylem sie ze ja sprzedalem, mimo wlozonej kasy i pracy. Po zakupie przejechalem na niej z 200km, wiadomo podjarka, nowe moto to i wad nie zauwazylem. Spadl snieg, pozniej nadeszla wiosna i wiosna zwerifikowala to do czego nadaje sie Sevenka. Dla mnie to sprzet dla starego dziadka lub jakiegos ... (pipi) sam nie wiem:D Nuda, nuda NUUUUUDDDDAAAA takbym ja okreslil, ja nie mowie ze myslalem ze to bedzie zapindalac jak szalone bo nie tego szukalem, to nie mialo sluzyc do latania z kolanem przy ziemi czy dotrzymywania kroku kumplom na mocniejszych motocyklach. To mialo sluzyc do jazdy motocyklem, takiej ktora daje przyjemnosc, a tej niestety nie uswiadczylem. Przed zakupem CB rozwazalem kupno Bandita 1200 lub SV650:] Odradzali mi Bandita bo jest duzy, ciezki i mocny now sumie za duzy nie jestem ale przesiadalem sie z Zephyra 750 i Kawasaki EN500 wiec doswiadczenie jako takie mialem. O SV650 mowili ze super motocykl ale zbyt nowisty (co sie nawet sprawdzilo:), jeden gosc nawet wydal opinie ze nie lubi takiego oddawania mocy i od SV woli swoja Kawe Ninje bo jest lagodniejsza ze startu:D.Po sprzedazy Sevenki kupilem....SV650 i do dzis jest to motocykl do ktorego wrocilbym z wielka checia, chociazby po to zeby posmigac droga Olsztynek - Sczytno gdzie nadaje sie wprost idealnie (dosc waska trasa, przez lasy, pagorki i masa za(pipi)istych winkli, łuków, niezbyt szybka ze swietnym asfaltem).

Odnośnik do komentarza

Ja mam trochę inne podejście do tematu - 1 motocykl.

Wg. mnie kupno "drogiego" (względnie i w sensie, że wydajemy wszystko na sprzęt) motocykla na początek to kiepski pomysł, imo lepiej kupić takiego taniego GS (i podobne..), zamontować cashpady i.. trenować dosyć konkretnie wszystko co się da (w sensie operowanie gazem, zmiany biegów, przeciwskręt, zachowanie motocykla w róznych warunkach, pozycja na moto, winkle, hamowanie, wheelie, stopale itp itd) (czyt. w razie gleby nie będziemy płakać, że naprawa wyniesie fortune). Po prostu wiesz, że do tego (aby się uczyć) kupiłeś ten motocykl.

A gdy kupujesz coś za całą kasę to masz w głowie "blokade" ($$$), która nie pozwala Ci przełamać pewnych barier. (IMO)

 

racja, ale nowsze motory są bezpieczniejsze. ABSy, amortyzatory przeciwskrętu itp itd. Z tym, że ja mam zamiar pośmigać na pierwszym motocyklu ze 3 sezony. Po prostu jeśli kupię typową 500 i będę chciał ją wymienić to wątpię, żebym uzbierał podobną kwotę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Polećcie jakiś motor naked do 125ccm.

Większy motor nie może być ponieważ prawo jazdy będę robił w angli i dopiero w marcu będę mógł zrobić prawko na większe moto. Ale do tego czasu chciał bym kupić jakiś motor żeby się trochę nauczyć jeździć, ponieważ nigdy nie jeździłem na motorze.

A i dajcie linka do jakiegoś dobrego forum o motocyklach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

W tym miesiącu zaczynam robić prawo jazdy na motor w Anglii, jako ze mam 20 lat to będę mógł prowadzić motocykl, który ma max 33 konie.

Tak myślałem nad tym jaki zakupić pierwszy motocykl i mam dwie opcje:

Kupić jakaś 250(nie wiem jeszcze jaką), albo kupić jakiś większy motocykl tyle że zblokowany.

Bardziej się skłaniam ku drugiej ponieważ w kwietniu będę mógł zrobić kurs, który mi zdejmie ten limit 33 Koni.

I tak myślę nad Suzuki SV650 albo GS500. Co sądzicie o tych motorach? Który będzie lepszy na pierwszy motor?

Odnośnik do komentarza

Mogę polecić GSa. SV 650 to Vka więc trochę inaczej się prowadzi (moc przekazywana od dołu, mocne hamowanie silnikiem). Może to być uciążliwe dla początkującego np. zblokowanie tylnego koła po odpuszczeniu gazu. GS to zwyczajna rzędówka. Leciutki, mało pali, świetne zawieszenie i rama, hamulce tarczowe, prosta konstrukcja, masa części. Jedyną wadą może być dosyć mała moc dla mistrzów prostej, ale jeżeli 160km/h i jakieś 5-6 sekund do 100 Ci wystarczą to bierz GSa. Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza

Znajomy ma właśnie Gs500 i poleca i chyba mój wybór padnie właśnie na ten motor. Ale to dopiero w styczniu będę kupował, narazie muszę zrobić prawo jazdy :)

A propo prawo jazdy na motor. Czytałem dzisiaj w Angorze że od lutego wchodzą nowe przepisy dotyczące Kat. A. Ale w sejmie coś namieszali i jest źle zrobiona ustawa i od lutego nie będzie można zrobić WCALE prawa jazdy kategori A, ponieważ stare przepisy przestają obowiązywać od lutego 2012 a nowe zaczynają od 2013.

Więc jak ktoś chce robić prawo jazdy na motor na przyszły sezon to radzę się ogarnąć i zrobić to teraz, bo kij wie kiedy oni naprawią tą ustawę.

Odnośnik do komentarza

Ustawa wchodzi w zycie 12 stycznia 2013- od tego czasu prawo jazdy na motocykle bez ograniczenia pojemnosci i mocy beda mogly robic osoby, ktore ukonczyly 24. rok zycia. Do tej ustawy wszystko bedzie normalnie.

Bolesna ustawa dla mlodych swoja droga, nie wyobrazam sobie bym musial tyle czekac.

 

To jest na 100% potwierdzone info, 2013? Wszędzie piszą inaczej a ustawy czytać się nie chce...

Edytowane przez MysteryGaz
Odnośnik do komentarza

Mam już drugi etap robienia prawa jazdy na motor w anglii za sobą czyli CBT.

Jest to cało dniowe szkolenia, jak się zachowywać na drodze, jak jeździć bezpiecznie itp. i po tym ma się uprawnienia na motory do 125ccm.

Dzisiaj pierwszy raz w życiu jeździłem na motorze, naprawdę fantastyczna sprawa. Pomimo że jeździłem na 125 to wrażenia niesamowite, szkoda że tylko 2h jeździłem po mieście.

Teraz pierwszego mam egzamin teoretyczny i po nim mogę zacząć kurs na motocykle z ograniczeniem do 33km. Aż się nie mogę doczekać.

I liczę że w styczniu kupie sobie już jakiś motor.

Odnośnik do komentarza

W miniony weekend zakończyłem sezon. Akumulator wykręcony i czekamy do marca/kwietnia :(

 

e: na mnie też 125 zrobiła wrażenie. "Kurde zrywne" ;D Ogólnie miło wspominam swoją małą cebrę. Wiadomo, że człowiek trochę śmiesznie na tym wyglądał, ale miałem kupe radochy z jazdy i zabawy na placyku. Zwrotność, łatwość prowadzenia, spalanie, waga wszystko składa się na bardzo fajny motocykl do nauki/zabawy. Pamiętam też szok po przesiadce na (bądź co bądź słabą) 500. Myślałem, że mi ręce powyrywa po mocnym odkręceniu ;]

Edytowane przez teddy
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Od przyszłego roku wchodzi nowa kategoria prawa jazdy na motocykle do 400cm3. Szybkie potrafią być takie motocykle? Do turystyków to b.mała pojemność moim zdaniem.

Dziwna kategoria, bo niewiele jest dziś motocykli o tej pokejmności. Głównie crossy chyba.

Gdyby było jednak więcej, to by fajna kategoria motocykli praktycznych się wytworzyła z dobrym stosunkiem mocy do kosztów.

Odnośnik do komentarza

W końcu się zdecydowałem i zapisałem się dziś na kurs na kat. A.

Czas więc przymierzać się do kupna motocykla. Myślę,że na start dobrym wyborem będzie 750cc. Wiem,że mogą być takie za szybkie dla początkującego,ale jestem zdania,że to kierowca otwiera gaz, nie sam motocykl. Problemem na pewno będzie rozmiar motocykli, mam 196cm wzrostu i ważę ponad 100kg,więc nie może być to mała maszyna. Nie interesują mnie choppery ani turystyki, chcę kupić ścigacza. Możecie polecić jakieś konkretne modele? W grę wchodzi kupno nowego motocykla.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...