Skocz do zawartości

Motory i motóry


Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę, że to moto kumpla, znałem jego historię (włącznie z "mega bombą" xD) i co było w nim robione i jest do zrobienia, że był przeze mnie wielokrotnie objeżdżony i wiem jak był użytkowany to jakoś nie czuje, żebym źle zainwestował. Cena: 50% wartości allegrowych fazerek z tego roku

 

 

Masa rzeczy do kupienia. I to drogich. Bo czasza jest droga. Dochodzi masa pierdółek typu ciężarki, błotnik ( !!! ) Jest jakiś element nie malowany? Albo co się ostało? Ja po swoim strzale fazerem miałem nietknięty zbiornik i zadupek. Może malutka rysa ale nie robiłem tego.

 

Panowie szukam czegos dla siebie a widze ze sa tu ludzie w temacie..chodzi mi o moto typu chopper/crusier.

Problemem moze okazac sie moj wzrost..mam okolo 190cm..ludzie polecaja najczesciej starszy model kawasaki vn800 lub honde magne.

Help? :confused:

 

Niestety nie siedzę tym rodzaju motocykli w ogóle. A co z Virago? I Drag Star? Shadow chyba za mały będzie bo moja koleżanka takim jeździ :P

Edytowane przez MeL
Odnośnik do komentarza

Masa rzeczy do kupienia. I to drogich. Bo czasza jest droga. Dochodzi masa pierdółek typu ciężarki, błotnik ( !!! ) Jest jakiś element nie malowany? Albo co się ostało? Ja po swoim strzale fazerem miałem nietknięty zbiornik i zadupek. Może malutka rysa ale nie robiłem tego.

 

Ja wiem czy taka droga? Można już za 100zł kupić, poza tym chyba nie będę jej kupował i tak. Błotnik niezbędny bo bez niego się na mokrym jeździć nie da. Przód był cały rozwalony i tyle. Cała malowana bo kumpel uwielbia bawić się aerografem, trochę ubolewam, że robi to często bo jeszcze w maju moto było wymalowane w postacie ze Street Fightera.

 

Mi wydaję się za to, że moto jest za głośne, ale nie mam za bardzo możliwości sprawdzenia tego. Chociaż ostatnio jechałem za Kawą z750 i mnie koleś zagłuszał więc sam nie wiem, może po przesiadce z GSa mam zwidy :P

 

Póki co zrobiłem na nim jakieś 700-800km, jeździ prosto, świetnie wchodzi na obroty, silnik pracuje bez zarzutu, nic nie stuka, puka, wyskakuje. O ile tylko robota pozwoli to niedługo będzie dużo czasu na wprowadzanie poprawek

Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę, że to moto kumpla, znałem jego historię (włącznie z "mega bombą" xD) i co było w nim robione i jest do zrobienia, że był przeze mnie wielokrotnie objeżdżony i wiem jak był użytkowany to jakoś nie czuje, żebym źle zainwestował. Cena: 50% wartości allegrowych fazerek z tego roku

 

 

Masa rzeczy do kupienia. I to drogich. Bo czasza jest droga. Dochodzi masa pierdółek typu ciężarki, błotnik ( !!! ) Jest jakiś element nie malowany? Albo co się ostało? Ja po swoim strzale fazerem miałem nietknięty zbiornik i zadupek. Może malutka rysa ale nie robiłem tego.

 

Panowie szukam czegos dla siebie a widze ze sa tu ludzie w temacie..chodzi mi o moto typu chopper/crusier.

Problemem moze okazac sie moj wzrost..mam okolo 190cm..ludzie polecaja najczesciej starszy model kawasaki vn800 lub honde magne.

Help? :confused:

 

Niestety nie siedzę tym rodzaju motocykli w ogóle. A co z Virago? I Drag Star? Shadow chyba za mały będzie bo moja koleżanka takim jeździ :P

Na 80% wybor padnie na Suzuki Marauder vz800 ... musze jeszcze tylko posadzic na nim dups.ko :turned:

M3307401_1.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Będzie trudniej, to fakt, ale chyba sam przyznasz, że zdanie egzaminu do tej pory to była lekka kpina (w sensie, że banał), ciekawi mnie czy są jakieś wymogi odnośnie ubioru (podczas egzaminu).

 

No i jak ktoś w komentarzach zauważył, interesujące jest jaka szkoła ma plac na którym zmieści się taki tor, aby można było się rozpędzić ponad te 50 km/h.

Odnośnik do komentarza

No będzie trudniej, tylko jak na to patrzę to myślę, że bardziej chodzi im o zmniejszenie zdawalności bo ta jest bardzo wysoka i prawie wszyscy zdają za pierwszym, drugim razem.

 

Co do ubioru:

Całkowitą nowością będzie nałożenie na osobę egzaminowaną zapewnienia sobie podczas egzaminu (§13 ust. 1 pkt. 3) stroju ochronnego w postaci:

• wiązanego obuwia na płaskiej podeszwie

• spodni z długimi nogawkami

• kurtki z długimi rękawami zapinanej na suwak, guziki lub zatrzaski

• rękawic zakrywających całe dłonie

 

W sumie spoko poza obuwiem. Rozumiem, że nie zostałbym dopuszczony do egzaminu w butach SIDI, ale w Vansach już tak?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o zmiany egzaminu, to egzamin będzie prawie taki sam jaki jest w Anglii. Różni się tym że nie ma szybkiego slalomu i przestawianie motocykla jest trochę inne, bo zamiast koperty w kształcie T są dwa prostokąty obok siebie.

Dodatkowo egzamin jest podzielony na dwie części. Jedna to plac, taki jaki ma być teraz w Polsce, druga jazda w mieście. Z tym że jak się nie zda placu to na miasto się nie pojedzie, ale jak zda się plac i uwali miasto to wystarczy poprawić tylko miasto.

Na mieście polecenia są wydawane na bieżąco przez instruktora, który jedzie za nami na motocyklu.

 

Jeszcze pytanko odemnie.

Mam GS500E rok 2002 przebieg 13,5k.

Od jakiegoś czasu zauważyłem że coś mi dzwoni i od czasu do czasu zapiszczy w silniku. Macie jakieś pomysły co to może być?

Edytowane przez Krzys PL
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mały przebieg na cokolwiek. Ja miałem w swojej F4i 32k km i nie wymieniałem ani sprzęgła, ani żadne napinacze mi nie padły. Mój kumpel jeździ nią dalej i póki co się nie dzieje :D

 

Udało mi się wyrwać wydech do fajera. MIVV już siedzi. Gada pięknie. Przy schodzeniu ładnie strzela. Szkoda, że tylko raz jechałem na nowych wydechu bo pogoda nie halo:/

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Panowie jak to jest z tymi ofertami na necie?Po moich poszukiwaniach i ogledzinach wyszlo na to ze za duzy jestem na crusier-a i leci plan b..czyli naked bike czyt.Suzuki Bandit 600

Czlowiek naczytal sie ze sprowadzane moga byc klepniete bo nie oplaca sie sprowadzac do polszy motorow w bdb stanie(?)

Trafilem na cos takiego :http://otomoto.pl/suzuki-bandit-bandit-fazer-hornet-M3504697.html

Co myslicie? Na co zwracac uwage przy ewent. ogledzinach moto ;] ?

Edytowane przez BieŃ
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...