Skocz do zawartości

Motory i motóry


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale tu jest jeden dodatkowy warunek - automatyczna skrzynia biegów

 

już widzę te konstrukcje, gdzie wpyerdzielają automat do motorków, wywalają parę zbędnych rzeczy, cena leci na pysk i billboardy w całym mieście PIERWSZY PRAWDZIWY MOTOR BEZ POTRZEBY PRAWA JAZDY NA(pipi)IAJ DO NAS DO SALONU A POTEM BĘDZIESZ JAK HELLRIDER. 

 

albo wreszcie na Burgmanie będzie można spokojnie pojeździć

 

http://youtu.be/GcCMSBZ0SwY

Odnośnik do komentarza

Ok panowie. Sprawa robi się powoli poważna. Jeśli się uda, to w tym roku kupię moto. Jak i gdzie kupować, żeby się nie naciąć na minę. Czytałem kiedyś jakiś poradnik w motocyklu, ale nic z tego artykułu nie pamiętam. Z góry uprzedzam, że nie mam w pobliżu miejsca zamieszkania kumatych znajomych, z którymi mógłbym pojechać na oględziny szlifierki. Wszelkie hinty, rozpisane w najdrobniejszych szczegółach, mile widziane.

 

Chcesz kupoweć szlifierkę jako sój pierwszy motor?

Odnośnik do komentarza

Jeździłeś kiedyś na czymś? Jak nie to raczej słaby wybór moim zdaniem. Polecałbym jakiegoś golasa na początek. Większe odczucie prędkości, brak plastików co jest sporym plusem przy wywrotkach, zazwyczaj trochę słabszy niż szlifierki, a nadmiar mocy raczej nie jest wskazany na początek.

 

 Co do oględzin to ja np. wrzucałem ogłoszenia na forum fanatyków danego modelu. Można się sporo dowiedzieć o motocyklu już po samych zdjęciach. Dodatkowo co zawsze robiłem:

- obejrzeć całość czy nic nie wycieka

- sprawdzić czy silnik jest zimny podczas pierwszego odpalenia

- sprawdzić wszystkie światła, klakson itp

- posłuchać jak chodzi, czy obroty nie wachlują, czy nic nie rzęzi

- podczas jazdy zwrócić uwagę czy jedzie prosto, można puścić kierownicę jak jesteś pewien, że się nie wyjebiesz

- wbić jakiś wyższy bieg przy niedużej prędkości i zacząć przyspieszać, zdrowe moto spokojnie się rozbuja bez żadnego kasłania

- rozpędzić się i przyhamować, sprawdzając czy nie buja się jak łódka

 

Swoją drogą dzisiaj rozpocząłem sezon i przewiozłem koleżankę. Dziewczyna pierwszy raz jechała na moto, kurde aż mi się gęba cieszy jak sobie przypomnę jej reakcje. Takiej euforii to dawno nie widziałem, już na jutro mnie męczy, żeby się gdzieś wypuścić. Przez to, że do niedawna byłem w związku już zapomniałem jak dwa koła działają na dziewuchy :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za hinty Teddy. Wcześniej (kufa ile to lat wstecz było...) miałem wuechę i 2 lata temu skuter, co mi się w esemesowym konkursie trafił. Jak pracowałem w tej zakichanej piekarni, to znajomy kupił cebrę i dał się przejechać. Teraz czas na coś porządnego dla mnie :evil: Zanim jednak kupię będę zbierał informacje (wszakże ze 3 miechy zanim do polszy przyjadę).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

E tam.. nie zgadzam się.. japoński design jest ładny (ofc nie wszystkie modele), ale najzwyczajniej na świecie jest tego za dużo na ulicach (tj. japończyków) i szybko się nudzi..

IMO to właśnie włoski styl jest lekko przereklamowany (mam na myśli motocykle, skutery i samochody z niższej półki).

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Sklep jest bardziej stacjonarny niżeli internetowy aczkolwiek jestem też na allegro. Sklep internetowy powstanie jak znajdę czas na jego dokończenie a to jakaś masakra po prostu jest (tym bardziej dla kogoś kto hardcoreowcem komputerowcem nie jest).

 

www.RRmoto.pl tu w końcu pojawi się sklep internetowy

 

http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=37666750   tutaj allegro

 

Generalnie asortyment dostępny jest o wiele większy (Alpinestars, 4SR, Nolan, X-lite, 4SR , LS2, Progrip, Sidi i wiele wiele innych) dlatego najlepiej pisać na @ w razie chęci zakupienia czegoś czego nie ma np na allegro bo nie sposób tam umieścić cały asortyment.

 

Wszelakie części silnikowe jak i eksploatacyjne też jak najbardziej w sprzedaży;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

579331a6e31c98cc.jpg

 

Za piniendze zarobione wiadomo gdzie, kupiłem sobie taką zabawkę. Zdążyłem ją zglebić na podwórku (co widać na zdjęciu) i mimo wszystko dzisiaj (z poklejonym na taśmę lusterkiem) nabiłem ponad 50km. Szkoda, że robi się coraz zimniej, bo mam jeszcze parę dni urlopu, ale jak na listopad to pogoda i tak rozpieszcza.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Oj.. trochę drogi szpej jak na pierwsze moto ;D (a miała być podobno kawa z okolic 2000 roku).

No ale jeśli masz trochę oleju w głowie i nie będziesz się popisywać przez koleszkami (w ten sposób najłatwiej roz*ebać moto) to motorek posłuży Ci przez kilka lat ;)

Życzę szerokiej drogi i gumowych drzew, piękna maszyna.. gratuluje zakupu *zazdroszczę*  ;) (Ja mam trochę* starszego gixera).

*- w chvj

Edytowane przez Silver
Odnośnik do komentarza

Szukałem po necie miesiącami (wiadomo - nie codziennie) przeróżnych kaw. Wrzucałem na forum kawasaki foty i ludzie mnie wyleczyli skutecznie z allegro, otomoto itp. serwisów (same ulepy, szkoda słów...). Przed wyjazdem znalazłem w necie pozytywne opinie o małym przydomowym "komisie". Jak byłem w Afryce, to brachola poprosiłem żeby mi znalazł na ich stronie nr tel. Zadzwoniłem i pytałem się o kawę. Facet powiedział, że poszuka (sprowadzają maszyny z Włoch), ale nic nie znalazł. Powiedziałem sobie - a co tam, kupie u nich co tam mają. No i miała tak w ogóle być k3, a jak przyjechałem już kupić sprzęt, to okazało się, że od tyg. sprzedana i wspólas zapomniał ze strony zdjąć. Zacząłem się tej k6 przyglądać ze świadomością, że im droższe moto tym bardziej będzie bolało jeśli zglebię. Tym razem powiedziałem sobie - hÓj tam, stać mnie. Podpisaliśmy papiery, pogadaliśmy (właściwie to facet nawijał większość czasu - wporządku typ BTW). Nawet moto przywieźli pod chałupę. Jak przyszło do płacenia to gość jeszcze stówę zjechał z ceny (mimo, że wcześniej było już parę stów utargowane). Na chwilę obecną nie żałuję zakupu.

 

Co do jeżdżenia - dziś sobie wyskoczyłem na taki krótki odcinek dwupasmówki. Jadę sobie te 70. Patrzę w lusterka, a tam kolo w octavii dusi jakby mu się gdzieś kÓrwa spieszyło. No to odkręciłem lekko manetkę (lekko) na 5 biegu. Patrzę na budzik, a tam złoty siedemdziesiąt. Masakra. Chyba nawet 8 tys. obrotów silnik nie miał, a przy 16 zaczyna się czerwone pole. Odpuściłem. Kolo w skodzinie nie (zniknął sobie gdzieś tam na horyzoncie). Później pojeździłem po mniej uczęszczanych drogach okolicznych wiosek, to nawet do 90 się nie rozpędzałem. Zdaję sobie sprawę, że nie ma co pałować. Dopiero poznaję moto. Jak znalazłem kilka równiejszych winkli, to ćwiczyłem wchodzenie z większą prędkością/pochyłem.  Nie ma co się oszukiwać - na razie to jestem mistrzem prostej. Daleko mi do popisówek. Oby pogoda w miarę dopisała, to jeszcze sobie wyskoczę parę razy powczuwać się w sprzęta.

 

LwG buttrock.gif

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Primo to ubierz się porządnie jak to twój pierwszy sprzęt, jak będziesz czegoś szukał to napisz do mnie na hasło forumek mogę Ci jakieś fajne ceny wymyśleć.

 

W tym sezonie to już się chyba nie nalatasz, ale w przyszłym zacznij od ćwiczenia hamowania, nie mówię złośliwie ale to najcenniejsza umiejętność na ulicy, szczególnie że w tym moto ABS-u brak. 

 

I jak tylko pogoda i wszystko inne pozwoli odwiedź jakiś tor, nigdzie nie nauczysz się tak szybko i tak wiele jak na torze. Nawet głupi Toruń jak jesteś gdzieś z okolic.

Jak czegoś Ci będzie potrzeba ewentualnie masz jakieś pytania pisz PW to podam kontakt jakiś bezpośredni do siebie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jakkby co to znowu sprzedaje CBR, pierwsze info dla e-kolegów i extra cena. Tak więc jakby ktoś chciał pewną F4i to polecam, dogadamy się co do ceny, bo patrzac na rynek to będę wołał kwotę, za którą na allegro leżakują padliny od handlarza.

 

 

Sportowe V2 coraz bliżej :banderas:

 

:obama:

Edytowane przez Pajda
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...