Skocz do zawartości

Lost sezon 5 [spoilery]


Mordechay

Rekomendowane odpowiedzi

tak, a ten co kuca to napewno ktoś z ekipy ;p

9 ep nie był benocentryczny, jak przewidywano. Ma nim być 12 "Dead is dead". Pojawiła się również notka do tego epa i nie powiem - zapowiada się świetny odcinek ;o.

 

 

A tak w ogole o kim traktowal odcinek 9? Bo mi sie wydaje ze albo o wszystkich (jak 1), albo o koreanczykach - de facto trudno mi tu glowny motyw opisac:)

 

Z innej beczki - po odcinku 9 wiadomo już, co Sawyer, Kate i reszta wiezniow Others robila na wyspie kolo Hydry na poczatku 3 sezonu - budowali ladowisko/pas startowy dla samolotu Franka :D:D:D

Odnośnik do komentarza

Jak na razie retrospekcje i odcinki skupione na postaci nie wróciły. Nie było też manipulacji czasem w żaden inny sposób, poza kilkoma krótkimi scenami ze współczesności. Może dlatego ten odcinek był jakiś taki... pusty. Ja bym powiedział, że główną rolę grał Sawyer.

 

Ciekaw jestem, czy wątki DHARMA i współczesny, z Locke'iem i Sun, jakoś się będą łączyć. Nie wiem, jak by to miało wyglądać, ale wobec braku retrospekcji byłoby to wskazane, by serial utrzymywał rytm.

Odnośnik do komentarza

Tawaret (egip. Taweret = "wielka"), znana również jako Tauret, Thoueris (gr.), Thoeris lub Toeris; starożytne egipskie bóstwo opiekuńcze. Tawaret chroniła kobiety w czasie ciąży i porodu, była piastunką małych dzieci, opiekunką domu i snu.

 

Ciekawe,ciekawe....

Odnośnik do komentarza
Tawaret (egip. Taweret = "wielka"), znana również jako Tauret, Thoueris (gr.), Thoeris lub Toeris; starożytne egipskie bóstwo opiekuńcze. Tawaret chroniła kobiety w czasie ciąży i porodu, była piastunką małych dzieci, opiekunką domu i snu.

 

Ciekawe,ciekawe....

 

Ah, czyli po zburzeniu statuy, kobiety przestały rodzić.

 

Czytaliście o tej gafie z Charlotte? W Dharmie widzieliśmy ją jako malutką dziewczynke w 77', a Ben podał w 2 epie 4 sez., iż urodziła się w 79! Twórcy się przyznali ale i powiedzieli, że to wina aktorki bo zmieniła w scenariuszu wiek, bo nie chciała grać takiej starej kobiety :F. I wtedy aktorka powiedziała, że nie ma w tym nic wspólnego, że twórcy zwalają na kogoś innego winę, i nie jest to fajne. No i potem tamci przeprosili blablabal.

Odnośnik do komentarza
Tawaret (egip. Taweret = "wielka"), znana również jako Tauret, Thoueris (gr.), Thoeris lub Toeris; starożytne egipskie bóstwo opiekuńcze. Tawaret chroniła kobiety w czasie ciąży i porodu, była piastunką małych dzieci, opiekunką domu i snu.

 

Ciekawe,ciekawe....

 

Ah, czyli po zburzeniu statuy, kobiety przestały rodzić.

No raczej niezbyt, bo jak widać w poprzednim odcinku, w latach 70. rodziły jakoś.

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem, co o tym myśleć. Dzieciak dostał kulkę w okolice serca. Z drugiej strony niby przeszłości nie można zmienić. Czyli co, jednak wycofują się z tego pomysłu i otrzymujemy alternatywne światy? Bo przecież Sayid nie trafiłby na wyspę ponownie i nie zabił Bena, gdyby nie Ben, więc... hm, no jest to dość paradoksalne i nie do rozwikłania. No i po kija wtedy te wszystkie teksty o tym, że co się stało, to się stało, i tak dalej? Więc pozostaje nam opcja, że Ben elegancko sobie przeżyje, która też byłaby dość absurdalna. No ale "moce lecznicze wyspy" itp. Nie wiem, nie widzę tu jakiegoś sensownego wyjścia. Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza

Nie wierzę,że to koniec bena w serialu, po prostu nie wierzę.Boję się,że jakoś debilnie go ożywią.Dostał prosto w serce i młody powinien nie żyć i kropka.

 

Swoją drogą ewentulana śmierć młodego Bena w konsekwencji jego wpływu na losy bohaterów serialu zrodziłaby tyle paradoksów i niedomówień,że może już lepiej niech go cudowna wyspa trzyma przy życiu ,a ewentualnie w 6 sezonie niech zginie "duży" Ben :)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...