Skocz do zawartości

Lost sezon 5 [spoilery]


Mordechay

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że sezon 4 się oficjalnie zakończył pora zacząć nowy topic nt. sezonu 5.

 

A oto njusy dot, nowej serii Lost

 

Wraz z czwartym sezonem skończyli sie "Zagubieni", jakich znaliśmy. Piąty sezon serialu ma być zupełnie inny od poprzednich, a najważniejszą zmianą jest chyba to, że jego akcja nie będzie się już rozgrywała na Wyspie. Nie trzeba chyba pisać, że wieści te nie spodobały się wielu fanom. To jednak nie wszystko. Jeśli sądzicie, że czwarty sezon ze wszystkimi swoimi flash-forwardami i zawirowaniami z czasem był pokręcony, to poczekajcie, aż przeczytacie dalszą częśc tego newsa.

 

Po zakończeniu trzeciego sezonu producenci powiedzieli w jednym z wywiadów, że czwarty sezon będzie o tym, w jaki sposób bohaterowie opuszczą Wyspę; piąty o tym, dlaczego muszą na nią wrócić, a szósty pokaże nam, co się stanie, kiedy już na nią wrócą. Z kolei według najświeższych informacji piąty sezon ma być poświęcony Inicjatywie Dharma i niektóre znaki na niebie i ziemi (o których jeszcze tu napiszę) wskazują, że informacje te są prawdziwe.

 

To o czym w końcu będzie ten następny sezon? Możliwości jest kilka - być może powodem, dla którego O6 muszą wrócić na Wyspę jest właśnie Dharma. Zdaję sobie sprawę, że wersja wydarzeń, według której Ben przesunął Wyspę w lata 70-te, kiedy to gościła na niej Dharma, jest bardzo atrakcyjna, ale raczej mało prawdopodobna. Już wiele razy zanosiło się na to, że w następnym odcinku/sezonie zobaczymy jakieś niesamowite rzeczy i zazwyczaj kończyło się na zapowiedziach. Dlaczego tym razem miałoby być inaczej? Dodatkowo przeniesienie Bena w 2005 rok nijak ma się do wysłania Wyspy o ponad 30 lat w drugą stronę. Zresztą nad tym będziemy się jeszcze rozwodzić na łamach tego serwisu.

 

 

To jak będzie? Wiele źródeł podaje, że kolejny sezon nie będzie się już rozgrywał na Wyspie, ale w świecie zewnętrznym. Przez większą część odcinka będziemy oglądali przygody O6 w Los Angeles - przyszłość stanie się serialową teraźniejszością. Z kolei retrospekcje i futurospekcje nie będą już rozgrywały się w świecie zewnętrznym, ale na Wyspie. Spotkanie Jacka i Bena nad trumną Johna Locke'a miało miejsce w 2007 roku, a O6 opuściło Wyspę dwa lata wcześniej. Producenci muszą jakoś zapełnić tę lukę i całkiem możliwe, że zapełnią ją retrospekcjami Johna Locke'a, w których zobaczymy, co działo się na Wyspie po jej przesunięciu. Skoro zaś Locke kroczy teraz u boku Richarda Alperta, jego retrospekcje mogą być bardzo ciekawe i możemy się z nich dużo dowiedzieć o Wyspie i Dharmie. Wszystko pasuje.

 

Powyższy artykuł jest mieszanką informacji potwierdzonych i niepotwierdzonych oraz moich własnych przemyśleń i teorii. Na informacje od producentów trzeba poczekać do 27 lipca, kiedy to pojawią się na Comic-conie w San Diego. Do tego czasu zobowiązali się milczeć, więc pozostaje nam tylko teoretyzowanie.

 

 

 

 

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza

No, to macie szczęście.

Będzie tak jak zawsze, czyli styczeń albo luty.Mogles wywnioskowac z poprzednich premier sezonow.

A Ty mogłeś sprecyzować, że "początek 2009" :)

A tak serio, to mogłem, gdybym je rzeczywiście oglądał wraz z premierami. Na bieżąco oglądałem jedynie 4 sezon, pozostałe w TVP. A to nawet teraz nie potrafię sobie przypomnieć, czy leciały w TVP w lutym, czy wrześniu.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Filmik rzeczywiście zarządził. Teraz ujawniono również dość ogólne spoilery nt. 5 sezonu i nie tylko

 

 

 

 

-5 sezon będzie się diametralnie różnił od 4. Na początku nie będziemy wiedzieli w jakim czasie się znajdujemy

-wyspa nie przeniosła się po implozji Swana. Stało się jednak coś ważnego

-zobaczymy więcej Locke'a i Jina. Jest jeszcze wiele historii do opowiedzenia

-ulubiony odcinek Carltona to "The Constant", a Damona "Exodus". Damon odnotował także, że serial ma swoje wzloty i upadki

-Vincent ma się dobrze i przetrwa do końca serialu

-Jack, Kate i Sawyer stanowią centrum serialu i do końca serialu zobaczymy jeszcze wiele ciekawych perypetii związanych z nimi

-poznamy historię Danielle, ale nie w formie flashbacków

-w przyszłym roku poznamy historię Richarda Alperta. Zobaczymy go bosego w niedalekiej przyszłości (to odnośnie pytania ile ma palców u stóp :D )

 

 

Rotfl! Damonie Lindelof, ty to masz gust...

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

http://www.psxextreme.info/index.php?s=&am...t&p=1633349

Lost spada na łeb i to w bardzo szybkim tempie. Nie ma osoby, która by wiedziała o co chodzi w tym serialu od początku do końca (wliczając w to głównych producentów). Za dużo pytań i brak jakichkolwiek odpowiedzi. Przecież właśnie ta aura tajemnicy stanowiła kiedyś o sile tego serialu. Teraz jest głównie źródłem irytacji.

Odnośnik do komentarza

"Jestem Zagubiony!" - aktor Doug Hutchison, wcielający się w Horace'a Goodspeeda, zdradził, że pojawi się w co najmniej 4 odcinkach piątego sezonu!

 

Hutchison, który wciela się w członka Inicjatywy Dharma, pojawi się na planie w ciągu 2 tygodni. Aktor w wywiadzie dla SCIFI WIRE przyznał, że przed otrzymaniem roli w Zagubionych nigdy nie oglądał serialu.

 

"Nigdy nie wciągnąłem się w Zagubionych. Nie wiedziałem, o czym to jest. Nie rozumiałem tego. Wiedziałem tylko, że jest niesamowicie popularny. Mój agent zadzwonił i powiedział, że producenci LOST chcą mnie widzieć w konkretnej roli. Nie pamiętałem nawet co, to za rola, ale chodziło o retrospekcję. Nie znając tego serialu wywnioskowałem, że zagram tylko tę retrospekcję w jednym z odcinków i na tym koniec." - mówi Hutchison.

 

"Nie byłem zbytnio zainteresowany jedną sceną, mimo ogromnej popularności serialu. Dodatkowo producenci chcieli, bym wystartował w castingu. Nie żebym gardził castingami, ale rola, o którą walczę musi mnie pasjonować. Powiedziałem więc agentowi: 'Pasuję'. Odpowiedzieli mi: 'To LOST, Ty nic nie rozumiesz'."

 

Wkrótce potem, Hutchison otrzymał telefon z konkretniejszą ofertą i to bez castingu. 10-dniowy pobyt na Hawajach, gdzie kręcony jest serial, przekonał Hutchisona do podjęcia wyzwania. Jego postać, Horace Goodspeed, pojawiła się i zginęła w tym samym odcinku.

 

"Wyobraźcie więc sobie jakie było moje zdziwienie, gdy otrzymałem telefon: 'Znów chcą Cię w Zagubionych.' Zapytałem, czy to kolejne retrospekcje. 'Nie, to teraźniejszość.' - brzmiała odpowiedzieć. Byłem w szoku, bo przecież moja postać był martwa. 'Cóż, to LOST.' - powiedział mój agent."

 

"Dostałem scenariusz i nie wiedziałem o co chodzi, nikt nie wiedział. Grałem albo ducha, albo wspomnienie. Nagraliśmy to w jeden dzień. Miesiąc temu otrzymałem kolejny telefon. 'Chcą Cię w LOST w piątym sezonie. Pojawisz się w czterech lub pięciu odcinkach.' Nie mam pojecią co wymyślili tym razem. Jestem Zagubiony!"- zakończył Hutchison.

 

zagubieni.pl

 

 

 

Są tu malutkie spoilery, ale nie no, tekst rządzi ;p

Odnośnik do komentarza
Gość andertejker

z ostatniej (no prawie ;) ) chwili-

 

Jin ponoć napewno zmarł w wyniku wybuchu frachtowca, jego zwłoki 'dopłyną' na plażę w 4tym albo 5tym epie, gdzie znajdą go rozbitkowie, i resztę sezonu spędzi jako duch.

 

 

 

kierwa niedługo tych zjaw będzie więcej niż żywych.

Edytowane przez andertejker
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...