Skocz do zawartości

Forza Motorsport 3


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

Moje wrażenia po demie jak najbardziej pozytywne. Na pierwszy ogień oczywiście samochód z okładki czyli R8 V10 - miód. Na poziomie medium spokojnie wyprzedzasz wszystkich nie wysilając się zbyt mocno(przewaga quattro nad resztą jest ogromna).

Całkiem przyjemnie wychodzi się z zakrętu bokiem. W Ferrari California czuć te 1700 kg masy, jak ktoś wyżej napisał ciężko zmusić ten wóz do nadsterowności.

 

Graficznie tak jak się spodziewałem, samochody wyglądają dobrze, nie ma się do czego przyczepić. Modele są wykonane z dbałością o szczegóły jednak graficznie(modele samochodów)słabiej niż GT5(sądząc po filmikach Majora). Odwrotna sytuacja ma się do trasy - Camino viejo wygląda cudnie, trasa jest prosta i przyjemna, szkoda, że tylko 2 okrążenia.

Odnośnik do komentarza

Wypowiem się i ja. U mnie na pierwszy ogień poszedł Lancer EVOX, bez kitu chyba z 10 minut przyglądałem się temu autu gdy kamera krążyła w okół niego- grafika znakomita! Dalej, model jazdy to ten z FM2 lecz zmieniony trochę, pomysł ze sprzęgłem trafiony, super zabawa, ale do bicia rekordów jak dla mnie lepszy "zwykły" manual. Jeśli chodzi o przyklejone ręce do kierownicy, to zauważyłem, że przy grze z kamery za samochodem przez tylną szybę widać jak kierowca jednak macha w celu zmiany biegów i zaciągania ręcznego więc może w fullu będzie tak też robił przy FPP. Aha no i jednak jak dla mnie kamera jest za blisko kierownicy- dziwnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza

Demo katowałem długo jest super :) nie moge sie doczekać full'a. Najbardziej powala mnie wygląd i otoczenie trasy piękne góry woda ehh:) przed rozpoczęciem wyścigu patrzyłem sie i zamarłem rewelacja, co do modelu prowadzenia auta to lekko zmieniony z Forzy 2, Ferrari ..auta bardzo są szczegółowe .Dla mnie prezentuje sie lepiej niż GT5:P tylko mam odczucie ze loadingi są trochę długie , wracam grać :)

Edytowane przez kwachus
Odnośnik do komentarza

Dobrze rozumiem, że jest mniej symulacyjnie? Bardziej poszli w stronę przystępności?

I tak i nie xD

Jest latwiej z ABS czy kontrola trakcji...wtedy jezdzi sie jak w pgr i mozesz wyjechac dwoma kolami poza asfalt (co w dwojce konczylo sie zle nawet ze wspomagaczami).

Natomiast po wylaczeniu ulatwiej mamy stara dobra (i wymagajaca) Forze :) Slowem - dla kazdego cos milego. Powinno sie spodobac szerszemu gronu graczy.

 

Tak czytalem narzekania co niektorych na temat grafiki i sie zastanawiam na jakich TV wy gracie. Powaznie...jesli chodzi i aliasing to zostal ZNACZNIE zredukowany w stosunku do poprzedniczki. Jest duzo lepiej niz na tych shotach z gamersyde...u mnie to wyglada rownie "gladko" jak taki GRID.

Samochody wygladaja swietnie (zwlaczcza przy wyborze metalicznych kolorow), chocoaz w GT5 wygladaja bardziej naturalnie. Natomiast otoczenie ryje beret. Swietne tekstury zarowno na asfalcie jak i skalach, za(pipi)ste cieniowanie i przedewszyskim bajeczny draw distance. Panowie z T10 porzadnie popracowali w karoserii i w przeciwienstwie do FM2 odbicia sa w 60fps i sa niesamowicie szczegolowe..kiedy jedziesz a kamery umieszconej ponad maska, w karoserii widac nie tylko panorame gor ale i wszystkie samochody.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Nie wiem czemu nikt tego nie napisał ale to demo to wersja alpha z e3 niestety, brak dymu, piasku z pod kół po wjechaniu na trawę/piasek, kamera blisko kierownicy, itd. ehhh, nie wiem czemu nie dali najnowszej wersji fm3, zrobili to samo co z fm2 gdzie wczesne demo znacznie odbiegało od finalnego produktu.

 

 

katowałem demo z kumplem jednocześnie mając odpalone gt5p na tym samym TV LCD, obie konsole na kablu hdmi przy takich samych parametrach obrazu, więc tak:

 

Porównałem audi r8 i mitsubishi lancer evo 10 w obu grach

 

- samochody w menusach/replayach wyglądają lepiej w fm3

- samochody podczas wyścigu prezentują się odrobinę lepiej w fm3 (samochody w fm są duże można zobaczyć detale zaś w gt5 wyglądaja jak małe i wyglądają jak rysoraki hmm)

- widok z kokpitu jest lepszy odrobinę w gt5p

- trasy no tu jest przepaść.....na korzyść fm3. Porównałem tą górską trasę z gt5p (nie wiem jak się nazywa) z górską trasą z fm3....w fm3 wygląda pięknie, po przełączeniu na gt5p szok bo gdyby nie widok samochodu można stwierdzić że to gra z poprzedniej generacji. FM3 bije na głowę konkurencje.

 

Menusy bardzo fajne, ładne, szybkie i przejrzyste, świetny soundtrack.

 

Model jazdy świetny ale też mam wrażenie że trochę go uprościli, zniszczenie to lekko ulepszona wersja z fm2 (mi wystarczy) kolizje i dachowanie wyglądają bardzo dobrze, a.i. na wysokim poziomie.

 

Przyczepić się mogę do widoku z kokpitu nie zachwyca(wygląda sztucznie, super przejrzysty obraz jakby nie było szyby), brakuje tu kilku poprawek (np: dymu/kurzu) wina wersji alpha.

 

Jestem bardzo zadowolony z demka mimo że jest to stara wersja gry i tylko 1trasa + 5 samochodów.

Najładniejszy racer w jaki można pograć :D strasznie grywalny i miodny, must have.

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Nie wiem czemu nikt tego nie napisał ale to demo to wersja alpha z e3 niestety, brak dymu, piasku z pod kół po wjechaniu na trawę/piasek, kamera blisko kierownicy, itd. ehhh, nie wiem czemu nie dali najnowszej wersji fm3, zrobili to samo co z fm2 gdzie wczesne demo znacznie odbiegało od finalnego produktu.

 

 

katowałem demo z kumplem jednocześnie mając odpalone gt5p na tym samym TV LCD, obie konsole na kablu hdmi przy takich samych parametrach obrazu, więc tak:

 

Porównałem audi r8 i mitsubishi lancer evo 10 w obu grach

 

- samochody w menusach/replayach wyglądają lepiej w fm3

- samochody podczas wyścigu prezentują się odrobinę lepiej w fm3 (samochody w fm są duże można zobaczyć detale zaś w gt5 wyglądaja jak małe i wyglądają jak rysoraki hmm)

 

 

Aaaahahaahaahah! Umieram ze śmiechu. Wybacz ale Twoje zaślepienie mnie bawi.

 

Radzę poczytać reakcje ludzi na to demo. Graficznie w większości są zawiedzeni.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

No to teraz porównajcie jeszcze moze GT4 z PS2 z FM3 ;] albo zacznijcie od GT1 i wpisujcie w czym jest lepsza forza 3. heh

 

Porównuje bo ktoś wyskakiwał z gt5p ładniejszy hehe

 

no to jest porównanie wersji dema alpha fm3 z demem gt5 > gt5p (niech będzie aplha gt5 :lol: ). Zresztą wystarczy zobaczyć nowe filmiki z GT że pod względem tras stoją w miejscu samochody poprawili tak, widok z kokpitu raczej na pewno będzie lepszy niż w fm3.

No ale jak tak się czepiasz tego porównnia to tak samo porównanie gt5 i fm3 nie ma sensu bo jedną robią 5lat drugą 2lata ^_^

 

@feisar - ciekawe jaki % w domu ma teraz obok fm3 i gt5p żeby sobie je dokładnie oblukać, przykro mi ale fm3 bije na głowę prologa, oczywiście gt5 lekko doszlifują. Idź już spać bo ci żyłka pęknie. <_<

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza

 

 

Aaaahahaahaahah! Umieram ze śmiechu. Wybacz ale Twoje zaślepienie mnie bawi.

 

Radzę poczytać reakcje ludzi na to demo. Graficznie w większości są zawiedzeni.

 

Tobie pozostaje jedynie czytanie przez najbliższe kilka(naście?) miesięcy. Większość osób tutaj już gra.

 

I gra wygląda świetnie, czy tego chcesz, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Panowie wystarczy się cofnąć stronę wcześniej żeby poczytać jak ludzie narzekają na grafikę. Do Prologa, Forzie daleko pod tym względem. Sad but true.

 

...przykro mi ale fm3 bije na głowę prologa, oczywiście gt5 lekko doszlifują. Idź już spać bo ci żyłka pęknie. <_<

 

W Twoim świecie na pewno. Rzeczywistość jednak jest bardziej bolesna dla Ciebie. Lepiej pogódź się z tym wcześniej bo po filmikach z GT5 na TGS, widać że GT5 jeszcze dalej odskoczy Forzie 3 pod względem grafiki.

 

Z czym do ludzi? To są ładniejsze auta niż w GT5:P? Jaja sobie robisz bigdaddy.

 

 

 

image_forza_motorsport_3-11621-1856_0012.jpg

 

 

Edytowane przez =-FEISAR-=
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

No to niech odskoczy, w czym problem? Forza 3 jest przepiękną grą i nie stanie się nagle brzydka, bo GT5 będzie jeszcze ładniejsze, prawda? Niech GT5 zmiażdży Forzę w każdym apekcie, niech pokaże, że da się zrobić grę o wiele lepszą niż Forza 3. Forza 3 będzie grą znakomitą, wybitną. Niech GT5 będzie jeszcze lepsze, zyskają tylko gracze, nikt więcej. I tylko jakiś porąbany fanboj może się poczuć gorzej z tego powodu, ale kto by się fanbojami przejmował. Reasumując: GT5:P wygląda Twoim zdaniem lepiej? No i spoko, nie umniejsza to faktu, że graficznie (i nie tylko) FM3 wymiata

 

edit. Nie wiem skąd wziąłeś tego screena, ale gra tak NIE wygląda

Edytowane przez Albert Wesker
Odnośnik do komentarza

Panowie wystarczy się cofnąć stronę wcześniej żeby poczytać jak ludzie narzekają na grafikę. Do Prologa, Forzie daleko pod tym względem. Sad but true.

Mhm...

 

Pograłem 2 godziny i musze przyznać że FORZA 3 rządzi. Wspaniała grafika

 

to stara dobra Forza ze znacznie lepszym feelingiem i grafiką.

 

Pograłem trochę i jestem cholernie zadowolony. (...) Graficznie auta są ładniejsze w GT natomiast otoczenie jest ładniejsze w F3.

 

Graficznie tak jak się spodziewałem, samochody wyglądają dobrze, nie ma się do czego przyczepić. Modele są wykonane z dbałością o szczegóły jednak graficznie(modele samochodów)słabiej niż GT5(sądząc po filmikach Majora). Odwrotna sytuacja ma się do trasy - Camino viejo wygląda cudnie...

 

na pierwszy ogień poszedł Lancer EVOX, bez kitu chyba z 10 minut przyglądałem się temu autu gdy kamera krążyła w okół niego- grafika znakomita!

 

Najbardziej powala mnie wygląd i otoczenie trasy piękne góry woda ehh:) przed rozpoczęciem wyścigu patrzyłem sie i zamarłem rewelacja

 

Samochody wygladaja swietnie (zwlaczcza przy wyborze metalicznych kolorow), chocoaz w GT5 wygladaja bardziej naturalnie. Natomiast otoczenie ryje beret. Swietne tekstury zarowno na asfalcie jak i skalach, za(pipi)ste cieniowanie i przedewszyskim bajeczny draw distance. Panowie z T10 porzadnie popracowali w karoserii i w przeciwienstwie do FM2 odbicia sa w 60fps i sa niesamowicie szczegolowe.

 

I gra wygląda świetnie, czy tego chcesz, czy nie.

 

Taki mały przegląd pozytywnych wypowiedzi na temat grafiki FM3 z poprzedniej strony. Masz coś jeszcze do powiedzenia? Idź narzekać do innego tematu, bo tylko ludzi denerwujesz...

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

No to niech odskoczy, w czym problem? Forza 3 jest przepiękną grą i nie stanie się nagle brzydka, bo GT5 będzie jeszcze ładniejsze, prawda? Niech GT5 zmiażdży Forzę w każdym apekcie, niech pokaże, że da się zrobić grę o wiele lepszą niż Forza 3. Forza 3 będzie grą znakomitą, wybitną. Niech GT5 będzie jeszcze lepsze, zyskają tylko gracze, nikt więcej. I tylko jakiś porąbany fanboj może się poczuć gorzej z tego powodu, ale kto by się fanbojami przejmował. Reasumując: GT5:P wygląda Twoim zdaniem lepiej? No i spoko, nie umniejsza to faktu, że graficznie (i nie tylko) FM3 wymiata

 

edit. Nie wiem skąd wziąłeś tego screena, ale gra tak NIE wygląda

 

 

otóż to z tym kolesiem nie da rady dyskutować o grach zarówno w temacie GT jak i tutaj dręczy już kilka osób.

 

Co do poziomy tras gt5 to już inne gry przegoniły gt np: pgr4, dirt2, grid a nie wspominając o fm3. :P sorry ale ładne nie zniszczalne samochody to nie wszytko.

 

ps. ten screen niezły fake ;)

Odnośnik do komentarza

Feisar coś Ty taki cięty na tą Forzę - Dan Greenwalt Ci dom zburzył czy co ? Twoje posty wyglądają jak propaganda PD ! Może lepiej będzie jak pójdziesz do kogoś i poprosisz co by Ci odpalił demko i się sam przekonał jak wygląda gra a nie szukał jakichś zdjęć z dupy.

 

Nawet nie wiedziałem, że to demo z E3 - to tylko nastraja mnie jeszcze bardziej pozytywnie co do pełnej wersji(można jeszcze bardziej ?).

Odnośnik do komentarza

Panowie wystarczy się cofnąć stronę wcześniej żeby poczytać jak ludzie narzekają na grafikę. Do Prologa, Forzie daleko pod tym względem. Sad but true.

Wiesz co jest sad? To ze wypisujesz takie rzeczy nie grajac w Forze. Ta gra wyglada ZNACZNIE lepiej niz na tym screenie lol.

 

BTW. http://www.destructoid.com/tgs-09-forza-motorsport-3-vs-gran-turismo-5-149770.phtml#ext

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Hubzoo czytaj dokładnie to co sam cytujesz. W wielu wypowiedziach piszą że auta są ładniejsze w GT5:P. Co do tras to sam przecież przyznałem że w FM3 tory są przepiękne. Ja po prostu chciałem tylko delikatnie ściągnąć bigdaddyegi na ziemie bo on twierdzi że auta też są ładniejsze w FM3. Zarówno podczas gry jak i na powtórce.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Nie wiem skąd jest screen, z czego to zrzut itp. Grałem w demko kilka godzin i jedno wiem na 100% : gra tak NIE wygląda. Posiłkujesz się screenami? Ok, ja wolę się posiłkować osobistymi doświadczeniami. Ciekawe który z nas ma lepsza perspektywę, hm?

Odnośnik do komentarza
W wielu wypowiedziach piszą że auta są ładniejsze w GT5:P.

Nie zmienia to faktu, że zdecydowana większość ludzi uważa, że grafika stoi na bardzo wysokim poziomie, a nie tak jak Ty to napisałeś, "ludzie narzekają". To najładniejszy racer jaki istnieje na obecnej generacji konsol (imo). Grałem w GT: P, więc nie jest to opinia wyssana z palca (czyt: kiepskiej jakości screenów). Forza III jest przepiękna, poza tym generalnie świetnie się w nią gra. Mam nadzieję, że Gran Turismo będzie jeszcze lepsze, byłbym miło zaskoczony. Póki co odliczam dni do premiery nowego dzieła T10.

 

Edit:

To wygląda gorzej niż Forza 1 wiec z łaski swojej nie pierd*l

Eee? Co wygląda gorzej?

Edytowane przez Hubzoo
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Screen jest prosto z gamersyde i to żadna ściema. Wejdźcie sobie na ich stronkę i tam znajdziecie ten obrazek. To jest bezpośredni zrzut z gry, więc ku nieszczęściu bigdaddyego to nie fake.

 

ja pierdziel koleś zobaczyłeś 2screeny na GS nie grałeś w fm3 i siejesz zamęt....na forum xboxa już dawno wyjaśnili że to zmienione screeny ;) przykro mi.

Tak jak byś zrobił zdjęcie które oryginalną wielkość miało by 10cmx10cm później rozciągnął byś je na 30cmx30cm. Gra tak nie wygląda, wystarczy zagrać i przekonać się że to aktualnie najładniejszy racer, zresztą co ja ci tłumaczę do ciebie nic nie dociera.

Dla mnie koniec dyskusji z tobą w tematach GT/FM :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...