Skocz do zawartości

Forza Motorsport 3


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

słychać pięknie zmianę biegów (sławne "klick")

Ja tam w trojce tez slysze klick, jest cichszy niz w dwojce, bo tam nawet zmieniajac biegi w Fordzie Focusie walilo jakbys zmienial biegi w Ursusie.

 

Heh wezcie sobie analogiem obroccie widok z zewnatrz na boczny, rozpedzajcie sie powoli i obserwujcie jak gdzies przy ~40 km/h model felgi magicznie zmienia sie w low poly :down::sick:

Odnośnik do komentarza

Ech błędów ciąg dalszy,nie dość że ,,inteligentne inaczej'' boty wprawiają człowieka we wściekłość,to jeszcze w dragu mi zniknął przeciwnik -normalny tryb normalne ustawienia wyniki a przeciwnika nie było ;-).Jakby było mało że wyglądają te pojazdy jakby latały w tym trybie ...Coraz bardziej czuję sie zawiedziony szczególnie że kupiłem iksa dla tej gry po doskonałej Forzie 2 ;-(

Odnośnik do komentarza

Ech błędów ciąg dalszy,nie dość że ,,inteligentne inaczej'' boty wprawiają człowieka we wściekłość,to jeszcze w dragu mi zniknął przeciwnik -normalny tryb normalne ustawienia wyniki a przeciwnika nie było ;-).Jakby było mało że wyglądają te pojazdy jakby latały w tym trybie ...Coraz bardziej czuję sie zawiedziony szczególnie że kupiłem iksa dla tej gry po doskonałej Forzie 2 ;-(

Moze poprostu na dragu mial blow engine jak w seri NFS U

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o co chodzi z bugami, bo mówiąc szczerze to ja w tej grze ich nie uświadczyłem.

Do mojej listy minusów mogę jeszcze dodać muzykę podczas jazdy, dobór kawałków jest niespecjalny, o ile w menu muzyka jest po prostu niesamowita to podczas wyścigu jest średnio zbyt dużo emo-rocka, przydałoby się więcej drumów, electro czy jakichś breakbeatów, które po prostu przygrywałyby w tle nie przeszkadzając podczas jazdy...

 

Te wszystkie minusy nie przyćmiewają jednego przeogromnego plusa tej gry - modelu jazdy.Ten jest po prostu niesamowity, tak zaawansowanej fizyki modelu jazdy jeszcze nie widziałem.To, że jest nieco łatwiej niż w dwójce to fakt, ale wcale to nie znaczy, że jest mniej realistycznie.Najbardziej zaawansowany model jazdy w grach, co do tego nie mam wątpliwości, każde auto to inne doznania z jazdy, na kierownicy czuć to jeszcze bardziej.

Jeśli chodzi o tą nieszczęsną grafę (momentami śliczną, momentami średnią) to trzeba wziąść pod uwagę fakt, że konsola musi cały czas w czasie rzeczywistym przeliczać skomplikowaną fizykę, tak więc procek jest niezle obciążony, jak dodamy do tego 60 klatek animacji, plus, całkiem niezła rozdzielczość z niezłym aliasingiem (2X) to wychodzi na to, że nie ma się do czego przyczepiać.To nie grafa gra tu pierwszoplanową rolę.Cóż z tego, że GT5 zje Forze pod względem grafy (jestem tego pewien), jak model jazdy nie ma szans dorównać F3 pod względem fizyki (żeby nie było, że teraz hejtuje na GT, grałem niedawno u kumpla w Prologa i tam również model jest świetny, jednak fizyka nie jest aż tak dopracowana jak w forzie, a kolizje kuleją przez efekt ''ping pong'').

Edytowane przez 44bronx
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

również nie znalazłem jeszcze żadnych bugów :teehee: Co do grafiki gt to zobaczymy w marcu bo super samochody i takie sobie trasy póki co.

 

@oziek - po prostu nie używaj białych elementów do poprawy jak coś ci nie wyjdzie to cofnij/wytnij to i popraw

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

UWAGA! Zostały 3 miejsce do pierwszego w Polsce turnieju FORZA MOTORSPORT 3! Za kilkanaście minut zamykamy zapisy, kto pierwszy ten lepszy! Turniej z nagrodami! Wspomóż scenę FM3 w Polsce swoja obecnoscią! Do zapisów zapraszam na http://www.consolespro.pl/forum/viewforum.php?f=46

Edytowane przez cichy_
Odnośnik do komentarza

pograłem w FM3 i zacznę od minusów:

 

- zaprojektowanie wnętrza samochodów, widok z kabiny oraz animacje to jakaś pomyłka, siedzi się jakoś tak wysoko i koleś trzyma łapy na kierze cały czas :| (pod tym względem GT5: P wygrywa)

- grafika, momentami świetna a momentami plastikowa i uboga w detale ale ogólnie jest całkiem przyjemnie :)

- brak kilku modeli samochodów (dziwne że auta typu S2000 są dostępne a WRC już nie ma)

- muzyka, co prawda znajdzie się kilka dobrych kawałków ale niestety jest ich za mało

- podczas wyścigu automatycznie przyciemniają się szyby :|

- dziwne wyciszenie aut, w normalnych seryjnych autach słychać wydech oraz pracę silnika, niestety w autach typowo wyścigowych jest zbyt spokojnie (chodzi tutaj o odgłosy z zewnątrz podczas jazdy z kokpitu)

- na koniec taka drobnostka, jeżeli ktoś chce uzyskać czarne auto na białych felgach to niestety się zawiedzie bo nie ma możliwości pomalowania felg na biało, teoretycznie jest to możliwe ale felgi wyglądają jak srebrne :|

 

teraz plusy:

- model jazdy, swój pazur pokazuje gdy jeździmy autami turystycznymi bądź wyścigowymi

- odgłosy silników, pod tym względem jest bdb (wreszcie silnik typu boxer brzmi jak prawdziwy boxer!)

- tuning samochodów a szczególnie przekładki silników i napędu

- zniszczenia oraz fizyka gdy w coś przywalimy

- przejrzyste menu

- cała reszta :)

 

Zaznaczam że nie grałem w poprzednią odsłonę FM.

 

Być może coś pominąłem, tak na szybko wypisałem kilka plusów i minusów po jednym dniu zabawy z FM3.

Jedno jest pewne, każdy fan wyścigów powinien w ten tytuł zagrać!

Edytowane przez rydziu87
Odnośnik do komentarza

Co do muzy to uwazam ze jest świetna chodzi o tę w menusach spokojna i bardzo fajnie dobrana, muzyka w wyscigach mnie nie interesuje zawsze wyłączam

Co do czarnych szyb podczas wyścigu to juz nie jest wina gry tylko mocy konsoli twórcy gry musieli zastosować jakies drobne myki aby gra hulała w 60fps bez większego rwania co i tak widać czasami jej sie to zdarza, zresztą i tak sie szyby przyciemnia ;)

Ja mam zastrzeżenie co do przyklejonych rąk kierowcy do kiery, skręcającej całej kolumnie kiery w Citroenie C4, widocznego przejścia rozkręcających sie felg z ładnego modelu 3D do płaskich low poly, i tych białych felg a raczej ich braku (powinny być lakiery matowe)

Edytowane przez peter
Odnośnik do komentarza

ktoś wcześniej pisał że się szybko leveluje, fakt - mam koło 23% i dzisiaj rano już osiągnąłem 50level. gierka mistrzowska, w forzy2 jakoś mi się nie chciało jeździć wyścigów klasami najwyższymi (długo monotonnie i trzeba cały czas być mega skupionym) - tutaj można jechać na swoje 100% bo ewentualnie jak coś nie wyjdzie można się o pare sekund cofnąć. to dużo wg mnie daje, można jechać agresywnie cały wyścig bez jakichś większych obaw że w 13 okrążeniu trzeba bedzie dać restar.

Odnośnik do komentarza

Spadki fps jednak występują, widać to gdy ścigamy się w szybszych klasach (widok z kokpitu) i w dodatku zrobi się mały "motłoch" na torze :D

No i trochę razi doczytywanie się drobnych elementów przy trasie i czasami drzew w oddali.

Ale są to "pierdoły" na które nie powinno się zwracać uwagi. Fun podczas gry na to nie pozwala ;)

Odnośnik do komentarza

pograłem w FM3 i zacznę od minusów:

 

- brak kilku modeli samochodów (dziwne że auta typu S2000 są dostępne a WRC już nie ma)

 

 

2 Peugeoty to jeszcze nie cała stawka. Turn10 & M$ nie mieli licencji na WRC więc nic dziwnego że ich nie ma.

 

 

z tym levelowaniem to mogli spokojnie dać nawet 100 poziom. biorąc pod uwagę ilość wyścigów bez problemu strzeliła by setka przy ostatnich wyścigach na liście.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...