Skocz do zawartości

Polskie Góry


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
20 godzin temu, Figaro napisał:

Spędzam majówkę w Kotlinie Kłodzkiej mimo chmurzastej pogody. Jakieś fajne szlaki, groty i atrakcje do zobaczenia? :)

Polecam stary rynek w Kłodzku, plus twierdze. Oprócz tego góry stołowe, kaplica czaszek w Czermnej, i kosciol w Wambierzycach.

Plus Kudowe polecam zobaczyć bo jest bardzo ładna.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Jontek80 napisał:

A twierdza otwarta? To tez warto zobaczyc

Zarówna twierdza kłodzko jak i twierdza w srebnej górze jest otwarta. Warte zwiedzania. Cały Śląsk był dość silnie ufortyfikowanym rejonem, była jeszcze twierdza koźle i twierdza Nysa, która notabene też jest świetnie zachowana.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, standby napisał:

Z kudowy mozna tam isc wrecz na piechote :) jest blisko :) wracajac podejsc pod gore, tam jest taka altanka zakochanych (pierwszy raz w zyciu mialem tam loda robionego w plenerze)

Dzieki z info. Moze tez sie zalapie.

Lokalna lodziara czy sam przywiozles?

 

A tak na serio twierdza klodzka zrobila ogromne wrazenie na mnie jak bylem maly. Jakos historia sie nie interesowalem ale tam to bylo cos. Te tunele pod twierdza. Super sprawa. Jak nie byles to warto. Potem odwiedzilem na mazurach wilczy szaniec i twierdze boyen. Mozna sie wciqgnac. Ta kaplica czaszek nie dawala mi spac ale jakoś jak to zobaczylem to sie zawiodłem.

Tam chyba niedaleko na Snieznik z kotliny jak masz auto. Do korony gor Polski mozesz sobie dorzucic. Mnie ciagle brakuje. Licze ze w ciągu 3 lat sie tam wybiore chocby tylko na dzien. Mam 200km wiec da sie choc takimi lokalnymi drogami. Z pierwszej 10 tylko tego Snieznika mi brakuje.

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Jontek80 napisał:

Dzieki z info. Moze tez sie zalapie.

Lokalna lodziara czy sam przywiozles?

 

A tak na serio twierdza klodzka zrobila ogromne wrazenie na mnie jak bylem maly. Jakos historia sie nie interesowalem ale tam to bylo cos. Te tunele pod twierdza. Super sprawa. Jak nie byles to warto. Potem odwiedzilem na mazurach wilczy szaniec i twierdze boyen. Mozna sie wciqgnac. Ta kaplica czaszek nie dawala mi spac ale jakoś jak to zobaczylem to sie zawiodłem.

Tam chyba niedaleko na Snieznik z kotliny jak masz auto. Do korony gor Polski mozesz sobie dorzucic. Mnie ciagle brakuje. Licze ze w ciągu 3 lat sie tam wybiore chocby tylko na dzien. Mam 200km wiec da sie choc takimi lokalnymi drogami. Z pierwszej 10 tylko tego Snieznika mi brakuje.

Moja byla dziewczyna. To bylo ciekawe przezycie:D

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Jontek80 napisał:

Tam chyba niedaleko na Snieznik z kotliny jak masz auto.

 

Jadę autem ale ten Śnieżnik trochę daleko. Ogarnę błędne skały, minieuroland, skalne grzyby i takie tam miejscówki. No i znajdę jakieś może fajne trasy na spacerek z ładnymi widokami.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Kłodzko-miasto mojego dzieciństwa :) Polecam Twierdzę i jej podziemia. W okolicy polecam :

Szczeliniec i Błędne skały

Międzygórze z trasami spacerowymi do Ogrodu bajek i Wodospadu Wilczki

Srebrną Górę z jej fortami,

Polanicę Zdrój ,Duszniki Zdrój ,Lądek Zdrój  i pijalnie wód

Złoty Stok i kopalnie złota

Na 3 dni to mało zwiedzić wszystko.

Błędne Skały  fajne ale nie pchaj się na górny parking zwłaszcza w majówkę.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Figaro napisał:

 

Jadę autem ale ten Śnieżnik trochę daleko. Ogarnę błędne skały, minieuroland, skalne grzyby i takie tam miejscówki. No i znajdę jakieś może fajne trasy na spacerek z ładnymi widokami.

Tam jest duzo takich, warto podejsc do punktów turystyycznych albo kupic mapki :) To jest jeden z moich ulubionych regionów Polski i dość często go odwiedzam.  Super opcją na lato jest jazda koleją z kłodzka do kudowy, trwa ona długo bo chyba półtorej albo dwie godziny, ale jedzie się po lasach, wioseczkach, tunelach i na wzniesieniach widoki są niesamowite po prostu :D 

Odnośnik do komentarza

Polecam zwiedzić sztolnie jak już chodzenie po górkach sie znudzi 

http://www.wkotlinieklodzkiej.pl/tag/sztolnie/

 

edit:

 

ehhh

 

Cytat

Uwaga!

Ze względu na nowe obostrzenia ws. koronawirusa Sztolnie Walimskie od 20 marca pozostaną zamknięte aż do odwołania.

https://sztolnie.pl/

Edytowane przez baniek
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, standby napisał:

Tam jest duzo takich, warto podejsc do punktów turystyycznych albo kupic mapki :) To jest jeden z moich ulubionych regionów Polski i dość często go odwiedzam.  Super opcją na lato jest jazda koleją z kłodzka do kudowy, trwa ona długo bo chyba półtorej albo dwie godziny, ale jedzie się po lasach, wioseczkach, tunelach i na wzniesieniach widoki są niesamowite po prostu :D 

 

O, to ciekawa opcja. Kurde oby pogoda nie była totalnie zyebana xd

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Ja i tak raczej zostanę w niższych partiach, do Parku Narodowego wstępu nie mam, bo będę z psem. Mam zamiar eksplorować dzikie tereny i obcować z wilkami i niedźwiedziami.

 

Cenowo też całkiem w porządku wychodzi, bo 90 zł/osoba/doba i 30 zł za obiadokolację, a kuchnia jest wegańska/wegetariańska, sami pieką pieczywo i gotują wszystko od podstaw, bardzo jestem ciekawy takiego miejsca.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.