Skocz do zawartości

Polskie Góry


Rekomendowane odpowiedzi

My się szwędaliśmy ostatnio po Beskidzie Żywieckim. Łatwa trasa z dworca Węgierska Górka do schroniska Rysianki. Miała być Krawcowa, ale sił zabrakło. Może dlatego, że było pełne oporządzenie wraz z namiotami i to nas dociążyło. Ale to są stosunkowo łatwe podejścia i jak ktoś szuka większego wyzwania, to beskid odpada.

Natomiast ludzi na szlaku w sobotę było mało. W niedzielę już więcej, ale bez tragedii.

Odnośnik do komentarza

No mi w tym roku pasuje tylko termin pod koniec lipca i w wyborze gór jestem ograniczony przez psa. Większość Polskich Parków Narodowych zakazuje wstępu. Pieniny i Bieszczady niskie już zaliczone, zostały Karkonosze. Wziąłem wstępnie jakiś pensjonat za Szklarską Porębą, żeby nie łazić po mieście, już przy wyjściu na szlaki. No i nigdy nie byłem w tej części Polski. W ogóle, jak obczajałem okolicę na google maps to znalazłem taką perełkę pod Szklarską Porębą:

 

image.thumb.png.5c306de21f7ba3ff3b5055dab6256599.png

 

Miejsce ogniskowe z odrzutowcem xd

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spontanicznie zarezerwowałem sobie nocleg z soboty na niedzielę w ten nadchodzący weekend. Pojedziemy do Świeradowa-Zdrój pogoda ma być okropna ale przewrotnie właśnie takie prognozy napawają mnie radością. Potrzebuje trochę deszczu i brzydkiej pogody mam przeczucie, że to będzie mega odświeżające. Lubię lato ale tęsknie za deszczem. Mieszkam w Zielonej Górze i mam wrażenie, że tutaj nigdy nie pada. Rok temu tam byłem ale na cały tydzień, teraz chcę tylko wyjść w góry i wrócić. Polecam te rejony, rok temu robiliśmy różne rzeczy:
- Izery po polskiej stronie (Stóg, Hala Izerska z Chatką Górzystów)
- jednodniowy wypad do Drezna
- Izery po czeskiej stronie
- zamek Czocha, jezioro, ruiny zamku Świecie

gory.jpg

Odnośnik do komentarza

I co byliście w tych górach? Tak jak pisałem wcześniej ja sobie pojechałem na jeden dzień + noc do Świeradowa. Wzięliśmy pokój w dużym hotelu + pyszne śniadanko. Były też baseny ale nie było czasu na pływanie (ufff... całe szczęście bo nie lubię basenów xd). Wziąłem rowery i zdobyłem Chatkę Górzystów na Hali Izerskiej. Zajebista sprawa. Jeżdżenie po szosie jest dla leszczy :kekw:. Wjechać pod te wzniesienia to jest dopiero męka a to tylko Izery :notbad: . Kolarstwo górskie tylko dla prawdziwych skurwieli bo ja się prawie przekręciłem na tamten świat :kaz:. Wyjazd bardzo udany, było tak jak chciałem: zimno i rześko. W schronisku zjadłem tradycyjnego naleśnika z jagodami a na śniadanie spróbowałem 4 rodzaje salcesonu :reggie: życie może być piękne czasem

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja tylko was proszę żebyście nie jeździli w Izery do Świeradowa. Bez sensu. Mało ludzi, piękne widoki, wodospady, strumyczki, rzeczki. Blisko do Czech gdzie szlaków mnoży się jeszcze więcej. Serio dajcie sobie spokój. Zakopane i Karpacz to są zajebiste miejscówki na wypad. Świeradów dla frajerów.
A tak serio to jeśli macie jakieś pytania odnośnie Karkonoszy czy gór Izerskich to walcie śmiało. Swego czasu jeździłem tam 5 razy w roku na spacer. W zeszłym roku w Świeradowie byłem 7 dni i każdy miałem zajęty różnymi aktywnościami. Polska strona, Czechy, Drezno, Zamki. Polecam pojechać do Skalnego Miasta, Pragi, Czeskiej Szwajcarii. Wycieczki są na miejscu za bardzo małe hajsy. Nie obchodziło mnie nic prócz słuchania przewodnika i zwiedzania, nie martwiłem się o parking, drogę, samochód. Mogłem sobie walnąć piwko podziwiając stare miasto. 

foto gory 1.jpg

foto gory 4.jpg

foto gory 5.jpg

foto gory 6.jpg

foto gory 3.jpg

foto gory 2.jpg

Edytowane przez Krzysztof93
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krupek napisał:

Coś nie chce mi się wierzyć, bo A1 weekendami zajebane pod korek jak jeżdżę do rodziców. No, ale sprawdzę w przyszłym tygodniu.

W weekend na bank zjada sie ludzie z okolic do Szklarskiej ale to raczej A1 nie beda dymac. Dlatego wlasnie ja gory biore glownie w tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Ja w Szklarskiej zawsze wychodzę w góry idąc obok pola namiotowego ,,pod ponurą małpą'' (kiedyś mnie starzy zabierali tam na festiwal piosenki turystycznej xd Stare Dobre Małżeństwo i takie tam klimaty) i kieruję się na Łabski szczyt. Ogólnie Szklarska jest mniej oblegana niż Karpacz/Śnieżka więc z definicji zwykle jest nieźle jeśli chodzi o ilość ludzi no i wiadomo trzeba wstawać wcześnie bo turyści jednostrzałowi wychodzą w góry po 12 kiedy ja zwykle mijam ich już wracając :reggie:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...