Skocz do zawartości

Rock Band 2


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj bawię się na IONie. Z perką w RB nie miałem do czynienia ponad pół roku, a moje wyniki od razu stały się lepsze (niewiele, bo niewiele, ale muszę się przyzwyczaić do ułożenia, z którym non stop eksperymentuję, aby było jak najlepsze dla mnie). Dla przypomnienia, zacząłem od HARDA, ale np. w takim Enter Sandman od razu zdobyłem 5*, gdzie wcześniej wyciskałem maks 4*:

 

- muszę dokupić inne pałeczki - te defaultowe są dla mnie za grube (kwestia gustu),

- perkusja nie jest najcichsza (spodziewałem się o wiele więcej) - po 23 musiałem wyłączyć, bo rodzinka się skarżyła (mam nadzieję, że w bloku jakoś sąsiedzi wytrzymają, jak wrócę do Krakowa;) ). Pady lepiej tłumią dźwięki od plastików z normalnej perki, jednak talerze są głośne (i tu porada dla tych, co będą grali: ustawcie je tak, aby uderzać w samą krawędź, wtedy jest o wiele ciszej),

- bouncing padów jest fajny (choć do mesh-headów mu trochę brakuje), gorzej z talerzami (w tym przypadku jest "tak sobie" - choć ponownie, omówione już ułożenie trochę pomaga),

- pedał sprawia wrażenie bardzo mocnego i wytrzymałego sprzętu, jednak odbiera sygnał poprzez uderzenie takiej blaszki o czujnik, przez co jest bardzo głośny (zobaczę czy da się jakoś wyciszyć),

- feeling gry: ach, tu zabawki z RB i, jak mniemam, RB2 i GHWT, mogą się schować. Nie należę do ludzi, dla których najważniejsze jest bicie rekordów i rywalizacja (co nie znaczy, że nie lubię wygrywać ;P ) , dlatego staram się grać tak, aby naśladować realne obłożenie perki. O co chodzi? Ano o to, że tam gdzie hi-hat, używam żółtego talerza, tam gdzie tom - żółtego pada. Podobnie jest z niebieskim kolorem (crash/tom). Pieprzę to, że pady są cichsze i mają lepszy bouncing. Wolę walić w talerze i bawić się na całego (co nie znaczy, że powinny być lepiej zrobione ;)).

- to, co już sojer napisał: powłoka padów zrobiona jest z gumy, która łapie cały kurz w pokoju. Nie wiem jeszcze jak to czyścić (Sojer: wymyśliłeś już jakiś sposób?).

 

Jak macie jakieś pytania, walcie! ;)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...powłoka padów zrobiona jest z gumy, która łapie cały kurz w pokoju.

U mnie to samo, guma nieźle zbiera kurz i różnego rodzaju paproszki.

 

perkusja nie jest najcichsza

 

No dobra.. nie wiem czy masz możliwość ale postaw perke od rb1 przy Ion-ie i uderz raz w tą, a potem w tą. Jest różnica? Moim zdaniem wielka :P

No ale co za dużo to niezdrowo. Grałem sobie Panic Attack na expercie o godzinie 22.30... Sąsiadki chciały po policje dzwonić :lol:

 

Ogólnie to perkę polecam wszystkim którzy grają głównie na expercie...

Odnośnik do komentarza
No dobra.. nie wiem czy masz możliwość ale postaw perke od rb1 przy Ion-ie i uderz raz w tą, a potem w tą. Jest różnica? Moim zdaniem wielka

No ale co za dużo to niezdrowo. Grałem sobie Panic Attack na expercie o godzinie 22.30... Sąsiadki chciały po policje dzwonić

 

Napisałem:

Pady lepiej tłumią dźwięki od plastików z normalnej perki,

Chodziło mi o perkę z RB1.

 

Jak już mówiłem, planuję rozszerzyć kiedyś zestaw i dokupić moduł - to mnie skłoniło do zakupu tej perki. Jeszcze jedna rada dla tych, co się wahają. Decydujcie się szybko, bo ceny od marca pójdą w górę (vide wersja PS3, która została niedawno kupiona przez pośrednika i życzy sobie za nią 1590 zł, co nie jest dziwne patrząc na ceny na ebayu).

Edytowane przez keetiv
Odnośnik do komentarza

Chyba nigdy nie doczekamy się instrumentów z 2 części. Zostanie jedynie obniżona cena sprzętu z RB1.

 

http://www.mcvuk.com/press-releases/44868/...ade-ON-24-APRIL

 

 

 

"Rock Band Instrument Edition Bundles Now Available at new Price Points

 

GUILDFORD, UK– February 27, 2009– Harmonix, the world’s premier music video game development company, and MTV Games, a part of Viacom’s MTV Networks (NYSE: VIA, VIA.B), along with distribution partner Electronic Arts Inc. (NASDAQ: ERTS), today announced that its critically acclaimed music videogame Rock Band® 2 will begin shipping in Europe for the PLAYSTATION®3 computer entertainment system and the PlayStation®2 computer entertainment system beginning the week of 23rd March. Rock Band 2 will also ship for the Wii™ home video game console from Nintendo beginning week of 20th April.

 

Rock Band 2 software will retail for£49.99 on the PLAYSTATION 3,£29.99 for the PlayStation 2 and£39.99 for the Wii. Rock Band 2 is also currently available on the Xbox 360® videogame and entertainment system for£49.99.

 

Rock Band® instrument peripherals are also now available at new price points:

 

- Stand alone guitars will retail at£39.99

 

- Stand alone drums will retail for£49.99

 

- An“Instrument Edition” including drums, guitar and microphone will retail for£89.99

 

In addition to the new price points, consumers will now also be able to purchase the Rock Band Instrument Edition and Rock Band software together for£119.99 for the PLAYSTATION 3 and Xbox 360 and for£109.99 for the PlayStation 2 and Wii."

Odnośnik do komentarza

Wreszcie jakieś fajne DLC to RB wychodzi:

 

* Stevie Ray Vaughan and Double Trouble - “Love Struck Baby”

* Stevie Ray Vaughan and Double Trouble - “Pride and Joy”

* Stevie Ray Vaughan and Double Trouble - “Texas Flood”

* Stevie Ray Vaughan and Double Trouble - “Tell Me”

* Stevie Ray Vaughan and Double Trouble - “Rude Mood”

* Stevie Ray Vaughan and Double Trouble - “Testify”

* Stevie Ray Vaughan and Double Trouble - “Mary Had a Little Lamb”

* Stevie Ray Vaughan and Double Trouble - “Dirty Pool”

* Stevie Ray Vaughan and Double Trouble - “I’m Cryin”

* Stevie Ray Vaughan and Double Trouble - “Lenny”

 

Na to czekałem:D

Odnośnik do komentarza

Wracając do kwestii AC/DC Live, trochę przesada, miałem okazję grać w to i jako że nie jestem fanem, to dla mnie 150 zł to za dużo jak na taką kompilację. Poza tym wolałbym oryginalne wersje, niż wydanie koncertowe, bo nie bawi mnie nabijanie 75k Ending Bonusu na dwóch instrumentach (Lead + Bass) przez co jest to 25% score'a... średni pomysł. Raczej coś dla fanów, tak jak GH: Aerosmith, bo ja AC/DC lubię tylko kilka piosenek.

Poza tym śpiewanie jest mało przyjemne, jak się nie ma głosu takiego jak oryginalny wokalista;]

 

Inna sprawa - wyszedł Jimmy Eat World pack 01 - grał ktoś? Nie spodziewam się kosmosów jeśli chodzi o Leada, ale takie klimaty są miłymi przerywnikami od cięższego i bardziej wirtuozyjnego klepania HO/PO. Jestem ciekaw wrażeń.

 

Kolejna rzecz... ma ktoś z was acziwmenta "Flawless Singing"? Ja postanowiłem zgodnie z zaleceniami powalczyć z Blitzkrieg Bopem.

Miałem 3 podejścia o tym samym wyniku (przedstawiony poniżej na linku)

 

kurde.th.jpg

 

Lekko się spięłem, nie powiem, nawet mikrofonem chciałem rzucić, ale przypomniałem sobie, że nie mój;]

Ostatecznie uporałem się z BB na 100% a dzisiaj wykrzyczałem sobie całe solo na Expercie i odkryłem, myślałem kiedyś, nieosiągalny dla mego bawolego głosu acziw "Virtuoso" :D Do calaka brakuje mi "tylko" acziwków za drumsy, w które niedługo się wyposaże :D

Edytowane przez Zimol
Odnośnik do komentarza

Ja zakupilem sobie JEW (xd) 01 i dosyc dobry pack. Kupilem go w ciemno bo lubie ten zespol. Gram na drumsach i ogolnie kawalki sa srednio-dobre. Jak przyjde do domu i zagram to napisze cos wiecej.

A jezeli chodzi o trophy/achi to zostalo mi praktycznie do zrobienia flawless guitar i 84 songi na expercie ;x

Na perce piosenki takie jak battery itp a w szczegolnosci visions to moge zapomniec ze to przejde. Napewno nia na tych plastikach co wydaje harmonix w standarcie.

Myslalem zeby przejsc te 84 songi na bassowce ale w pewnym momencie wysiadam przy piosence panic attack =/ Moze kiedys sie uda ; )

Odnośnik do komentarza

Mi się udało, w ogóle nie wiem jakim boskim cudem, przejść impossible challenge na basie za pierwszym razem, nie powtarzając żadnej piosenki - wszystko na raz :o Ale przy Visions to momentami byłem bliski płaczu ;)

 

Visions to w ogóle dzicz i zło, plugawe ścierwo nie do zagrania na gitarze. Na hardzie ledwo z kumplem to przeszedłem, a experta to ja nawet nie tykam :ninja:

Odnośnik do komentarza

O dziwo mi Vision za każdym razem na expie wpada , od razu mówię ,że nie ćwiczę takich " trudnych" piosenek 20 razy na dzień , raz na tydzień sobie co najwyżej zagram.

 

Przy okazji mam takie pytanko w sprawie endlesa:

Powiedzmy ,że chcę zrobić acziwa za zagranie wszystkich piosenek bez pauzy, to czy jak np. zwale jakąś piosenkę i włączę ją od nowa to to będzie uważane za pauze?

Odnośnik do komentarza
O dziwo mi Vision za każdym razem na expie wpada , od razu mówię ,że nie ćwiczę takich " trudnych" piosenek 20 razy na dzień , raz na tydzień sobie co najwyżej zagram.

 

Przy okazji mam takie pytanko w sprawie endlesa:

Powiedzmy ,że chcę zrobić acziwa za zagranie wszystkich piosenek bez pauzy, to czy jak np. zwale jakąś piosenkę i włączę ją od nowa to to będzie uważane za pauze?

Completed the Endless Setlist 2 without pausing or failing.

 

Straszna lipa z tym Visions, ta piosenka potrafi wszystko s(pipi).ić :/

Odnośnik do komentarza

1. W sklepach typu ultima, robson itd. jest drogo. Poszukaj na allegro, albo na PSXE może ktoś sprzedaje. Zza granicy raczej nie opłaca Ci się brać, zresztą mało kto by wysłał takiego kloca.

 

2. Niestety za nówkę musisz zapłacić gdzieś 210-220 zł. Opłacało się brać RB 2 w listopadzie na game.co.uk gdzie był 3 funty taniej a Funt był w okolicach 4,70 zł.

 

3. Tego nawet moja stara nie wie.

Odnośnik do komentarza

@Pelipe

 

1. Na alegro kiedyś pamiętam, że była za 269 zł perka od RB1, ale teraz wszystko zniknęło i jest tylko sprzęt do PS3 i to sporadycznie ... Innych źródeł nie ma?

 

2. Narazie cena nie gra roli, tylko się orientuje, chociaż rzeczywiście 210 zł to przesada. Jeśli w Polsce nie da się dostać to poczekam aż jednak złotówka się wzomcni, bo takto to już zupełnie idiotyczne ceny wychodzą.

 

3. Cholera, moja też. No to jestem w kropce : /

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez rafal_roma
Odnośnik do komentarza

Skonczylem medium na perce i w sumie problem mialem tylko z enter sandman. Zaczalem hard i zobaczylem ze pojawia sie tam duzo akcji ze stopa typu

1)Stopa+beben

2)Stopa

3)Stopa+talerz

 

I jak zapiernicza to szybko to bardzo mnie to z rytmu wybija i nie umiem tej samej stopy buchnąć. Gubie sie w tym momencie i wszystko sie (pipi)ie ;[

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...