Skocz do zawartości

Rock Band 2


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Qb3k, zależy czy komuś przeszkadza hałas perki od RB1 i czy pedał jest potrzebny(czytaj. czy będzie ktoś grał tak, że może go złamać).

 

U mnie tak to wygląda:

 

RB2>RB1 tuned (pedał, silencery)>RB1 pudełkowe>GH WT :)

 

A właśnie mam sponsoring na punkciki :P <--- siostra chce The Offspring xD.

 

Coś zanosi się by wydali jakieś kawałki Muse? Bo jest tylko jeden w RB1, ale jako DLC nic nie widziałem.

Odnośnik do komentarza

Czy wy naprawdę wszyscy graliście długo na perkusji z GH:WT, że ją tak od razu odradzacie (jeśli tak, to gdzie można ją przetestować)? Wg mnie, troszkę się to mija z celem. Wciąż czekam na jakąś rzetelną recenzję na forum.

 

Mniemam, że na perkusji z RB2 też wszyscy pogrywacie. Nie zrozumcie mnie źle, nie mam zamiaru się czepiać, ale ktoś spytał o radę, a wy odpowiadacie, jakbyście sami robili porównania.

Edytowane przez keetiv
Odnośnik do komentarza

Ktoś się pyta to dostaje odpowiedź, każdy może mieć "IMO".

 

Swoją drogą nie mogę za (pipi)a zagrać tego Run to the hills. Grrr.... przy 50% już wysiadam. Początek, luz napierdalanie w żółty, no i potem się zaczynają schody, kilka czerwonych, żółty i po tym sama stópka, jakiś sposób ktoś na to ma? Grać to dwoma rękami czy jak? (początek to wiadomo, ale to z czym mam problem? :))

Odnośnik do komentarza

Wszystko, co jest dla mnie najważniejsze w perce do tego typu gier mogę raczej wywnioskować z neta. Na YT mogę obaczeć np. bounce pałeczek, czy pedał nie lata po całym pokoju, jaki ma skok, jak się ma ułożenie padów (talerze vs bez talerzy), czy sprzęt jest stabilny i wygodny. Jasne, że wolałbym mieć wszystko w zasięgu ręki, ale jak mówię priti macz ewryfing mogę sobie zobaczyć dzięki wujkowi internetowi.

Odnośnik do komentarza
Ktoś się pyta to dostaje odpowiedź, każdy może mieć "IMO".

 

Swoją drogą nie mogę za (pipi)a zagrać tego Run to the hills. Grrr.... przy 50% już wysiadam. Początek, luz napierdalanie w żółty, no i potem się zaczynają schody, kilka czerwonych, żółty i po tym sama stópka, jakiś sposób ktoś na to ma? Grać to dwoma rękami czy jak? (początek to wiadomo, ale to z czym mam problem? :) )

 

Granie na dwie rece to podstawa mysle jesli lewa reka nie jest tak sprawna jak by sie chcialo ( a zazwyczaj nie jest, chyba ze jest sie botem albo ma sie mozg na 8 czesci podzielony ).

Odnośnik do komentarza

hm.. no kurde mam problem z grzaniem na dwie ręce, bo potem mam problem z wyczuciem stopki i nie wiem, jak gram na dwie ręce jedną nutkę, to patrzę się na drum set, a kątem oka na nutki, na ekranie :D.

No nic popróbuję jeszcze. A pytanie, cała piosenka tak idzie? Tymi nutkami, czy może jak w większości tylko początek jest zabójczy i ew. końcówka :)?

Odnośnik do komentarza

Cala :)

Co do grania.Nie jestem jakims pro graczem i mam z wieloma songami problem, ale moze Ci pomoze taka rada zeby nie starac sie skupiac nad tym jak sie gra.U mnie najlepsze efekty zaczely przychodzic jak hmm zaczalem "polykac" nutki jakby tylko katem oka.Noge nie jako "wylaczalem" i nie koncentrowalem sie na czyms konkretnie a juz napewno patrzenie na drumseta nie wchodzi w gre.Naucz sie czuc odleglosci i pozycje.

Edit:

Bas zazwyczaj idzie w jednym tempie.Wlacz sobie praktyke i zacznij pierw od basu wlasnie i tylko jego.Wyczuj tempo, potem dodaj rece a o nodze zpomnij.Z kilkanascie podejsc i zacznie Ci to wychodzic.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Narazie tylko Ebay.

 

Chocko, właśnie u mnie jest problem pokroju stópki, może nie tyle co patrzyłem na drumsy, ale jakoś mnie rozpraszały. Cały czas skupiam się na stopie by trafić z nią. Muszę pograć practice i cały czas stopą po pracować, żeby "sama" chodziła :). (albo kogoś wynajmę do stópki xD?)

Odnośnik do komentarza

@marcin0903

 

Jeśli chodzi o stopki, to może ten tutorial w czymś Ci pomoże (bardzo przydatny jeśli gramy hardcore'owe kawałki w których stopy nawalać trza z szybkością karabinu maszynowego). Na początku może wydawać się to trudne, ale po kilku dniach (tygodniach?) wykonianie tego nie jest takie nierealne jak się z pozoru wydaje, choć póki co kawałek ów jestem w stanie zaliczyć na około 90% ledwie na hardzie;/ Co do Iron Maiden, owszem - najwygodniej uderzać czerwony gar oburącz, inaczej po skończonym kawałku ręka już "nie Twoja" na najbliższe kilka godzin :D

Edytowane przez rhapthorne
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o funkcjonalność, nie dają one nic nowego czego nie można by wykonać na podstawowym zestawie garów, tu chodzi o jak najlepszy feeling z gry i zbliżenie do rzeczywistości :) Jasne, gra na perce z cymbalsami zapewnia o wiele lepsze wrażenia, ale chyba już zamiast rozbudowywać perkę z RB wolałbym zainwestować w prawdziwe gary, za podobną cenę można już dostać coś z drugiej ręki, zwłaszcza że doświadczenie z Rock Banda ponoć się przydaje w opanowaniu prawdziwego instrumentu :D

Odnośnik do komentarza

Ale co one zastępują jakieś drum pady tak? :)

 

Idę spróbować to Run to the hills. Ten tutorial co rhapthorne podał, to myślę, że nie ma zastosowania do Run to the hills, ale do innych piosenek :), typu Visions :). Swoją drogą bardzo fajna piosenka, co ten gościu gra, będę musiał sobie kupić ją :), ale w pierwszej kolejności Metallica, potem Megadeth no i dla siostry No Doubt :).

Edytowane przez marcin0903
Odnośnik do komentarza

"Wszystko, co jest dla mnie najważniejsze w perce do tego typu gier mogę raczej wywnioskować z neta. Na YT mogę obaczeć np. bounce pałeczek, czy pedał nie lata po całym pokoju, jaki ma skok, jak się ma ułożenie padów (talerze vs bez talerzy), czy sprzęt jest stabilny i wygodny. Jasne, że wolałbym mieć wszystko w zasięgu ręki, ale jak mówię priti macz ewryfing mogę sobie zobaczyć dzięki wujkowi internetowi."

 

No tak, pedał to chyba największy mankament. W żadnym defaultowym zestawie nie działa tak, jak powinien. Obawiam się, bo na forum pojawiają się głosy niezadowolenia z gitarki GHWT. Ech, i co tu teraz brać? Najchętniej bym wziął skądś sam moduł z Drum Rockera i do tego sobie dorobił/dokupił jakąś perkę elektroniczną (np. DIG drum). Znowu zestaw od ION audio jest 400 zł droższy niż w USA (a dolar jaki drogi!), ma tylko jedą stopę (podobno również niezbyt specjalną), a dokupienie kolejnego talerza to wydatek min. 200 kilu złotych. Ech, dość narzekania, sesja czeka ;P

Odnośnik do komentarza
Ale co one zastępują jakieś drum pady tak?

Dokładnie. Cymbalsy to najtańszy sposób żeby mieć dobry feeling grając w GH/RB. Niby talerze ma perka z GH, ale nie biorę jej pod uwagę od kiedy usłyszałem dźwięk jej padów i zobaczyłem pedał (skok to on ma z 1 cm :o) na YT. Wiadomo- marzeniem jest ION, no ale 1k najmniej :P Marzy mi się zestaw drumkit z RB2+ MadCatz cymbals+ Destroyer Pedal lub ION+ Destroyer. Odkąd (również dzięki almighty youtube) zobaczyłem ile rzeczy można wyregulować w tym Destroyerze to normalnie spać nie mogę. Skok, siła z jaką dociska się pedał, regulacja wysokości, no marzenie karva :E

Edytowane przez qb3k
Odnośnik do komentarza

A tak z ciekawości po ile chodzi Destroyer :)? By na Cymbalsy może, się szarpnę, zobaczę jak będę stał z kasą.

 

Swoją próbowałem przed chwila Run to the hills i za (pipi)a nie ma szans. Do 50% dociągnę, bo zazwyczaj 3 szansa na energię jest łatwa no i potem też jest coś łatwego do wyłapania, a potem nie. Jestem zmuszony od razu odpalać speciala bo wiem, że nie pociągnę długo. Ehh :D

Odnośnik do komentarza

IONa to nie kupuje się dla RB ale jako elektorniczną perkusje, jakbyście widzieli co można robić jak się ma porządną elektoroniczną perkusję, ach. (Sam profesjonalnysoft kosztuje pare tysięcy :P)

 

Mam jeszcze 750 punktów, muszę kupić 'Simple Man', 'Live Forever'.

Edytowane przez s1ntex
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...