Skocz do zawartości

Dialog DSL


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wziazc neta 1 mb lub 2 z Dialogu. Dobrze sie spisuje, nie ma problemu z podlaczeniem konsoli do sieci? Prosze o opinine. Dostaje sie modem, czy podpina wszystko wprost pod sieciowke. Jezeli pod sieciowke, to konsoli bede mogl udostepnic polaczenie tylko przez router? Jak sie ma sprawa z torrentami, provider nie blokuje portow, da rade spokojnie korzystac? Jak smiga Live na tym?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra, na stornie Dialogu pisze, ze nie blokuja zadnych portow. Ok, ale napisali tez:

 

W przypadku korzystania z usług dostępu do internetu świadczonych w technologii DSL konieczne jest posiadanie karty sieciowej, w którą Abonent musi zaopatrzyć się we własnym zakresie. Modem dostarcza DIALOG.

 

Czyli modem podpinany jest pod sieciowke, a nie pod USB jak np w Telekomunie. No i jak np ja mialbym udostepnic przez kompa (notebook) polaczenie, jak gniazdo rj-45 zajete jest przez providera. Modemy maja wiecej niz jedno wejscie? Mozna bezposrednio pod modem podlaczyc?

Odnośnik do komentarza
Dobra, na stornie Dialogu pisze, ze nie blokuja zadnych portow. Ok, ale napisali tez:

 

W przypadku korzystania z usług dostępu do internetu świadczonych w technologii DSL konieczne jest posiadanie karty sieciowej, w którą Abonent musi zaopatrzyć się we własnym zakresie. Modem dostarcza DIALOG.

 

Czyli modem podpinany jest pod sieciowke, a nie pod USB jak np w Telekomunie. No i jak np ja mialbym udostepnic przez kompa (notebook) polaczenie, jak gniazdo rj-45 zajete jest przez providera. Modemy maja wiecej niz jedno wejscie? Mozna bezposrednio pod modem podlaczyc?

 

 

W standardowych modemach bodajże firmy Asmax masz 1 gniazdo RJ-11 (linia telefoniczna) i jedno gniazdo RJ-45 (ethernet). Teraz od ciebie zależy czy podpinasz modem do sieciówki w kompie czy do routera i dzielisz łącze na kilka urządzeń.

Odnośnik do komentarza

ok dzieki, wiem tez juz, ze live tez smiga dobrze. Kupie router, choc nie wiem czy sam switch nie wystarczy, nie znam sie.

 

@alienator

Daruj sobie wstawki a avatarem, jak nie masz nic konstruktywnego do napisanai, to nie pisz.

 

Odnośnik do komentarza

Z dialogu dostajesz modem podpinany pod sieciowke. Swictch nie wystarczy bo bedziesz mial o konflikt adresow jak bedziesz chcial z dwoch rzeczy naraz korzystac.

Podpinasz

 

Gniazdko=>modem=>Router=> Komp

=> Live!

 

Dialog oferuje jeden z najlepszych laczy wg mnie. Stabline, niezawodne, wszystko smiga az milo.

Odnośnik do komentarza
Dialog oferuje jeden z najlepszych laczy wg mnie. Stabline, niezawodne, wszystko smiga az milo.

 

mam 2gb od paru dobrych lat (tzn najpierw 1) i nie napotkałem jakichś większych problemów tak więc podpisuje się. z tym, że do konsoli idzie bezpośrednio z routera.

Odnośnik do komentarza
Z dialogu dostajesz modem podpinany pod sieciowke. Swictch nie wystarczy bo bedziesz mial o konflikt adresow jak bedziesz chcial z dwoch rzeczy naraz korzystac.

Podpinasz

 

Gniazdko=>modem=>Router=> Komp

=> Live!

 

Dialog oferuje jeden z najlepszych laczy wg mnie. Stabline, niezawodne, wszystko smiga az milo.

 

Różnie bywa z tym najlepszym łączem, generalnie jest OK, ale nie wszędzie. Akurat ja nie narzekam bo mam Dialnet po lini TPSA.

 

 

Nie powinno być konfliktu podczas używania Switcha, poza tym modem od Dialogu - Asmax jest routerem jednoportowym, można nawet go odblokować i zalogować się do urządzenia. Tak więc pod tym względem Dialog wymiata Tepsę z modemami USB za 1,22zł .

Odnośnik do komentarza
Dialog oferuje jeden z najlepszych laczy wg mnie. Stabline, niezawodne, wszystko smiga az milo.

 

mam 2gb od paru dobrych lat (tzn najpierw 1) i nie napotkałem jakichś większych problemów tak więc podpisuje się. z tym, że do konsoli idzie bezpośrednio z routera.

 

 

Ściągasz cały internet w 1 noc ? ;)

Odnośnik do komentarza

Zamontowane. Na plus szybki czas realizacji - w sobote zamowienie, dzisiaj juz smiga. Z rapida sciaga ok 60-80 kb (free user). Z reszty po 100 kilkanascie do 128 kb, czyli chyba wszystko wporzadku.

 

speedtest.pl - down 1102, up 260, ping 87 ms

speedtest.net - down 1010, up 280, ping 91 (serw. Wroclaw)

 

czyli chyba wszystko ladnie gra. Zadowolony z obslugi i jakosci.

 

Jednak up np na rapidshare wynosi tylko 5-12 kb? wtf?

 

z drugiej strony na mediafire uploaduje z predkoscia 190 - 256 kbps. Czyzby limit transferu na rapidzie dotknal tez up? Ale zeby az tak, ze wrzucam plik z predkoscia 4 kb/s ;f Ogolnie uploady sa dziwne, niektore site'y siorbia pliki az milo, niektore mula, jak to jest?

 

Na ile te internetowe testy predkosci sa utentyczne. Raz mi wychodzi up 120, a i tak przy wrzucaniu pliku mam 30 kb/s...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

To jak to jest z tym uploadem? Stona ;]

 

Sam rapid wysyla nawet tylko 2 kb/s, ale rapid uploader wysyla juz 32 kb/s czyli normalnie. Wyslijto, wrzuta to tragedia, sendspace.net i pl dobrze uploaduja, mediafire roznie. Cos maja oni pokickane z laczem, czy wszystko gra? Jezeli uploadery z maksem wysylaja to znaczy ze przepustowosc chyba dobra, ale dlaczego poprzez interface strony jest tak kiepsko...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

tj?

 

Rapid - czasem idzie 32, czasem spada do 2-4, poprzez uploader nawet 47.

sebdspace.com, sendspace.pl - tutaj od kilkunastu do 32, ale czasem tez cos odwali i jest 3-4, ale rzadko.

mediafire - normalnie

wrzuta - resetuje polaczenie przy koncu wrzucania.

wyslijto - tragedia.

 

Dzwonilem dzisiaj i po milej rozmowie dowiedzialem sie bym poczekal troche az wszystko sie "rozbuja", jak co to po tygodniu mam zadzwonic. Z ich strony wszystko jest ok, speedtesty wykazuja normalny up, ping sprawdzalem przez cmd, na wp 52 ms, czyli elegancki. Wszystkie porty odblokowane.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ping na WP elegancki to jest ok 22 , a nie 52 ;) I skoro masz 1Mb to up powinien być max 32kB [256kb] .. Chyba że oni mają jakieś swoje tam inne standardy.

 

Jest różnica kiedy wysyłasz np plik 100MB , a 10MB ? Może masz jakieś utraty pakietów..

Odnośnik do komentarza

ping jest dobry, znajomy na neo1024 na wp mial 70 cos, dzisiaj sprawdzane u niego. Transfer nie zalezy od wielkosci pliku. Lacze mam od wczoraj, niech sobie poustawiaja co tam chca, po tygodniu zobacze. Nie trace zadnych pakietow.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...