Skocz do zawartości

MAG


grzes_l

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie warto kupić jeżeli ktoś lubi trochę inne podejście do multi FPS. Radzę przeczytać ten artykuł, który idealnie opisuje specyfikę MAG. Już teraz gra wciągnęła mnie jak bagno, chociaż nie za dużo w niej trybów gry i map, a co dopiero będzie jak wydadzą jakieś dodatki :D

 

EDIT:

Na ps3site pojawiła się recenzja... Niestety jest beznadziejna. Autor narzeka głównie, że MAG to nie MW2 (jako minus wymienił brak możliwości dojścia do punktu respawnu wroga). Pisze różne bzdury typu, że gra w sabotaż to minuta czekania aż gra wystartuje a potem 15s gry, że nikt nie chce nas reanimować (akurat za reanimację i leczenie dostaje się więcej punktów niż za zabijanie więc chętnych nie brakuje) albo największa bzdura powtarzana w sieci, że S.V.E.R. ma lepsze statystyki... Recenzja, beznadziejna i niekompetentna widać, że autor pograł godzinkę nie więcej.

 

IMO najbardziej obiektywne zdanie jakie należałoby powiedzieć o MAG to, że jest rzemieślniczą robotą nie wyróżniającą się ani na plus ani na minus. Po prostu jest trochę innym podejściem do FPS online. To czy się podoba czy nie jest w większości kwestią gustu a nie jakości gry.

Moja ocena 8/10

Edytowane przez CHINDOOS
Odnośnik do komentarza

Pojawiła się pierwsza mikro aktualizacja

 

MAG Patch v1.01a

 

Graphics

 

* Resolved issue that caused banding and/or artifacts in the sky.

 

Server

 

* Server performance enhancements with a focus on reducing lag issues.

* Lowered chances of encountering 5:5 errors

* Added additional statistics-focused servers

* Added additional servers for Japan.

* Reduces the amount of time after a game finishes before stats post to account.

Odnośnik do komentarza

Jest jakaś demówka na PSN? Trzeba mieć konto na US?

 

"demówka" była i nie trzeba było mieć konta na US

 

Kota w worku nie będę kupował.

Pzdr

 

i bardzo słusznie gdyż mag jest grą w stylu: pokochasz albo znienawidzisz.

na tyle na ile mogę Ci pomóc w decyzji to zakładając że:

 

- lubisz CoD MW, zwłaszcza tryb hardkore ;

- priorytetem dla Ciebie jest zniszczalne środowisko ;

- nie trawisz trybów typu "objectiv" , wolisz "bezmyślną" wyrzynkę ;

- nie będziesz miał z kim grać ;

- szybko się zniechęcasz i nie przewidujesz poświęcić grze kilkadziesiąt godzin, dając jej czas na rozkręcenie się ;

- chcesz szybkiej i łatwej rozgrywki ;

- nie tolerujesz "debili" online ;

- chciałbyś szybko zrobić platynowy pucharek ;

 

to [tak w skrócie] mag NIE jest dla Ciebie ...

Odnośnik do komentarza

Niestety minus dotyczący "debili" jest nie na miejscu. Nikt ich nie toleruje a są w każdej grze;]

ok racja, ale chodziło mi bardziej o poziom tej tolerancji, bo w mag'u przy tej ilości graczy prawdopodobieństwo, że się na nich trafi jest większe [a jak trafisz jeszcze powiedzmy 5 na 8 w swojej drużynie...].

plus, że jesteś uzależniony od innych graczy, bo samemu to co najwyżej można posnajpić ale i to na krótko..

Odnośnik do komentarza

Niby tak ale równie dobrze możesz trafić debili w drużynie przeciwnika więc się odkujesz ;) Obecnie nastukałem 30 poziom, a na liczniku mam ok 24h i mogę napisać, że nadal jest kozacko :D Gra nabiera rumieńców gry uda już się zebrać wymarzony ekwipunek. Grałem nawet parę godzin z headsetem i utwierdziłem się w przekonaniu, że nie jest on niezbędny do gry. Mity o niezbalansowanych drużynach i mapach, w tym tygodniu legły w gruzach bo praktycznie przez cały czas S.V.E.R. zajmuje trzecie miejsce, a graczy jest więcej w Raven :P

Edytowane przez CHINDOOS
Odnośnik do komentarza

Mity o niezbalansowanych drużynach i mapach, w tym tygodniu legły w gruzach bo praktycznie przez cały czas S.V.E.R. zajmuje trzecie miejsce, a graczy jest więcej w Raven :P

 

Same mapy nie wygrają meczu ^_^ , ALE po rozegraniu 30h w becie i 30h w full'a z chęcią bym przywitał możliwość grania na każdej mapie atak/obrona. tzn nie tak jak jest teraz, że na swojej mapie się tylko broni. wiadomo, że twórcy mieli jakiś tam zamysł związany z "fabułą" ale można byłoby to w prosty sposób uzasadnić np jakimś podobnie patetycznym wprowadzeniem przed meczem: "Żołnierze sver udało nam się zająć bazę raven bla bla utrzymajcie ją za wszelką cenę bla bla"

i zniknąłby "problem" niezbalansowania map ...

 

Chindooos, jak wypada średnia liczba graczy na serwerach, bo w becie w każdym trybie było można podejrzeć ile obecnie ludzi gra w MAG.

 

w każdym trybie wyświetla mi (gram w godzinach 18-24) ok. 2000 osób z każdej frakcji (czyli podobnie jak w becie), co dawało by ok 18000 osób online ale myślę, że to podaje dane tylko z jednego/grupy serwerów, a takich serwerów jest napewno kilka

np japonia ma swoje http://blog.mag.com/blog/2010/02/server-restart-patch-alert-mag-v1-01a-2/

Added additional servers for Japan.
Edytowane przez TaKeShiX
Odnośnik do komentarza

Same mapy nie wygrają meczu ^_^ , ALE po rozegraniu 30h w becie i 30h w full'a z chęcią bym przywitał możliwość grania na każdej mapie atak/obrona. tzn nie tak jak jest teraz, że na swojej mapie się tylko broni. wiadomo, że twórcy mieli jakiś tam zamysł związany z "fabułą" ale można byłoby to w prosty sposób uzasadnić np jakimś podobnie patetycznym wprowadzeniem przed meczem: "Żołnierze sver udało nam się zająć bazę raven bla bla utrzymajcie ją za wszelką cenę bla bla"

i zniknąłby "problem" niezbalansowania map ...

 

Mi się podoba, że każda frakcje mają swoje mapy i że nie można zmienić frakcji w której się gra. To nadaje sens założeniom gry. Nie wyobrażam sobie, żeby można było grać w dowolnej frakcji w każdym momencie i na każdej mapie to by zabiło cały klimat MAG. Przez to też mam nadzieję, że w miarę szybko wydadzą jakieś dodatkowe mapy i ewentualnie tryby gry. Ktoś już wspominał, że mogliby zrobić kilka map o które frakcje między sobą by walczyły i wszyscy byliby wtedy zadowoleni.

Edytowane przez CHINDOOS
Odnośnik do komentarza

Mi się podoba, że każda frakcje mają swoje mapy i że nie można zmienić frakcji w której się gra. To nadaje sens założeniom gry. Nie wyobrażam sobie, żeby można było grać w dowolnej frakcji w każdym momencie i na każdej mapie to by zabiło cały klimat MAG. Przez to też mam nadzieję, że w miarę szybko wydadzą jakieś dodatkowe mapy i ewentualnie tryby gry. Ktoś już wspominał, że mogliby zrobić kilka map o które frakcje między sobą by walczyły i wszyscy byliby wtedy zadowoleni.

 

nic takiego przecież nie napisałem, a pomysł przypisania na stałe do frakcji mi się podoba, mapy związane z frakcją [ kolorystyka, klimat] też, ALE to że np. na własnej mapie TYLKO się broni na dłuższą [piszę to po 60h grania] metę, przy tej ilości map, się nie sprawdza...

 

co do nowych map/trybów z chęcią bym zagrał w wariację dominacji ale żeby na mapie były 3 frakcje na raz :D : np jedna się broni a dwie atakują lub jakiś neutralny punkt/obszar który trzeba zająć i utrzymać :potter:

Odnośnik do komentarza

nic takiego przecież nie napisałem, a pomysł przypisania na stałe do frakcji mi się podoba

 

Ale wiesz,że jak Ci stuknie 60lvl będziesz mógł zmienić frakcję z odpowiednimi benefitami? (dostawanie więcej exp, zachowania expa leaderowego etc)

 

Ostatnio troszkę mniej gram bo zbyt mnie Demon's Souls wkręciło-trzeba nadrobić ; F

Odnośnik do komentarza

nic takiego przecież nie napisałem, a pomysł przypisania na stałe do frakcji mi się podoba

 

Ale wiesz,że jak Ci stuknie 60lvl będziesz mógł zmienić frakcję z odpowiednimi benefitami? (dostawanie więcej exp, zachowania expa leaderowego etc)...

 

nikt mnie nie rozumie :/

chciałbym grając SVER [bez konieczności zmiany frakcji] atakować na mapie SVER lub bronić się na mapach valor/raven ;

prościej już nie potrafię tego napisać ...

 

to co piszesz czyli veteran mode jest mi znane ale to nie załatwia tego "problemu", bo przez kolejne 60 lv np valor będę TYLKO bronił się na mapach valor. poza tym jak już pisałem sam pomysł utożsamiania się z jedną wybraną frakcją mi się bardzo podoba i może jak za około dwa lata będzie mi brakować pucharków do platyny to zmienię frakcję

Odnośnik do komentarza

Siema wszystkim. Szukamy nowych graczy SVER. Mamy juz spory i codzienie grajacy klan. Gramy dla wygranych ale najwazniejsze dla pszyjemnosci. Potrzeba wszystkich klas lecz najbardziej snajperow poniewaz wiekszosc z nas pszeszla z nabijania kilow na nabijanie wygranych i kontrakty. Zapraszamy. Kontakt dla zainteresowanych: LukaszMPower

Odnośnik do komentarza

Siema wszystkim. Szukamy nowych graczy SVER. Mamy juz spory i codzienie grajacy klan. Gramy dla wygranych ale najwazniejsze dla pszyjemnosci. Potrzeba wszystkich klas lecz najbardziej snajperow poniewaz wiekszosc z nas pszeszla z nabijania kilow na nabijanie wygranych i kontrakty. Zapraszamy. Kontakt dla zainteresowanych: LukaszMPower

Nie chcę się czepiać ale z tymi "pszyjemnościami" i "pszejściami" nie licz, że ktoś dołączy do waszego klanu.

Odnośnik do komentarza

Jakby kogoś interesowało to zespoły które robiły muzykę dla poszczególnych frakcji to :

S.V.E.R. - Apocalyptica

Raven - Sascha Dikiciyan

Valor - Tree Adams

 

I nic dziwnego że SVER jest tak oblegany :P

 

 

coś w tym jest :). gram teraz valor, potem raven dla tych śmiesznych pucharków, ale potem wracam do sver m. in. ze względu na muzyczkę.

 

 

nikt nie wspomniał o dzisiejszym patch'u -> http://blog.mag.com/blog/2010/02/patch-alert-mag-v1-02/

 

w sumie nic ciekawego ale zwraca uwagę wypowiedź z oficjalnego forum:

"The patch after 1.02 is gonna be H-U-G-E. More on that one when I'm at liberty to say."

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...