Skocz do zawartości

Disgaea 3


karol885

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Srednia ocen na gamerankings wynosi 80% wiec jak najbardziej pozytywnie jest oceniana. Disgaea slynie z absurdalnego humoru i zapewne to jest jej znakiem rozpoznawczym...nie mowiac juz, ze mozesz "levelowac" postacie do 9999lv(jak ktos osciagnie ten level choc jedna postacia to wielki "szacunken" ;) )

 

Ps. Dzieki za cynk, ze juz na all... sprzedaja(swoja kopie wlasnie zakupilem ^_^ )

Odnośnik do komentarza

Czuje prawdziwy głód z powodu braku jakiegokolwiek jrpg na PS3. Kawał czasu minął od premiery tego złomu od Sony i nic sensownego nie ma. Oblivion w ogóle mnie nie wciągnął, Metal 4 to komercyjna szmira, a tutaj objawienie: Disgaea 3 (import). Grałem w pierwszą część i była genialna, dwójka to nie było już to samo, teraz pojawiła się trójka i chcę ją zamawiać, ale nie wiem, jakie są opinie na jej temat (spotkałem się z negatywnymi, jak również pozytywnymi) i czy warto wyrzucić te 189 zeta ... Z drugiej strony przez najbliższy czas nie będziemy mieć żadnego Jrpg na PS3 (słyszałem tylko, że maja puścić w USA Eternal Sonata), więc nie wiem czy zamawiać to, czy wstawić nowy laser w PS2 i śmigać w Persone3: FES (czekając na czwarta część).

Edytowane przez Guts
Odnośnik do komentarza

Niewiele narazie pogralem bo "mecze" IU. Pierwsze co cisnie sie na usta to stwierdzenie, ze Disgaea 3 spokojnie moglaby wyjsc na Ps2. Wiec nie spodziewajcie sie graficznych fajerwerkow ;) Jak zwykle znakiem rozpoznawczym jest humor(nie biorac pod uwage osiagniecia 9999 levelu :P ) i juz na poczatku daje o sobie znac. Ten kto gral w we wczesniejsze czesci poczuje sie jak ryba w wodzie :)

 

Odnośnik do komentarza

Tak jest to Limitowana Edycja Delikwent z Rosenqueen, zapłaciłem za nią z przesyłką tyle ile normalnie sama gra w Polsce na PS3 kosztuje (mam na myśli tu nowość 189-199zł) Chociaż jazdę miałem z czekaniem, system Rosenqueen padł i praktycznie przez tydzień nie wiedziałem co się działo z paczką....ogólnie z gwarantowanej dostawy do 10 dni wyszło 15 dni czekania >.> Szkoda, że nie zdążyłem i wyprzedali wszystkie Honor Student edycje :(

 

Co do zawartości edycji, jestem zadowolony, dostałem 2x płytki z muzyką, jedna to chyba 21 czy 22 wybrane tracki ze wszystkich części serii, są najlepsze z trójki więc jest kewl ;p Druga płytka to główne motywy z 1,2 i 3.

 

Zastrzeżenia mam tylko do Guida, jest lepiony i niestety już po rozpakowaniu zauważyłem, że długie użytkowanie skończy się dla niego źle, jeśli nie będe ostrożny....

 

Sama gra jest świetna, super intro anime, szkoda że jedyny klip anime w grze :/ na płytce scieżki JP i EN, gram na EN bo uwierzcie lub nie, ale EN dub jest genialny, co w grach NISA żadko się zdaża :o z reguły jest kiepsko, jak np Mana Khemia itp....tutaj EN dub powala. Mao ma głos pana, który robił VA Junpeia z Persony 3 np....i wypada zaje*** .

 

Jako, że jestem fanem serii to grafika mi nie przeszkadza...chociaż mam WIELKIE zastrzeżenia do NIS, że użyli sprity postaci w rozdzielczości PS2 upscaled, tła, lokacje i efekty graficzne są HD, ale sprity już nie. Brak ścieżki Dolby Digital, najlepsze co dostaniecie to Stereo...Co jak co, ale DD lub DTS w grach HD to powinna być norma, chociaż może poprostu NIS nie stać było na nagranie ścieżki DD?

 

Kilka nowinek, np geo block....dodają smaczku do walk, co do szkoły, głosowania należą teraz do przedstawicieli klas w szkole, których można oczywiście przekupić lub pobić...w sumie to narazie tyle, grałem tylko godzine czy coś, mam zamiar pograć dłużej jutro i do niedzieli, bo mam wolne ;p

 

Aha, oczywiście nie braknie nawiązań do serii anime czy gier, np do dragon ball o super herosach, albo Gundam Destiny ;p tych nawiązań jest multum!

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Errrr co tu dużo mówić....

 

W grze główny bohater to Mao, syn obecnego overlorda, którego chce zabić bo ten mu popsuł slaystation i kilka milionów godzin grania poszło się ....... tak to się prezentuje na początku :) później fabuła staje się bardziej dojrzała, ale nadal jest tam ta dawka humoru, która Disgaea się charakteryzuje :)

 

Polecam, recenzję na eurogamer.net, a walki na youtubie możesz obejrzeć....

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

zaznaczę od razu że z pierwszą częścią tej gry miałem co nieco do czynienia..z drugą nic, a od 3 nie mogę się odpędzić...

mimo archaicznej grafiki, ma coś w sobie tak uroczego co nie pozwala mi odejść od ekranu

po

1-humor..bezapelacyjnie świetny...uśmiałem się jak mało kiedy

2- mnogość rozwiązań:

a)klasa w szkole i ustawienia własnych zawodników..wiele od tego zależy..chociażby wspólne ataki jak i możliwość używania skilli sąsiadów

b)komitety klasowe..w zależności do jakich przypiszemy postacie otrzymujemy jakiś bonus..a to do walki a to do expa a to u pielęgniarki..a to możemy brać udział w głosowaniach klasowych..lub stać się piratami w item world

c)wspomniany item world..i piraci..porywanie statków innym piratom..zdobywanie skarbów..powerowanie itemów..zabawa z innocent..

d)dodatkowo class world gdzie powerujemy swoje postacie

e) inne bonusowe plansze poza wątkiem głównym..dostępne po przegłosowaniu uchwał w radzie szkoły

f)nie chcę mi się rozpisywać na temat dostępnych potworków i skilli ale powiem tylko że jest ich mnóstwo

g)po przejściu 1 etapu.(wiedziałem ze nie może być koniec gry choć tak się zapowiada)..zmuszony jestem przejść go jeszcze raz

...dostałem jakiegoś dodatkowego jegomościa z szuflą:)..coś ma wspólnego z prinni ale jeszcze mi się nie udało go rozkminić(nie ma skilli)

h)to raczej rada...gadajcie z ludzikami co jakiś czas...właśnie dzięki temu mogłem się cofnąć do 1 etapu..a co dają jeszcze sam się muszę przekonać

ale widzę że warto

i)wejście do świata serca Mao..mam nadzieje że później lepiej wykorzystane..

j)po katowaniu non stop od około miecha czuje się jakbym był na początku...nic nie mam nic nie umiem..więc długa zabawa dla hardcorowców murowana

k) magichange zmiana potworków w broń..spoko:)

1 i 2 daje 3 a trzy powody wystarczą by zagrać ...grałeś w 1 lub 2..podobało się...o się nie wahaj...jeśli nie grałeś to nie bój się nic nie stracisz..i nie czytaj tekstu poniżej:)

czas na minusy..

1-archaiczna grafa

2-błędy kodu...strzelanie z łuku przez górę ok..da radę ale z pistoletu..wygląda żenująco..to samo tyczy się skilli przechodzących przez naturalne przeszkody

3-inteligencja przeciwników....takie coś tu nie istnieje..stoją i czekają jak kołki..aż podejdziesz..lub walą się na pułapki terenowe..jedyna siła to tylko ich lv

4-skakanie po planszy głównej i w tajemniczych przejściach w item world..paranoja..zbugowane na maxa..po pierwsze trzeba skakać przez przeszkody by zdobyć skrzynie

oki niech będzie ale nie tak zaje...trudne.wspinanie się z niższej na wyższą półkę..jezzuuu(łatwiej mi szło w tomb raiderze..znienawidzonej przez skoki)..ale bug polega na tym że jeśli czegoś nie możesz przeskoczyć lub na coś wskoczyć z niższej półki..próbuj po kątach, zamiast od nowa, po paru skokach nie masz problemu

5-monotonia plansz..o ile w wątku głównym nie ma co narzekać o tyle item world i inne worldy można byłoby jakoś urozmaicić...pozostały nudne jak flaki...nawet bez oleju..bo po co flaki marnować

...FF tactics to to nie jest..wiele mu brak do kultowego tytułu...

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

3-inteligencja przeciwników....takie coś tu nie istnieje..stoją i czekają jak kołki..aż podejdziesz..

Nie przesadzasz to jest RPG a nie Call of Duty :D Raz oni stoją, raz ty i "czekasz jak kołek".

 

Pytanko

Na gamefaq widziałem, że w grze jest Statistician (innocent). Gdzie :?: Gram już w to tyle czasu, że normalnie to bym przeszedł 10 innych gier a jeszcze żadnego nie spotkałem. Mam Mentor'a z tych ważnych, ale jest on bezużyteczny do szybkiego upgreadowania postaci.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.