Skocz do zawartości

Ktorego RPG wybrac?


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

Zalozylem ten topic poniewaz nie znalazlem podobnego,jezeli sie okaze ze takowy juz istnieje,lub ten jest bez sensu mozna go usunac...

A wiec w tym temacie,mozna pisac jakiego typu rpga sie poszukuje/kto co poleca,np "szukam rpg podobnego do ff7","szukam rpg z systemem walki jak w..." itp.

Warto wspomniec o platformie na ktora sie owego rpga szuka co moze ulatwic sprawe.

 

Ja osobiscie jestem weteranem,gralem juz w spora ilosc rpgow,ale ostatnio czuje niedosyt gier pokroju Suikoden i stad moje pytanie,poszukuje RPG w ktorym bedzie tak jak w Suikodenie,bogaty wachlarz postaci,ostatnio coraz mniej takich na rynku i jestesmy ograniczeni do 4-6 postaci.Lubie odkrywac ukryte postaci,ustawiac jakis setup,a nie tylko uzywac tego co narzuci mi fabula.

Platformy jakie wchodza w gre to PS2,PSP oraz xbox 360,ewentualnie stary dobry PSX.

Dobrze zeby gra miala ciekawa fabule,klimat.Istnieje cos takiego?FFy,Chrono crossy itd,odpadaja bo gralem.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawa fabula i duzo postaci to .hack//G.U.

 

Klimat i duzo postaci to Valkyrie Profile 2

 

.Hack//G.U. ma chyba najbardziej HC fabułe - strasznie wciaga.

VP2 - to juz masakra, kombajn do grania na setki godzin

jak lubisz odkrywac dodatkowe postacie to Radiata Stories - tam wiecej postaci jest niz w Suiko

i jeszcze Star Ocean 3 - wypasiony kawał gry, z najbardziej powalonym twistem fabularnym jaki widziałem (końcówka pierwszej płyty) + masa dungeonów i bossó dodatkowych + Battle Trophies = kolejne kilkaset godzin w plecy :D

Odnośnik do komentarza

Modlę się o wersję anglojęzyczną w takim razie :D. Oby rzeczywiscie tak bylo, a rozpłynę się normalnie. Gry nie przeszedłem, bo swego czasu pozbylem się konsoli, a nie chcialo mi się potem łupać od poczatku, przez właśnie brak VA. Troche leniwy sie zrobiłem :P. Narazie więc bez oporów się powstrzymuję do potwierdzenia tego info lub zaprzeczenia :P

Edytowane przez Metal
Odnośnik do komentarza
Polecam Valkyrie Profile I

 

Masa postaci do wyboru, każda z bardzo ciekawie opowiedziana historia jej życia. Śliczna grafika 2D, innowacyjny system walki i niespotykany klimat to powinno wystarczyć na zachęte ;)

 

Gra na PSX-a

 

Wspomniec wypada tylko, ze ta gra to jeden wielki dramat ;) (tj.nie oczekuj za bardzo jakis humorystycznych akcentow bo ta gra jest o smierci, poswieceniu i innych powaznych aspektach)

I nie ma tu mowy o jak to w innym temacie napisales "poczuciu druzyny".

 

Ja polecam Xenogears i Grandie.W Xenogears powinienies wczesniej grac jezeli lubisz gatunek jrpg(jak mozna byc fanem jrpg i nie zagrac w Xenogears, ale z drugiej strony nie wyszla w PAL'u wiec jakies wytlumaczenie istnieje ;) ).

Grandia takze godna polecenia i w sumie najlepsza bo i "dwojka" i "trojka" nie dorastaly do piet starszej siostrze :)

Odnośnik do komentarza

Tactical RPG przeszedlem sporo,zostalo mi kilka ale narazie nie mam na nie sily.

RPGi z psxy prawie w wiekszosci zaliczone,poza Grandia,ktore sie przyjrze blizej.VP 1 mi sie nie podoba,nie przypadlo mi do gustu dlatego mysle ze pewnie nie ma sensu siegac po VP2.

Xenogears oczywiscie ze przeszedlem...

Hack.GU sie przyjrze,tak samo jak nocturne/digital devil saga czy persony bo slyszalem ze podobno dobre.

 

Mam duze braki w rpgach na PS2 wiec przewaznie tutaj nie mam pojecia czy sa gierki ala Suikoden/Chrono cross,ktore porywaja glebia,fabula,systemem i postaciami ktore sie zpaamieta do konca zycia.

Dzieki za propozycje,obadam.

Odnośnik do komentarza
Na PS2 to przede wszystkim wszelkie SMT, stara seria .hack i Talesy od Namco, ale to pewnie zaliczyłeś (nie kumam dlaczego nie wypuścili Rebirtha poza Japonią o_O)

 

ke ? Stara seria była w cholere nudna i nie wciagała tak systemowo i fabularnie jak G.U. o_O

 

@Velius - jak nie podobala Ci sie VP1 (co jest dziwne) to i tak radzę zabrać sie za VP2 - połączeń fabularnych właściwie nie ma, a system jest deka inny, wszystko jest 3D i to jedenz najładniejszych RPGów na PS2. Serio - spróbuj ;)

Odnośnik do komentarza

A ja poszukuję eRPGa trochę w stylu tych z "Tales..." - rozbudowana, ciekawa fabuła, tzw. "poczucie drużyny", realia raczej średniowieczne, tryb walki realistyczny (choć nie mam nic przeciwko walkom turowym dopóki są tak dynamiczne jak w FFX, a nie tak nudne jak w DQ9) - znajdę coś takiego? :P Wiem, że najlepszym wyjściem jest kupienie Tales of the Abyss i Legendia, ale trochę odstrasza mnie sprowadzanie gier NTSC, do tego nie wiem czy jest jakiś Freeloader na PS2 :/

Edytowane przez Faustus
Odnośnik do komentarza

Mam trójkę, fajne to, choć postaci są puste, aczkolwiek gra ma dobry klimat, fabułę (mi się ten twist fabularny podobał :) ), tylko, że nie potrafi mnie wciągnąć, szczególnie po tym jak nie udało mi się wygrać z kimś tam w tej takiej wysokiej wieży i się zniechęciłem :P A PSP nie mam. Zastanawiałem się nad Baten Kaitos, ale trochę mnie system kartowy odstrasza. Tak BTW może od razu zadam dwa pytania:

 

1) Jest jakaś wersja Freeloadera na PS2?

2) Jest w Polsce jakiś sklep, który sprowadza gry z Ameryki?

 

Bardzo proszę o odpowiedź :)

Edytowane przez Faustus
Odnośnik do komentarza
Freeloader to Swap Magic :)

 

Co do sklepu to serwisy aukcyjne jak już, szczególnie ebay.

 

Ok, dzięki :) Właśnie jakoś boję się sprowadzać z eBaya, do tego przerażają mnie koszty przesyłki. Stąd właśnie szukam jakiegoś sklepu w Polsce, który by sprowadzał gry NTSC.

 

Takie dwa pytania:

 

1) Dla tych, którzy grali w Tales of Symphonia - jak stawiacie Legendię/Abyss w porównaniu do tej części?

2) Czy jeśli nie spodobała mi się czwarta część Suikodena to jest jakaś szansa, abym polubił piątą? Wkurzała mnie fabuła, postać niemowa, brak poczucia drużyny ze względu na zbyt dużą ilość postaci, kiepska grafika oraz nudnawe walki. Czy najnowsza część coś pod tym względem zmienia?

Odnośnik do komentarza
Freeloader to Swap Magic :)

 

Co do sklepu to serwisy aukcyjne jak już, szczególnie ebay.

 

Ok, dzięki :) Właśnie jakoś boję się sprowadzać z eBaya, do tego przerażają mnie koszty przesyłki. Stąd właśnie szukam jakiegoś sklepu w Polsce, który by sprowadzał gry NTSC.

 

Takie dwa pytania:

 

1) Dla tych, którzy grali w Tales of Symphonia - jak stawiacie Legendię/Abyss w porównaniu do tej części?

2) Czy jeśli nie spodobała mi się czwarta część Suikodena to jest jakaś szansa, abym polubił piątą? Wkurzała mnie fabuła, postać niemowa, brak poczucia drużyny ze względu na zbyt dużą ilość postaci, kiepska grafika oraz nudnawe walki. Czy najnowsza część coś pod tym względem zmienia?

 

 

1.Osobiscie uwazam Tales of Abyss za jedna z najlepszych o ile nie najlepsza czesc calej serii,jezeli jeszcze masz kumpla do pogrania to bierz bez zastanowienia,ciekawa fabula,swietne poczucie postaci,dobry system,bardzo dobra grafika,niezla sciezka dzwiekowa...przekonany?

Tales of Legendia nie gralem,z powodu braku opcji multiplayer wiec sie nie wypowiem.

2.Suikoden V deklasuje Suikoden IV o wieeeele.Suikoden IV to najgorsza czesc serii,za to Suiko V to perelka,probuj bez zastanowienia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...