Skocz do zawartości

Ktorego RPG wybrac?


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj zapytam. Jak się prezentują Makai Kingdom oraz La Pucelle Tactics w porównaniu do Disgaea? Gry te wykorzystują zdaje się ten sam system, ale noty zebrały nieco niższe. Warto sobie zawracać tym głowę jeśli Disgaea byłem zachwycony?

Takie rzeczy są w recenzjach wyłożone jak koniowi. Ja wiem tyle, że Makai Kingdom NIE wykorzystuje systemu Disgaei (np. brak "szachownicy"). Podobieństwa sprowadzają się głównie do wyglądu. Sam przeszedłem na razie tylko prolog i jeszcze nie miałem do czynienia z pojazdami.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki wszystkim, bardziej obytym z PSdwójkową armią RPGów za podpowiedzi. Na pierwszy ogień, pomimo, że średnio siadają mi ogólne założenia Fajnali pójdzie FFX, później się zobaczy, ale Disgea to pewniak nad pewniaki :D a nuż wróci klimacik FFT, a wtedy to już rodzina, znajomi itd mogą zapomnieć jak wyglądam...Jeszcze raz dzięki, może za 2lata jak już uda mi się skończyć te dwie gry popytam znowu :D

Odnośnik do komentarza
To ja również zapytam szacownego grona obytych w RPG bardziej ode mnie:

1- niedawno po dłuższej nieobecności pojawiła się u mnie w domu konsola PS2, przeszedłem większość must- have'ów jakie sobie wyznaczyłem teraz w dość zaawansowanym stopniu walczę z Yakuzą, i mysle, że po jej (daj Boże) skończeniu przyjdzie czas na jakiegoś RPG-a i tu pojawia się pytanie, który tytuł z oferty drugiego Play'a będzie najlepszy dla zdecydowanie NIEhardkorowego gracza, niemającego czasu na wielogodzinne kombinowanie typu "czy lepiej ubrać bohaterowi kamizelkę +5HP, czy sweter +10MP". Jednym słowem najlepiej jakby gra była niezbyt skomplikowana, niezbyt długa, niezbyt wymagająca :D i z dobrą fabułą. na chwilę obecną myślę o FFX, ale trochę boję się czasu gry i jej stopnia skomplikowania...

 

U mnie dokladnie ta sama sytuacja, tylko ze przeszedlem kilka miesiecy temu FFX i mam ochote na cos nowego, co polecicie?

Odnośnik do komentarza

,,2- Czy na PS2 znajdę dobre taktyczne RPG w stylu FFTactics, czy Joanny Darc?? ,,

 

jest kilka...Suikoden tactics ...disgaea 1 i 2...o ile pierwszy tytuł raczej średnio mnie zachwycił o tyle disgaea jest boska...

szczególnie zwrócić trzeba uwagę na dobry humor...

niestety także i temu tytułowi daleko do FFT...nawet 3 części na ps3..ale bywają gusta i guściki...

ja się zagrywam 3 mimo jej bugów...tobie natomiast naprawdę polecam 1 i 2...bo niestety tylko te części są na dwójeczkę

 

poczytaj także co napisałem na temat 3 na forum..co nieco może ci przybliży klimat tam panujący..wady natomiast we wszystkich częściach są takie same..:)

 

 

ps...tyle tylko że na minus dla ciebie jest to ....że disgaea to OGROMNY pożeracz czasu..

nie wspomnę już nawet o co najmniej kilku zakończeniach w kazdej części..zależnych od tego z kim wygrałeś z kim przegrałeś..lub co w item wordzie zrobiłeś..itd...itp..(w pierwszej części polecam zakończenie po porażce z mid-bossem).

Edytowane przez Samuelus
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Niestety nie mogę pochwalić się długą listą RPG, które przeszedłem. Zawsze odstraszał mnie czas gry...

Z tych, które pamiętam, ukończyłem tylko Disgaea i... Pokemony (nawet wielokrotnie :P)

Persona 3 jakieś 3/4 gry :( Trochę grałem też w Odin Sphere, Baldur's Gate II na PS2. FF X, FF XII, Valkyrie Profile 2, tylko chwilkę.

Coś tam jeszcze było, ale nie mogę sobie przypomnieć. Tych nowszych gier nie liczę.

Wszystkie mi się podobały. No może za wyjątkiem Odin Sphere...

Także z tymi RPG jest dziwna sprawa. Uwielbiam je, ale nie mam na nie czasu :(

Jednakże ciekawość nie daje mi spokoju i takie gry jak FF VII i FF X muszę w końcu zaliczyć.

 

Zrobiłem sobie małą listę must have'ów, zaczynając od klasycznych jRPG.

FF VII-X

Chrono Trigger

Chrono Cross

Vagrant Story

 

1. Czy dokonałem dobrego wyboru jak na początek?

2. Od czego najlepiej zacząć?

3. Zanim zabiorę się za CC, konieczne jest przejście CT?

4. W FF najlepiej zacząć od pierwszych części? Czy one są powiązane fabularnie? Chociaż z uwagi na grafikę pewnie FF X zostawić na koniec...

5. Jaki jest średni czas ukończenia tych gier?

6. Mógłbym prosić o króciutką charakterystykę tych gier? Czym one się od siebie różnią? Tj. jaki system walki i która gra ma najlepszy, fabuła, gameplay...

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Edytowane przez gianbuffon
Odnośnik do komentarza

Chcesz kolejną wojnę wywołać? Myślę, że każdy tutaj Ci napisze co innego o każdej części fajnala. Oprócz X i X-2 oraz XIII i nadchodzącej XIII-2 fajnale nie są ze soba powiązane fabularnie, występują za to motywy/postacie/stwory charakterystyczne dla serii. W każdej części masz inny system walki. Średni czas zależy od tego jak bardzo się spieszysz, powiedzmy 20-25 godzin. Grając w CC po zagraniu w CT wyłapiesz więcej świetnych nawiazań do CT. Myślę, że przed zagraniem w Chrossa powinieneś skończyć Triggera.

 

Ale skoro wcześniej Cię odstraszał czas gry to wątpie żebyś się w to wkręcił. Oczywiście mam nadzieje, że spodoba Ci się ten gatunek.

Odnośnik do komentarza

Dopisz do tej listy koniecznie Xenogears, bo fabułę to on ma najlepszą. Jak się nie czujesz na siłach z inglisza to ściągnij sobie spolszczenie, bo dialogów w grze multum.

Finale nie są ze sobą powiązane, więc kolejność obojętna. Podobne są do siebie gameplayowo, tylko system walki różny w każdym, ale zawsze jest to turowy ATB (oprócz X, gdzie nie ma ATB, tylko kolejki) z limitami, summonami i każdy ma w sobie coś fajnego. Fabularnie trzymają podobny poziom, kwestia gustu, która Ci się bardziej spodoba. VIII charakteryzuje się bardziej niż zwykle rozwiniętym wątkiem miłosnym, a IX baśniowym klimatem.

Chrono Cross można zacząć bez CT, bo nawiązania są bardzo, bardzo luźne, a nawet niezauważalne na pierwszy rzut oka. Fabuła jest świetna, ale troche zmarnowana, bo cała esencja znajdująca się na 2 płycie to jakieś 20-30 godzin gry ściśnięte do 2-3, przez co historia sporo traci, identycznie jak w Xenogears. Ale za to gra może się pochwalić nieliniowością, ogromną liczbą świetnych postaci, mnóstwo sidequestów. To jest raczej gra, w której ciągle się wracasz do odwiedzonych miejsc, żeby zobaczyć co słychać, a nie brnisz wiecznie przed siebie. W reszte nie grałem, albo nie pamiętam zbyt dobrze ;)

 

I ogólnie na początek polecam FF VII.

PS. Wszystkie Finale są spolszczone (do X już robią)

 

@up 25 godzin? bez przesady, tyle to się wyciąga jak się gre na wylot zna. Pierwsze podejście to 40-50 godzin każda.

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Właśnie zastanawiam się, czy mój angielski jest na tyle dobry, aby zrozumieć wszystkie dialogi. Obawiam się, że w przypadku RPG może być problem...

PSX niestety nie mam, więc rozumiem, że zostaje mi ePSXe... Co prawda mam FF VII z PSS, kiedyś pod wpływem impulsu kupiłem, ale nie wiem, czy jest sens grać w takie gry na PS3. Język angielski, pikseloza...

Chrono Trigger tylko emulator SNES, tak? Boję się, że może mnie to odrzucić, dlatego pytałem, czy mogę od razu grać w Chrono Cross.

Edit: FF VII-IX jednak są na PC :) Chrono Trigger na NDS. A Chrono Cross, Vagrant Story i Xenogears to zdaje się tylko PSX.

 

System walki najbardziej odpowiada mi turowy. Taki właśnie jak w Persona 3 i Disgaea.

Co do tych Finali to rzeczywiście głupie pytanie, bo już wiele razy spotkałem się z opiniami, że który lepszy, to kwestia gustu. Pewnie i tak zacznę od VII i może od razu po kolei wszystkie części do X. A później Vagrant Story, Chrono Cross (Chrono Trigger jeśli znajdę czas) i na koniec Xenogears. Więc muszę znaleźć min. 300h wolnego czasu... Będzie ciężko, ale prędzej, czy później muszę je przejść i mieć spokój :P

Edytowane przez gianbuffon
Odnośnik do komentarza

Wyszedł na psxa, ale podobno konwersja niezbyt udana. To samo czytałem gdzieś o FF VII i FF VIII na PC. Więc już sam nie wiem, czy lepiej grać na emulatorze psx, czy na wersji PC...

Zastanawiam się jeszcze, czy nie kupić tych gier z PSS. FF VII-IX, Vagrant Story, Xenogears są na pewno. Chrono Trigger chyba nie ma, ale ma być. Chrono Cross na japońskim, więc pewnie bez angielskich napisów...

Odnośnik do komentarza

Skoro sądzisz, żę grafika w Triggerze Cie odrzuci to równie dobrze możesz przestać z Xenogears. Pamiętaj, że w rpg liczy się fabuła oraz system walki(dla niektórych ważniejszy od fabuły).

Z tymi 25 h przesadziłem, poprostu ostatnimi czasy pogrywam w stare rpg-i i tylko mniej wiecej zajmuje mi ich przejscie, kiedyś to potrafiłem 2-3 tygodnie grać w ejdnego i robić jak najwiecej się da.

Odnośnik do komentarza

no ale save w kazdym miejscu to nie polecam, bo latwo mozna sobie psuc zabawę nagrywając np. w trudnyhc momentach. Moim zdaniem lepiej trzymac sie tradycyjnego nagrywania. Tez nie polecam wersji pc FF, slyszalem ze dzwiek jest duzo gorszy i sprawdzalem to na youtubie to roznice w soundtracku sa naprawde duże, a tutaj udzwiekowanie (jak dla mnie) pelni bardzo wazna funkcje :<

Odnośnik do komentarza

Ok, czyli Finale, Vagrant Story, Chrono Cross i Xenogears emulator PSX. A co z Chrono Trigger? SNES, czy PSX?

Jeszcze sobie włączę FF VII na PS3 i zobaczę, czy mnie odstraszy. Do grafiki pewnie z czasem się przyzwyczaję. A co do angielskiego, to dużo osób nauczyło się anglika na takich grach jak MGS, czy Silent Hill, więc sobie myślałem, że może na Finalach go doszlifuję :P Ale z drugiej strony siedzenie ze słownikiem znacznie wydłuży czas gry...

Edytowane przez gianbuffon
Odnośnik do komentarza

Ok, czyli Finale, Vagrant Story, Chrono Cross i Xenogears emulator PSX. A co z Chrono Trigger? SNES, czy PSX?

 

No jeśli i tak masz grać na emulatorze, to włącz sobie już wersję SNES, przynajmniej będzie chodzić szybko. Bestiariusz i parę scenek FMV możesz sobie zobaczyć w internecie.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie przejrzałem początek solucji do FF VII i faktycznie wydaje się, że bez solucji można sobie poradzić.

Ale co z takimi rzeczami jak np. to:

http://squarezone.pl/final_fantasy_vii,chocobo,articles.html

Czy bez takich pomocy zorientuję się w grze, gdzie i jak złapać takiego stworka, jak ich krzyżować, rozwijać, itd?

Ciekawostki jak te:

http://squarezone.pl/final_fantasy_vii,ciekawostki,articles.html

Albo porady dotyczące broni - gdzie je znaleźć, jakie warto posiadać, jak rekrutować ludzi do drużyny, porady dotyczące walk...

 

Wiem, że kiedyś tego nie było i ludzie jakoś sobie radzili. Ale w związku z tym, że czasu niestety nie mam dużo, to czy mogę chociaż z takich porad korzystać?

 

Aha i jeszcze odnośnie tych spolszczeń. Do samego FF VII chyba jest ich kilka. Więc czy mogę pobrać to z tej strony, którą wyżej podałem, czy polecacie jakieś inne?

Odnośnik do komentarza

RPGi zazwyczaj są skomplikowane i tak tylko zerknąłem na to co mnie czeka. O tych Chocobosach wcześniej słyszałem, opisu przeczytałem tylko sam początek, więc żadnymi spoilerami się nie załatwiłem.

Ok, w takim razie będę grał bez żadnych pomocy...

 

A co z tymi spolszczeniami? Które będzie najlepsze?

 

Dzięki :)

Edytowane przez gianbuffon
Odnośnik do komentarza

Jest tylko po jednym spolszczeniu do każdej z tych gier. CT ma tylko 3, z czego jedno jest niepełne.

A co do solucji - na pewno sobie poradzisz, gadaj tylko ze wszystkimi i czytaj uważnie dialogi to się nie zgubisz. I pamiętaj żeby gadać z każdym, bo czasami dostaje się przydatne rzeczy/info od przechodniów. Jak spotkasz gościa od tutoriala, to przepytaj go o wszystko, on Ci wyjaśni dokładnie mechanike gry i jeśli ją ogarniesz to żaden boss nie będzie problemem. A jak co to zawsze można podexpić.

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...