Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Rozuniałbym decyzję Donnarummy gdyby nie właśnie transfery które Milan robi.

 

O ile to wypali to Donnarumma mógłby zostać symbolem odbudowy wielkiego Milanu, no nie fajnie się zachował, pomijając nawet zwykłą lojalność wobec klubu który tak go wypromował i rozwinął. Dobrze chociaż że ostatni rok kontraktu spędzi na trybunach.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Ale mimo wszystko pokazali że chcą coś znaczyć i to powinno go jakoś zachęcić. W żadnym innym klubie o takiej marce jak Milan nie będzie miał pierwszego składu bo aż tak dobry nie jest, nie wiem na co on liczy. Ledwo 18 lat skończył, większość bramkarzy przebija się do składu mając po 20-kilka lat, nie wiem po co marnować taką szansę na dalszy rozwój.

 

Raiola pewnie miał swój udział w całej tej sytuacji, ale wciąż ostatnie słowo należało do Donnarummy. Taki Matuidi tez jest klientem Raioli i siedzi w tym PSG nadal, bo chce.

 

Donnarumma zarabiałby więcej niż Buffon warto dodać :)

Odnośnik do komentarza

Ale mimo wszystko pokazali że chcą coś znaczyć i to powinno go jakoś zachęcić. W żadnym innym klubie o takiej marce jak Milan nie będzie miał pierwszego składu bo aż tak dobry nie jest, nie wiem na co on liczy. 

 

 

Mdr. Donnarumma był chyba najlepszym bramkarzem Serie A w tym sezonie. Może i w Europie. Tylko Ochoa obronił nieco więcej strzałów, tyle że Ochoa puścił dwa razy więcej goli. Ogólnie nie wiem, jakiego bym bramkarza wymienił, który zagrał lepszy sezon, niż Donnarumma. Jest tak samo dobry jak ktokolwiek inny. No a dopiero zaczyna karierę. Może mieć pierwszy skład w każdej marce. 

 

Duże marki mają trochę opory przed rzucaniem kasy na bramkarza, bo w sumie po co, ale jeśli były takie długie rozmowy o kontrakcie, to pewnie jacyś chętni są. Ja zawsze stawiałem, że skończy w Juve, co wiele osób rozsierdzało w necie. Lojalność piłkarzy poważna sprawa. I te teksty w necie "jeszcze niczego nie osiągnął" XD. Bo przecież futbol tak działa. On zrobił co mógł. Milan miał dużo więcej punktów dzięki niemu.

 

Swoją drogą to Donnarumma nie jest jakiś full wychowankiem Milanu, pochodzi z Neapolu, Milan go kupił jako 14-latka za niemałą kasę jak na gracza w tym wieku. Nie wiem, może jestem dziwny, dla mnie to normalne że może być wdzięczny Milanowi i go lubić i szanować, i jednocześnie także chcieć odejść dalej w górę. Mógłby zostać, ale jak odejdzie to nic dziwnego na tym świecie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 

Ale mimo wszystko pokazali że chcą coś znaczyć i to powinno go jakoś zachęcić. W żadnym innym klubie o takiej marce jak Milan nie będzie miał pierwszego składu bo aż tak dobry nie jest, nie wiem na co on liczy. 

 

Mdr. Donnarumma był chyba najlepszym bramkarzem Serie A w tym sezonie. Może i w Europie. Tylko Ochoa obronił nieco więcej strzałów, tyle że Ochoa puścił dwa razy więcej goli. Ogólnie nie wiem, jakiego bym bramkarza wymienił, który zagrał lepszy sezon, niż Donnarumma. Jest tak samo dobry jak ktokolwiek inny. No a dopiero zaczyna karierę. Może mieć pierwszy skład w każdej marce. 

 

Duże marki mają trochę opory przed rzucaniem kasy na bramkarza, bo w sumie po co, ale jeśli były takie długie rozmowy o kontrakcie, to pewnie jacyś chętni są. Ja zawsze stawiałem, że skończy w Juve, co wiele osób rozsierdzało w necie. Lojalność piłkarzy poważna sprawa. I te teksty w necie "jeszcze niczego nie osiągnął" XD. Bo przecież futbol tak działa. On zrobił co mógł. Milan miał dużo więcej punktów dzięki niemu.

 

Swoją drogą to Donnarumma nie jest jakiś full wychowankiem Milanu, pochodzi z Neapolu, Milan go kupił jako 14-latka za niemałą kasę jak na gracza w tym wieku. Nie wiem, może jestem dziwny, dla mnie to normalne że może być wdzięczny Milanowi i go lubić i szanować, i jednocześnie także chcieć odejść dalej w górę. Mógłby zostać, ale jak odejdzie to nic dziwnego na tym świecie.

 

Ja po prostu biorę to na zdrowy rozsądek. Chłopak jest "wcześniakiem", wyprzedził normalny cykl bramkarskiego rozwoju o dobre parę lat i on zdaje się tego nie doceniać. Oczywiście takie odejście nie jest niczym dziwnym w dzisiejszych czasach, walić jakąś lojalność (choć fotki gdzie całuje herb Milanu są) ale czemu mając 18 lat nie zostać w obecnym miejscu, gdzie mają do mnie zaufanie, gdzie mogę grać regularnie w silnej lidze i po prostu wciąż się rozwijać? Czy podpisaniem tego kontraktu zablokowałby sobie transfer do jakiegokolwiek innego klubu w przyszłości?

 

Donnarumma ma 18 lat, je.bany, jest nawet młodszy ode mnie. On, zważywszy na wiek, będzie miał spadki formy w najbliższych latach. Jeśli nie będzie, to znaczy że jest nadczłowiekiem, dlatego zostańmy przy tym że jednak będzie miał gorsze okresy, bo to normalne. De Gea był kasztanem przez długi czas zanim zaczął grać na poziomie. Czy inny duży klub do jakiego przejdzie będzie miał do niego na tyle duży kredyt zaufania by nie rezygnować z niego gdy zawali kolejną bramkę? Jak przyjdzie, to za darmo, więc ten klub oprócz tygodniówek nic w niego nie zainwestuje by go na siłę forsować. No nie jestem pewien po prostu czy to rozsądny ruch na ten moment. Nie wiem co go tak ciągnie poza gniazdo, bo nie pieniądze.

 

Milan na dobrą sprawę może nie stracić aż tak dużo, bo w kolejce do gry już czeka rok młodszy Alessandro Plizzari który też zbiera dobre recenzje. Donnarumma może stracić sporo, a raczej na pewno straci rok regularnej gry w następnym sezonie bo wątpię by Milan dawał grać komuś kto nie stanowi dla klubu przyszłości. Jak przejdzie do Juve to za rok, gdy Buffon skończy karierę. Jeszcze wygrać rywalizację ze Szczęsnym i z górki.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

 

Ale mimo wszystko pokazali że chcą coś znaczyć i to powinno go jakoś zachęcić. W żadnym innym klubie o takiej marce jak Milan nie będzie miał pierwszego składu bo aż tak dobry nie jest, nie wiem na co on liczy. 

 

 

Ogólnie nie wiem, jakiego bym bramkarza wymienił, który zagrał lepszy sezon, niż Donnarumma. 

 

De Gea.

Odnośnik do komentarza

No bez sensu ruch, koleś ma dopiero 23 lata, raz może zagrać lepiej a raz gorzej i co wtedy, Everton wtedy może być niezadowolony, stracą zaufanie, no bez sensu się w to pchać, po co przechodzi do innego klubu, nie wiadomo czy tam będzie grał, Sunderland go wychował a tu taki brak lojalności, mógł się spokojnie rozwijać dalej tam, a w ogóle to Sunderland nie traci tak dużo bo w kolejce jest Vito Mannone. 

 

 

W Liverpoolu mieli być dzisiaj i Klaassen, i Mbaye Niang. Takie typowo Evertonowskie ruchy - jak ktoś nie ma widoków na grę w bogatszym klubie, to może wybrać Everton, dosłownie taki powód miał podać np. Michael Keane. No wszystko jakoś bez zaskoczeń taki lineup solidniaków na lato w Evertonie... ale Niang? To by było dziwne. Typ gracza pasujący do ekipy (podobnie jak Bolasie, najlepiej jest go puścić prawą flanką i patrzeć gdzie doleci, w środku mało co ugrywa, nie rozumiem czemu trenerzy to nadal próbują), ale to wszystko, Francuzem jarałem się tak z 6 lat temu co pokazywał, ale od tego czasu żaden piłkarz z tego nie wyrósł i nawet Watford specjalnie nie miał z niego pociechy. Everton? Dziwnie to brzmi.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

18 a 23 to jednak jest różnica,. Gdyby Donnarumma teraz miał 23 lata to chyba każdy miałby wyje.bane, chce to niech odchodzi. Cóż, jak koleś jest taki odważny to niech próbuje, ale w tym wieku gdybym był bramkarzem skupiłbym się po prostu na regularnej grze, nie szukaniu nowych wyzwań, ale jak jest tak pewny swoich umiejętności to ch.uj tam, niech próbuje.

 

No i na Pickforda poszła gruba kasa, która na Donnarummę prawdopodobnie nie pójdzie, więc Everton tak szybko "nie straci zaufania".

 

Niang mi się nie podoba, nawet jeśli będzie pełnił rolę Ennera Valencii to dużo większe nadzieje pokładam w Sandro. Klaassen za to jeszcze jak, oby liczby porządne robił. A Barkley? Lubię go, ale też nie powinien odchodzić, nie rozegrał jeszcze naprawdę dobrego sezonu, nie widać u niego progresu. Jak nie chce nowego kontraktu to się go sprzeda, a nuż zacznie grać w innym klubie (pewnie w Totkach) lepiej. Albo skończy jak Jack Rodwell, ewentualnie wróci z podkulonym ogonem jak Pienaar po epizodzie w Spurs.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Ludzie jak zawsze komentują na podstawie jednego zdania, nie wiedzą co kto mówi, jaka jest sytuacja. Jak z Raiolą... jedno zdanie raczej nie opisuje całej sytuacji ze wszystkich stron.

 

Wedle różnych źródeł, konflikty mają wiele pól, generalnie opartych na tym, że Conte chce mieć kontrolę nad niemal wszystkim w klubie, od transfery przez akademię po kadry asystenckie. Trochę mi to przypomina sytuację w Teatrze Polskim: Mieszkowski osiągnął największe sukcesy, teatralny odpowiednik mistrzostwa... ale patrząc na aspekt poziomu, nieco mniej się przejmował faktem, że to wszystko więcej kosztuje, niż przynosi kasy, to nie był jego priorytet. Po coś też są tacy ludzie na górze, którzy liczą pieniądze i planują, żeby to wszystko dało się utrzymać na plusie i nie padło za jakiś czas. Dlatego nie dziwię się Chelsea, że nie chcą mu tego wszystkiego oddawać. 

 

To nie te czasy, że menedżer kontrolował wszystko w klubie, dzisiaj oni w Anglii też się zmieniają co kilka lat, a dyrektorzy i prezesi muszą planować z myślą o dużo dalszej przyszłości. Conte trenuje od 10 lat i to jest jego siódmy zespół, więc nie dziwię się, jeśli nie chcą oddawać mu sfer, które obejmują planowanie na lata.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

W sumie to podejrzewam, że Roman jest specjalistą od wspierania swoich znajomych chcących uniknąć wszelkich opłat. Tutaj podrzuci niezawodną metodę defraudowania na Kajmany, tam inspektorzy zaczną dziwnym trafem popełniać samobójstwa... Oczywiście Ronaldo ma też wybór krajów, gdzie podatków nie wymagają: można pojechać grać w Katarze, Emiratach, Kuwejcie, albo chociażby Monaco. 

 

 

 

A propos Monaco. Klub trochę sczyści sobie ławkę, to na pewno. Sympatyczny Valere Germain, który w tym sezonie zagrał więcej, niż kiedykolwiek w karierze, trafi prawie na pewno do Marsylii. Nabil Dirar zaś idzie do Turcji. Myślę, że tego typu solidnych grajków zastąpią na ławce nastolatki z akademii.

 

Z nabytków - na razie pojawił się tylko Diego Benaglio. Trochę zaskakujące, wydawało się, że koleś walczy dalej o koszulkę nr 1 w Woflsburgu, miał trochę kontuzji. Nie jest nawet specjalnie starszy od Subaszicia, ot, klasowy zmiennik.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...