Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

No pewnie. W 2011 roku zdominował głosowanie fanów LFC na najlepszego piłkarza sezonu. Zresztą następny sezon wydawał się może jeszcze lepszy, ale wtedy zerwał więzadło i potem to już nigdy nie było to samo.

 

 

Mimo wszystko myślę, że Liverpool nie żałuje zainwestowania wielu milionów w tego Brazylijczyka.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

A to lepiej, żeby gnił na ławie?

Dla niego najlepiej żeby odszedł. W Chelsea nie ma czegoś takiego jak rotacja, tak za Mourinho jak teraz u Conte. To kiedy on chce go włączyć do składu, jak jego podstawowi stoperzy pokończą kariery? Chociaż znając zarząd tego klubu wtedy też woleliby ściągnąąć kogoś za grubą kasę.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Masz 3 podstawowych środkowych obrońców. Doszedł nowy obrońca za 35 baniek, który prawdopodobnie wygryzie jednego z tych 3 obrońców i ześle go na ławę. W kolejce za obrońcą zesłanym na ławę jest Zouma, którego gra w tym sezonie, gdy dostawał szansę, była po prostu mierna. Niech sobie pogra chłopak na wypożyczeniu.

 

 

 

nie ma czegoś takiego jak rotacja

 

A po co zmieniać coś, co działa?

Odnośnik do komentarza

Dla mnie Zouma był bardzo dobrym zamknięciem składu w kwestii środkowych obrońców. 4 środkowych to dobre rozwiązanie przy założeniu, że przynajmniej 3 z nich zawsze będzie formie i nie będzie żadnej kontuzji w tej formacji. A rotacja jest potrzebna w przypadku gry na wielu frontach, już Mourinho pokazał dlaczego. To, że Zouma był w gorszej formie w poprzednim sezonie nie oznacza, że z automatu reszta ją utrzyma, a on sam się nie poprawi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Masz 3 podstawowych środkowych obrońców. Doszedł nowy obrońca za 35 baniek, który prawdopodobnie wygryzie jednego z tych 3 obrońców i ześle go na ławę. W kolejce za obrońcą zesłanym na ławę jest Zouma, którego gra w tym sezonie, gdy dostawał szansę, była po prostu mierna. Niech sobie pogra chłopak na wypożyczeniu.

 

 

 

nie ma czegoś takiego jak rotacja

 

A po co zmieniać coś, co działa?

 

Nie działa granie na kilku frontach bez rotacji.

Odnośnik do komentarza

Dlatego kupili Rudiego ktory zepchna Zume z lawki na wypozyczenie. Jest jeszcze Christensen ale on pewnie tez gdzies pojdzie. Conte wydaje sie byc zadowolony z ilosci i jakosci srodkowych obroncow i teraz szuka konkurencji na wahadelkach dla Alosno i Mosesa.

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

Nie zajmuje się futbolem, nie widział piłkarza w akcji na oczy. "Szanse na karierę oceniam na małe". Nie no dobrze wiedzieć, w Realu na pewno plują sobie w brodę teraz pouczeni. Zobaczymy, za 5 czy 10 lat pogadamy jak wyszło.

 

Tu nawet nie chodzi o to czy się go widziało czy nie, a o to że po prostu więcej młodych talentów nie rozwija się na miarę potencjału i przepadają - a 45 milionowa inwestycja w jeden szczególny to spore ryzyko. To po prostu niespotykane zjawisko, bo naprawdę 16 lat to wiek w którym dosłownie wszystko może się zmienić i dla mnie ten transfer to nawet bardziej jakaś forma hazardu z naprawdę niedużym procentem szans na wygraną. Na pewno Real coś w nim widzi, zobaczymy czy będzie w nim to dalej widział w meczach z dorosłymi. Ale to za jakieś 5 lat pogadamy, tak jak piszesz. :lapka:

 

Co do Lucasa Leivy, to do pewnego momentu był solidnym defensywnym pomocnikiem, ale ostatnie dwa sezony to już porażka na całej linii z jego strony, te faule tuż przed polem karnym w ostatnich minutach spotkań to już się śnią fanom Liverpoolu po nocach xD.

 

Sky podaje że Chelsea jest mocno zainteresowana Aguero. Szczerze mówiąc nie wydaje mi się ten transfer nierealny, Ruben Neves w Wolves, Bonucci w Milanie, nie ma rzeczy niemożliwych. Zobaczymy. Chociaż jak tak pomyślę, to o ile z łatwością jestem w stanie sobie wyobrazić Guardiolę odpalającego Aguero z jakiegokolwiek powodu, tak wzmacnianie bezposredniego ligowego rywala o mistrzostwo tak klasowym piłkarzem może być średnio rozsądne.

 

Wenger podobno chce sprzedać Walcotta, mirror już podawał że Everton szykuje 30 milionów na niego. Zawsze byłem sceptyczny do Walcotta bo raczej nie podoba mi się jego styl gry (głównie jego bezmyślność), dlatego zdziwiłem się gdy zobaczyłem że strzelił w poprzednim sezonie łącznie 19 goli, oglądałem ligowe mecze Arsenalu, ale nie wiedziałem że aż tyle się tego nazbierało. Theo nie jest już młody (28 lat xD jak ten czas leci, Bale tak samo) może w klubie w którym nie będzie musiał cały czas patrzeć na konkurencję jeszcze pokaże potencjał sprzed paru lat. Ciekawa też sytuacja z Wilsherem, koleś ma 25 lat i wciąż nie wygląda na to żeby miał kiedykolwiek wrócić do formy z sezonu 2010/2011. Wypożyczenie do Bournemouth było umiarkowanie udane, to znaczy że grał regularnie, obyło się bez kontuzji, ze dwa razy pamiętam że trafił w jakimś meczu w słupek i poprzeczkę. Ale to by było na tyle. Jeszcze ze dwa lata jechania na nazwisku i jakieś Crystal Palace na stałe się szykuje coś myślę.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Walcott ma jedną z najbardziej rozczarowujących karier reprezentacyjnych w historii, jedyny mundial na którym był to ten w 2006 roku, kiedy miał 17 lat. To może być jego ostatnia szansa na dużą imprezę, a jak kolejny sezon spędzi grając nieregularnie (bo gdzie dla niego miejsce przy Lacazetcie, Sanchezie o ile zostanie i Lemarze, o ile przyjdzie? ) to go Southgate nie powoła. Ale oczywiście o zainteresowaniu Evertonu dawał info tylko Mirror, czyli słabe źródło, równie dobrze Walcott może zostać.

 

Myślę że Rooney też brał pod uwagę mundial decydując się na odejście z United.

Odnośnik do komentarza

Ile emocji o piłkarza, który coś do nazwania dobrym sezonem miał raz, cztery lata temu. Jeśli Arsene planuje grać dalej 3-4-2-1 to ci bardziej skrzydłowi gracze zaiste mogą być jeno towarem do opchnięcia. W sprawie Lemara i Mahreza na razie nic się nie dzieje.

 

 

Na razie Szczęsny - oficjalnie prezentowany w Turynie, jako że przyleciał już dokończyć formalności. Opłata niewysoka. Nadal mnie to dziwi... Wszyscy spodziewają się sezonu na ławce dla Polaka. Ale rynek bramkarzy jest niewielki, duże kluby rzadko kogoś szukają, co zrobisz. Napoli na razie wydaje się zaspokojone Reiną. Załatwiane są też odejścia Debuchy'ego oraz Caluma Chambersa. Prawdopodobnie Crystal Palace zapłaci mniej więcej tyle samo, co Arsenal kupując go, co dobrze pokazuje, że nawet "nieudany" transfer młodego talentu nie musi wiele kosztować.

 

Jairo Riedewald - będzie drugim stoperem Palace, nota bene. Kolejny koleś, który jako nastolatek grał w reprezentacji Holandii. Jeszcze rok temu był istotnym graczem zespołu, podobnie jak Milik z przodu. Teraz ma lat 21, nie grał za wiele w tym sezonie. Pojawili się lepsi. Nie zwrócił mojej uwagi nigdy tak jak Davinson, oczywiście, ale może kiedyś za 5-10 lat jeszcze będzie co z niego, będę patrzał.

 

 

 

W Juventusie trzeci transfer, o którym pisałem, też będzie niedługo zrobiony. Ponadto do klubu dołączył Mattia de Sciglio. Patrząc na to, jak dobry był de Sciglio w wieku 20 lat, cóż, teraz to tylko wzmianka, bo od tego czasu nadal nie zaliczył już dobrego sezonu i nikt nie spodziewał się, że w nowym Milanie będzie w ogóle grał. W Juve też raczej na ławkę, no nie brzmi to jak kandydat do zastąpienia Sandro czy Alvesa w żadnej sytuacji innej niż awaryjna. Po załatwieniu tych transferów Juve ma jeszcze coś zrobić z sondowanymi środkowymi pomocnikami. Wśród nich Matić.

 

Patrik Schick - nadal nieogłoszony, choć już tak dawno był w Turynie. Mówi się, że wykryto problemy z sercem. Cóż tu dodać, sport to duży wysiłek, a Abdelhak Nouri pokazuje największe ryzyko, jakie może za sobą nieść.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Cassano zawsze miał coś z głową, zupełnie mnie to nie dziwi. 

 

To już przesądzone że Aubameyang zostaje w Borussi. Wygląda na to że miał szansę odejść, ale żaden klub nie był na tyle zdeterminowany żeby go sprowadzić. Z kolei Javier Hernandez jest blisko West Hamu, przyznam że go nie śledziłem ostatnio i pamiętam że wykręcał bardzo dobre liczby w bundeslidze, a tu już się go Bayer pozbywa, lel. United wciąż walczy o Perisica.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...