Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

tak tylko jak wytlumaczysz pozniej to stwierdzenie "ktoś kupuje x-a przerabia a później sie dziwi że się psuje"

przeciez nie ma przerobka calkowicie znaczenia jesli chodzi o awaryjnosc...

 

wiec mozna pomyslec ze to pierwsze stwierdzenie jesli by polaczyc z drugim to jest pisane w znaczeniu tym co zrozumial FISIU...

Odnośnik do komentarza
Koper jest jedynym normalnym człowiekiem tutaj ...

Nie musze być jakimś monterem maszyn żeby wiedzieć takie żeczy a jeśli ktoś nie rozumie to niech nie znajduje sobie pretekstu do pośmiania sie z kogoś ok.

Monterze maszyn ..

Sory ale się pomyliłem nie znam sie tak jak ty po prostu tak kiedyś słyszałem ale to moze być możliwe jeśli się wtedy rozkręca konsolę .....

dobrze że ty sie znasz ...c

Piszesz głupoty i w dodatku robisz kardynalne błędy ortograficzne więc nie jest dziwne, że ludzie się z twoich postów śmieją.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Znajomy kupił jakiś zestaw do przerabiania xboxa 360 connectivity kit pro v3 ( chyba tak się nazywa ) . Moja konsola straciła dziewictwo jako pierwsza trochę się bałem że coś pójdzie nie tak ale luz , nie czuję się z tym jakoś źle albo coś . Wszystko działa konsole mam i tak zamiar sprzedać pod koniec wakacji bo nie chcę mi się grać , a na gwarę można oddać nawet przerobioną z tego co czytałem ( i o ile to jest prawda ) . Jednak playstation 3 bardziej do mnie przemawia :)

Edytowane przez Raiga
Odnośnik do komentarza

a jeszcze raczej sama elektronika napedu, a raczej raczej, sama kosc FLASH :)

 

PS.

tak poza tym to jest flash nie zadna przerobka bo nic sie w konsoli nie przerabia tylko zwykle programowanie kosci flash jak kazdego innego napedu DVD w PC,a w niektorych to tylko zmiana pojedynczych sektorow flasha...

 

a tak na marginesie to jestem ciekaw kto wymyslil takie slownictwo do lamania zabepzieczen w konsolach, w PS2 lutuje sie chipa badz kombinacje z plyta i to tez nazwac przerobka nie mozna bo nic sie nie przerabia, albo sie dolutowuje dodatkowy uklad albo kombinacje plyta, w X1 tak samo albo dodatkowa kosc flash albo zmiana flasha w oryginalnej kosci, tez nic sie nie przerabialo

przerobka to np chlodzenia, przerobka zasilacza ze 110V na 220V to mozna nazwac przerobka ale to o czym tu mowa to to slowo w gole nie pasuje ale ludziki podlapaly i wszystko pod haslem przerobka...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Panowie obeznani w temacie - gdzie są plomby MS w konsoli? Da się jakoś zobaczyć, czy nie są zerwane? Wiem, że jedna jest pod faceplatem, a inne?

sreberko, laczace naped z obudowa z przodu, niektóre napedy maja plomby swoje

 

Czepiasz sie Juchy. ;)

 

Termin "przerobka" istnieje od czasow PSXa, gdy modowalo sie go by mozna bylo grac w backupy, pozniej juz zostalo - kazde dzialanie majace na celu uruchamianie gier pirackich na konsoli to po prostu "przerobka".

nazywam rzeczy po imieniu :)

dzialanie w celu uruchomienia kopii to lamanie zabezpieczen urzadzenia

w PSX tez jest montaz eepromu, czyli dodatkowa kosc, dalej nic sie nie przerabia w tym tylko doklada dodatkowy uklad (czyli jak juz to chipowanie)

naginajac to okreslenie to mozna uznac ze chipy czy zmiany oprogramowania kosci flash, ktore przy okazji daja zmiane regionu konsoli mozna by okreslic mianem przerobki regionu konsoli, ale w X0 nie ma to racji bytu...

 

"przerobka" to nie jedyne okreslenie z jakim sie mozna spotkac, "przestrojenie" tez czesto uzywaja ludzie, "chipowanie",

najlepsze byly poczatki jak robili ludzie flasha X0, to sklepy aby klienci, glownie posiadacze PS2, rozumieli o co chodzi to mowili do nich o chipowaniu X0, chociaz zadnego chipa nie bylo, bo jak mowili o flashowaniu to ludzie tego nie rozumieli...

 

mi chodzi tylko o to ze "przerobka" ma wiele znaczen w cale nie zwiazanych z zadnymi kopiami, wiec takie okreslenie to chyba tylko krazy w swiecie ludzi którzy nic oprócz piractwa nigdy nie robili w sprzecie i tylko im sie z jednym to kojarzy i tym samym mysla ze przerabiac to mozna tylko na piraty i nic po za tym nie istnieje, a to calkowicie mylne pojecie, wlasnie pojecie ktore jest przestarzałym określeniem w czasach gdzie rzeczywiście mogło oznaczać tylko jedno w PSX, ale teraz? określenie przeżytek...

ale swiadomsc ludzi jest co niektórych i potrafią nazwać rzeczy po imieniu...chyba ze ktos od razu wali prosto z mostu, "przerobka do odpalenia piratow", to wszystko jasne...

 

tak po za tym, jest juz sposob na zgranie klucza z nowego LITEONA, czyli zabawy z napedami juz mozna rozpoczynac...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Nowa ciekawostka, kto jest z Wroclawia?

wiesci niosa ze we Wrocku tez byla niedawno akcja na przerobki konsol, tym razem poszly w ruch Xboxy 360 i mieli nakaz prokuratorski, podobno 3 sklepy zawineli, szczegolow nie znam, szybciej ktos z tamtych rejonow powinien...

 

 

A wiadomo coś o wgrywaniu oryginalnego firmwareu do tego starszego liteona czy to dalej niemożliwe ?

niemozliwe

 

sreberko, laczace naped z obudowa z przodu, niektóre napedy maja plomby swoje

Więc jest tylko jedna plomba w całej konsoli?

przeciez podalem Ci jakie sa

Odnośnik do komentarza
nie wiem właśnie kogo zawinęli stad bylo pytanie czy ktos cos wie wiecej...

informator pewny, ale za duzo nie chce zdradzic...

 

PS.

nie beda do nikogo chodzic to nie afera narkotykowa bez przesady...

 

Pamiętasz aferę piracką z sprzed 2 lat w Zielonej Górze ? gdzie policja zrobiła nalot na kafejkę internetową i sklep komputerowy . w kafejce gość rozprowadzał pirackie gry i oprogramowanie , w sklepie komp. to samo . Później było głosno ze policja chodzi po domach i sprawdza legalność posiadanych programów co było bujdą . Ale prawdą było że policja odwiedzała mieszkania osób które korzystały z nielegalnej oferty kafejki i sklepu komp.Były to konkretne i precyzyjne przeszukania żadne tam na chybił trafił .Policja wiedziała dokładnie do których drzwi zapukać. wiem na pewno ze w 6 mieszkaniach były przeszukania ,zabezpieczono komputery ,płyty pirackie itp itd.

4 z 6 osób postawiono zarzuty sprawa była w sądzie jak się skończyło nie wiem ,może jeszcze wszystko jest w toku bo od dłuższego czasu nic niesłychać . nie chce mi się wierzyć ze by sprawę umorzyli .W końcu złapali ludzi na "gorącym uczynku "

Odnośnik do komentarza
...Pamiętasz aferę piracką z sprzed 2 lat...

tylko tu nie o piractwo chodzilo

 

jak juz to moga wezwania wysylac, przeciez w SZCZ to samo bylo wyzej opisane i w TV twierdzili ze beda zlecajacy tez za to odpowiadac, a nikt nie chodzi, oczywistym jest, ze dzialania zawsze robia z zaskoczenia, a nie jak juz wszyscy wiedza i maja czas na przygotowanie sie, a w tym przypadku przeciez Ci wlasciciele sprzetu wiedza bo musieli juz byc by go odebrac i uslyszeli co sie stalo...tym samym po co maja wpadac skoro konsole ich maja na komendzie i dowody sa

 

to co bylo z tym piractwem to zapewne byla akcja szybka i Ci do których pozniej weszli nie spodziewali sie, a moze nawet nie wiedzieli ze Ci co mieli ich adres wpadli...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Mam głupie pytanie w sprawie banów, nie wiem czy akurat ta konkretnie nurtująca mnie kwestia była poruszana, bo temat zawiera kilkanaście stron o banowaniu i dałem radę przeczytać jedynie kilka, a odpowiedzi nie znalazłem.

 

Z tego co zrozumiałem banowanie odbywa się w momencie odpalenia pirata na konsoli podłączonej do live'a (uwzględniając pozostałe warunki, że gra nie ma tych stealth patchy i reszta tych spraw - nie znam się). Moje pytanie jest takie: czy gdy korzystałem z pirata, a na live'ie gram tylko na oryginałach, to czy prawdą jest, że bana można otrzymać za "pirackie" sejwy, czy acziwmenty, itp? Prościej może wytłumaczę tak: jest konsola, przerobiona, odpalano na niej piraty, więc wszelkie informacje o tych grach zostały zapisane na dysku (sejwy, acziwy i inne różne rzeczy, typu pliki w cache), czy za to można dostać bana, nawet jeżeli skończono grać na backupach na tej konsoli i korzysta sie z oryginałów?

 

Prosiłbym o powstrzymanie się oceny mojej osoby, jako, że pytam z czystej ciekawości, a sam live'a nie posiadam. Moje zdanie na temat piractwa, przedstawiłem już w tym temacie.

 

Przy okazji jeszcze jedno. Dlaczego klasyki na komputer są sprzedawane w cenie 20-30zł za sztukę, natomiast klasyki na X0 chodzą w cenach 60zł za sztukę? To mnie wkurza. Nie na darmo Fronczeski poleca klasyki komputerowe i mówi, że są to najczęściej kupowane gry w polsce :D

Edytowane przez Cold
Odnośnik do komentarza

tak istnieje ryzyko bana. póki co tylko istnieej, bo ludize przerabiają i grają i ich nie banują. podobno konkretniejszy ban jest za granie w gry przed ich premiera. osobisice co mi sie wydaje - m$ przestał banować konsole, a zamiast tego posyła piratom roda - nie jest to niczym potwierdzone, tak tylko gdybam. jedynym wyjsicem by miec piraty i bezpiecnzie grac na live to posiadanie dwoch konsol, jedna do piratow, druga do oryginalow na multi. Osobiscie tak bym nie zrobil i wolałbym juz kupić ps3.

Odnośnik do komentarza
..jedynym wyjsicem by miec piraty i bezpiecnzie grac na live to posiadanie dwoch konsol, jedna do piratow, druga do oryginalow na multi. Osobiscie tak bym nie zrobil i wolałbym juz kupić ps3...

brednie piszesz niesamowite...

pierwsze o jakims nie banowaniu, a wysylaniu roda

 

drugie o jakich piratach na PS3?

 

z Twojego zdania wynika ze jak ktos chce grac na piratach w sieci to albo kupuje 2 konsole (huk wie po co) X360 i jedna przerobiona druga nie pod piraty, a inaczej to w gole zakup PS3...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...