Jump to content

LUSTRA / MIRRORS


AiszA

Recommended Posts

Remake koreańskiego filmu z 2003 roku, który na dniach obejrzę wtedy porównam ;)

 

 

72228443rj8.th.jpg

 

 

http://www.mirrorsmovie.com/

 

Najnowsze dzieło Alexandre'a Aji ( Blady Strach, Wzgórza Mają Oczy )... moim zdaniem ciekawe, trzymające w napięciu dobre kino, nawet dla tych bardziej wymagających i nie chodzi mi o straszenie, bo chyba byliśmy grzeczni i wyrośliśmy już z dziecięcych lęków ;) Klimatyczne cacko, wlewające niepokój przy odbiorze niesamowitej, mrocznej scenografii spalonego centrum handlowego... Mocne 8/10, końcówka trochę rozczarowuje ( śmieszy ) a mogło być więcej :rolleyes:

 

 

  • Upvote 1
Link to comment

Nie jestem pewien czy ten film zasługuje, aż na osobny temat.

 

Taki typowy przerywnik pomiędzy czymś lepszym. Obejrzałem, zapomniałem. Bardziej pasowało na mocny thriller niż horror, chociaż ze dwa razy zdarzyło się, że serce mocniej zabiło. Niezła rola Sutherlanda (ale dla mnie to on dalej jest Jack Bauer we wszystkich filmach). Chciałem też napisać, że przypasował mi sam zamysł tego filmu, ale wtedy nie wiedziałem, że to remake i hamburgery znowu zerżnęły czyiś pomysł. Trochę na początku wolno się wszystko rozkręca, ale później jest na czym zawiesić oko.

 

A no i zakończenie byłoby o wiele lepsze gdyby nie ostatnie 2 minuty. Nie wiem czy tak było w oryginalne, ale ta scena chyba była ewidentnie robiona pod amerykańską publikę.

 

Same wrażenia dość pozytywne. 7+/10

Edited by Osaka
Link to comment

Co najwyżej średniak. Kolejny zbędny rimejk dla ludzi co nie lubią czytać napisów albo oglądać azjatyckich twarzy. Lokacja silent hillowa co można poczytać za pozytyw całego filmu. Kefir gra ale wybitny z niego aktor nie jest i gdyby nie 24 to kojarzył by się teraz raczej z filmami klasy B.

Link to comment

ajsza sie obudzila bo pewnie ktos pod choinke sprawil jej diwidi z filmem z koszyka w tesco z filmami po 19,90 i teraz kisiel w majtkach, mroczno i w ogole

 

 

Film wyjatkowo sredni. Moznaby wycisnac z niego wiecej.

Edited by Yacek
Link to comment

Chyba jednak nie będe oglądał tego filmu, żeby nie zatrzeć pozytywnych wspomnień z "Heute Tension", "Wzgórza Mają Oczy" i niewyszukanych filmów akcji z Kiefrem z lat 80 łącznie z tymi w jego reżyserii ;). Już "Strażnicy" z Douglasem to było dla mnie za wiele.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...