Skocz do zawartości

Rock Band DLC


....

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 537
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem po dosłownie młóceniu przez 6h kilkunastu kawałków które dziś zassałem i nie mogę się nimi nacieszyć.

Wrażenia spisywane z roli gitarzysty/bassisty.

 

Boston Pack - ze słuchu (i wcześniejszej gry, hi Pafeu!) podobał mi się tylko More Than a Feeling, mając na koncie dużo punktów "zaryzykowałem" i nie żałuję, wespół z Rushem to dwa najlepsze zestawy jak dla mnie. W szczególności przypadło mi do gustu Smokin, chce się podgłośnić sprzęt i poczuć się jak na prawdziwym koncercie. Świetne riffy, każdy utwór zawiera ciekawe solo z wymagającymi przejściami, a nie jest też tak trudny jak Caprici di Diablo, żeby średni gracze mogli się zniechęcić, da się przejść... Na potwierdzenie tego powiem, że na RBDLC.com wszystkie piosenki zajmują czołowe lokaty w top ocen użytkowników.

 

Rush Album - Rush, rush i jesszcze raz Rush. Jeśli nie podzielasz mojego entuzjazmu, to szukasz zupełnie innych tytułów dla tej gry niż ja, obowiązkowy set dla gitarzysty, basisty i perki. Świetne Red Barcheta, Limelight, Tom Sawyer, Camera Eye, inne również nie odstają, normalnie riffy tak słodkie, że miód w uszach:P I nieśmiertelny YYZ z Guitar Hero 2!

 

R.E.M. - Losing My Religion - jak tylko usłyszałem pierwsze brzdąknięcia leada to na moim pysku wymalował się duży banan a te 160 ms points uznałem za bezcenne, tą piosenkę można grać na trzeźwo, po pijaku, na kacu, samemu, w bandzie, a zawsze jest swojsko, łatwa i przyjemna, pełny chill out.

 

Offspring - Pretty Fly (For a White Guy) i Kids Aren't All Right - Pierwszy za prosty, ale daje dużo frajdy grany w bandzie, sam chwytam wtedy za mikrofon "Giwet to mi bejbi! Aha Aha!" ;) natomiast nowe DLC Offspringa to najlepiej zrobiony ich utwór do tej gry i możliwe że najlepszy kawałek punkowy (z tego co miałem okazję ograć sam).

 

Jimmy Eat World Pack 01 - spory zawód jeśli chodzi o grę na gitarach, nic specjalnego, tutaj podwójny chwyt, tu potrójny, wszystko w powtarzalnych nudnych schematach, na dobrą sprawę w grze najbardziej docenić można perkę, która nieźle pracuje (o czym mogę tylko mówić hipotetycznie bo drumsów nie posiadam), no i wokal był niezły, choć wiem, że większość z Nas w ogóle nie bierze mica/headseta do ręki (ja tam nawet lubię 8) )

 

Mr. Brightside - The Killers - "bardzo lubię When You Were Young Killersów", jeśli to zdanie mówi prawdę o Twoich wrażeniach odnośnie utworu Killersów to ściągaj Mr. BrightSide'a. Bardzo, bardzo podobne utwory, Brightside nieco trudniejszy, ale nie wymaga wielkich umiejętności by go ukonczyc.

 

Queens of The Stone Age - Little Sister i 3's & 7's - równie genialne jak "Go with the Flow", rock w najlepszym wydaniu, gitarzyści poczują się jak w raju, a bassiści też nie mają czasu na nudę:P

 

Roy Orbison - Oh, Pretty Woman - za(pipi)iste do grania dla polewy i rozluźnienia, że o żywym zainteresowaniu skąd rodziny "takie coś" (czytać normalna muzyka wg starszego pokolenia ;) ) wzięło się nagle w mojej grze :lol:

 

Stevie Ray Vaughan - Testify - nie mylić z Testify RATMa:), przesłuchałem wszystkie utworki Vaughana w samplach i chciałem spróbować jednego, Testify najbardziej przypadł mi do ucha, a teraz nie pozostało mi nic innego jak czekać na nowe punkty i zassać cały album! Utwór jest wspaniały, nie posiada wprawdzie wokalu, ale gitara i bass to pierwsza liga wśród ścieżek dźwiękowych, coś czuje, że nieprędko zobaczymy tutaj FC z tym utworem (chodzi o ludzi z forum;]) Na razie wypłakałem 4*, ale utwór jest wart tych 160 MSP:) Gorąco polecam dla gitarzystów.

 

 

Ciężko mi wskazać najlepsze piosenki z moich nowości, ale jak ktoś ma mało pkt MS to polecam zainwestować w coś z Bostonu (More Than a Feeling np) + coś z Rusha + Kids Aren't Allright z Losing My Religion, te dwa single to po prostu strzały w dziesiątkę ^_^

A Jimmy Eat World, polecam tylko dla fanów i ludzi z nadmiarem MS pkt.

pozdro!

Edytowane przez Zimol
Odnośnik do komentarza
Zimol swietny tekst, aczkolwiek wkurzajacy bo mam kase na kids i rem, a smaka na boston i rush mi cholernego narobiles

a kiedy w koncu the who kupie wole nie myslec...

Wszystkie podane powyżej piosenki kosztowały mnie 3800 MSP (w tym Behind Blue Eyes właśnie kapeli The Who o którym zapomniałem, ale tą piosenkę ograłem sobie już dawnego na chacie u Uznego + My Hero Foo Fighters, nic nie poradzę że mam słabość do niektórych ich utworów ;) ), kolejne 400 wydałem na zrzucenie piosenek z RB1 na dysk. Mało tego, po napisaniu tego posta zrobiłem sobie całościowy przegląd wszystkich utworów z DLC i aby czuć się w pełni nasyconym potrzebuje około 5500 MS pointów (to 37 utworów wyjdzie) przy czym nie wliczam w to albumu Raya Vaughana i nie przesłuchałem jeszcze za dobrze części metalowej, tak po macoszemu, a myślę, że i coś z megadetha i judas priest też wpadnie z czasem ^_^

ile ja będę musiał robić na te punkty, mamusiu^^

 

EDIT. Wiesz jak wolisz Won't Get Fooled Again to łykaj The Who, jak Foreplay/Longtime lub Tom Sawyera, to łap tamte. Też miałem chętkę na The Who, ale planuje jeszcze oprócz Behinda Blue Eyes doładować z 2 piosenki, bo nie jestem jakimś fanem, wolę inne kapele.

 

Przy buszowaniu przez bibliotekę utworów, natrafiłem na SIXX:A.M. - Life is Beautiful, wydaje mi się być to perełką dla bassistów, może mi się wydaje, może ktoś ma i mógłby się podzielić wrażeniami, tekst jest trochę emo ;) ale bass jest mistrzowski, a reszta bandu trzyma solidny poziom. Tak pisze na słuch, bo grać nie grałem, szukam właśnie oświecenia.

 

A co do Bostonu, to dodam, że im więcej gram te piosenki tym bardziej mi się podobają, takie uczucie miałem z Freebirdem, YYZ i Sweet Child O'mine w Guitar Hero 2.

Edytowane przez Zimol
Odnośnik do komentarza
Przy buszowaniu przez bibliotekę utworów, natrafiłem na SIXX:A.M. - Life is Beautiful, wydaje mi się być to perełką dla bassistów, może mi się wydaje, może ktoś ma i mógłby się podzielić wrażeniami, tekst jest trochę emo ;) ale bass jest mistrzowski, a reszta bandu trzyma solidny poziom. Tak pisze na słuch, bo grać nie grałem, szukam właśnie oświecenia.

 

http://www.youtube.com/watch?v=MNlymBh91Ms

 

A co do DLC, niedługo sam napisze co polecam, bo w większość grałem, ale tylko gitarę, jak grałem jeszcze w FoFa. :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

DLC 31 Marzec '09

 

Von Bodies - C'mon C'mon - swietnie, imo must have ; )

 

Journey- Don't Stop Believing

 

Glasvegas - Geraldine - fajna nuta, szkoda ze z tego co slysze to raczej bedzie prosty dlc =(

 

Pat Benatar- Heartbreaker

 

SpongeBob SquarePants - I Can't Keep My Eyes Off of You

 

SpongeBob SquarePants - The Best Day Ever

 

SpongeBob SquarePants - Where's Gary?

 

WTF?!

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

Ja zainwestowałem swoje resztki właśnie w Losing my religion i szczerze polecam i jedyna rzecz, która mi się nie podoba to po prostu to, że jest ta piosenka za łatwa :o.

 

Jeszcze muszę 1600 pkt dokupić, żeby kupić Offspringa jedną piosenkę i coś Megadeth/Judas Priests :).

BTW. Ile kosztuje cała płyta Judas/Megadeth?

 

Edytowane przez marcin0903
Odnośnik do komentarza

Przeglądając dzisiaj marketplace stwierdziłem, że naprawdę muszę kupić te 4200MSP. Przecież do RB można zassać całe "The Colour And The Shape", paczkę QotSA, paczkę The Killers, "Ten" Pearl Jamu i pojedyncze kawałki jak choćby "Losing My Religion"... A nurtuje mnie ciągle jedna sprawa- czy jest możliwość kupienia pojedynczych kawałków z Death Magnetic? (chyba nie ma, ale upewnić się mogę :P)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...