Skocz do zawartości

ION Drum Rocker


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja zaczynam powoli ogarniac temat coraz bardziej i wyglada na to ze pojde w te "placki".Poczytalem troszke opinii i czesto te perki z naciagiem siatkowym maja tendencje do psucia sie a naprawa wychodzi dosc drogo.Do tego uznalem ze nie ma co sie pchac w jakies mega drogie sprzety tym bardziej ze to hobby bedzie a nie styl zycia.

Wymyslilem cos takiego:

http://www.allegro.pl/item632995533_nowa_d...lki_e_raty.html

Do tego jak juz bede w nowym miejscu to tam sie rozejrze.

Jeszcze takie pytania techniczne.

Taka elektroniczna perkusje podlaczamy np pod sluchawki no nie.Rozumiem tez ze nie ma problemu by ja podlaczyc pod glosniki takie jak np do kompa (mam calkiem przyzwoite)?

Czy i jesli da sie ja podpiac bezposrednio pod komputer czy jest potrzebne posiadanie jakiejs wymyslnej karty dzwiekowej czy z integrowana na poczatek wystarczy?

Czy mozna znalesc gdzies np podklady jakis songow z instrumentami oprocz no wiadomo perkusji?

Odnośnik do komentarza

wszystko zalezy od modułu - to jest serce perkusji elektronicznej - placki/bebny tylko wyłapują uderzenie(ważne żeby były czułe i wyłapywały siłe nacisku) i przenoszą sygnał do modułu, który to właśnie przerabia sygnał i wypluwa Ci w słuchawki dźwięk. do modułu możesz podłączyć słuchawki normalnym jackiem, więc możesz podłaczyć pod to nawet i milion kolumn ;)

fajną rzeczą jest jeszcze to, że możesz zrobić tak - podpinasz pod moduł odtwarzacz jakiś (zwykła empetrójka), zapodajesz sobie jakiś kawałek i lecisz ;)

przynajmniej większość modułów ma taką opcje.

 

w ogóle z tymi modułami to cyrki można robić, w koncu to programowalne urzadzonko. Z tego co wiem to bez problemu mozna podłączyć go do kompa/karty dźwiękowej zwykłymi kablami.

 

w sumie o padach to tak naprawde nie wiem specjalnie duzo, wiec dobrze by było jakbyś jeszcze troche wiedzy zaczęrpnął z for tematycznych(np. perkusja online) i faktycznie szukaj opinii nt tego pada bo jak kupisz to i okaze sie ze to badziew to sie troche zdenerwujesz :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Poszperalem w necie i znalazlem sporo dosc kawalkow bez perkusji.

Po pierwsze z tych stronek:

http://www.drumdiscounters.com/playalong_songs.htm

http://minusdrums.com/joomla/index.php

http://www.heartlandhometheater.com/Drumless/

http://www.esnips.com/web/td20-audio/

http://www.roland.com/V-Drums/download/index.html

Czasem trzeba troszke poszperac ,zeby nie bylo.

Jesli jednak ktos szuka latwego stuffu to ponad 400mb i min.

 

Message In A Bottle (Minus Drums) The Police

Detroit Rock City (Minus Drums) KISS

Learn To Fly (Minus Drums) Foo Fighters

Highway To Hell (Without Drums) AC/DC Jam Track

Black Dog (Without Drums) Led Zepplin Jam Track

Rockstar (Without Drums) Nickelback Jam Track

Pick Up The Pieces (Minus Drums) The Average White Band

Paranoid (Minus Drums) Black Sabbath

Dont Fear The Reaper (Minus Drums) Blue Oyster Cult

Wanted Dead or Alive Bon Jovi

Radio Nowhere (Minus Drums) Bruce Springsteen

Inside The Fire (Minus Drums) Disturbed

Hell's Kitchen (Drumless) Dream Theater

How Long (Minus Drums) The Eagles

Greed (w/o drums) Godsmack

Aces High (Minus Drums) Iron Maiden

Run To The Hills (Minus Drums) Iron Maiden

All Along The Watch Tower (MInus Drums) Jimi Hendrix

Tom Sawyer (Rush Drumless Cover) Joe King

Ruby (Minus Drums) Kaiser Chiefs

Hysteria (Minus Drums) Muse

The Hand That Feeds (Minus Drums) Nine Inch Nails

Crush Crush Crush (Minus Drums) Paramore

Message In A Bottle (Minus Drums) The Police

Go With The Flow (Minus Drums) Queens of the Stone Age

Dani California (Minus Drums) Red Hot Chili Peppers

Limelight (Minus Drums) Rush

YYZ (Minus Drums) Rush

Beethoven's C (Minus Drums) Serj Tankian

Zero (Minus Drums) Smashing Pumpkins

For You (w/o drums) Staind

Prison Song (w/o drums) System Of A Down

Soul Vaccination (Minus Drums) Tower Of Power

Prog Unknown

Hellbound (w/o drums) Various

Sermon (w/o drums) Various

Native Metal (Minus Drums) Virgil Donati

Attack (Minus Drums) 30 Seconds To Mars

The Kill (Minus Drums) 30 Seconds To Mars

Best of You (Without Drums) Foo Fighters Jam Track

Over My Head (Without Drums) Kings X Jam Track

Tyranny Of Normality (Without Drums) Papa Roach Jam Track

Funk Bassline Pete Riley Jam Track

Rock Bassline Pete Riley Jam Track

Funky Salsa Bassline Pete Riley Jam Track

Med-Up Tempo Rock Bassline Pete Riley Jam Track

7/4 Blues Bassline Pete Riley Jam Track

Pop/Rock Bassline Pete Riley Jam Track

Piano Jazz Jam (Without Drums) Pianist Jam Track

Coldplay Style Jam (Without Drums) Rhythm Magazine Jam Track

Pop/Rock Jam (Without Drums) Rhythm Magazine Jam Track

Totality (Without Drums) This is Menace Jam Track

Welcome To The Black Parade Without Drums Rhythm Magazine Jam Track

Hey Joe Without Drums Rhythm Magazine Jam Track

Metal Shuffle Bassline Rhythm Magazine Jam Track

Mambo Bassline Rhythm Magazine Jam Track

H-T Shuffle Jam Session Without Drums Rhythm Magazine Jam Track

Epic (w/o Drums) Dave Weckl Tape (w/o Drums) Jam Track

Sports Car Jingle (w/o Drums) Dave Weckl Tape (w/o Drums) Jam Track

80's Rock (w/o Drums) Dave Weckl Tape (w/o Drums) Jam Track

Pretty Girls (w/o Drums) Dave Weckl Tape (w/o Drums) Jam Track

Rainy Day (w/o Drums) Dave Weckl Tape (w/o Drums) Jam Track

Smooth Jazz (w/o Drums) Dave Weckl Tape (w/o Drums) Jam Track

Garden Wall (w/o Drums) Dave Weckl Tape (w/o Drums) Jam Track

Island Magic (w/o Drums) Dave Weckl Tape (w/o Drums) Jam Track

Funk (w/o Drums) Dave Weckl Tape (w/o Drums) Jam Track

 

Link:

http://www.megaupload.com/?d=K06TXXXL

 

Ewentualnie na privie moge podac link do torrenta.

 

Na tym z kolei nie wszystkie songi sa drumless wiec zanim sciagniecie mozna sprawdzic czy aby jest to to czego szukamy.

http://www.4shared.com/dir/6785953/8ec90a82/sharing.html

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ej ludzie jak ten pedał głośno NAPIE.RDALA :o Gram najciszej jak umiem, ale i tak to cykanie może być nieprzyjemne dla innych ;) Ogólnie pedał mi się bardzo spodobał, chociaż na początku denerwowało mnie jak łatwo się wciska, no i to cykanie ofc. Teraz trochę to ogarnąłem no i jest cacy. Ten dźwięk wciskania pomaga, partie kilku uderzeń naraz bardzo ładnie wchodzą (np. 3x jak to często bywa w kawałkach Foo Fighters :P). Podsumowując jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza

Była dyskusja odnośnie normalnej perki, zacząłem się uczyć na normalnej jakiś czas temu grać i tak myślę, jak już cos więcej będę umiał to żeby kupić sobie normalną i napisałeś, że za 2k mogę już kupić coś konkretnego, czy możesz podać jakiś model za 2k konkretny, który brzmi dość dobrze no i nie jest jakimś złomem, bo wolę sobie coś konkretnego kupić niżeli (pipi), na którym pogram tylko ćwiczenia na werblu :P. Ofc pytanie kierowane do darkserge :).

Edytowane przez marcin0903
Odnośnik do komentarza
Była dyskusja odnośnie normalnej perki, zacząłem się uczyć na normalnej jakiś czas temu grać i tak myślę, jak już cos więcej będę umiał to żeby kupić sobie normalną i napisałeś, że za 2k mogę już kupić coś konkretnego, czy możesz podać jakiś model za 2k konkretny, który brzmi dość dobrze no i nie jest jakimś złomem, bo wolę sobie coś konkretnego kupić niżeli (pipi), na którym pogram tylko ćwiczenia na werblu :P. Ofc pytanie kierowane do darkserge :).

 

 

w tej cenie to mapex, everplay, modeli konretnych nie podam bo juz tak tego nie sledze - ale w wyborze powinno pomóc ci forum http://forum.perkusjaonline.pl/

Odnośnik do komentarza
Wiecie, Marcina stać na perkę do Xboxa za ponad 1k ;) To co to jest rl perka za 2k?

Owszem jest coś, czemu? Bo na tą perkę muszę sobie w znacznej części zapracować (jak i na resztę) i tu nie chodzi o pracę typu zrobienie coś dla kogoś z rodziny... tylko normalną pracę (no może nie do końca normalną na zasadzie, że etaty itp xD, tylko takie pomoce w robocie u kogoś za co normalnie też by ktoś inny dostawał kasę). To raz a dwa, że dostanę zniżkę, bo sklep jest połączony z tą szkoła w której uczę się grać na perce, a dla uczniów jest zniżka ;)...

Odnośnik do komentarza
Wiecie, Marcina stać na perkę do Xboxa za ponad 1k ;) To co to jest rl perka za 2k?

Owszem jest coś, czemu? Bo na tą perkę muszę sobie w znacznej części zapracować (jak i na resztę) i tu nie chodzi o pracę typu zrobienie coś dla kogoś z rodziny... tylko normalną pracę (no może nie do końca normalną na zasadzie, że etaty itp xD, tylko takie pomoce w robocie u kogoś za co normalnie też by ktoś inny dostawał kasę). To raz a dwa, że dostanę zniżkę, bo sklep jest połączony z tą szkoła w której uczę się grać na perce, a dla uczniów jest zniżka ;)...

Oj ty biedaku, Qb3k za to chu.ja robi i tak starzy mu gry kupowali.

Odnośnik do komentarza

marcin - ucz sie ucz - ja sie nie ucze, sporadycznie coś tam postukam ze znajomymi, jakies połamane rytmu pocisne troszke i to tyle mojego. Nie stać mnie na perke (mimo ze pracuje) i tak troche pasozytuje na kumplach. Więc jeżeli masz możliwość kupna, wstawienia gdzieś tej perki i czestego grania - zrób to jak najwczesniej.

 

Jakbym miał takie mozliwości kiedyś to podejrzewam teraz mógłbym grać na całkiem ładnym poziomie :)

 

 

ciśnij cisnij ;)

 

 

 

btw - hawkins smierdzi. Jak chcesz poznać geniusza perkusji to zapoznaj sie z twórczością TOOLa i Dannego Carreya http://en.wikipedia.org/wiki/Danny_Carey

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...