Skocz do zawartości

Fullmetal Alchemist


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

"Poprzednie anime było historią, która poszła swoją drogą aż do filmu. Tym razem robimy nowy projekt na podstawie mangi. Próbujemy pokazać zupełnie inne spojrzenie niż pierwsza seria. Kiedy pierwsze anime wystartowało, mieliśmy zaledwie 3 lub 4 tomy mangi. Obecnie mamy ich 21, więc używając tego materiału za bazę, próbujemy stworzyć nowe, interesujące spojrzenie. W porównaniu do poprzedniego anime, w nowym pokażemy bogaty świat z mangi, oryginalną kreskę oraz prawdziwą historię

 

Nie zdecydowaliśmy się jeszcze na ilość odcinków. Ale cóż, to już druga taka produkcja, więc chcemy ją uczynić imponującą.

Nie wiemy dokładnie kiedy manga się skończy, lecz my, animatorzy, mamy nadzieje, że będzie trwać."

 

Najciekawszą informacją jest to, iż twórcy zdecydowali się na praktycznie równoległe z premierą telewizyjną epizodów streamowanie ich na www za darmo. I to nie tylko w Japonii, ale i w Ameryce i Francji! Pewnie jakieś opóźnienia się pojawią, szczególnie jeśli mają być wersje z tłumaczeniami, ale to jednak jakaś alternatywa dla czekania na często powolne grupy subujące. Konkurencja w tej materii z pewnością poprawi efekt końcowy. :) (no chyba że content będzie regionalizowany, nie każdemu będzie się chciało w proxy bawić)

 

Tutaj trailer

 

 

 

Alchemia rozpocznie się 5.04.2009

Odnośnik do komentarza

Słaba nie była, jednak jakimś rewelacyjnym anime też bym jej nie nazwał. To chyba właśnie końcówka, która wraz z beznadziejnym zakończeniem ukazanym w filmie strasznie pociągnęła całość w dół. Zmarnowany potencjał, ot co. Oby twórcy dotrzymali słowa i tym razem od początku do końca wzorowali się na mandze.

Odnośnik do komentarza

Mnie ciekawi od którego momentu zaczną tą nową serię. Jeśli od samego początku, żeby każdy mógł w pełni zrozumieć, to co zrobią żeby to ciągle było trzymające w napięciu dla ludzi, którzy już to widzieli/czytali i czy tak na dobrą sprawę opłaca im się animować drugi raz to samo.

Ciekawe też jak skończą - czy do czasu końca tego sezonu będzie koniec mangi, czy znowu dostaniemy niekompletny produkt i rok później film, albo jakieś OAVki dopełniające historię.

Odnośnik do komentarza

Zaraz, zaraz... to bedzie podejscie do tego samego od nowa rozumiem? Czy kontynuacja z jakims blednym kolem?

Odnosnie koncowki 'poprzedniego':

W koncu anime skonczylo sie, rozstaniem braci, amnezja jednego z nich, a drugi wyladowal po drugiej stronie wrot

. Moge dostac jakies glebsze objasnienie, bo widze

niektore postacie, ktorych w sumie powinno juz nie byc

:P.

Odnośnik do komentarza

Nie wiadomo jaki sposób przedstawienia fabuły obrało studio Bones, ale ma być bliższy mandze niż poprzednia seria. Chociaż powyższy screen kłóci się z tym założeniem. Cóż, zobaczymy.

 

Starting Thursday, April 9 at 10:00 a.m., FUNimation will deliver high-quality, free, original Japanese dialogue accompanied by English subtitles, streaming episodes of studio Bones’ new Fullmetal Alchemist via www.funimation.com as well as key video-sharing partners.

 

Zarathustra, a skąd dokładnie są te obrazki i gdzie widziałeś ten stream?

Odnośnik do komentarza
Starting Thursday, April 9 at 10:00 a.m., FUNimation will deliver high-quality, free, original Japanese dialogue accompanied by English subtitles, streaming episodes of studio Bones� new Fullmetal Alchemist via www.funimation.com as well as key video-sharing partners.

Olać lipne suby od FUNimation i ich licencje, HQ to się pobiera torrentem gdzie plik ma 350MB i ma dobre napisy (Wersja Shinsen-Subs)

 

Zarathustra, a skąd dokładnie są te obrazki i gdzie widziałeś ten stream?

Te obrazki to zrzuty z pierwszego odcinka ze stream'a japońskiego kanału TBS, na żywo widziałem przekaz z premiery w TV.

Tak jak już napisałem powyżej, jest wersja 720p do pobrania od Shinsen-Subs, to najlepsza grupa jeżeli chodzi o ten projekt, do tego zrobili wszystko 5-6 godzin po premierze, inne grupy mogą się schować. Myślałem, że te słabsze grupy wypuszczą szybciej, ale Shinsen nawet w tym aspekcie ich pozamiatało.

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza

Obejrzalem pierwszy epek od Shinsen-Subs i mam mieszane uczucia. Z jednej strony powazne podejscie do calej alchemii i wymiany, ktore juz w pierwszych scenach zostaje olane przez tworcow: glowny bohater czaruje jak po**bany i nie widac zadnych konsekwencji jego dzialan. Tylko jak widze tutaj pewna nielogicznosc?

Odnośnik do komentarza

Dawno pierwszą serię oglądałem, ale jeśli mnie pamięć nie zawodzi, to Ed odstawiał tam w walkach podobne bańki od początku.

 

Na razie bez fajerwerków. Kreska dobra, ale bardzo nie podobają mi się "komediowe" wersje bohaterów przy gagach - a w pierwszej serii to był jeden z jej atutów.

Rozpoczęcie fabuły od takiego miejsca razi - wiadomo, kopiowanie połowy pierwszej serii byłoby nudne, ale zaczęli jakoś tak z dpy, bez przedstawienie bohaterów. Gdzie znakomita scena w której Armstrong odbiera z dworca chłopaków? Gdybym nie wiedział że to premierowy odcinek, byłbym pewien że coś (sporo) opuściłem.

 

No, ale potencjał jest, i chcę wierzyć że zostanie wykorzystany. Oby. :D

 

 

 

I tak najbardziej boli mnie to że trzeba czekać tydzień żeby obejrzeć kolejne 20 minut. :(

Odnośnik do komentarza

Po obejrzeniu, mi się strasznie podoba :).

Fakt faktem, raczej adaptacja mangi toto nie jest (coś mi się wydaje że to będzie i bardziej pomieszane od 1 serii anime), ale też jest bardziej klimatyczna (to chyba najważniejsze podobieństwo dla mangi). 1 odcinek to filer, ale całkiem mnie wciągnął, nie ma co liczyć że akcja dalej będzie brnęła jak w mandze, 1 chapter z mangi już na pewno się nie pojawi (w sumie jakby nie patrzeć osoby które oglądały 1 serie i czytały mangę mogłyby się już zanudzić).

Po prostu nie warto tego traktować jako zremasterowanie mangi, a kolejna próba adaptacji po 1 serii.

 

BTW: Z Armstronga pedofila zrobili ! O_O.

Odnośnik do komentarza

Shippuudena tez chcieli juz oceniac po ledwie 1 epku :P.

Jedno jest pewne, sporo pokazali w tym 1 odcinku, w zyciu nie pomyslalbym ze to mialoby jechac droga mangi gdyby nie "info" o tym.

Mamy tu juz czarujacych na prawo i lewo alchemikow w akcji, spora czesc watkow zostala tak przedstawiona ze nie wierze iz cofna sie teraz wstecz, nie mialoby to wiekszego sensu (np Wielebny i jego sekta z 1 rozdzialu mangi), no i poza tym przedstawiono duzo postaci zupelnie w innych okolicznosciach niz w mandze (np Hughes i jego rodzina, btw ma beznadziejny glos >_>).

Teraz ujrzymy przeszlosc Alpha i Eda (wydaje mi sie ze Bones wie co robi, wsadzil nam w pierwszym odcinku tyle informacji na sile ze teraz beda powoli tlumaczone, tak mysle).

 

BTW: A moze to miala byc taka adaptacja, ze powinni po nia siegnac czytelnicy mangi ?, gdyz przyznam ze z pierwsza seria nie mialem do czynienia za bardzo, ale jak po mandze calosc wydaje sie fajna i interesujaca (nie zanudza starymi toczonymi watkami bo te sa pokazane w ciut innym swietle).

 

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Pierwszy odcinek został zrobiony "pod publikę" - ot, żeby ładnie na trailerach wyglądał.

Przyjrzyj się uważnie, dostaliśmy kilka sekund zapowiedzi właściwego toru wydarzeń. Dopiero po przedstawieniu dzieciństwa braci Elric ujrzymy pierwsze rozdziały mangi, czyli całe to zamieszanie z kapłanem Lioru. Przestawili zaledwie jeden odcinek, nie powinno wpłynąć to zrozumienie fabuły. Po Liorze znowu przeskok w czasie, ale tym razem zaplanowany i trzymający się mangi... ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...