Skocz do zawartości

Fullmetal Alchemist


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego nie ma jeszcze wersji HD piątego epa tylko jakiś marny divx?:/

Jest od wczoraj, ma oczywiście angielskie napisy.

http://tokyotosho.info/search.php?terms=fu...mist&type=0

 

[shinsenSubsSuck]​_Fullmetal​_Alchemist​_(2009)​_-​_05​_[F44F3F34].​mkv

albo

[Eclipse] Fullmetal Alchemist Brotherhood - 05 (1280x720 h264) [3373DF87].​mkv

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak z wersją HD, ale na animecrazy.net jest nagle odcinek z jakimiś innym, dennymi subami. Reto, Ishvara, kwestie źle dopasowane do charakteru postaci ; /

 

A odcinek taki jak poprzednie - błyskawiczny skrót kilku epów pierwszej serii. Sceny przelatują jedna po drugiej nie wywołując żadnych emocji, wyraźnie brakuje polotu z oryginału. Dodatkowo efekt pogarsza powrzucane randomowo denne SD.

Dosłownie wszystko jest tu gorsze niż w pierwszej serii. Jedynie walki trzymają poziom, ale to nie jest nadruto czy inny blicz, żeby napier/dalanka stanowiła główną atrakcję.

Przy tym tempie, to pewno Greed pojawi się i zginie w tym samym odcinku ;0

Odnośnik do komentarza
Nie wiem jak z wersją HD, ale na animecrazy.net jest nagle odcinek z jakimiś innym, dennymi subami. Reto, Ishvara, kwestie źle dopasowane do charakteru postaci ; /

Ktoś zrobił stream wersji [shinsenSubsSuck] (BTW: anime stream=FAIL).

Nie wiem o co Ci chodzi z tymi źle dobranymi kwestiami, ja tam jakoś nic poza wpadką BONES ze znikającymi rękawicami Armstronga nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza

Dobra, żeby nie było, że tylko narzekam. Dwie rzeczy mi się podobały w tym odcinku.

Zły sen Eda na początku - tutaj były zalążki starego dobrego klimatu.

No i fajnie, że po raz drugi pokazali mapę fragmentu świata FMA. Aspekt geopolityczny został lekko zlany w oryginalnym anime. Wiemy jedynie, że akcja miała miejsce w państwie, którego nazwy nawet nie poznaliśmy, w którym jest sobie Central City i East City, a na południu znajdowało się kiedyś miasto ludu Ishbala. Niby był przez moment wątek wybuchu konfliktu z państwem z północy, ale jakoś się to rozmyło. Z tego co mi wiadomo, w mandze Elricowie zwiedzają spory kawałek świata, więc jest na co czekać.

Odnośnik do komentarza

Nowy odcinek całkiem niezły, ale słabe było to skrócenie wątku z wojną w Ishbalu pod koniec, chociaż do tego pewnie jeszcze wrócą więc nie ma się co martwić. Aha i Mustang kiedy patrzył się na Elric'ów pod koniec odcinka wyglądał strasznie gejowato :D No, ale ogólnie odcinek przyjemny i czekam na dalsze.

Odnośnik do komentarza

Mi się nie chce w sumie pisać po raz n-ty tego samego. Za dużo materiału wrzuconego do jednego odcinka, kiepsko zmontowane sceny, łopatologia stosowana w wykładaniu faktów, których znajomość jest konieczna do ogarnięcia tematu, za dużo maksymalnie sucharkowego SD. Oglądać się to da na luzaku, ale gdzie tu do poziomu oryginału :geek:

 

W zapowiedzi kolejnego odcinka pojawia się chyba jakaś nieobecna z pierwszej serii postać. Albo to Kimblee ;0

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

O ile mnie pamięć nie myli to:

walka z tymi strażnikami trwała w chu.j czasu, a później okazało się, że w tym Laboratorium siedzi Tucker, który sam przemienił się w chimerę. Pokazał on Ed'owi krąg transmutacji służący do stworzenia kamienia i Full metal miał za jego pomocą transmutować więźniów.

Dałem jako spoiler bo może ktoś jeszcze nie oglądał pierwszej serii ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Widget

No tylko, że teraz idze według mangi, a pierwsza seria miała wymyśloną fabułe. Mam pierwsze 3 tomy i myslalem ze cos w tym laboratorium sie dziać ważnego będzie, a oni poprostu uciekli ;0. Widać, że teraz będzie długa i zawiła fabuła, a nie odrazu wszystko naraz, nawet Scar sie nie pojawił.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...