Skocz do zawartości

FIFA 10


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie natury technicznej.

 

Jeśli mamy na boisku kontuzjowanego zawodnika konsola w jakiś sposób nas o tym informuje na głownym ekranie ?

Nie wiem jak to jest na PS2,ale na pasku z nazwiskiem i staminą zawodnika na dole ekranu w przypadku kontuzji powinien Ci się pojawić czerwony bądź czarny krzyżyk na białym tle ;)

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

A ja wczoraj sie poddalem i stwierdzilem ze niestety nie jestem World Class i zszedlem do Professional :/

 

Zaczalem cwiczyc grajac lige - tutaj klopot bo zawodnicy sie nie mecza praktycznie.

 

Tak sobie podsumowalem kilka uwag z gejmpleju

Uwagi:

1. Blad powielony z FIFA 09 to praktycznie brak kosztow energetycznych przy silnym pressingu i wysokiej agresji - powoduje to ze na boisku nie ma miejsca bo zawodnicy sie nie mecza i sa w stanie caly czas stosowac wysoki pressing i biegac po calym boisku. Stamina niby maleje ale wychodzi to praktycznie tylko w manager's mode, ze musimy rotowac skladem (co tez nie do konca jest sensowne - np. Messi nam pada po dwoch meczach - a w realu jest nie do zdarcia)

 

2. Sila obroncow i zapasy w grze. Obrona wlasciwie teraz ogranicza sie do wypchniecia zawodnika. Zawodnicy techniczni praktycznie zostali wyeliminowani z rozgrywki bo obronca jest tak samo zwrotny do tego silniejszy. Messi czy Ronaldo przy wchodzeniu w pole karne sa bezuzyteczni - do tego nie sa w stanie utrzymac sie przy pilce w okolicy jakiegos tura. Wlasciwie najlepiej miec w ataku Ibre (choc przewraca sie zdecydowanie za czesto jak na niego) albo Drogbe. Atak takiej Walencji jest bezradny przy takiej konfiguracji gry.

2a Sedziowie przy tej silowej grze przerywaja ja co chwile (zwykle przeciwko nam), niestety odnosi sie wrazenie iz ignoruja ewidentne faule przeciw naszym napastnikom - na przyklad gdy przeciwnik tratuje naszego napastnika face to face.

2b Obroncy praktycznie nigdy nie sa zaskoczeni. Nawet idealnie wykonany trick (choc to nielatwe) w dobrym momencie rzadko skutkuje bo obronca jak duzy i ciezki by nie byl jakos zawsze zdazy te noge wyciagnac...

 

3. Asysty i manuale. W FIFA 09 chyba to bylo lepiej rozwiazane. Tam mialem praktycznie same manuale i polasysty. Tutaj mam prawie same asysty co nie do konca mi odpowiada, Moze to wina 360 i mojej niedokladnosci z sila uderzenia i sytuacja na boisku. Jednak jest tu niekonsekwencja, przy manualach jakos pilkarz nie ma sily podac daleko a w asystach juz daje rade?

 

4. Przyjmowanie pilki - przyjmowanie dlugich i dalekich crossow jest za latwe, natomiast napastnik ktory dostaje pilke na klatke odwrocony tylem do bramki, niezaleznie jak bysmy wychylili prawa gale zawsze odbija pilke prosto przed siebie i to dosc daleko. Wychylanie prawej galki dziala w tej sytuacji zawsze na niekorzysc.

 

5. Niezaleznie jak wysokie bysmy dali strzelanie w strategii, napastnik potrafi byc zdziwiony dostajac pilke w polu karnym bedac nieprzygotowanym by oddac strzal. To frustrujace.

 

6. Wciaz zdarza sie, ze zawodnik przebiega po pilce nie zauwazajac jej. Podobnie bylo w FIFA 09. Jest troche lepiej ale wciaz to frustruje.

 

7. Bramkarze generalnie sa bezradni gdy dostaja pilke na dlugi slupek. Jakby jej nie widzieli...

 

8. Slupki i poprzeczki - chyba wole nie trafiac w ogole w bramke niz sie frustrowac...

 

9. Celowanie i strzelanie - brakuje mi konsekwencji przy strzelaniu. Ciagle jest jakis schemat, ktory dziala, niestety ja go nie znam ;). Praktycznie caly czas strzelam w krotki rog, gdy wylaczam asyste - nie trafiam.

W FIFA 09 kazdy strzal bez R1 byl mocny a dlugosc trzymania przycisku decydowala o wysokosci. Tutaj dlugosc trzymania decyduje i o sile i o wysokosci. Ciezko to wyposrodkowac.

 

No i zalety

 

1. Jest lepiej. Czuc ze gra jest plynna w sensie zawodnicy lepiej sie ustawiaja i kombinuja.Do tego reakcja jest bardzo przyzwoita.

2, Fizyka pilki. To niesamowite jak widac gdy gramy na mokrym, gdzie pilka sie slizga. Do tego sila uderzen jest z zycia wzieta. Napastnik jak nie ma z czego uderzyc to jakbysmy dlugo nie trzymali strzalu to ledwie te pilke popchnie - chyba zaczyna sie liczyc timing - klopot ze niestety reakcja napastnikow bywa opozniona dosc powaznie w tloku.

3. Dosrodkowania - nielatwo strzelic glowa mysle, ze tak lepiej jest choc czasem jednak napastnik wchodzacy sprzed pola karnego powinien jednak dostac te pilke na glowe.

4. Sprinterzy przestali dominowac w grze. (niestety teraz dominuja zapasnicy)

5. Jest trudniej i jakos tak bardziej blizej rzeczywistosci. Ciezko to sprecyzowac ale takie mam odczucie - powoduje to ze nie mam ochoty wracac do FIFA 09.

 

To tyle z noobowskiego punktu widzenia fana pilki noznej. A co Wy myslicie?

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

@ grzes_l

 

2b - nie mogę się zgodzić, przejrzyj zasoby tego kolesia z yt

, timing trików nie zmienił się od 09

 

To moze ja sie popsulem?

 

Kiedys najprostszy "krzyzak" byl bardzo skuteczny, w wykonaniu szybkich i dobrych technicznie zawodnikow (znaczy sterowanych przez mnie), teraz przechodze nim raz na trzy cztery proby, kiedy jestem w stu procentach przekonany o wlasciwym timingu (nie licze tu prob kompletnie nieudanych).

 

Rozumiem, ze generalnie do wiekszosci punktow macie podobne odczucia?

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Ludzie jak w tej grze wlonczyc gre online ze my z kumplem gramy w jednej druzynie ?? i np gramy z kompem albo 2 na 2 online. ?? acha i zeby byla kamere tele oczywiscie ;]. Da sie tka wogole ??.

Gdy jesteś w menu wyboru drużyny niech twój kumpel naciśnie trójkąt(lub Y) i wtedy będziesz mógł razem z nim grać online.Offline chyba nie trzeba tłumaczyć jak to się robi ? ;) Kamerę tele możesz grać w każdym trybie,ustawisz ją w...Ustawieniach Gry przed meczem ;) Wszystko dotyczy jednej konsoli...na wielu nie mam pojęcia czy da się tak zrobić ;P

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Bez jaj. Grałem sobie dzisiaj po necie trochę i jeden mecz mnie rozwalił. Ja grałem Francją, koleś- Argentyną. Praktycznie wszystkie bramki zdobył przejmując piłkę przy moim polu karnym Tevezem lub Messim. WTF?! Ja rozumiem- raz mogłoby mu się jakoś udać. Ale strzelić tak 4 bramki? Ktoś tu mówił, że szybcy zawodnicy w tej grze się nie liczą. No nie wiem. Messi/Tevez/Wright-Philips/Robinho. Ktokolwiek dzisiaj grał nimi przeciwko mnie jechał mnie manewrem przejęcie prawą gałką, sprint i dalekie wysuwanie piłki też prawą gałką i tak aż do mojej bramki, ponieważ nikt nie mógł tych małych skur.wysynów dogonić. Nawet jak kilka razy się to udało to ku.rwy leciały na lewo i prawo kiedy taki tevezik albo messi wypychał mi z bara np. Abidala O_o

Odnośnik do komentarza

Ludzie jak w tej grze wlonczyc gre online ze my z kumplem gramy w jednej druzynie ?? i np gramy z kompem albo 2 na 2 online. ?? acha i zeby byla kamere tele oczywiscie ;]. Da sie tka wogole ??.

Gdy jesteś w menu wyboru drużyny niech twój kumpel naciśnie trójkąt(lub Y) i wtedy będziesz mógł razem z nim grać online.Offline chyba nie trzeba tłumaczyć jak to się robi ? ;) Kamerę tele możesz grać w każdym trybie,ustawisz ją w...Ustawieniach Gry przed meczem ;) Wszystko dotyczy jednej konsoli...na wielu nie mam pojęcia czy da się tak zrobić ;P

Ale mi chodzi o to ze ja np siedze w domu a kolega w swoim domu i chcemy zagrac przez online i grac w jednej druzynie np przeciw kompowi albo przeciw 2 kolesiom wszystko onilne acha i zebysmy mogli zmieniac zawodnikow normalnie a nie tak jak zostan gwiazda , czaicie ???

Odnośnik do komentarza

Nie baw się piłką przed własnym polem karnym, ot co

No tak, bo przecież każda drużyna, przeciwko której gra Messi pamięta żeby uważać na jego zabójcze umiejętności defensywne. Dzięki za radę. Bawić się nie bawię, po prostu po podaniu od bramkarza i mojej próbie podania, dajmy na to od lewego obrońcy do lewego pomocnika, koleś wdusza A i sprint i mi przejmuje gałe. Wszystko byłoby ok gdybym ja też tak mógł, ale niestety nie mogę.

Odnośnik do komentarza

Wreszcie tez dorwalem, pyknalem pare meczow i pobawilem sie wlasnymi rzutami wolnymi - zobaczymy jak sie beda sprawdzac w meczach, na treningu przy opcji test jest mega miod, mozna sobie wrzucac niemal w punkt wiedzac ze nasz chlopek nabiegnie, do tego zrobic opcje podania na krotko i mozna sie bawic :D

Odnośnik do komentarza

Ludzie jak w tej grze wlonczyc gre online ze my z kumplem gramy w jednej druzynie ?? i np gramy z kompem albo 2 na 2 online. ?? acha i zeby byla kamere tele oczywiscie ;]. Da sie tka wogole ??.

Gdy jesteś w menu wyboru drużyny niech twój kumpel naciśnie trójkąt(lub Y) i wtedy będziesz mógł razem z nim grać online.Offline chyba nie trzeba tłumaczyć jak to się robi ? ;) Kamerę tele możesz grać w każdym trybie,ustawisz ją w...Ustawieniach Gry przed meczem ;) Wszystko dotyczy jednej konsoli...na wielu nie mam pojęcia czy da się tak zrobić ;P

Ale mi chodzi o to ze ja np siedze w domu a kolega w swoim domu i chcemy zagrac przez online i grac w jednej druzynie np przeciw kompowi albo przeciw 2 kolesiom wszystko onilne acha i zebysmy mogli zmieniac zawodnikow normalnie a nie tak jak zostan gwiazda , czaicie ???

halo wie ktos jak to zrobic !!??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...