Jump to content

FIFA 10


Cris

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

W sieci pojawiły się kolejne informacje o grze FIFA 10. Tak, FIFA 10. Jak donoszą zagraniczne serwisy, między innymi niemieckie oraz holenderskie, klamka zapadła, i tegoroczna odsłona będzie nosić nazwę właśnie FIFA 10. Spekulowano, że najnowsza jesienna wersja zwać się będzie FIFA 2010, a nawet FIFA X, lecz jak widać firma EA Sports postawiła na tę bardziej 'nowoczesną' nazwę, która zawierać będzie w sobie zaledwie dwie cyfry, dzięki czemu ta bardziej prymitywna, a mianowicie FIFA 2010 nie została uwzględniona.

 

To jednak nie wszystkie informacje na temat wspomnianej 'kopanki'. Na łamach forum - Electronic Arts UK Community jeden z producentów wersji next-genowej (PS3, Xbox 360) FIFY 10 ujawnił kilka dość ciekawych wiadomości, z których wynika na czym w tym roku szczególnie skupią się twórcy gry. Wg niego znacznej modyfikacji ulegnie jeden z najważniejszych trybów gry, a mianowicie Tryb Managera. Wyeliminowanych zostanie większość napotkanych błędów, a system rozgrywek i układ tabeli ligowych stanie się bardziej realistyczny. Zmianie ulegnie także system transferów, wprowadzone zostaną elementy wzbogacające oraz utrudniające możliwość przeprowadzania takowych transakcji, dzięki czemu szeroka paleta możliwości ruchów na rynku transferowym znacznie się skurczy względem poprzedniczek. Jak się okazuje, fizyka gry jest kolejnym priorytetem jaki postawili sobie producenci, bowiem poprawiony zostanie system mijania zawodników. W FIFA 09 ta kwestia jest bardzo naciągana, a piłkarze mają bardzo ograniczone ruchy, przez co sytuacja w której tracisz piłkę w polu karnym jest na porządku meczowym. Trwają prace także nad usprawnieniem lotu piłki i ustawień, przemieszczania się poszczególnych formacji na boisku. Oprócz tego, w wypowiedzi EA_JaramilloSantiago można wyczytać, że w grze FIFA 10 zobaczymy także ulepszone podania, ogólnie gameplay, a także 'poprawę atmosfery', cokolwiek to znaczy.

 

Myślę, że jak na początek kwietnia, to ilość informacji o następnej odsłonie FIFA jest naprawdę spora, ale jak wiadomo, należy do nich podejść z lekkim dystansem.

 

Link to comment

nalezy, owszem nalezy. jedyne na co czekam to piersze filmiki z gameplayu i demo w wakacje, ktore to najprawdopodobniej ukaze sie na przelomie sierpnia/wrzesnia. ja juz sluszalem rowniez pogloski, iz gameplay i grafika maja byc tak realistyczne ze na pierwszy rzut oka jak ktos by wszedl do pokoju, musialby sie dobrze przyjzec czy to jest gra, czy prawdziwy mecz. wiec na razie na zapowiedzi producentow nalezy przymknac oko ;)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Już ponad dwa tygodnie temu, FIFA 10 na konsolę PS3 oraz Xbox 360 została zaprezentowana szerokiemu gronu dziennikarzy z UK. Event ukazujący możliwości nowej gry EA Sports odbył się w salach konferencyjnych stadionu Emirates w Londynie.

 

Niestety na pierwsze informacje oraz opinie dziennikarzy musimy jeszcze poczekać do czasu aż na angielskim rynku ukaże się miesięcznik EDGE. W ramach umowy z EA Sports, magazyn ten jako pierwszy, 4 czerwca, napisze o FIFIE 10. Jak widać poniżej, tłem okładki nowego numeru będzie piłkarska murawa.

 

fifa10clue.jpg

 

Do tego czasu obowiązuje klauzula NDA zakazująca ujawniania jakichkolwiek informacji ze wspomnianego mitingu.

 

Tymczasem w sieci pierwsze, konkretne plotki zaczynają żyć własnym życiem. Holenderski serwis ng-gamer.nl, traktujący o grach komputerowych zamieścił na swoich łamach krótką notkę, która ponoć ma dawać zarys tego co czeka nas w nowej FIFA 10.

 

* Poraz pierwszy od czasu Fifa 07 powróci tryb pełnego treningu.

* Bramkarze będą mogli doznawać kontuzji, a także dostawać czerwone kartki.

* Bardziej wydajny silnik gry (AI będzie reagować znacznie szybciej na komendy wydawane przez gracza).

* Trzy nowe ligi: Argentyńska, Rumuńska i Rosyjska.

* Możliwość trenowania drużyn narodowych.

* Stadium Builder (?!) Na razie nie wiadomo jak bardzo rozbudowany.

* Nowe ligi w trybie Adidas Live Season.

 

Większość z tych informacji wygląda bardzo prawdopodobnie jednak aby mieć pełną wiedzę na ten temat musimy zaczekać do 4 czerwca...

 

[fifa.pes.com.pl]

Link to comment

mnie wystarczy z poprawek te kartki i kontuzje bramkarzy i większa liczba lig, a do tego chciałbym, żeby rezszerzyli i w trybie menadżerskim i turniejowym możliwość wybrania większej liczby drużyn. W menadżerskim np. prowadzenie chociaż 4 zespołów w jednym sezonie ligowym. A w turniejach na offline oczywiście umożliwili wybór wszystkich drużyn, a nie tylko 8. Do tego dołożyłbym zapisywanie skrótów spotkań na dysku. No i oczywiście pełen edytor jak w PES, a nie jakieś popłuczyny jak do tej pory

Link to comment
mnie wystarczy z poprawek te kartki i kontuzje bramkarzy i większa liczba lig, a do tego chciałbym, żeby rezszerzyli i w trybie menadżerskim i turniejowym możliwość wybrania większej liczby drużyn. W menadżerskim np. prowadzenie chociaż 4 zespołów w jednym sezonie ligowym. A w turniejach na offline oczywiście umożliwili wybór wszystkich drużyn, a nie tylko 8. Do tego dołożyłbym zapisywanie skrótów spotkań na dysku. No i oczywiście pełen edytor jak w PES, a nie jakieś popłuczyny jak do tej pory

LOL co za głupi pomysł xD Prowadzić klub i repre to rozumiem,ale cztery zespoły? Beznadziejne moim zdaniem :)

Link to comment

no ja tak gram, że wybieram ile da się drużyn i gram każdy mecz w lidze, z ziomkami, ojcem nawet jak się trafi. Kiedyś dało się wszystkie drużyny wybrać i to było ok, a teraz 4-8, a w menadżerze jedną, co mi nie odpowiada, gdyż chciałbym grać całą lige a nie jednym zespołem a reszta wyników losowana, to jest dla mnie głupie

Link to comment
  • 2 weeks later...

1.jpg

 

Z dniem dzisiejszym przestała obowiązywać klauzula NDA, zakazująca przekazywania do publicznej wiadomości jakichkolwiek informacji na temat FIFA 10. EA w związku z przeciekami postanowiło skrócić embargo o dwa dni.

 

Dzięki temu już teraz do sieci zaczęły wypływać obrazki oraz zapowiedzi nowej gry. Pierwszy zaatakował Suffan Eltom z fiffasoccerblog, który w FIFA 10 miał okazję grać już dwa razy. Po raz pierwszy na Emirates stadium w kwietniu, drugi zaś kilka dni temu w Vancouver na spotkaniu twórców gry z tzw. "Community" (świetna inicjatywa, nie powiem). Oto skrót obszernej zapowiedzi Suffa, który paradoksalnie jeszcze rok temu był wielkim fanem PES'a:

 

360° system dryblingu na początku frustruje i wymaga stopniowego opanowywania, jednak kiedy odpowiednio go wymasterujemy możemy z łatwością wykorzystać wolną lukę w obronie. Za pomocą lekkiego stuknięcia w gałkę analogową możemy szybko przerzucić piłkę na silniejszą nogę zawodnika. Nową cechą jest tzw. "Skilled drybling", który w połączeniu z dobrym graczem pozwala nie tylko wykorzystywać dziury w obronie ale także stworzyć sobie wolną przestrzeń z niczego.

Podania - subtelne zmiany w fizyce piłki sprawiły, że podania są teraz bardziej realistyczne. "Wielu moich przeciwników w FIFA 09 krytykowało mnie za styl moich podań przypominający ping pong (Heh, moja krew ;-)), dzięki zmianom w FIFA 10 będą bardziej zadowoleni" - pisze Suffan.

Strzały - zespół tworzący grę mocno popracował nad szeregiem parametrów odpowiedzialnych za zachowanie piłki, futbolówka w znacznie mniejszym stopniu przypomina balon, jej zachowanie jest zbliżone do prawdziwego futbolu.

Bramkarze - teraz każdy gol "coś znaczy". Porównując ich grę do FIFA09 to jak porównać dzień z nocą. Zmiany są znaczne, a bramkarze bronią agresywniej, są skoncentrowani i wyczuleni na każde zagrożenie. W jednym z meczów Suff dostał zółtą kartkę za atak Reiną na Drogbę przed polem karnym.

AI - "wielkie udoskonalenia" Po godzinach gry Suff stwierdził, że stosunek obrony do ataku został bardzo dobrze zbalansowany. Nie uświadczymy już słynnych "biegów na pałę z piłką". Zawodnicy zdają się patrzeć gdzie biegnie przeciwnik i kryć odpowiednie strefy boiska. Obrońcy będą doskakiwać agresywnie do piłki, zrobią dosłownie wszystko by ją odebrać. Nowa FIFA będzie wspaniałym wyzwaniem dla osób lubiących grę defensywną (Moja krew x2 ;p).

Sędziowanie - dostajemy możliwości szybkiego rozegrania rzutów wolnych - "odwracanie głowy od TV może teraz nieść za sobą straszne konsekwencje". Sędziowie lepiej zachowują się w momencie przyznawania przywilejów korzyści. Usunięto większość skryptów odpowiedzialnych za wstawki po faulach etc. dzięki temu nie będziemy musieli oglądać 100 razy tej samej sekwencji.

Grafika - ten aspekt gry EA zostawiło na koniec (moim zdaniem dobrze). Zmiany są raczej kosmetyczne ale mimo wszystko gra wygląda ładniej. Wg Suffa "ostrzej" na konsoli M$. Zawodnicy zostali zmniejszeni o około 10% w stosunku do boiska.

Animacje - bardziej realistyczne i zbliżone do prawdziwego futbolu. System wprowadzony w roku ubiegłym został po prostu dopracowany.

Podsumowując Suff stwierdza, że jest jeszcze wiele rzeczy, których w obecnym buildzie nie ma, a doświadczymy je w finalnej wersji gry. Wg niego FIFA jest w bardzo dobrych rękach ludzi, którzy dzięki swojej pasji wiedzą co zrobić aby stała się ona grą znakomitą.

 

Na koniec pada jasne dla wszystkich stwierdzenie: "Dla nas FIFA 10 niszczy swoją poprzedniczkę..."

 

 

Pełny preview http://fifasoccerblog.com/. Garść znanych jak i nowych screenshotów z gry możecie zobaczyć na tej stronie http://www.hardgame2.com/ps3/ficha.html/55...ges/&page=3

 

[tekst z portalu FIFA.PES.COM.PL]

Edited by easye
Link to comment
A ja myślę , że nawet gdyby był za(pipi)isty to i tak byś się na niego nie przesiadł. To nic złego... mam tak samo , tylko że w drugą stronę.

Po prostu przyzwyczaiłem się do piłeczki KONAMI.

 

Heh,akurat w PESy ja i Gryzoń gramy w od trzeciej części ,kiedyś byliśmy wielkimi fanami japońskiego futbolu,ale FIFA jest po prostu lepsza.

Edited by blazej10
Link to comment

Fifa 10 najnowsze wieści:

- Drybling 360° - Pierwszy w historii gier piłkarskich prawdziwy system dryblingu 360° - niespotykana dotąd precyzyjna kontrola nad ruchami zawodnika podczas lawirowania między obrońcami.

- Nagradzanie uzdolnionych dryblerów - Zaawansowana technologia przechodzenia między animacjami pozwala uzdolnionym zawodnikom mijać obrońców w niesamowitym tempie dzięki możliwości szybkiego przechodzenia od jednego zwodu do drugiego, zupełnie niczym prawdziwe legendy światowych boisk.

- Swoboda gry fizycznej - Szersze prowadzenie piłki podczas dryblingu i nowy system kolizji dają mniej przewidywalną, ale jednocześnie bardziej emocjonującą walkę o piłkę między napastnikiem a obrońcą.

 

 

Gameplay Features

 

 

- Koncentracja na zawodniku - Usprawniona logika SI kontrolowania zawodnika. Oddajemy do Waszej dyspozycji 50 nowych cyklów ruchu, dzięki którym zawodnicy będą lepiej ustawiać się na boisku i będą poruszać się za piłką zgodnie z tempem akcji.

- Usprawniony system przyjmowania piłki - Zawodnicy będą teraz lepiej oceniać, w którym miejscu na boisku będzie im najłatwiej przyjąć nadlatującą piłkę, tak aby mogli szybciej ją sprowadzić na ziemię.

- Zaawansowane ustawianie się na boisku - Obrońcy wykonują z reguły wiele zadań jednocześnie i poruszają się bardziej inteligentnie po boisku, starając się zabezpieczyć luki pozostawione przez kolegów z zespołu, którzy zeszli ze swojej pozycji. W ataku zawodnicy lepiej analizują swoje położenie i ustawienie innych zawodników, lepiej kalkulują swoje biegi, żeby nie być na pozycji spalonej w chwili podania, tworzą korytarze do podań i różnicują sposób atakowania bramki przeciwnika.

- Dokładniejsze podania - Zawodnicy lepiej analizują sytuację na boisku, dzięki czemu mogą posyłać precyzyjne podania dające napastnikom więcej możliwości i więcej czasu na zgubienie obrońców.

- Realistyczne strzały - Usprawnienie systemu strzelania i fizyki piłki zaowocowało bardziej realistycznym zestawem zróżnicowanych strzałów, które sprawią, że zdobywanie bramek będzie jeszcze bardziej ekscytujące.

- Różnorodne opcje w obronie - Usprawniono wślizgi, tak aby najlepsi zawodnicy mogli dalej sięgnąć po piłkę i rzadziej powodowali faule. Usprawniona logika wybijania piłki daje obrońcom więcej możliwości w chwili dopadania do piłki przed napastnikiem. Obrońcy będą mieć więcej sposobów na zapobieganie zdobywaniu bramek przez przeciwnika, takich jak wślizgi w celu zablokowania dośrodkowania czy wybicie piłki przewrotką. Z drugiej strony mamy bardziej rygorystyczny system próby odbioru piłki bez wślizgu. Dzięki tym zmianom gra w obronie w grze FIFA 10 jest bardziej sprawą taktyki, niż zręczności.

- Usprawniona inteligencja bramkarzy - Różne usprawnienia wprowadzone dla graczy z pola oznaczały, że bramkarze musieli zyskać lepszą umiejętność przewidywania, kiedy mogą ruszyć po bezpańską piłkę, co sprawia, że dużo pewniej wychodzą z bramki. Nowa technologia animacji sprawia, że bramkarze będą wyglądać i zachowywać się bardzo realistycznie, co doda akcjom podbramkowym wiele atrakcyjności. Dopracowanie zachowania bramkarzy, dodanie kilku nowych reakcji (jak wybicie piłki z linii bramkowej) i ogólne usprawnienia SI poprawią ogólną skuteczność bramkarzy.

 

W odpowiedzi na opinie graczy - Członkowie społeczności gry FIFA rozegrali ponad 250 milionów meczów. Przy takich liczbach nie można zignorować opinii nadpływających od graczy. Uważne analizowanie tych opinii i usprawnianie gry na ich podstawie stało się integralną częścią strategii rozwoju gier FIFA. W grze FIFA 10 poprawiliśmy tak wiele aspektów gry zgłaszanych nam przez graczy, że nie sposób wymienić tu wszystkich. Najważniejsze z nich to lepsze zrównoważenie wysokich podań prostopadłych, lepsza SI bramkarzy, bardziej realistyczna fizyka strzałów (w tym mniejsza liczba strzałów trafiających w słupek lub poprzeczkę), realistyczne animacje biegu i poruszania się, usprawniona implementacja zasad spalonego i przywileju korzyści oraz dużo bardziej emocjonująca rozgrywka dzięki zwiększeniu płynności gry i szybszym rzutom wolnym.

 

 

Autentyczny tryb menedżerski

 

 

- Realistyczne mecze - Minuta po minucie, w trybie menedżerskim możesz podejmować decyzje w oparciu o słabe i mocne strony Twojego zespołu, w tym formę boiskową poszczególnych zawodników, siłę poszczególnych linii oraz formacje obu zespołów.

- Realistyczny rozwój zawodników - Rozwój Twoich zawodników zależy od wielu czynników, tak jak w rzeczywistym klubie. Gra uwzględnia takie aspekty jak warunki panujące w klubie oraz oczekiwania wobec zawodnika.

- Bogaty świat piłkarski - W trybie menedżerskim zanurzasz się głęboko w świat piłki nożnej - formacje i składy dobrane do wagi meczu, cotygodniowe batalie transferowe, plotki z rynku itp.

 

To bardzo dobrze, że producenci przybrali taką strategię rozwoju gier z serii FIFA, która to bazuje na opiniach graczy z całego świata, bowiem kto inny jak nie fani wiedzą co dla FIFY najlepsze. Po przeczytaniu wyżej podanych informacji, można dojść do wniosku, że programiści ze stajni EA faktycznie nie próżnują i starają się dopracować FIFA 10 w każdym, nawet najdrobniejszym calu. Większa inteligencja zawodników praktycznie w każdej sytuacji boiskowej, tak i naszych podopiecznych, jak i przeciwników (co bardzo ważne), skutkowałaby "grywalnością" na bardzo wysokim poziomie - taką właśnie zapowiada koncern EA Sports. W trybie menedżerskim (jak widać po zamieszczonych informacjach) zostaną naprawione podstawowe błędy, m.in. progres piłkarzy, czy też zachowanie otoczenia. Niestety to wydaje się być mało, aczkolwiek jeszcze dużo czasu przed nami, więc zdążymy się jeszcze czegoś dowiedzieć. Jeśli rzeczywiście te suche papierowe fakty przełożą się na samą grę, i choć "rewolucja" nie jest zapowiadana, to ciężka praca producentów zaowocuje ponownie wielką ilością sprzedanych pudełek, a nawet być może... mniejszą falą krytyki. Ta z kolei jak przystało na ową serię gier, głównie skupi się na wersji PC, o której to wiemy jeszcze niewiele. Jedno jest pewne. Wersje na PS3 oraz Xbox360 będą jeszcze lepsze niż w FIFA 09, tak więc konkurent, Pro Evolution Soccer 2010 - może zostać w tyle.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

dzis byla konferencja dla prasy w Wawie, gralem juz w wersje jednak jeszcze wczesna, ogolnie to dziwne ze tu juz niby klauzuli nie ma bo wszystkim obecnym zabroniono wypowiadac sie na temat gameplayu i odczuc z gry do 15 Lipca.

 

Powiem tylko ze jak tworcy doszlifuja wszystko tak jak obiecuja to beda mile swieta :)

 

Koso byl wiec juz moze w nastepnym Extreme napisze o zmianach :)

Link to comment

Będzie dobrze, ba! będzie wy(pipi)iście

 

btw. Di - dlaczego tak miałby nie wyglądać gameplay? grałeś chociaż w 09 - 5 minut? śmiechowy tekst. Przecież z tego co widać to mamy "aktualkę' wersji 09. Podrasowana, fakt - to filmik, zmontowany bo jak inaczej ale to normalny gameplay z replayów.

Edited by ChevChelios
Link to comment

Napalony na dziesiątkę jestem jak jasna cholera.Zapowiada się świetna gra,o wiele lepiej niż nadchodzący PES(dalej na tym samym silniku,geez)i coś czuję,że to będzie wspaniała gra.Trzeba będzie powalczyć o ranking,może dobije do pierwszego tysiąca w 09 za późno i źle zacząłem

Pozdro :)

Link to comment
Napalony na dziesiątkę jestem jak jasna cholera.Zapowiada się świetna gra,o wiele lepiej niż nadchodzący PES(dalej na tym samym silniku,geez)i coś czuję,że to będzie wspaniała gra.Trzeba będzie powalczyć o ranking,może dobije do pierwszego tysiąca w 09 za późno i źle zacząłem

Pozdro :)

Czyżby szykowała się pierwsza gra którą kupisz tuż po premierze? :P Ja tam w teaserze jakich wielkich różnic nie widzę.Biorę w ciemno nową FIFĘ :P Jedyne co mnie razi to Benzema w koszulce Lyonu...co za niewybaczalny błąd :lol:

Edited by MYSZa7
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.