Skocz do zawartości

Wojna polsko-ruska


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem na filmie i nie mogę go zjechać. Szukanie w tym filmie 3 dna jest porażką, więc nie polecam tego robić. Dawno się tak dobrze nie bawiłem przy polskim produkcji(technicznie bez zarzutu), aktorstwo Szyca i Bohosiewicz mnie rozwaliło (tzn. płakałem-dosłownie-ze śmiechu). Oglądałem ten film z dziewczyną, która książki nie lubi (ja nie czytałem, bom leniwy) i tym razem jednak dało się ukręcić bat z gó.wna. 9-/10

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Podobał mi się. Pomijała kilka scen i dialogów z książki, ledwo lekko do nich nawiązywał, trochę szkoda ale w sumie już za dlugi by byl. Wiedziałem co będzie dalej więc nie zrobił na mnie az takiego wrażenia ale znajoma miała niezłe wtf na twarzy. Świetny montaż, b. dobra muzyka, ciekawy wątek z wplataniem w to masłowskiej w prawie każdej scenie filmu. Ode mnie 8/10, 9/10 patrząc przez pryzmat innych polskich filmów.

Odnośnik do komentarza

Byłem dziś w kinie na poranku i jestem zachwycony. Szyc i Bohosiewicz GENIALNI, reszta żeńskiej obsady tak samo (Andżela, Magda). Nawet Masłowska fajnie wyszła, mimo że aktorka z niej żadna. Ten film to generalnie taki młodzieżowy 'Dzień Świra', mnóstwo rozbrajających scen, ale i nie głupie przesłanie. Tych śmiesznych scen było dużo, parę razy o mało nie spadłem z fotela (np. zerwanie się kafli albo wizyta Nataszy). W sumie najbardziej mnie rozwaliło jak Silny dowiaduje się kto wygrał konkurs piękności :) Nie ma bata, cudowny film który z przyjemnością obejrzę drugi raz. A jakie fajne efekty specjalne zrobili (scena na festynie, kafelki, moc!). Porządne polskie kino.

 

9/10

Odnośnik do komentarza

Szyc tylko do takich prymitywnych ról pasuje;]

 

Ogólnie film średnio mi się podobał, tych śmiesznych scen w sumie nie było za wiele, ta z krótkofalówkami najlepsza;]

Pod koniec dobry psychodeliczny klimat się robi, za to plus.

 

6.5, może 7 w dziesięciostopniowej skali bym dał, książki nie czytałem.

Odnośnik do komentarza

napewno, nie wybiorę się na to coś do kina, bo książka jak i jej autorka to taka sama pomyłka jak medialność joli rutowicz. Jak ktoś ma czelność porównywać to coś, do Dnia świra, albo Rejsu. Chyba, że porównuje to osoba, która tych filmów nie skumała, albo nadal żyje w świadomości, że to były komedie. No ale cóż... zobaczymy jak pojawi się w jedynym słusznym formacie w internetowych darmowych wypożyczalniach wideło.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
napewno, nie wybiorę się na to coś do kina, bo książka jak i jej autorka to taka sama pomyłka jak medialność joli rutowicz. Jak ktoś ma czelność porównywać to coś, do Dnia świra, albo Rejsu. Chyba, że porównuje to osoba, która tych filmów nie skumała, albo nadal żyje w świadomości, że to były komedie. No ale cóż... zobaczymy jak pojawi się w jedynym słusznym formacie w internetowych darmowych wypożyczalniach wideło.

No tak, też nie trawie tej ksiązki i jej popularności, ale nie oglądałeś filmu wiec może te porówniania mają sens skąd wiesz?

Odnośnik do komentarza

Patrząc po komentarzach to widzę, że to film z kategorii kochaj albo nienawidź. Mi się bardzo film podobał. Kapitalna rola Szyca , wiele mistrzowskich gagów/dialogów (luźna konwencja dnia świra) i świetna krytyka manier i obyczajów.

Co mi się nie podobało to, ogromna chaotyczność montażu i wątków. Nie czytałem książki, więc nie wiem jak to tam wygląda, ale pewnie mogło by to być lepiej podane, bo nie trudno było się pogubić. A gdy już się odnalazło to niedługo później znowu musi iść ostra rozkmina o co tu chodzi (niestety w tym złym sensie).

 

Jak dla 8+/10.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Coś mnie podkusiło i dałem szansę nowemu polskiemu filmowi. Ileś miesięcy po premierze wreszcie obejrzałem "Wojnę polsko-ruską". Czas uważam za stracony. Film jest kompletnym niewypałem. W zasadzie wszystko w nim jest kalką. Motyw fikcji stykającej się z rzeczywistością by na wyzszym poziomie znów stać się fikcją, jest już dosyć stary i dosyć mocno wyeksplatowany. Szyc wk.urwionego Alberta z Symetrii, a Bohasiewicz (tak?) gra wk.urwioną bohaterkę z Rezerwatu. Wątek surrealistyczny (?) pachnie Lynchem. Pół biedy jednak, że tutaj nie ma ani krzty oryginalności, pół biedy, że nie rozumiem co mówi Masłowska. Główna wada tego gniota to po prostu potworna nuda. Wojna jest cholernie hałaśliwa i irytująca. Przed całkowitą klęską film broni tylko kilka scen. Reszta śmierdzi zabawą dla wykształciuchów. Ogqozo pewnie się jara i rozkłada te wielkie dzieło na części pierwsze. 2/6

 

Polski intelektualista jara się Masłowską i ogląda Tarantino. Tak powinno być.

 

P.S. W sumie niezłe pościwo w temacie napisał el becetol.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

no na torrentach jest wiec chyba tak.

Tak sobie myslę, jak ten fikm komukolwiek mógł się podobać?

Nic sobą nie przedstawia, przypomina jakieś bzdurne gryzmoły nastolatki na dragach które ktoś pomylił ze scenariuszem i ubrał w aktorską (pipi)zkę, doprawdy, jesli tak ma wygladać poslkie podziemie intelektualne to ja jestem serbem.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj na C+ oglądałem rozmowy jakichś polskich krytyków filmowych po festiwalu w Gdyni. Jeden był całkiem podobny do ogokozo, natomiast obu cechowało to, że nieźle się nad Wojną Polsko-Ruską spuszczali. Mało tego, nad Galeriankami i jakimiś innymi cudami polskiej kinematografii też. Ja rozumiem, że można się sprzedać, ale żeby aż tak?

 

Aha, sam poprzestałem na obejrzeniu trailerów tych filmów, trzeba umieć szacunek do siebie zachować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...