Skocz do zawartości

PPE.pl - portal graczy


Rekomendowane odpowiedzi

Planujecie wprowadzić jakiś moderatorów na portal do komentarzy czy Encyklopedii? Bo o ile na początku było miło tak dosyć szybko się to skończyło. Jest cała masa nic nie wnoszących komentarzy czy wręcz jawnego spamu - http://www.ppe.pl/encyklopedia-2704-chibi_robo_-17-GC.html

 

Że też komuś się chciało dodawać 90 dyskusji... Dzięki za info, wyczyszczone. 

Odnośnik do komentarza

Planujecie wprowadzić jakiś moderatorów na portal do komentarzy czy Encyklopedii? Bo o ile na początku było miło tak dosyć szybko się to skończyło. Jest cała masa nic nie wnoszących komentarzy czy wręcz jawnego spamu - http://www.ppe.pl/encyklopedia-2704-chibi_robo_-17-GC.html

 

Odnosnie spamu - 29 blogow na kazdy temat, czesto majacych po jednym zdaniu i komentowanie wszystkiego co sie da byle jakimi wpisami:

http://www.ppe.pl/spolecznosc-14716-dexx.html

Edytowane przez saptis
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, jego też miałem na myśli. Z tego co widzę przoduje w rankingu tygodniowym, ale moim zdaniem żadna nagroda mu się nie należy. Mam w (pipi)e ten ranking, ale uważam, że gra powinna trafić do kogoś, kto rzeczywiście udziela się z sensem. Do tej pory chyba tak było, że użytkownicy, którzy wygrali grę dostali ją zasłużenie, ale ten pan jest tak irytujący w swojej wesołej twórczości, że szkoda gadać. Prawie każdy jego post czy komentarz pisany jest na siłę i absolutnie nic nie wnosi do tematu. Powinno się pomyśleć jak taką głupotę tępić.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Takie zachowanie było do przewidzenia. Pytanie gdzie jest granica kto ją wyznacza i kto powinien oceniać czy to co piszesz ma jakiś sens i czy wnosi coś do tematu?

Z jednej strony nie pochwalam zachowania o którym wspomina montana, ale z drugiej gość robi wszystko by wygrać i jeśli nikt tego nie kontroluje to takie zachowanie będzie widoczne co tydzień.

Jedni chcą dbać i jakość na PPE inni chcą tylko wygrać. Nie ma łatwego rozwiązania w tej sprawie...

Odnośnik do komentarza

Mam problem, ponieważ mimo tego iż przy logowaniu daję zapamiętaj to po jakimś czasie mnie wylogowuje. Przed chwilą pojawić się też błąd 404 po tym wylogowaniu. Nie wiem co moze być przyczyną korzystam z Firefoxa.

Ps. nie wyświetla się na profilu w komentarzach i społeczności miejsce tego komentarza, tytuł i miniaturka.

 

hmjjv.jpg

Edytowane przez Sephrio
Odnośnik do komentarza

Wchodzę na Wasz portal sporadycznie ale mimo to rzuciło mi się w oczy kilka rzeczy.

  • osiągnięcia. Osiągnięcia w takiej a nie innej formie to strzał w kolano. Z jednej strony są zbyt proste do zdobycia (wystarczyło, że wszedłem, dodałem sobie kilka gierek i już mam 11 poziom a po prawej stronie litanię jakichś nieznaczących osiągnięć) a z drugiej powodują, że nawet nie chce mi się przewijać na komentarze użytkowników czy czytać czegokolwiek napisanego przez nich, bo w znaczącej większości przypadków jest to spam (no, hehe, spoko, jaram się, kupię) mające na celu nabicie jakiegoś wirtualnego licznika aby wyskoczył im jakiś rysuneczek z punktami.
  • encyklopedia. Dajcie więcej punktów doświadczenia za wrzucanie nowych pozycji do encyklopedii (ale tylko z okładką, wydawcą i platformą) tak aby zapaleńcy zamiast spamować artykuły głupimi komentarzami i pisaniem jakichś nieznaczących blogów nabijali sobie punkty na czymś co się przyda każdemu, bo obecnie jest bieda jeśli chodzi o starsze konsole i na takiego makarona znalazłem aż 4 pozycje z czego dwie to multiplatformy.
  • nie nagradzajcie za głupotę. Osiągnięcia za minusy mogą istnieć ale zamiast +XP niech dają duże -XP i niech istnieje możliwość ich powtarzalności tj. za każde 20 minusów 1 poziom "osiągnięcia" z nagrodą w postaci np. -50xp. Spamerzy szybko się wykruszą, trole zrezygnują a poziom komentarzy może wzrośnie.
  • tagi. Naprawdę by ułatwiło to przeglądanie i tak dziwnie zbudowanej encyklopedii gdyby istniała możliwość kliknięcia na ikonę platformy na stronie encyklopedii i aby przenosiło to do wszystkich gier otagowanych w ten sam sposób.
  • konsole. Wiem, że to nie jest kwestia priorytetowa ale jeśli dodaliście takie egzotyki jak NeoGeo czy Lynx to warto też dorzucić NGP, Wonderswan, PCEngine i kilka innych. Dodatkowo ciekawym rozwiązaniem by było gdyby kliknięcie na ikonę konsoli przenosiło do listy osób, które konsolę posiadają. O ile w przypadku X360 czy PS3 może to nie mieć sensu o tyle warto by było wiedzieć czy ktoś też posiada np. Saturna.
  • logowanie. Korzystam z kilku przeglądarek i na każdej jest ten sam problem - strona nie zapamiętuje ciastek i samoczynnie wylogowuje. Może i nie jest to problemem dla kogoś kto ma hasło dupa1 ale jeśli ktoś generuje hasła to wiąże się to z ciągłym odpalaniem programu.
Edytowane przez rinzen
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Cały ten system osiągnięć powinien polecieć do śmietnika bo tylko tworzy patologie w postaci bełkotu w komentarzach i innych działach. Reszta uwag jakie Rinzen zasugerował również godna wprowadzenia.

No ale jako tani sposób nabijania odwiedzin i ruchu na stronie pewnie sprawdzają się te trofki genialnie ...

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

osiągnięcia / Masz 11 poziom, a na starcie nowego PPE zaplanowaliśmy ich 100 z opcją rozbudowy... Tak jak w grach tego typu - na początku levele zdobywa się szybko, potem jest coraz trudniej. I nie rozumiem, co to są "nieznaczące" osiągnięcia? Spam - osobiście uważam, że nie jest tak źle. Na starym PPE też nie brakowało komentarzy "o niczym" i wszyscy żyli, teraz nagle rozpatrywane jest to przez pryzmat punktów.

 

encyklopedia / Jak mamy dać więcej punktów za coś, co punktów w ogóle ich nie ma? Nad opcją dodawania gier przez userów cały czas myślimy, ale to nie jest takie proste. Sprawdzanie po kimś bywa czasami bardziej czasochłonne, niż zrobienie czegoś samemu od zera. Widać to doskonale po recenzjach, gdzie każdy dodaje je po swojemu (zmieniając np. systemową czcionkę). Wymóg okładki i wydawcy to konieczność weryfikacji tego.

 

nie nagradzajcie za głupotę / Osiągnięcia są jednorazowe.

 

tagi / ??? Rozwiń myśl, bo nie rozumiem, jaki jest problem z przeglądaniu Encyklopedii i co z tym otagowaniem.

 

konsole / Z platformami wciąż działamy. Z czasem doczekają się opisów. Co do pomysłu o pokazaniu ludzi mających daną konsolę - do rozważenia.

 

logowanie / Sprawdzimy.

 

PS Proszę wybaczyć brak cytowania, ale coś szwankowało. 

Odnośnik do komentarza

 

No i ppe pierdyknęło z powodu Xboxa One ( defakto trzeciego) co się będzie dziać na E3 -Armagedon

Dokładnie to samo miałem napisać. Mam nadzieję że podczas E3 nie będzie takich problemów.

 

 

Co zabawne strona padła już kilka minut po konferencji. Na E3 będziemy już bogatsi o to dzisiejsze doświadczenie i na pewno dopracujemy optymalizację serwera pod kątem ilości osób online (fakt faktem przy konferencji było w pewnym momencie 700% dziennej normy). 

Odnośnik do komentarza

 

 

No i ppe pierdyknęło z powodu Xboxa One ( defakto trzeciego) co się będzie dziać na E3 -Armagedon

Dokładnie to samo miałem napisać. Mam nadzieję że podczas E3 nie będzie takich problemów.

 

 

Co zabawne strona padła już kilka minut po konferencji. Na E3 będziemy już bogatsi o to dzisiejsze doświadczenie i na pewno dopracujemy optymalizację serwera pod kątem ilości osób online (fakt faktem przy konferencji było w pewnym momencie 700% dziennej normy). 

 

Strona padła bo wszyscy dostali nowego achivmenta " Nowe pudło a  wygląda jak stare" ( pad prawie jak z pierwszego X :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chciałbym dodać coś od siebie(1 post od miliona lat na forum \o/)

 

Bany - Istnieją? Bo parę osób się o nie prosi. Palcem nie będę wskazywał bo każdy wie o kogo chodzi.

 

EXP - Czy gdzieś jest rozpisany ten system? bo niby przyznaje punkty za wykonywane działania, ale niby po x tych zachowaniach danego dnia EXP nie wpada, jak to jest ze niektórzy wiedzą jak to działa(przeoczyłem coś? :( )

 

Konsole - Według mnie bez sensu jest tam pegasus. Brak za to chociażby Neo Geo Pocket, Turbografx, Phillips CD-i, Virtual Boy, czy dwóch największych konkurentów Atari czyli Mattel Intelivision i Colecovision. Magnavox też mógłby się pojawić. Kwestie wszelakich przystawek (Sega CD, 32x, Jaguar CD etc) też można przemyśleć, ale to już nie jest takie konieczne(chociaż jak szaleć to szaleć ;)).

 

Dalej chciałbym zwrócić uwagę na błędy które są od początku istniena nowej wersji strony.

http://i.imgur.com/wunAvI9.jpg - Coś takiego pojawia się ilekroć wchodzę w edycję profilu, po zmianie karty, czarne kształty znikają, ot irytująca pierdoła.

http://i.imgur.com/uUf5hZ6.jpg - To jednakd rażni bardziej i pojawia się w każdym wątku który zdobędzie sporą liczbę komentarzy, zaczyna się gdzieś daleko i znika na moment jeśli dojadę suwakiem do końca, jednak mały ruch myszką i już znowu czarne tło.

 

Niedawno byłem cały czas zalogowany, gdy zrobiłem to przez FB to ilekroć odpalę teraz stronke to pokazuje ze jestem niezalogowany na głównej, jednak wystarczy ze kliknę w dowolną podstronkę to już jestem zalogowany.

 

Ponadto irytujące jest gdy w Encyklopedii jeśli gra wyszła na jedną platformę to i tak musimy ją zaznaczyć.

 

A i kwestia "zbugowanych aczików" wydaje mi się ze wieki temu powinienem mieć długodystansowca, podobnie ten związany z trafieniem w godzinę(chyba ze to się tyczy co do sekundy, chociaż pewnie i tak trafiłem, no ale..)

 

To chyba tyle. Powodzenia w dalszych pracach :)

Odnośnik do komentarza

Perez co z tym zbiorczym RSS em bo właśnie mi umknęła relacja Rogera o GTAV

 

Robi się. Będzie opcja pobierania 20 ostatnich wpisów z głównej, czyli newsy, materiały publicystyczne (artykuły + recki) i wideo. 

 

 

RSS blogów - naprawdę byś korzystał? :)

 

Spamerow jest wiecej, blogi po jednym zdaniu i bezsensowne wpisy w encyklopedii to juz norma, ale jak widac tak mozna.

 

Jeśli widzimy taki bezczelny spam, to usuwamy i "nagradzamy" +1. Bezsensowność wpisów w Ency to sprawa umowna - moduł dyskusji jest dla użytkowników, nie chcemy za każdy biegać i tłumaczyć, że wpis to musi mieć 1000 znaków i posiadać wstęp i zakończenie :). Uprzedzając - na takim "spamowaniu" nie da się nazbierać Bóg wie ile punktów, są specjalne obostrzenia. A co do blogów - tym bardziej nie ingerujemy, póki nikt nie łamie ogólnie przyjętych zasad. Blogi z założenia są dla użytkowników - i jak ktoś chce napisać o przepisie na ciasto - niech pisze. W tym przypadku tak naprawdę to głównie użytkownicy weryfikują jakość bloga - choćby komentarzami. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...