Skocz do zawartości

Halo: Reach - To co nie pasuje do pozostalych tematow


barth

Rekomendowane odpowiedzi

nie kumam poczynań MS wypuszczać/zamykać/sprzedawać swoje studia (Bungie, Bizzare oraz Ensemble) a później załatwiać sobie czasowo ekskluzywne dodatki i szukać nowych ludzi do robienia gier pfff

 

Hmmm, zastanówmy się. Gdyby MS chciał na siłę trzymać Bungie czy Bizarre, skończyłoby się to tym, że niezadowoleni pracownicy odeszliby z tych studiów i MS zostałby z niczym. Lepiej rozstać się w dobrych układach, z szansą na jakiś deal w przyszłości. A Ensemble było po prostu nierentowne. Co prawda ich gry dobrze się sprzedawały i uzyskiwały duży przychód, ale koszta ich produkcji były większe niż przy podobnym nakładzie pracy w innym studiu.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy
Hmmm, zastanówmy się. Gdyby MS chciał na siłę trzymać Bungie czy Bizarre, skończyłoby się to tym, że niezadowoleni pracownicy odeszliby z tych studiów i MS zostałby z niczym. Lepiej rozstać się w dobrych układach, z szansą na jakiś deal w przyszłości. A Ensemble było po prostu nierentowne. Co prawda ich gry dobrze się sprzedawały i uzyskiwały duży przychód, ale koszta ich produkcji były większe niż przy podobnym nakładzie pracy w innym studiu.

 

ale wszyscy byli zadowoleni z pracy a nie że ,,ucieknijmy bo jest lipa'' :) Sony ma ponad 2x więcej studiów i się trzymają. MS kupuje za $$$ studia a po 6-8latach i się pozbywa, wtf? to dobre i znane studia.

Na 90% to będzie COD w przyszłości od Bungie.

 

Ciekawe co na to halo maniacy i czy kolejne Halo straci na tym.

 

MS: "Our partnership with Bungie as a first-party developer for Xbox 360 remains unchanged, and right now we're deeply engaged with them on the development of Halo Reach, which is poised to be the biggest game of 2010."

 

hmmm chyba że MS i B dalej będą współpracować a Activision będzie tylko wydawcą nowych gier.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Przestańcie płakać.

 

Jakby MS nie puścił Bungie to byłaby sytuacja tego rodzaju, że niezadowoleni pracownicy po wygaśnięciu kontraktów poszliby w świat i ze studia zostałoby samo opakowanie bez żadnej zawartości.

 

Nie wiem też co w tym złego że skumali się z Acti. Jak widać mylicie sytuacje i pojęcia. Acti będzie jedynie WYDAWCĄ gier należących do Bungie i będą mieli generalnie (pipi) do powiedzenia jeśli chodzi o same gry. Infinity Ward Było zatrudnione przez Acti, nie mają praw do gier, które robili - zupełnie inna sytuacja.

 

Kompletną głupotą jest gadanie, że Bungie będzie robić COD'y - nie są zatrudnieni przez Acti.

 

Wszystkie gry jakie zrobi Bungie będą ich własnością, Acti tylko zadba o dystrybucję na wszystkie możliwe platformy.

Odnośnik do komentarza

Ludzie korwa, sprawdźcie kilka informacji zanim zaczniecie pieprzyć farmazony.

Żadnego CoD'a w przyszłości Bungie nie będzie. Oni nie stali się częścią Activision, tylko weszli z nimi we współpracę wydawca-developer. Acti dostało 10-letnie prawa do wydawania jednego nowego IP Bungie (praw do samego IP już nie). Gry które nie będą należeć do tego IP mogą być już wydawane przez inne studia.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

na polygami pojawiły się różne wypowiedzi o Act i Bun, szczególnie jedena jest interesująca:

 

Sytuacja jest niecodzienna. Studio Bungie, które od 2000 roku tworzy flagowe produkcje dla Microsoftu, chociaż odłączyło się od koncernu się w 2007 to nadal koncern Billa Gatesa posiada większościowe udziały w firmie. Zatem podpisanie umowy dziesięcioletniej na nowy tytuł z Activision nie mogło odbyć się bez zgody Microsoftu. Póki nie uzyskamy komentarza giganta z Redmond ciężko jednoznacznie ocenić sytuację. Moim zdaniem nie mamy tutaj sensacyjnej "zdrady Bungie", ani powtórki z historii Infinity Ward, a raczej zmianę polityki MS i być może początek strategicznej współpracy z Activision.

 

czyli to MS mówi ostatnie zdanie, mają wykupiony większościowy pakiet Bungie.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

na polygami pojawiły się różne wypowiedzi o Act i Bun, szczególnie jedena jest interesująca:

 

Sytuacja jest niecodzienna. Studio Bungie, które od 2000 roku tworzy flagowe produkcje dla Microsoftu, chociaż odłączyło się od koncernu się w 2007 to nadal koncern Billa Gatesa posiada większościowe udziały w firmie. Zatem podpisanie umowy dziesięcioletniej na nowy tytuł z Activision nie mogło odbyć się bez zgody Microsoftu. Póki nie uzyskamy komentarza giganta z Redmond ciężko jednoznacznie ocenić sytuację. Moim zdaniem nie mamy tutaj sensacyjnej "zdrady Bungie", ani powtórki z historii Infinity Ward, a raczej zmianę polityki MS i być może początek strategicznej współpracy z Activision.

 

czyli to MS mówi ostatnie zdanie, mają wykupiony większościowy pakiet Bungie.

 

Ale jajca - to znaczy, że MS będzie zarabiał na grach wypuszczonych na konsole Sony i Nintendo :teehee:

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Podobnie jak Sony ma udziały w SE. Wszyscy są happy.

 

tak ma 1% a MS ma większościowy udział a to zasadnicza różnica, np: RARE gdy robił gry tylko dla nintendo to Big N miało 51% udział firmy.

 

A ta beta HR na żywo fajna sprawa, duża mapka prezentuje się bardzo ładnie zaś mapka wew. budynku biednie...

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza

oblukalem dzis 1h jak graja.

 

Mapy tragedia, na maxa, ale juz wczesniej sie na takie zapowiadaly, nie wiem co za debile je robia. Gra mi wieje mega balasem, pistol znowu jakis przesuniety (wycelowany w inny ptk niz lufa idzie) jakos nie bardzo widze strzelanie z tego, choc uwala na furkocie. Te nowe BR czy hu wie co to jest tez szybko uwala, a assault jak byl kasztanem tak nadal jest.

Czuje ze do czasu jak nie wyjda jakies zasady MLG czyli za rok najwczesniej to nawet nie bede do tego podchodzil.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem mi tam mapki podobają się :) gra przypomina stare dobre h1, spamowanie z drugiego końca mapy DMR no i ten melee z pistola ;D

 

ps Jak to jest, że nie którzy już grają ?

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

dobrywieczor

 

https://expertzone.microsoft.com rejestrujecie sie

wypelniacie quiz halo odst i wysylacie wynik

http://expertzone.microsoft.com/halo.aspx?&Feedback=1 i "go to retail hq", podajecie maila i oceniacie sami drewno

wszystko to pod proxy 174.143.220.135 port 80

 

aha, mozliwy ban

Edytowane przez Uzny
Odnośnik do komentarza

wstalem to napisze troche wiecej dlaczego hujnia. gra sie jak w h3 (hu,jowo), fov dalej wydaje sie za maly, filing biegania i strzelania drewno, czyli po staremu. mapy sa narazie 2, chyba, przynajmniej tyle mi wylosowalo na 10 meczy. o ile ta z woda, pałerhaus, jeszcze ujdzie pod kategorie "sredniosc" o tyle sord bejs, nastepca prizonera (BEBŁEHE) jest juz... z braku lepszego slowa, hujowy.,moze pogram wiecej to zmienie zdanie.

bronie, wyglad ok, nowe animacje i w ogole (oczywiscie nie takie zajeiste jak w h1), dzwieki tez spoko, tylko korwa, maly problem, nie zabijaja. asalt to to samo co w h3, tyle ze teraz potrzebuje 1,5 magazynka by zabic, plazma odpowiednik zbija szilda szybciej ("no co ty?!") ale jest rownie slaby. pistol, moze i jest tak "mocny" jak dmr, ale niecelny jak sam skorwysyn, jesli mialbym czekac az mi sie celownik "wyzeruje" to bym wystrzeliwywal te 6 (czy ile tam) pociskow z pol godziny. dmr i kowenancki odpowiednik to samo, z tym ze celownik sie szybciej "zeruje" i sa celniejsze, szotgan lepszy jak w h3, podoba mi sie. nidlera nie uzywalem, rakieta chyba minimalnie lepsza jak w h3, dzialo do strzelania kulkami plazmicznymi o dziwo podoba mi sie, wszyscy chyba widzieli jak dziala. oczywiscie miecz i mlotek riturn, to samo co h3, tyle ze teraz mozna odbijac najazd miecza pionchom, serio, lub tez mniej epicko posluzyc sie armor lokiem na ulamek sekundy. na mlotek dziala tylko to 2gie.

co do perkow... sa spoko.

reasumujac, pogram jeszcze troche i definytywnie stwierdze ze mi sie nie podoba.

Odnośnik do komentarza

wstalem to napisze troche wiecej dlaczego hujnia. gra sie jak w h3 (hu,jowo), fov dalej wydaje sie za maly, filing biegania i strzelania drewno, czyli po staremu. mapy sa narazie 2, chyba, przynajmniej tyle mi wylosowalo na 10 meczy. o ile ta z woda, pałerhaus, jeszcze ujdzie pod kategorie "sredniosc" o tyle sord bejs, nastepca prizonera (BEBŁEHE) jest juz... z braku lepszego slowa, hujowy.,moze pogram wiecej to zmienie zdanie.

bronie, wyglad ok, nowe animacje i w ogole (oczywiscie nie takie zajeiste jak w h1), dzwieki tez spoko, tylko korwa, maly problem, nie zabijaja. asalt to to samo co w h3, tyle ze teraz potrzebuje 1,5 magazynka by zabic, plazma odpowiednik zbija szilda szybciej ("no co ty?!") ale jest rownie slaby. pistol, moze i jest tak "mocny" jak dmr, ale niecelny jak sam skorwysyn, jesli mialbym czekac az mi sie celownik "wyzeruje" to bym wystrzeliwywal te 6 (czy ile tam) pociskow z pol godziny. dmr i kowenancki odpowiednik to samo, z tym ze celownik sie szybciej "zeruje" i sa celniejsze, szotgan lepszy jak w h3, podoba mi sie. nidlera nie uzywalem, rakieta chyba minimalnie lepsza jak w h3, dzialo do strzelania kulkami plazmicznymi o dziwo podoba mi sie, wszyscy chyba widzieli jak dziala. oczywiscie miecz i mlotek riturn, to samo co h3, tyle ze teraz mozna odbijac najazd miecza pionchom, serio, lub tez mniej epicko posluzyc sie armor lokiem na ulamek sekundy. na mlotek dziala tylko to 2gie.

co do perkow... sa spoko.

reasumujac, pogram jeszcze troche i definytywnie stwierdze ze mi sie nie podoba.

Nie dobrze jak hejter zagra pierwszy i ocena Reach, z ust Pawła niestety była oczywista co by tam nie było, a teraz co bardziej podatny na opinię innych użytkownik forum (hi Qbek) zapomina o swoim zdaniu i bedzie już gadał tylko to co ktoś napisał.

Edytowane przez Flaha
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...