Jump to content

Książki


Recommended Posts

Autor scenariusza do pierwszego ( i zapewne do calej trylogii) pan Drew Karpyshyn popełnił również dwie książki o Mass Effect - "Revelation" i "Ascension". Pierwsza jest prequelem do jedynki pokazująca jak doszlo do tego, że Saren znalazl Suwerena i w ogóle jakie motywy nim rządziły, a druga ma być prequelem do dwójki i opowiada historię bohaterów jedynki, biotyków, ale przede wszystkim skupia się na Cerberusie.

 

Obie są bardzo dobre, ale nie wybitne. Serdecznie polecam. Jak macie jakieś pytanie odnośnie fabuły to walcie śmiało.

13777018.JPG27284893.JPG

 

Link to comment
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja mam pytanie odnośnie Revelation. Polecasz ją komuś kto nie zna biegle angola? Ja nie znam i zastanawiam się czy aby sięnie pogubię bo z pewnością ze wszystkimi zwrotami w tym języku obyty nie jestm, więc proza po angielsku może mnie przytłoczyć. Mogę ja zamówić w Empiku za, bodajże, 40zł ale nie wiem czy podołam.

 

PS: Angielskiego Fallouta 3 zrozumiałem, powiedzmy, w 90%. jest sens kupowania Revelation jeśli mam spore obawy co do wyłapania wszystkich smaczków zapewne zawartych w książce?

Link to comment

To w takim razie łykam. Będę miał co czytać w robocie. W ME po ENG nigdy nie grałem. Tzn nigdy języka nie przestawiłem w dashu żeby mieć wszystko w grze po angielsku. Z książka myślę, że dam radę. mam nadzieję, że moja znajomość angola wystarczy ;)

Edited by Gooralesko
Link to comment

Oczywiście, że przetłumaczone byłyby lepsze, ale prawda jest taka, że one są skierowane stricte do fana uniwersum. Nie są opowieścią która skosi zwykłego czytelnika. To po prostu dobre książki dopowiadające fabułę. W związku z tym, że znacie uniwersum to przez to będzie wam łatwiej zrozumieć książkę. Podstawy języka są minimum, ale ogólnie nie powinniście mieć problemów. No i z dwóch zdecydowanie bardziej polecam jedynkę. Ascension było moim zdaniem słabe, chociaż jest szansa, że zyska w moich oczach po tym jak zapoznam się z grą numero dos

Link to comment
  • 6 months later...
BioWare and Del Ray are pleased to announce the next novel set in teh Mass Effect universe, Mass Effect: Retribution. This novel will once again be written by Drew Karpyshyn and will feature the Illusive Man and his attempt to implant a human with the technology of a Reaper!

 

Read a synopsis of the new novel here: http://masseffect.bioware.com/market/books/

Link to comment
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Po udanej podróży do zacnego przybytku z komiksami zdobyłem swoją sztukę. Są 94 strony, gdzieś w środku poświęcili może ze 2-3 na reklamy. Wydane chyba w troszkę większym formacie niż w Stanach, to i pismo się wygodnie czyta. Poza czasami słabującym przekładem (jest dynamiczna scena walki, a tu tekst "Ona używa biotyki!"), zbyt dosłownym i bez polotu, można obejrzeć bez zażenowania. Nie jest to szczyt sztuki komiksiarskiej, fanowi komiksów bym nie polecił, ale jak ktoś jest spragniony uniwersum ME, chce mieć pomost między jedynką a dwójką i pragnie umilić czekanie co najmniej do przyszłej zimy na finał, to za nie znajdzie za taką śmieszną kasę większej frajdy. Jak nie możecie dorwać komiksu, to można wziąć ze sklepu wysyłkowego, np. Merlin ma komiks w ofercie.

Link to comment

Sprawdzałem na empik.com i nie znalazłem. Na półkach też nie ma.

 

Na empik.com na bank nie będzie bo traktują te komiksy jako prasę, więc trzeba by często aktualizować i dali sobie z tym spokój.

 

I mały niusik - wg facebookowej stronki Fabryka Słów przymierza się do wydania książek po polsku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.