Jump to content

Hardkor 44


Recommended Posts

2236a21f7c5f0c81d4cfa859b33a986b,14,1.jpg

Tomasz Bagiński pracuje nad nowym filmem opowiadającym o Powstaniu Warszawskim. Obraz ma być przełomowy ponieważ będzie realizowany na wzór 300 czy 'Sin City'. Tobiasz Piątkowski i Łukasz Orbitowski, którzy pracują nad scenariuszem, z historii Powstania Warszawskiego zostawili tylko czas i miejsce. Akcja toczyć się będzie pod koniec lata 1944 roku.

 

Do walczącej Warszawy Niemcy kierują oddział słynącego z okrucieństwa oberführera SS Wagnera. Oszpecony na twarzy esesman ma zmieść stolicę Polski z powierzchni ziemi. Tymczasem po polskiej stronie barykad pojawia się tajemniczy Arnold. Przystojny żołnierz, który w 1939 roku zaginął bez śladu. Z praskich i wolskich cwaniaków, którzy próbują wyjść cało z walk, montuje ekipę. Razem z drobnymi przestępcami, kolaborantami i innymi typami spod ciemnej gwiazdy spróbuje zdobyć wojenne łupy, które zgromadził Wagner.Na warszawskich cwaniaków czeka jednak niespodzianka. Wagner ma asa w rękawie - na jego rozkaz czeka oddział cyborgów zbudowanych z metalu i organów najgorszych recydywistów, na jakich w obozach i więzieniach udało się trafić psychopatycznym niemieckim naukowcom. To z nimi zmierzyć się będzie musiała drużna Arnolda. Bo tylko ona będzie mogła postawić się takiej sile, a przy okazji odkryć prawdę o sobie.

 

Film zostanie zrealizowany techniką, która pozwoliła przenieść na ekran klasyczne komiksy Franka Millera, "Sin City" czy "300". Grali w nich prawdziwi aktorzy, ale cały otaczających ich świat wykreowany został na komputerach. Dzięki temu Maisto Grzechu mogło być czarno-białe, a kadry z "300" przypominały malowane farbami obrazy. Dzięki tej technice Warszawa Bagińskiego będzie mroczna, posępna, płonąca piekielnym ogniem, wypełniona złowieszczymi maszynami i postaciami z piekła rodem.

 

Gotowy ma być za 3 lata. Póki co miejmy nadzieję , że ten projekt wypali :o

Link gdzie można zobaczyć więcej szkiców :

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1608918,0,,zo...,wiadomosc.html

7fd28c4cd83bac6521a22604eb4994e2,9,1.jpg

Link to comment
  • Replies 11
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Widziałem sporo tych szkiców przy okazji premiery "Kinematografu" i moim zdaniem Bagińskiemu ciągle brakuje jakiejś dobrej treści do zrealizowania. Generalnie ostatnie projekty jego studia to w większości banały, ambitne tylko pod względem technologii. Z tego, co mówił Bagiński, odnoszę wrażenie, że to będzie coś w stylu "Gwiezdnych Wojen" w realiach powstania. Ciągle tylko "patrzcie, jak to czy tamto wygląda", a nic o jakichś typowo filmowych walorach (nie wiem, o scenariuszu na przykład).

Link to comment

RTCW + KZ 2 + Powstanie Warszawskie.

 

Hehe.

 

Nie no, jak będzie w kinach to pójdę, na pewno będę chciał to zobaczyć. Jeśli będzie konkretna jatka niczym w FPS-ach, to z chęcią, a i młodzież może wynieść coś z tej lekcji, byle nie było przerostu formy nad treścią... chociaż pewnie takie są założenia. Cóż, ja mam nadzieję że jakieś walory edukacyjne będzie posiadał.

Link to comment

a to już wiadomo czy to będzie film czy tylko taka króciutka animacja? tzn chodzi mi o długość bo wcześniejsze filmiki nie zachwycały długością a teraz taki szok, klimat ok zupełnie jakby Bagiński wzorował sie na Wolfenstein, tylko żeby to był film dłuższy niż 15 minut.

 

a arty na stronie zachwycają, a co do walorów edukacyjnych to bym sie nie rozpędzał. raczej czysto rozrywkowe.

Link to comment
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.