Skocz do zawartości

Grandia II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki oto problem, że niedawno zmieniłem konsolę(PSone -> Dreamcast). No i w temacie rpgów na dc jest bida z nędzą. Pnoć dobrych rpgów po angielsku na dc jest 2(z czego jedno to ten z tematu drugi to skies of arcadia w którego sobie nie pogram bo mam vga moda - bez przełącznika). Wracając do sedna, chciałbym usłyszeć waszą opinie na temat tej gry. Do czego można ją porównać. I główne moje pytanie - czy aby zagrać w część drugą trzeba najpierw obalić jedynkę??

Odnośnik do komentarza

Nie grałem w 1 część, ale owszem w dwójkę i powiem że to świetny jRPG, jeden z LEPSZYCH systemów walki jaki widziałem w gatunku (!), co do fabuły raczej nie jest w żaden sposób powiązana z jedynką, bo wszystko rozumiałem, także możesz łykać śmiało ^^ (nawet grafika kopie w (_)_) jak na swoje lata).

 

BTW: Jedyne co mi nigdy się nie podobało to obramowanie menu, obrzydliwe zielono-żółto-niebieskie bleeach !

 

BTW2: Mnie tam zastanawia czy warto łykać Grandie III z PS2 ...

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Nie wiem tu jest screen z wersji PC chyba

grandia2_1201_790screen001.jpg

Tutaj obramowanie wygląda prze-świe-tnie !, na moim TV w wersji DC jednak widać jeszcze jakby zieleń na tym obramowaniu i to wygląda obleśnie jak dla mnie, po prostu czułem że gram w mocno specyficznego rpg'a który mnie nie wciągnie, ale szybko zmieniłem zdanie po godzince, już wiedziałem że to jest TO !

Nie ma randomowych walk, system opiera się na zmodyfikowanym ATB - każda postać ma jakiś czas na mierniku do jej tury, naszym zadaniem jest myśleć w taki sposób by zdąrzyć wywalczyć nasze tury jak najszybciej, można powiedzieć że to bardziej skomplikowany system walki z FF X-2 a jednocześnie jednak prostawy jak budowa cepa, i w tym tkwi jego genialność.

 

Coraz bardziej mam ochotę na Grandię III ...

pcsx2grandia3s.jpg

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Szczerze nigdy nie interesowalem sie Grandia, w przypadku G3 pamietam jej pierwsze trailery .... Zbieralem szczene z podlogi przyznam, ale potem naczytalem sie wiele negatywnych opinii (min podobne argumenty do Strife'a).

Czyli gra to generalnie beztroska i nieskomplikowana dungeon-crawler'owa ?

Moze powinienem nadrobic zaleglosci, zwlaszcza po tych SMT'iach potrzebuje rekreacji <_<.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza czesc Grandii byla naprawde swietna(Polecam :) ) i mimo to, ze kolejny numer przy grandii obnizal jej poziom "fajnosci" to jednak polecam druga czesc. Trojeczka byla bardzo porzadna gra, ale "czegos" zabraklo. Trudno sprecyzowac co to dokladnie jest, ale wlasnie tej szczypty "magii"(ktorej jej zabraklo) brakuje takze w dzisiejszych tytulach z tego gatunku :(

Odnośnik do komentarza

Na dreamcasta tylko 2 PRG ? kto takich glupot ci naopowiadal :P

 

Wiec:

 

1. Record of Lodoss War (chyba najlepszy RPG na DC i TYLKO na DC)

2. Grandia 2 (wyszla na PS2, DC, PC...ale mowia ze na DC jest najlepsza)

3. Skies of Arcadia (bardzo ladny rpg)

4. Silver (genialna produkcja...skonczylem na full...naprawde mnie wciagnela :) )

5. Time Stalkers (produkcja godna zagrania)

6. Evolution (skonczona na full...bardzo dobry RPG!! )

7. Evolution 2: Fear of Promise (lepsza w kazdym wzgledzie od poprzednika, takze skonczona na full)

8. Phantasy Star Online (jeden z pierwszych rpg sieciowych na konsole)

9. Phantasy Star Online ver.2 (druga wersja znowymi mapami i misjami)

10. Black Matrix (jap) (genialny taktyczny rpg, cos jak Final Fantasy Tactics...japonski da sie przebolec)

11. Elemental Gimmick Gear (bardzo specyficzny ale genialny pseudorpg)

12. Seventh Cross (w to trzeba zagrac :) )

13. Eldorado Gate vol.1 (jap) (seria ktora rozpoczela sie i zakonczyla na tylko na DC...i to bardzo dobra seria)

14. Eldorado Gate vol.2 (jap)

15. Eldorado Gate vol.3 (jap)

16. Eldorado Gate vol.4 (jap)

17. Eldorado Gate vol.5 (jap)

18. Eldorado Gate vol.6 (jap)

19. Eldorado Gate vol.7 (jap) (ostatnia czesc...warto przejsc wszystkie bo to bardzo dobry rpg...japonski tez da sie przebolec :P )

20. Shenmue (genialna giera, mozna zaliczyc do RPG)

21. Shenmue 2 (kontynuacja jednej z najlepszych gier na swiecie, mozna zaliczyc do rpg)

22. Langrisser Millennium (jap) (strategiczny rpg...tutaj jednak japonski moze sprawic problem)

23. Rune Jade (cos jak Record Lodoss of war...diablowaty rpg...Lodossowi jednak nie ma szans dorownac w zadnym wzgledzie)

 

Te wymienione to podstawy :) wiec skad tu 2 gry ? :P

 

 

 

co znaczy ze masz Vga moda bez przelacznika i sobie w skies of arcadie nie pograsz ? mam oryginala PAL i dziala na kazdej konsoli na jakiej go puscilem wiec o co biega ?

Edytowane przez Yuki
Odnośnik do komentarza

Skies of arcadia w palu nie ma obsługi wyjścia vga(ntsc już taki bajer posiada). A i do tv nie podłącze bo zrobiłem zworkę na płycie głównej(kiedyś zrobię to na przełącznik jak będzie mi się nudzić).

A co do twojej listy:

To nie liczę jap, nie znam tego języka. A w takich grach jednak fabuła się liczy tak więc sobie taki akcje odpuszczam. Odpada w ten sposób jakieś 80% jrpgów. Shenmue to dla mnie nie rpg tylko action/adventure(z resztą pierwsza część czeka w kolejce do przejścia). Trybu offline w PSO także nie licze jako dobrego rpga(IMHO). Poza tym gry ala diablo to nie rpg(znów IMHO, nie musicie się z nią zgadzać). Do tego zaznaczyłem, iż gra powinna być dobra. Tak więc z twojej listy zostało nie wiele ponad te 2 tytuły.

 

Wracając do tematu Grandii. No to mam jak na razie 3,5h na liczniku i gra wydaje mi się fajna. Ładna grafika, genialny(przez wielkie G) system walki, fabuła jest jakaś taka... średnia. Ale może się rozwinie. Ciekawe sposoby na rozwój postaci(tzn motyw z książkami, coinsy). A teraz takie pytanie w sprawie tej gry:

Znalazłem tego zielonego dzieciaka(nie pamiętam jak się nazywał), tego co szukał amuletu swojej matki(czy czego tam). Już po tej całej akcji, mam iść dalej. Chciałem rozdać wykupić troche skili itp. No ale ten koleś mówi, że jest ze mną tylko na chwile. Nie chce zbytnio ładować w kolesia kupy coinsów, kiedy on sobie zaraz pójdzie. Nie chce zaglądać do żadnej solucji itp(bo jak zwykle przeczytam coś czego nie powinienem). Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy opłaca się coś mu dodawać czy on na serio sobie zaraz pójdzie??

 

Edytowane przez mateusz4444
Odnośnik do komentarza

Obadałem te evolution(tzn screeny itp.). Zapowiada się suuuuuper.

Co do tego co mówiłeś o grandii(tzn, że menu jest brzydkie), to u mnie jest wszystko oki. Bardzo ładne obramowania. Za to z tym podobnych szczegółów denerwuje nieprzeciętnie brak ust u bohaterów. No w czasach ff7 jeszcze mogę to zrozumieć, no ale w 2000r?? Po prostu się im nie chciało na bank.

A czy ten koleś jest taki badass... no nie wiem. Ten jego charakter jest taki trochę naciągany, taki wydaje się sztuczny jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
A teraz takie pytanie w sprawie tej gry:

Znalazłem tego zielonego dzieciaka(nie pamiętam jak się nazywał), tego co szukał amuletu swojej matki(czy czego tam). Już po tej całej akcji, mam iść dalej. Chciałem rozdać wykupić troche skili itp. No ale ten koleś mówi, że jest ze mną tylko na chwile. Nie chce zbytnio ładować w kolesia kupy coinsów, kiedy on sobie zaraz pójdzie. Nie chce zaglądać do żadnej solucji itp(bo jak zwykle przeczytam coś czego nie powinienem). Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy opłaca się coś mu dodawać czy on na serio sobie zaraz pójdzie??

 

Możesz spokojnie grać i ładować w niego ;)

Odnośnik do komentarza

Evolution 1 i 2 wyszedl jeszcze na Gamecube, 2 czesci w jednym zestawie...ale cholernie o to trudno

 

 

no i Lodoss...naprawde warto zagrac, gra tylko na DC wyszla...moze zmienisz zdanie bo to naprawde rewelka gra...Silvera tez zobacz....Elemental Grimmicka albo seventh Cross Evolution...Time Stalkers tez fajny :)

Edytowane przez Yuki
Odnośnik do komentarza

kazda z pozycji ktore wymienilem jest dobra i kazda nalezy sprobowac majac DC i lubiac RPG. Az tak strasznie duzo tego nie ma wiec nazbyt wiele czasu ci to nie zajmie :)

 

A co do mojego zdania, to jak mowie, najlepszym RPG na DC jest Record of Lodoss War, pozniej reszta :)

Edytowane przez Yuki
Odnośnik do komentarza

Ponownie wracając do tematu grandii to się zaciąłem. W sumie wydaje mi się to jak na razie nie do przejścia i staje się to już trochę denerwujące. Chodzi o

walkę z wielkim ananasem i latającymi gałkami ocznymi. No przegięli z prędkością z jaką się przeciwnicy ładują(w sensie ten pasek akcji). Na razie nie widzę rozwiązania.

:(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...